Rezidentiat 2004 in decembrie!

iarba verde de acasa

Rezidentiat la inceputul lui decembrie?

1. daaa - super!
109
47%
2. hm - nu stiu ce sa zic
37
16%
3. nu e bine deloc
86
37%
 
Total votes: 232

User avatar
alcorsimona
senior
senior
Posts: 221
Joined: Sun Jul 18, 2004 8:18 pm

Postby alcorsimona » Fri Sep 24, 2004 1:13 am

Rezidentiatul asta capata dimensiuni de conspiratie nationala, de vendetta personala! Mai urmeaza implicarea unei retele teroriste si in rest le-am vazut pe toate!

[quote=oopsminded]Dar am impresia ca alegerile astea va afecteaza pe unii dintre voi mai mult decat pe ministrii. De unde atata furie, habar n-am. [/quote]

Mi se pare si normal ca alegerile ne afecteaza si imi permit sa te informez ca si pe tine, atat timp cat traiesti in tara asta, te afecteaza fie ca realizezi, fie ca nu! Furia se datoreaza bataii de joc si implicarii stupide a politicului intr-un concurs national de importanta vitala pt multi!
Be careful what you want, it may happen to you!

User avatar
mbranisteanu
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Thu Sep 23, 2004 7:53 am

Postby mbranisteanu » Fri Sep 24, 2004 1:35 am

Au cazut toate asa-zisele motive. Ma intreb ce or sa mai inventeze acum!
Nu s-a recuzat nimeni se pare si nici studentii nu sunt la originea acestei tarashanii.


Minciuni, minciuni, minciuni.

O tara de tot r***tul !!!!!!!!!

Si tot ce a putut sa declare a fost azi ca "O SA FIE CORECT REZIDENTIATUL !"

Eu nu inteleg de ce ii mai iau 2 zile sa ia o decizie . Ce jocuri stupide !

Ce s-or fi gandit .... medicii si asa nu-i voteaza ...macar sa nu atraga si atentia altora asupra acestui examen inainte de ALEGERI !

User avatar
delu
junior
junior
Posts: 57
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:32 am
Location: romanica
Contact:

Postby delu » Fri Sep 24, 2004 7:14 am

oopsminded wrote:Punctul meu de vedere este ca, (daca) Rezidentiatul se amana, motivul principal este incompetenta si incapacitatea celor responsabili de a-l organiza. Ceea ce ar explica de altfel multe alte aspecte legate de acest examen, precum nerespectarea datelor de aparitie a metodologiei/bazei de date/cartilor de grile, numarul remarcabil de grile gresite, numarul si mai remarcabil de grile scoase din baza de date, etc. Sau poate crezi ca si asta se explica printr-un complot politic.


esti aproape de adevar...

User avatar
ovimar
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Fri Mar 19, 2004 2:46 pm

Postby ovimar » Fri Sep 24, 2004 11:00 am

Chiar daca rezidentiatul se da sau nu in decembrie, candidatii trebuie sa se inscrie. Pentru Bucuresti unde se afla sediul Directiei de Sanatate ... si de unde se obtine acea adeverinta medicala.
Multumesc!

User avatar
bulina
senior
senior
Posts: 180
Joined: Thu Jul 01, 2004 3:56 pm

Postby bulina » Fri Sep 24, 2004 11:51 am

Aflat, miercuri, 22 septembrie a.c., într-o vizitã în judetul Ilfov, dl dr. Ovidiu Brînzan, ministrul sãnãtãtii, a declarat presei cã dl prof. dr. Florian Popa, presedintele Comisiei Nationale de Rezidentiat (CNR), l-a anuntat de dorinta studentilor, candidati la proximul concurs de rezidentiat, de a se decala data acestui examen. (...)

sursa: http://www.vmr.ro
of cum se mai apleaca el asupra dorintelor noastre....si intereselor stim noi cui.. :evil: :evil: :evil:

User avatar
otalen
senior
senior
Posts: 331
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:10 pm

Postby otalen » Fri Sep 24, 2004 2:25 pm

ovimar wrote: Pentru Bucuresti unde se afla sediul Directiei de Sanatate ... si de unde se obtine acea adeverinta medicala.


DSP-ul e pe str Avrig, care e o straduta paralela cu Mihai Bravu, intre Iancului si Ferdinand. tot acolo la avizier e (sau ar trebui sa fie) si o lista cu policlinicile care pot elibera adeverinta respectiva. mai mult ca sigur ca printre ele figureaza si SUUB si Policlinica din Regie, unde era CNPPMF. pt stagiarii din SUUB, cel mai usor e sa si-l faca acolo. e mai ieftin :) altfel....cu vreo 150mii (+10.000 un timbru fiscal de 2000 luat de la portareasa :lol: ) se rezolva in regie.
"Dont't just Do something, Sit there!"

User avatar
mbranisteanu
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Thu Sep 23, 2004 7:53 am

SE PARE CA DOMNUL popa ESTE SIGUR CA VA FI IN DECEMBRIE

Postby mbranisteanu » Fri Sep 24, 2004 2:39 pm

SE PARE CA DOMNUL popa ESTE SIGUR CA VA FI IN DECEMBRIE

Acest pion PSD a declarat pt. "Viata Medicala" ca sigur se va desfasura in decembrie. Si ei le-au citat cu litere boldite pe prima pagina.
El o tine inainte ca asa au vrut studentii si ca s-au recuzat numai-el-stie-care din Comisia de Rezidentiat si le trebuie 3 luni sa-i inlocuiasca.

RUSINE SA-I FIE !


MARE O FI CIOLANU' ASTA DUPA CARE ALEARGA TOTI...PREA ISI BAT JOC DE MII DE OAMENI FARA SA CLIPEASCA

User avatar
Wizzy
senior
senior
Posts: 292
Joined: Tue Dec 02, 2003 11:29 pm

Postby Wizzy » Fri Sep 24, 2004 6:13 pm

delu wrote:
oopsminded wrote:Punctul meu de vedere este ca, (daca) Rezidentiatul se amana, motivul principal este incompetenta si incapacitatea celor responsabili de a-l organiza. Ceea ce ar explica de altfel multe alte aspecte legate de acest examen, precum nerespectarea datelor de aparitie a metodologiei/bazei de date/cartilor de grile, numarul remarcabil de grile gresite, numarul si mai remarcabil de grile scoase din baza de date, etc. Sau poate crezi ca si asta se explica printr-un complot politic.


esti aproape de adevar...


Nu cred ca le-ar fi atat de greu sa organizeze rezi chiar si peste 2 saptamani... stati linistiti, nu pentru ca le e teama de incompetenta organizarii il amana; nu cred ca vor deveni mai competenti si mai eficienti in organizarea rezi daca au 2-3 saptamani in plus pentru organizare. Iar daca cineva isi inchipuie ca ministrul a citit forumul, a vazut ca 49% din studenti vor rezi in dec si drept urmare i s-a facut mila si le-a facut pe plac se inseala amarnic.

Ori nu vedeti, caz in care mai devreme sau mai tarziu o sa va dati voi seama, ori nu ati prea invatat pana acum si va convine o amanare :lol:

Oricum, degeaba ne agitam noi aici. Tot cum vor ei or sa faca, noi nu reprezentam decat masa de prostime care este manevrata in functie de interesele si cheful unora.

Si bineinteles ca aceasta este numai umila mea opinie personala. Sincer, tare as vrea sa ma insel.
A man is only as big as the dreams he dares to live!

ilie
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Fri Aug 13, 2004 12:08 am

Postby ilie » Fri Sep 24, 2004 7:10 pm

09/09/2004 ÃŽnregistrat la Senat pentru dezbatere cu nr.bp456 (adresa nr.E358/09/09/2004)
21/09/2004 Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială transmite avizul cu nr. 494-FAVORABIL
22/09/2004 Comisia pentru învăţământ, ştiinţă şi tineret depune raportul cu nr. 215-FAVORABIL
22/09/2004 Comisia pentru sănătate, ecologie şi sport depune raportul cu nr. 520-FAVORABIL
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
zad
senior
senior
Posts: 165
Joined: Fri Jul 18, 2003 10:54 pm

Postby zad » Fri Sep 24, 2004 9:14 pm

sa-nteleg ca legea trece ca prin branza!

care-o fi oare motivele??

User avatar
mbranisteanu
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Thu Sep 23, 2004 7:53 am

Postby mbranisteanu » Fri Sep 24, 2004 10:02 pm

ce lege oameni buni ?


lamuriti-ma si pe mine !!!


ce-i cu insiruirea aia de numere ?

danny
junior
junior
Posts: 40
Joined: Sat Feb 14, 2004 3:15 pm
Location: Bucuresti

Postby danny » Fri Sep 24, 2004 10:19 pm

ce lege oameni buni ?


lamuriti-ma si pe mine !!!


ce-i cu insiruirea aia de numere ?


Este legea pt cei ce termina la anu.
Mie mi se pare buna si conforma cu UE dar o sa fie ciudat ca dintre doi reyidenti in acelasi an unul care a terminat in 2004 si unul in 2005 unul are drept de libera practica si altul nu.

oopsminded
senior
senior
Posts: 173
Joined: Mon Nov 24, 2003 5:13 pm

Postby oopsminded » Sat Sep 25, 2004 1:39 am

alcorsimona wrote:
oopsminded wrote:Dar am impresia ca alegerile astea va afecteaza pe unii dintre voi mai mult decat pe ministrii. De unde atata furie, habar n-am.


Mi se pare si normal ca alegerile ne afecteaza si imi permit sa te informez ca si pe tine, atat timp cat traiesti in tara asta, te afecteaza fie ca realizezi, fie ca nu! Furia se datoreaza bataii de joc si implicarii stupide a politicului intr-un concurs national de importanta vitala pt multi!

In sfarsit cineva calm si rational printe noi.

User avatar
mbranisteanu
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Thu Sep 23, 2004 7:53 am

Postby mbranisteanu » Sat Sep 25, 2004 10:51 am

Si uite asa s-a facut liniste !

Chiar si pe forum. Pana luni o sa fie si mai liniste.

Avem ce invata si de la astia .... Uite cum se face treaba :

"Voi lua o decizie in 2 zile !!!"...bashca in 4 cum se vede treaba...cand nimeni si nimic nu ne va mai sta in cale. S-au gandit bine ca in vreo 3-4 zile o sa se raceasca pana si gura presei . Genial as putea spune...pacat ca ideea vine din tabara dusmana !

Asadar ...cum spun batranii nostri "Cainii latra ...Ursu' merge"

User avatar
mickeygreen
senior
senior
Posts: 411
Joined: Thu Sep 23, 2004 3:45 am
Location: Bucharest ROMANIA
Contact:

Postby mickeygreen » Sun Sep 26, 2004 2:44 am

MINISTERUL SĂNĂTĂŢII
BIROUL DE PRESĂ

Bucureşti, 22/09/2004
COMUNICAT DE PRESĂ

[...]
„In principiu sunt de acord cu decalarea concursului, si va lua o decizie in maximum doua zile”, a declarat ministrul Sanatatii.
[...]

:x-mas:

User avatar
alcorsimona
senior
senior
Posts: 221
Joined: Sun Jul 18, 2004 8:18 pm

Postby alcorsimona » Sun Sep 26, 2004 1:32 pm

mickeygreen wrote:MINISTERUL SĂNĂTĂŢII
BIROUL DE PRESĂ

Bucureşti, 22/09/2004
COMUNICAT DE PRESĂ

[...]
„In principiu sunt de acord cu decalarea concursului, si va lua o decizie in maximum doua zile”, a declarat ministrul Sanatatii.
[...]

:x-mas:

22+2zile=24
Azi 26=no news :x
Be careful what you want, it may happen to you!

User avatar
andrewbc
junior
junior
Posts: 61
Joined: Sat Aug 16, 2003 11:21 am

Postby andrewbc » Sun Sep 26, 2004 1:38 pm

Vad ca ff multi vor ca examenul sa fie in decembrie. Intrebare de baraj pentru toti. Daca in luna decembrie vor fi niste ninsori si inzapezirii ca anul trecut cum a fost de Craciun.Adica de alea cu anulari de trenuri, drumuri blocate etc. Sa va vad pe voi cum ajungeti in Cluj sau mai grav Timisoara.
Atunci sa vezi disperare.

aniceboy
junior
junior
Posts: 46
Joined: Mon Sep 27, 2004 1:10 am
Location: Cluj

Postby aniceboy » Mon Sep 27, 2004 1:36 am

Parerea mea e ca cei mai avantajati de amanare raman cei care au huzurit peste vara, ei dealtfel au avut probabil si timp sa se agite cu problema asta, pentru ei cele 2-3 saptamani putand reprezenta o serioasa diferenta! Dealtfel, votul ar putea fi mai degraba considerat in defavoarea amanarii, atata vreme cat indecisii(ca si multi din cei care au votat pentru) sunt mai degraba oameni care au invatat, dar naivi si stresati, care spera prea mult de la acele 2-3 saptamani in plus.

aniceboy
junior
junior
Posts: 46
Joined: Mon Sep 27, 2004 1:10 am
Location: Cluj

Postby aniceboy » Mon Sep 27, 2004 2:06 am

Eram cam suparat adineauri asa ca rectific si si in acelasi timp imi cer scuze: sunt convins ca unii din cei care n-au invatat pana acum n-au facut-o si din motive obiective personale, asa ca termenul de "huzurit" spus la modul general n-a fost frumos din partea mea, dar asa cum am zis sunt cam suparat de treaba asta cu amanarea.

User avatar
mbranisteanu
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Thu Sep 23, 2004 7:53 am

Postby mbranisteanu » Mon Sep 27, 2004 10:36 am

Oameni buni din Bucuresti!!

Nu sta nimeni in Pantelimon --- pe langa celebrul centru CNMP ...la la la...de dupa blocurile gri de la sosea ??
Ar putea sa se duca si sa vada ce au mai aflat si cei de acolo .... trebuie sa stie ceva...Ca fierbem cu totii .....


Va rugam noi :roll:

User avatar
claudia
senior
senior
Posts: 171
Joined: Sat Sep 04, 2004 4:40 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby claudia » Mon Sep 27, 2004 11:43 am

Decalarea rezidentiatului
Aflat, miercuri, 22 septembrie a.c., într-o vizitã în judetul Ilfov, dl dr. Ovidiu Brînzan, ministrul sãnãtãtii, a declarat presei cã dl prof. dr. Florian Popa, presedintele Comisiei Nationale de Rezidentiat (CNR), l-a anuntat de dorinta studentilor, candidati la proximul concurs de rezidentiat, de a se decala data acestui examen. (...)
"Viata medicalã" îsi va tine cititorii la curent cu toate informatiile referitoare la data concursului si alte detalii privitoare la acesta


Asta e tot ce am gasit de" ultima ora" in "viata medicala" de vineri si de atunci nimic..chiar nu stiu cand au de gand sa ne anunte astia o data oficiala a reziului.. :(
claudia

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Postby ciresar1988 » Mon Sep 27, 2004 11:53 am

mbranisteanu wrote:Oameni buni din Bucuresti!!

Nu sta nimeni in Pantelimon --- pe langa celebrul centru CNMP ...la la la...de dupa blocurile gri de la sosea ??
Ar putea sa se duca si sa vada ce au mai aflat si cei de acolo .... trebuie sa stie ceva...Ca fierbem cu totii .....


Va rugam noi :roll:


Eu stau pe acolo, si am fost, dar e o liniste...............
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)

Jorj
senior
senior
Posts: 186
Joined: Tue Aug 10, 2004 11:44 pm

Postby Jorj » Mon Sep 27, 2004 12:18 pm

andrewbc wrote:Vad ca ff multi vor ca examenul sa fie in decembrie. Intrebare de baraj pentru toti. Daca in luna decembrie vor fi niste ninsori si inzapezirii ca anul trecut cum a fost de Craciun.Adica de alea cu anulari de trenuri, drumuri blocate etc. Sa va vad pe voi cum ajungeti in Cluj sau mai grav Timisoara.
Atunci sa vezi disperare.


Observatia este foarte buna. Si eu ma gandeam la asta. Va aduceti aminte cum a fost in sudul tarii anul trecut de Craciun? Eu da. Nu se putea ajunge nici dintr-un cartier in altul (in Bucuresti), dar dintr-un oras in altul...
Dar sa nu ne imbatam cu apa rece ca astora le-ar pasa de asemenea aspecte putin importante...

User avatar
mbranisteanu
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Thu Sep 23, 2004 7:53 am

Postby mbranisteanu » Mon Sep 27, 2004 3:00 pm

S-au ticnit cu totii !!!

Am sunat pe la Minister . Nimeni nu stie ABSOLUT NIMIC !!!


Au trecut 5 zile de la declaratia plina de intelesuri a domnului Branza(n)....

Ce se intampla oameni buni cu tara asta ?!!?? O fi uitat domnu' ministru ca stau vreo 8000 de oameni si asteapta ceva de la el cu sufletul la gura ?

Victore !!! Mai da-ne si noua un semn de viata mai oficial.

Spor la treaba !

francesca
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Wed Sep 15, 2004 10:15 pm

Postby francesca » Mon Sep 27, 2004 4:20 pm

a propos de problemele organizatorice , cu transportul si toate cele, daca rezid se va da in dec, mie mi-e frica sa nu anunte acum ca se da in dec si apoi sa isi dea seama ca de fapt nu se poate, si sa se dea in 2005!si nu se va da pana pe 15 ian sigur, ca nu da nimeni examen dupa sarbatori, ci se va da abia pe la sfarsitul lui ian, sau chiar februarie!

LordGod
senior
senior
Posts: 130
Joined: Wed Jun 09, 2004 11:04 am
Location: La produs...
Contact:

Postby LordGod » Mon Sep 27, 2004 4:53 pm

sa anunte odata! asta e bataie de joc! cea mai tare faza ar fi ca peste 1 sapt sa ne spuna ca de fapt n-au vrut niciodata sa mute data..asa ca ramane in noiembrie... :evil: :twisted:

macar sa ne spuna cand anunta clar data aia....

baros
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Fri Sep 03, 2004 10:08 pm

Postby baros » Mon Sep 27, 2004 10:31 pm

victore, nu ne lasa!! :) ...pai n-a zis ca in 2 zile?

User avatar
Wizzy
senior
senior
Posts: 292
Joined: Tue Dec 02, 2003 11:29 pm

Postby Wizzy » Mon Sep 27, 2004 10:52 pm

Victor ne-a transmis ceea ce au spus aia... insa daca aia nu respecta ceea ce au spus tot ei poarta intreaga vina. :hammer:
A man is only as big as the dreams he dares to live!

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Mon Sep 27, 2004 11:20 pm

si totusi cand dam examenul????? :(
daca vor continua sa se tina de cuvant asa cum au facut-o si pana acum, nu-l vom da anu` asta.Eu nu mai stiu ce sa cred.Ce se petrece, stie cineva? :x
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

User avatar
ciulipanez
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Sep 27, 2003 9:06 pm

Postby ciulipanez » Mon Sep 27, 2004 11:39 pm

A trecut si ziua de luni. Nu s-a spus nimic pe la stiri. Oare mai asteptam mult?

Nu stie nimeni nimic? Scoateti-ne si pe noi din intuneric fratilor!

User avatar
mbranisteanu
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Thu Sep 23, 2004 7:53 am

Postby mbranisteanu » Mon Sep 27, 2004 11:49 pm

Daca stie cineva nr. de tel al Domnului Multi- (Im)potent ...rector al UMF Bucuresti si organizator al Rezidentiatului, sa mi-l trimita si mie pe un private message ....


Tare-as vrea sa-i transmit niste vorbe dragastoase ....!!!!! Nu se mai poate ....cat o sa mai fim calcati in picioare ???? E strigator la cer !!!!! Nesimtitiii !!!!!!!!
Eu nu mai pot >EXPLODEZ !!!!!!!!!!!! Nu mai merita nici sa ne mai autocenzuram....

Ce porcarie o mai fi si asta ???????

Se schimba sau nu data examenului .....?

O fi vreo diversiune ???!!!?????? In ce scop !!!!!!! Oare cu cat timp inainte mai este legal sa schimbe data examenului ? Sau nu exista nici o lege in acest sens ?

Victor ....macar spune-ne ca nu ai ce sa ne spui ..... tacerea asta nu-i a buna! Domnule...daca inca mai reprezinti pe cineva, te rog...fa ceva....nu se mai poate asa. Avem rezervari la hoteluri .... cine o sa ne mai returneze banii daca ne razgandim in ultima clipa ?

User avatar
val
senior
senior
Posts: 144
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:05 am

Postby val » Tue Sep 28, 2004 2:30 am

Tu asa de agitat esti de obicei? Sau poate dai pentru prima data si abia acum realizezi pana unde intind astia coarda...Ehh...asta cu data e inca subtirica fata de ceea ce sunt capabili sa faca...

corneliadobos
Posts: 1
Joined: Wed Sep 22, 2004 8:36 am

rezidentiat in decembrie

Postby corneliadobos » Tue Sep 28, 2004 11:38 am

scriu si eu pt. prima data, stie cineva cum aflam data exacta(presa, monitor oficial, televiziune, viata medicala)?, pt ca eu nici nu stiu ce sa mai astept sa apara
dodo

baros
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Fri Sep 03, 2004 10:08 pm

Postby baros » Tue Sep 28, 2004 1:06 pm

Wizzy. De ministru ziceam si eu.

User avatar
claudia
senior
senior
Posts: 171
Joined: Sat Sep 04, 2004 4:40 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby claudia » Tue Sep 28, 2004 1:12 pm

si ca sa ne smtim si mai derutati decat pana acuma,pot sa va spun ca acuma a aparut in " Viata Medicala" ca rezidentiatul din anul acesta se va amana,data oficiala nu se cunoaste dar cel mai probabil se va situa intre perioada 5-19 decembrie! :twisted:
How beautiful,nu?
PS: Ziarul mai spune cu amabilitate ca ne va tine la curent cu noile comunicate..
claudia

User avatar
ciulipanez
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Sep 27, 2003 9:06 pm

Postby ciulipanez » Tue Sep 28, 2004 2:10 pm

Pe site-ul vmr.ro se da doar stirea aparuta in toata presa de joi. Prostiile cu dorinta Comisiei si a candidatilor... Cel putin pe site nu apare altceva. Este vreo alta stire in Viata Medicala cu privire la amanarea rezidentiatului?

Decalarea rezidentiatului
Aflat, miercuri, 22 septembrie a.c., într-o vizitã în judetul Ilfov, dl dr. Ovidiu Brînzan, ministrul sãnãtãtii, a declarat presei cã dl prof. dr. Florian Popa, presedintele Comisiei Nationale de Rezidentiat (CNR), l-a anuntat de dorinta studentilor, candidati la proximul concurs de rezidentiat, de a se decala data acestui examen. (...)
"Viata medicalã" îsi va tine cititorii la curent cu toate informatiile referitoare la data concursului si alte detalii privitoare la acesta.

User avatar
claudia
senior
senior
Posts: 171
Joined: Sat Sep 04, 2004 4:40 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby claudia » Tue Sep 28, 2004 2:23 pm

Intr-adevar pe site e doar info de joi,dar eu vb de ziarul propriu-zis care de exa aparut azi la oradea( ultimul nr.)
Singura stire referitoare la rezi este ca data probabila va fi candva intre 5-19 dec.
claudia

User avatar
claudia
senior
senior
Posts: 171
Joined: Sat Sep 04, 2004 4:40 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby claudia » Tue Sep 28, 2004 2:25 pm

Articolul pe care l-ai citat tu,fusese deja citat acu cateva zile!
Eu am vazut ziarul de azi..de la Oradea
claudia

Mony
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Tue May 04, 2004 6:37 pm
Location: Bucuresti

Postby Mony » Tue Sep 28, 2004 2:27 pm

A APARUT ACUM PE SITE-UL MS:



MINISTERUL SĂNĂTĂŢII
BIROUL DE PRESĂ .
.
Str. Cristian Popişteanu, nr.1-3, sector 1, cod 010024, Bucureşti
Tel: (+4) 021 307 2514; 314 1912; Fax: 307 2513 .
.
Bucureşti, 28/09/2004 .
.
COMUNICAT DE PRESĂ .
.

INVITATIE


Biroul de Presa al Ministerului Sanatatii
anunta ca

miercuri, 29 septembrie a.c., orele 11.00, la Ministerul Sanatatii,
str. Cristian Popisteanu, nr. 1-3, sector 1

Dr. Ovidiu BRINZAN, ministrul Sanatatii, va face declaratii de presa

La eveniment va fi prezent dl. prof.dr. Florian POPA, presedintele Comisiei Nationale de Rezidentiat

Subiecte:
- organizarea concursului de rezidentiat
- legea privind sanatatea reproducerii umane si reproducerea umana asistata medical



Pentru date suplimentare privind programul si confirmarea participarii va rugam sa contactati Biroul de presa al MS la nr. de tel.: 307.25.14 sau 0742/099.941





Biroul de presă
.
.

User avatar
claudia
senior
senior
Posts: 171
Joined: Sat Sep 04, 2004 4:40 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby claudia » Tue Sep 28, 2004 2:29 pm

..in sfarsit ceva cat de cat promitator..! :P
claudia


Return to “Rezidentiat 2004”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests