Caut moderator forum...

aici gasesti ce vrei
Marian Stan
Posts: 1
Joined: Mon Nov 03, 2003 12:16 am
Location: Cambridge, UK
Contact:

Caut moderator forum...

Postby Marian Stan » Mon Nov 03, 2003 2:40 am

Plîngeri Naţionale se va transforma într-un timp relativ scurt într-o reţea de forumuri tematice iar temele principale vor fi Comerţul şi Turismul, Politica, Sanatatea, Invaţămîntul şi Diaspora.

Eu sînt Marian Stan, administratorul actualului forum şi iniţiatorul întregii poveşti. Locuiesc în Cambridge, Marea Britanie, şi lucrez ca manager pentru RAL Services. Activităţile mele sînt legate în principal de servicii şi optimizarea relaţiilor cu clienţii.

Trebuie sa va spun că ideea care a stat la baza creării forumului Plîngeri Naţionale nu a fost şi nu este susţinută financiar de nimeni. Ea a luat viaţă şi trăieşte pentru că mi-am dorit mult acest lucru şi pe lîngă mine şi toţi cei care mi s-au alăturat între timp. Sîntem încă la început - forumul are abia o lună - dar împreună ne-am făcut planuri mari.

Acum sînt la o rascruce în care am nevoie de moderatori pentru forumurile care se vor naşte, probabil în mai putin de o lună. Am venit la voi sa aflu daca nu cumva această idee prezinta interes unora dintre voi care aveti inclinatii naturale catre leadership-ul de opinie. Dar nu doar atit: forumul care se va naşte - cel pe teme de Sănătate - are nevoie de unul dintre voi care cunoaşte destul de bine mediul Sănătăţii, problemele din Sănătate, cele leagate de politică sau guvern. Este necesar în acelasi timp ca personalitatea alesului sa fie echilibrată, conciliantă şi să păstreze un ton cald şi coerent în răspunsurile şi sfaturile pe care le dă. Va avea deasemeni oarece indatoriri editorialistice, cu alte cuvinte sa scrie din cind in cind articole pe teme mai arzatoare. Este o extraordinara oportunitate ca unul dintre voi sa devina o voce nationala care sa asigure o poartă prin care românii cu problemele lor de sănătate să treacă oarecum convinşi că cineva îi înţelege, le poate da sfaturi şi eventual îi poate ajuta prin relaţiile pe care le poate, la un moment dat, lega.

Toţi cei ce ne vom lega de-acum încolo de Plîngeri Naţionale o vom face punînd ţara şi românul pe primul loc. Dacă în presă au vorbit pînă acum jurnaliştii, de-acum este rîndul fiecăruia dintre noi să spunem ce avem pe suflet. Iar la Plîngeri Naţionale acest lucru sper sa devina realitate.

Cei interesati va rog sa ma contactati pe adresa de email marst_99@yahoo.com sau chiar pe forumul Plingeri Nationale, pe mesageria privata sau pe mailul administratorului. As prefera de este posibil sa ma trimiteti la niste texte deja scrise de voi sau sa-mi oferiti detalii despre activitatile voastre legate oarecum de nevoile pe care le am: scrieti pe la vreun ziar, sinteti activi in asociatiile studentesti, etc.

Va astept cu mare drag,

Marian

User avatar
Tyby
Dungeon Keeper
Posts: 602
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:39 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Tyby » Mon Nov 03, 2003 3:11 am

imi pare rau ca intervin astfel, dar ma simt obligat sa ma pronunt, si nu vreau sa-mi fie interpretata "incursiunea" ca "luare la mishto'":

1. Plingeri se scrie cu i din a ... cform ultimelor "directive" ale limbii romane ... vrem - nu vrem, asta e limba pe care o folosim aici, in tara ... sfatul meu ar fi sa luati in serios ideea asta, deoarece inteleg ca target-ul site-ului e unul destul de extins (ma refer la utilizatori).

2. Poate nu o sa va convina, dar moderatori pentru un forum NU se cauta pe internet, cu texte de "incercare" ...

Oricum, mult succes ...
formerly known as gaurika ...

May the best from your past be the worst in your future!

Tyby out!

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Postby adi » Mon Nov 03, 2003 1:23 pm

gaurika wrote:Poate nu o sa va convina, dar moderatori pentru un forum NU se cauta pe internet, cu texte de "incercare" ...

de ce nu? ce calitati indispensabile unui moderator nu se pot afla decat altfel?
mie mi se pare ca evolutia unui astfel de candidat pe alte forumuri e suficienta din moment ce tot pe un forum va modera.
ps. intreb din curiozitate :)

User avatar
sl0bizz
elder
elder
Posts: 671
Joined: Mon Jul 14, 2003 7:33 pm
Location: Boston
Contact:

Postby sl0bizz » Mon Nov 03, 2003 1:44 pm

Din cite stiu, Dilema si AcademiaCatavencu scriu cu î din i. Daca nici asta nu e suficient, trebuie sa ma puneti si pe mine la zid. (Numai eu stiu ce lupta duc cu spellingul.) ((OT: La 1848 exista si î din e si din u. Limba era mai curata, mai uscata pina la 1990. Existenta acestor pocitanii de litere se datora necesitatii dovedirii originii latine a limbii, chestie care e superflua daca si tara a capatat numele de Romania intre timp.))
(((Limba o facem noi, Academia se conformeaza.)))
Daca va prisosesc sau va trebuie obiecte, incercati Freecycle Bucuresti. Daca nu va trebuie nimic, ma supar.

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Mon Nov 03, 2003 4:51 pm

da, si pe mine m-a calcat pe nervi hotararea de atunci.. ceva demonstrativ si om mai putin dotat intelectual. de vorbit, tot ca inainte.. adica nu spun "eu sunt" ci eu sint.

in legatura cu forumul si moderatorii, cred ca fiecare procedeaza cum crede de cuviinta. am vazut si forumuri cu anunturi gen "se cauta moderatori pt cutare sectiune", dar sunt cele cu mii de useri si sute de mii de posturi, unde efectiv cativa oameni nu fac fatza. important e ca cei care se ocupa sa poata sta pe net suficient de mult (sa aiba ceva timp, si acces convenabil) si sa aiba rabdare..

User avatar
Pisica_den_Cheshire
senior
senior
Posts: 316
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:13 pm
Location: eternal pits of doom
Contact:

Postby Pisica_den_Cheshire » Mon Nov 03, 2003 5:18 pm

... sa nu uitam nervi de fier.
Cats kick ass. Says so on the t-shirt.
ImageThis is my sig. Worship my sig.Image


Return to “Okazii”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests