AJUTOR! Nu glumesc !

camine, informatii utile

User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

AJUTOR! Nu glumesc !

Postby droopy » Sun Jan 25, 2004 3:27 pm

Stau in caminul E la parter si am o mare problema.
De data asta nu e curatenia care lipseste, nici grupurile sanitare care nu s-au deschis ci sunt TANTARII.
Nu se mai poate. in fiecare zi omor intre 5 si 10 tantari in camera, si asta doar pentru ca "am tupeul" sa ies din camera ca sa ma duc la baie. De WC-uri ce sa mai zic, iar dusurile sunt groaznice. Iti intra in ochi, gura pe unde pot. Ieri a trebuit sa urc 2 etaje doar ca sa imi facun dus si asta nu pentru ca nu era liber la parter ci pentru ca fusese stinsa lumina. Problema nu era lumina in sine (pt. ca ea s-a aprins) dar in dus era ceva de genul Pasarile lui Hitchcock in varianta cu tantari.
La etajul 1 este putin mai bine dar la parter e infernal. De la 2 in sus deja nu mai este urma de tantar. Dar nu cred ca solutia ar fi sa imi pun cortul la 2 asa ca va rog care poate sa ma ajute in vre-un fel, orice fel, va rog AJUTOR !
RTFM=Read The la naiba Manual
UTFG=Use The la naiba Google
STFW=Search The la naiba Web
RTFA=Read The la naiba Article

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Sun Jan 25, 2004 10:13 pm

salut!

Same here....io stau la 008...

auzi, tu stii cand are de gand Marian sa ne dea drumul la baile din spate? Sau trebuie sa spargem usa (am auzit ca sunt gata)


kooksee
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Sun Jan 25, 2004 10:19 pm

Da' de unde au aparut tantarii aia asa in plina iarna? ( sa nu ziceti ca de la Carrefour :P ) N-avetzi cumva subsolul inundat?
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Postby tapirul » Sun Jan 25, 2004 10:40 pm

chiar asa.. e inca iarna, isn't it? Plus imi amintesc ca in E asta era unul din putinele lucruri bune (pe langa sala de la parter unde acum e barul lui Marian, si unde pe vremuri faceam chefurile...)... Nu erau tantari neam....

User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

Postby droopy » Sun Jan 25, 2004 11:31 pm

O fi inundat subsolul, asta nu stiu sa spun dar sincer nu cred ca e treaba mea sa verific. Pentru asta exista administrator, mecanici si altii. Problema mea sunt tantarii care nu ma lasa nici sa respir.
Baile di celalalt capat al culoarului probabil se vor deschide cu 3 ore inainte de apocalipsa. Cred ca nu s-a terminat de furat tot ce era de furat. :roll: Totusi. Ce fac, cu tantarii ?
Cu cine tre' sa vorbesc ? Pe cine tre sa bat ca sa se rezolve asta. Macar atat, ca la baile alea noi deja nu mai am speranta. M-am resemnat, dar vreau macar pe astea care sunt sa le pot folosi.
Devin isteric, dar nu mai pot. Situatia cu tantarii e din octombrie dar atunci era cald si am sperat ca daca vine frigul o sa moara dar...
RTFM=Read The la naiba Manual

UTFG=Use The la naiba Google

STFW=Search The la naiba Web

RTFA=Read The la naiba Article

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Sun Jan 25, 2004 11:54 pm

Daca te duci la vreunu si ii zici ca te halesc tantarii in camin itzi va rade in nas si va zice ca nu e treaba lui cand se reproduc tantarii. Daca ai gasi si o cauza pentru care se strang ei acolo...de regula o balta - poate vei senzibiliza pe cineva.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

Postby droopy » Mon Jan 26, 2004 12:08 am

Nu vreu sa par pesimist dar, "Chiar crezi ?"

Interesant ar fi nu sa imi rada in nas ci sa ma ajute. Eu chiar nu glumesc. Daca e cineva care nu ma crede sa vina sa faca un dus la parter in E. Nu va cer sa traiti aici ! Doar un dus si mai vorbim dupa.
RTFM=Read The la naiba Manual

UTFG=Use The la naiba Google

STFW=Search The la naiba Web

RTFA=Read The la naiba Article

johnkiss
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Wed Jan 07, 2004 3:02 am

Re: AJUTOR! Nu glumesc !

Postby johnkiss » Sat Jan 31, 2004 10:16 pm

Eu zic sa-ti iei vreo 2-3 sprayuri si sa-ti rezolvi singur problema. nu de alta, dar n-ai nici o sansa la administratie.
Cu baile e o nesimtire crunta.
De 2 saptamani curge apa prin perete de la etajul III pana la parter. Ieri la etj. 2 la dus nu se mai aprindea lumina, pe semne ca s-a dus dracu' sistemul electric.
<B>Chiar trebuie sa se electrocuteze cineva pe la baie ca sa se rezolve problema !? </B>
In privinta bailor de la capatul culoarului... totul e o nebuloasa completa. Cred ca s-a furat totul si in spatele usilor alora de termopan sunt peretii goi.

Oricum imi bat gura degeaba ca n-o sa se miste nici un deget :evil:

User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

Postby droopy » Sun Feb 01, 2004 12:43 am

Cred ca mai bine iau doua - trei grnade ofensive si rezolv camera aia de la etajul 1 de vis-a-vis de dusuri, dupa care ma mut si la etajul 5 tot camera vis-a-vis de dusuri. Dupa care adun ramasitele (daca vor mai fi) si le atarn in fata caminului.
Sper sa nu fiu dat afara de pe forum pentru postul asta dar am ajuns la limita saturatiei. Conditiile sunt de-a dreptul inumane.
Apropo, cam ce propui sa fac, cu acele insecticide ?
Sa omor armata de tantari ? Nu cred ca as reusi... si spun asta uitandu-ma la un tantar care imi ranjeste de pe perete.
... L-am omorat si pe asta dar cat timp va mai dura... am peretii rosii de acum... e sange.... al meu... extras de tantari... noroc de colegu ca nu prea sta prin camera.
Probabil in momentul in care nu vor mai exista nici macar pereti la camin se va face ceva in sensul asta....
Nu pot concluziona decat astfel : ROMANIA :evil:
RTFM=Read The la naiba Manual

UTFG=Use The la naiba Google

STFW=Search The la naiba Web

RTFA=Read The la naiba Article

johnkiss
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Wed Jan 07, 2004 3:02 am

Postby johnkiss » Sun Feb 01, 2004 1:16 am

droopy wrote:Cred ca mai bine iau doua - trei grnade ofensive si rezolv camera aia de la etajul 1 de vis-a-vis de dusuri, dupa care ma mut si la etajul 5 tot camera vis-a-vis de dusuri.


Iti dai seama ca daca ajunge la urechile lu Marian ce se discuta pe forum (sunt trei topicuri pe aceasi tema) ne taie cablurile de net.
Ce avem acum probleme sa luam cheia de la hub...sa vezi de acum in colo.
Frate eu te cred cu tantarii...
In caminul asta nimic nu te mai mira. Cine stie ce dracu' specie de tantari o fi si asta... de nu moare iarna. Or fi adus-o astia din Albania sau mai rau din Sudan, Nigeria. Eu zic sa chemi ProTv si impuscam 2 iepuri dintr-o lovitura.

Glumeam...

User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

Postby droopy » Sun Feb 01, 2004 10:53 am

Nu glumi ca s-ar putea sa fie o solutie.
Cheia de la hub o iei greu din cauza celor doi "mecanici" Cocosatul si Retardo a.k.a. Dumb and Dumber. Poate chiar vrea sa taie cablurile de net ca s-ar putea sa nu ii mai fie asa usor dupa aia. :roll:
Cablul e platit de mine si deci este proprietate privata sau cel putin eu asa vad situatia. Cred ca pentru asta am dat cei 800.000 pentru conectare. :?
Chestia cu ProTv e totusi o idee... si nu chiar rea.
RTFM=Read The la naiba Manual

UTFG=Use The la naiba Google

STFW=Search The la naiba Web

RTFA=Read The la naiba Article

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Sun Feb 01, 2004 1:34 pm

Daca taie vreun cablu au dat de draqu. :evil:
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

Postby droopy » Sun Feb 01, 2004 2:00 pm

Subscriu. :devil:
RTFM=Read The la naiba Manual

UTFG=Use The la naiba Google

STFW=Search The la naiba Web

RTFA=Read The la naiba Article

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Sun Feb 01, 2004 2:07 pm

bey - cu aia doi mecanici am mai avut de-a lungul timpului de furca cam toti: in esenta tre sa li se aduca aminte ca ei sunt platiti din banii pe care ministerul educatiei ii da ca sa le fie bine studentilor, si la o adica o reevaluare a necesarului de personal in UMF (asa cum a fost cazul cu portarii, si cum e si acum cazul la poli "cea atat de bine pazita") poate sa atraga atentia la cate nu au facut si cate ar fi trebuit sa faca. asa s-a facut cand incepusera sa se ataseze brusc de acoperisul caminului unde nu aveam dreptul de a urca pentru a pune fibra, dupa parerea lor.

se poate face - daca chiar se vrea - memoriu de activitate si de plangere contra lor, si "in timp" sigur se lasa cu urmari.

e un lant de responsabilitati in UMF, si fiecare are un sef, si fiecare sef pana la urma depinde de studenti. Si... fara sa para lucru de saga - pana acum ssm a schimbat un director general administrativ in Umf (sefu' tuturor functionarilor, in mare) - prin plangeri si memorii repetate pe durata a aproape 6 luni de zile. Se poate si acum face ceva "agresiv", trebuie numai sa fie cineva sa vrea sa duca pana la capat treba.

pentru inceput trebuie sa se doreasca sa se schimbe ceva, trebuie sa se discute cu ei, trebuie sa se castige sprijin, lobby, si pe urma .. rabdare.

dar in general studentu' nu prea e constient de forta sa - si raman lucrurile cum sunt, si in doua trei generatii ajung si mai proaste.

User avatar
ramras
junior
junior
Posts: 38
Joined: Sat Aug 16, 2003 12:48 pm
Location: honey moon

si in u

Postby ramras » Thu Feb 12, 2004 6:17 am

lasati baieti, ca si un u-uri sunt tantzari...in plina iarna...
in seara asta am killarit eu vreo 3...
si tot la parter stau....
"a cauta un sens vreunui lucru tine nu atat de naivitate , cat de masochism"

User avatar
Madi
elder
elder
Posts: 666
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:16 am
Location: Tei
Contact:

Postby Madi » Thu Feb 12, 2004 10:07 pm

Trei? Fericitilor! Noi kilarim in masa, cu cate 2 pastile pe seara si tot degeaba! :cry: Si nici macar la parter nu stam! :cry:

User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

Postby droopy » Fri Feb 13, 2004 12:19 am

Nu a zis nimeni ca situatia e unica in E, dar totusi...
Chiar nu se poate face nimic ?
Acum au inceput sa colonizeze si dusurile noi. O fericire.
Si ca veni vorba de dusurile noi am si eu o intrebare.
Stie careva ce sa intamplat cu colacele si capacele de la WC-uri ?
Ca eu am avut o revelatie intr-o dimineata cand nu mai erau. Cred ca au avut nevoie femeile de servici, ca nu prea cred ca locatarii le-au furat, nu de alta dar nu ar fi avut la ce sa le foloseasca(cred ca nu se potrivesc la chiuveta :!: )
RTFM=Read The la naiba Manual

UTFG=Use The la naiba Google

STFW=Search The la naiba Web

RTFA=Read The la naiba Article

User avatar
Hawkeye
senior
senior
Posts: 131
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:31 am
Contact:

Postby Hawkeye » Fri Feb 13, 2004 12:29 am

La fel s-a intamplat cand am stat si eu in E: la scurt timp dupa ce au renovat baile (acum cativa ani), au disparut colacii de la bude, clantele, au fost stricati robinetii. :? In plus, un baiet "karatist" facea exercitii la intrerupatorul de la baie... Asa ca vina e impartita. :x
My lifestyle determines my deathstyle ! :usa

johnkiss
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Wed Jan 07, 2004 3:02 am

Postby johnkiss » Sun Feb 15, 2004 4:34 pm

Hawkeye wrote:La fel s-a intamplat cand am stat si eu in E: la scurt timp dupa ce au renovat baile (acum cativa ani), au disparut colacii de la bude, clantele, au fost stricati robinetii. :? In plus, un baiet "karatist" facea exercitii la intrerupatorul de la baie... Asa ca vina e impartita. :x


Asta cu "studentii sunt de vina" o aud la jegosii aia de administratori din P-uri, la inceputul fiecarui an de fac. cand dau interviuri la TV si cand fac pe nevinovatii ca nu mai sunt nici duliile in camere
Sa fim seriosi... fura personalul din camin pe rupte. Cred ca E-ul figureaza cu toate baile renovate si probabil pe sume fabuloase.
Oricum treaba cu colacii e ridicola. Atata timp cat unii nu stiu treburi elementare de igiena...cum ar fi trasul apei... eu nu m-as risca sa fososesc colacul...

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Sun Feb 15, 2004 4:38 pm

korekt! si ce-i de facut ? nimic! eu am tot scris pe la buda nijte treburi care credeam ca totusi ii va impresiona pe cacaciosi care se caca superglue si nu trag apa, scuzatzi limbaju' da iar m-am enervat :)

User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

Postby droopy » Mon Feb 16, 2004 3:22 am

Nu era vorba de folosit colacii, ci doar de idee in sine.
Mai nou la et. 4 s-au furat furtunele si capetele de dus, de la dusurile astea noi.
Eu unul m-am resemnat. Nu mai rezist sa imi fac nervi in fiecare zi.
Cat despre cacaciosii care nu sunt in stare sa traga apa... macar sa nimereasca in vas... ca acum dau doar pe vas si pe langa. Macar nu mai sunt tampoane lasate peste tot. La dusurile alea vechi in schimb... Cred ca ar trebui sa fie invatate toate "domnisoarele" ca tampoanele alea se arunca in gunoi nu intre elementii de la calorifer. Si cica aici ar fi medicinisti. Reguli elementare de igiena nu se respecta.... :cry:
Chiar nu are rost... Nesimtire cat cuprinde. Nu imi dau seama cum se duc la toalete cand stiu ce mizerie au facut putin mai devreme. Pe weekend e si mai grav: nu se ridica gunoiul de la WC-uri si starea vaselor de WC e de tot kktul daca intelegeti ce vreau sa spun. In curand cred ca o sa ma duc in curte sa imi fac nevoile. :wink:
RTFM=Read The la naiba Manual

UTFG=Use The la naiba Google

STFW=Search The la naiba Web

RTFA=Read The la naiba Article

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Postby adi » Mon Feb 16, 2004 10:45 am

inteleg ca la fiecare etaj exista 1-sau chiar 2-WC-uri, fiecare cu x compartimente :D daca situatia e asa de grava, de ce nu va impartiti fratilor astfel incat la fiecare grup de x camere sa aveti 1 compartiment d-asta, inchis frumos cu lacatul vostru? in felul asta identificati si "vinovatii" mult mai usor :)

User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

Postby droopy » Mon Feb 16, 2004 10:53 am

Ca nu vor fi de acord e una ... dar daca te gandesti mai bine daca "te taie" nu cred ca vrei sa stai sa cauti cheia ca pana la urma te lasi pagubas. Reusesti sa deschizi dar deja e prea tarziu. :D
RTFM=Read The la naiba Manual

UTFG=Use The la naiba Google

STFW=Search The la naiba Web

RTFA=Read The la naiba Article

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Postby adi » Mon Feb 16, 2004 11:23 am

pai aveti ma fiecare cheia voastra :) daca nici p-aia nu o gasiti.... :)
si daca mai plusati si cu "fiecare o sa-si faca pe rand curat in "cutiuta", succesul o sa fie garantat--mai ales la femeile de serviciu

User avatar
Hawkeye
senior
senior
Posts: 131
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:31 am
Contact:

Postby Hawkeye » Mon Feb 16, 2004 4:16 pm

johnkiss wrote:Asta cu "studentii sunt de vina" o aud la jegosii aia de administratori din P-uri, la inceputul fiecarui an de fac. cand dau interviuri la TV si cand fac pe nevinovatii ca nu mai sunt nici duliile in camere
Sa fim seriosi...
Man, faci o confuzie: am spus ca studentii strica, nu ca fura ! Nu cred ca Marian & Co se ***? pe langa buda ! Si nici tampoane nu cred ca foloseste!. Iar ala care isi facea exercitiile de karate la intrerupator era student. :?
My lifestyle determines my deathstyle ! :usa

User avatar
Invizible
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Sun Sep 14, 2003 12:35 am
Location: Somewhere...
Contact:

Postby Invizible » Fri Nov 12, 2004 5:18 pm

droopy wrote: Totusi. Ce fac, cu tantarii ?
Cu cine tre' sa vorbesc ? Pe cine tre sa bat ca sa se rezolve asta.



Wa droopy ce sa zic...m`ai spart (conan, conan). Adik tu vrei sa bati pe cineva sa se duca in carrfour sa`ti cumpere un raid anti tantari? si io ce`ar trebui sa fac...sa bat juma` de culoar sa vina sa`mi admire specimenele de gandaci culesi din chiuveta???
Zic sa mai meditezi la faza cu raidu`....
Imagineaza`ti ca intr`o dimineata te trezesti cu o alta fatza intr`o alta viatza...

User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

Postby droopy » Fri Nov 12, 2004 7:41 pm

Si eu zic sa mai meditezi, eventual sa te uiti cand a fost postat ultima oara aici si dupa aia sa deschizi gura.
RTFM=Read The la naiba Manual

UTFG=Use The la naiba Google

STFW=Search The la naiba Web

RTFA=Read The la naiba Article

User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

Postby droopy » Sat Nov 13, 2004 3:02 pm

al doilea post care nu are nici o legatura cu sectiunea la care postezi
ai grija
RTFM=Read The la naiba Manual

UTFG=Use The la naiba Google

STFW=Search The la naiba Web

RTFA=Read The la naiba Article

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Sun Nov 14, 2004 1:36 am

hai sa te iau altfel atunci...
TOPICUL este AJUTOR.. nu glumesc.
postez in legatura cu topicul:

cer si eu un mic ajutor cu mizeria care se face in fiecare weekend la baiele din capatul culoarului, si cand se vor deschide celelalte ?

acum zimi daca tu mai sus ai vreo legatura cu topicul si ai un premiu. Si de ce sa am grija, nu vezi ca nu mai posteaza lumea nimic aici? haideti oameni buni, chiar nu va dati seama, hai ca nu e chiar asa de greu.

si ca sa nu mai stergi si pe asta sa zici ca iar n-am nici o treaba si sa am grija mai pot mentiona ca femeia de servici nu face curat in fata la usa mea. Cer iar un mic AJUTOR(dupoa cum scrie in topic). ce as putea face.
hai ca v-am pupat manca-v-as!

User avatar
Luci Sandor
senior
senior
Posts: 441
Joined: Wed Apr 07, 2004 11:17 pm
Location: 127.0.0.1
Contact:

Postby Luci Sandor » Sun Nov 14, 2004 7:20 pm

Hehe, Enemy, am o solutie pentru tine, daca chiar iti pasa: matura. Si inca o solutie: bita, pentru cei care isi arunca jegul pe hol.
nu arunca lucrurile care pot fi utile altcuiva, doneaza pe Freecycle Bucuresti

User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

Postby droopy » Tue Nov 16, 2004 6:43 pm

Posturi off-topic sterse.
RTFM=Read The la naiba Manual

UTFG=Use The la naiba Google

STFW=Search The la naiba Web

RTFA=Read The la naiba Article


Return to “Info campus”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests