informatii camin

camine, informatii utile

cosmin_cta
Posts: 1
Joined: Sun Mar 01, 2009 7:54 pm

informatii camin

Postby cosmin_cta » Sun Mar 01, 2009 7:59 pm

salut
sunt din Cta si as vrea sa vin la asistenti medicali pe radiologie la bucuresti pt examenu din vara...as dori sa stiu si eu cat costa caminu pe luna si daca sunt camine prin jurul facultatii...am inteles ca este prin zona cotroceni scoala...aveti idee de preturile la inchirieri apartamente? cate paturi sunt in camera si ce conditii ai?..baie, frigider..etc?
mersi frumos :help:

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: informatii camin

Postby Enemy » Tue Mar 03, 2009 11:10 pm

camine pana la 120 ron pe luna (in cele mai bune). Alea mai naspa mai ieftin. [in cazul in care intri la buget]. Altfel pana la 205 RON pe luna (in cele mai bune).

*cele mai bune sunt caminele U din regie, tip garsoniera cu aragaz in bucatarie, fara frigider.

chirii de la 300 de euro garsoniera in zona relativ buna.
apartamente de la 400 de euro.
in general nu prea sunt mobilate.

La bucuresti desi exista multa oferta, exista si multa cerere care depaseste oferta din ce in ce mai mult de la an la an, si pentru banii in care in alta parti primesti lux, poti avea surpriza ca la bucuresti sa nu fie chiar atat de lux...


O zi cu soare!

Bogdan_hd
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Sat May 02, 2009 3:54 pm

Re: informatii camin

Postby Bogdan_hd » Fri Jun 05, 2009 7:30 pm

salutare!
am si eu o intrebare destul de arzatoare. cand voi veni in buc, la vara, pt inscriere si admitere pot sa stau in camin? daca da, cat costa? si cum trebuie procedat?
daca nu :? atunci unde stau, avand in vedere ca sunt din hd si ca nu am pe nimeni in buc.... :|
scuzati-ma daca mi-a scapat cumva informatia asta, fiind postata pe altundeva. va rog ajutati-ma, ca sa stiu cum sa procedez....
multumesc :D

User avatar
DentStudent
senior
senior
Posts: 208
Joined: Thu Nov 20, 2008 9:10 pm

Re: informatii camin

Postby DentStudent » Thu Jul 23, 2009 12:38 am

stie cineva cam pana la ce medie se da camin in anul 2?:D

User avatar
deena01
senior
senior
Posts: 200
Joined: Sat Feb 03, 2007 3:36 am
Location: Bucuresti

Re: informatii camin

Postby deena01 » Mon Jul 27, 2009 1:12 pm

Locurile la camin nu se dau in functie de medie. :)
If you always do what you've always done you'll always get what you always got.

User avatar
DentStudent
senior
senior
Posts: 208
Joined: Thu Nov 20, 2008 9:10 pm

Re: informatii camin

Postby DentStudent » Tue Jul 28, 2009 12:16 pm

deena01 wrote:Locurile la camin nu se dau in functie de medie. :)


dar o fi si asta un criteriu tinand cont k m-au intrebat dak sunt la buget si dak nu mi-au cerut adeverinte dupa salariile parintilor...sau te refereai la "cine da mai mult?"

User avatar
deena01
senior
senior
Posts: 200
Joined: Sat Feb 03, 2007 3:36 am
Location: Bucuresti

Re: informatii camin

Postby deena01 » Wed Aug 05, 2009 12:50 am

Avand in vedere ca printre caministi sunt si studenti la taxa rezulta ca nu prea conteaza media.
Criteriul "cine da mai mult" are cea mai mare importanta in anul 1.
Din anul 2 toti care au avut loc in anul 1 si depun cerere primesc loc indiferent de medie (cel putin asa a fost pana acum). Cei care nu au avut loc in anul 1 si depun cerere pentru anul 2 ... chiar nu stiu dupa ce criterii primesc loc. dontknow.gif Bine, pe cele din metodologia de cazare le stim toti. Cate si care dintre ele se si aplica numai ei stiu. :)
Daca esti la buget iti cresc sansele sa primesti loc iar adeverinta cu salariile parintilor nu iti cere nimeni. Aduci tu daca vezi ca te incadrezi la criteriul respectiv.
If you always do what you've always done you'll always get what you always got.

adeline
Posts: 2
Joined: Tue Sep 15, 2009 1:49 pm

Re: informatii camin

Postby adeline » Tue Sep 15, 2009 1:57 pm

salutare
sunt anul I la generala si am primit loc in Euri si sunt curioasa sa vad cum arata si cam care sunt conditiile.ma poate lamuri cineva?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: informatii camin

Postby Chingachgook » Tue Sep 15, 2009 1:59 pm

2 in camera, baie pe coridor, terasa la usa, atmosfera mai misto decat la pensionarii aia din U-uri


intr-un cuvant- frumos
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

adeline
Posts: 2
Joined: Tue Sep 15, 2009 1:49 pm

Re: informatii camin

Postby adeline » Tue Sep 15, 2009 2:13 pm

kooksee wrote:2 in camera, baie pe coridor, terasa la usa, atmosfera mai misto decat la pensionarii aia din U-uri


intr-un cuvant- frumos



dar sunt macar renovate caminele sau sunt in acelasi stadiu ca atunci cand au terminat ai mei?
adica e civilizat sau e un dezmatz total pe acolo?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: informatii camin

Postby Chingachgook » Tue Sep 15, 2009 2:43 pm

e un dezmat total ceea ce e de bine




sunt mai renovate decat acum 20 de ani
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: informatii camin

Postby Calico » Tue Sep 15, 2009 6:19 pm

clar, acum 20 de ani nu era net

yutthyra
junior
junior
Posts: 43
Joined: Mon Jul 27, 2009 1:01 am

Re: informatii camin

Postby yutthyra » Wed Sep 16, 2009 1:45 am

dat fiind ca sunt anul 1 si sigur nu ajung in mult prea laudatele U-uri am si eu niste intrebari:
1.avem apa calda tot timpul sau cu program?
(am avut neplacerea sa fiu cazata odata intr un camin studentesc in care exista un program gen:apa calda intre orele 8:00-10:00 si 20:00-22:00,caldura nici nu se punea problema, saltele cu o colectie impresionanta de secretii,mucegaiul domnea in toata baia,sobolani,gandaci si alte clase de animale)
2.trebuie sa mi cumpar capac de wc,cap de dush si alte chestii asemanatoare?
3.exista sali de lectura in camin?
4.ce altceva este absolut necesar sa mi cumpar inainte sa ma duc la camin?asta ca sa nu ma duc total nepregatita acolo.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: informatii camin

Postby Calico » Wed Sep 16, 2009 2:33 am

apa calda si caldura - da
sali de lectura - nu

despre restul... fara suparare, la varsta asta trebuie sa stii sa-ti faci bagajele singura

yutthyra
junior
junior
Posts: 43
Joined: Mon Jul 27, 2009 1:01 am

Re: informatii camin

Postby yutthyra » Wed Sep 16, 2009 8:10 pm

am inteles!mersi!


Return to “Info campus”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 63 guests