SE INCHID U-URILE LA ! AUGUST?

camine, informatii utile

User avatar
liana_ro2004
senior
senior
Posts: 124
Joined: Tue Aug 30, 2005 2:34 pm
Location: Acasa

SE INCHID U-URILE LA ! AUGUST?

Postby liana_ro2004 » Mon Jun 11, 2007 3:59 pm

Am auzit din mai multe surse (neoficiale ce-i drept) ca se vor inchide caminele pe perioada verii pt a fi renovate. O fi adevarat? Voi stiti ceva? Daca nu poate aveti unde sa va interesati!
All people have the right to stupidity but some of them abuse the privilege.

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Mon Jun 11, 2007 11:31 pm

cica asa ar fi. am auzit si eu asta, tot din surse neoficiale. cica ar fi aparut un afis la rectorat in care scrie ceva d genu :-?
contesting is a life style

User avatar
dr_anca
senior
senior
Posts: 120
Joined: Sat Sep 02, 2006 3:54 pm
Location: bucuresti

Postby dr_anca » Tue Jun 12, 2007 4:09 pm

eu am auzit ca se fac reparatii si tb sa fie o cheie la administratie,ca daca vin muncitorii sa poata lucra...cica se schimba caloriferele...si daca nu te deranjeaza ,nu te da nimeni afara...iar daca le dai de baut poate termina mai repede chiar :D

User avatar
tandarica_ndy
senior
senior
Posts: 248
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:18 am
Location: Str. Fundatura Renasterii

Postby tandarica_ndy » Wed Jun 13, 2007 8:26 pm

si reparatii de genu asta se vor face si in p20 ce stiti?
Am luptat pentru interesele poporului! Am gresit? N-am gresit!

Jur in fata lui Dumnezeu si in fata tuturor romanilor ca voi face ca Romania sa straluceasca precum soarele sfant de pe cer!

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Wed Jun 13, 2007 9:25 pm

cica p-aia din p20 ii muta la balaceanca :lol:
contesting is a life style

crippy
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sat Jul 01, 2006 8:23 pm

Postby crippy » Thu Jun 14, 2007 1:43 pm

Am aflat sigur de la administratora...tre sa eliberam caminul pana la 15 iulie :? ...e sigur, cel putin in U6.Si tre sa ne luam tot, daca lasam ceva, lasam pe raspunderea noastra

User avatar
liana_ro2004
senior
senior
Posts: 124
Joined: Tue Aug 30, 2005 2:34 pm
Location: Acasa

Postby liana_ro2004 » Thu Jun 14, 2007 5:17 pm

Azi in toate U-urile au fost puse afise in care se solicita eliberarea camerelor la data de 15 iulie. Ce parare aveti?
All people have the right to stupidity but some of them abuse the privilege.

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Thu Jun 14, 2007 6:48 pm

Vor fi numai bne de dat foc caminele astea dupa ce trec muncitorii prin ele...fara studenti astia distrug tot, asa cum au facut cu camerele in care au stat asta vara...Da' probabil ca incompetenta muncitorilor, a firmelor care au pus termopane si tevi a ajuns la urechile rectoratului sub forma :
"N-am putut lucra din cauza studentilor"...
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
tandarica_ndy
senior
senior
Posts: 248
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:18 am
Location: Str. Fundatura Renasterii

Postby tandarica_ndy » Thu Jun 14, 2007 9:47 pm

TibiGZU wrote:cica p-aia din p20 ii muta la balaceanca :lol:

parca te vad io pe tine la anu' mare ortoped in p20... :lol:
si sa stii ca toti agitatii de la Balaceanca au fost mutati la Pucioasa, ca acolo e mediul lor natural! :lol: :lol: :lol:
Am luptat pentru interesele poporului! Am gresit? N-am gresit!



Jur in fata lui Dumnezeu si in fata tuturor romanilor ca voi face ca Romania sa straluceasca precum soarele sfant de pe cer!

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Thu Jun 14, 2007 9:53 pm

liana_ro2004 wrote:Azi in toate U-urile au fost puse afise in care se solicita eliberarea camerelor la data de 15 iulie. Ce parare aveti?

aha...si cu aia care termina cu sesiunea mai incolo, mai spre 20, si au mai multe examene " pe interval", n-au cum sa faca naveta casa-bucuresti in fiecare zi , ce fac?
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

ovidiuco
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Fri Nov 10, 2006 8:53 am

Inchiderea caminelor pe vara...

Postby ovidiuco » Thu Jun 14, 2007 10:06 pm

Sunt foarte multi studenti care nu sunt de acord cu inchiderea caminelor si eliberarea camerelor pe timpul verii. Singura noastra sansa impotriva acestui lucru este sa facem liste cu semnaturi. Exista initiativa asta printre studenti si s-ar putea sa apara in curand la poarta fiecarui camin aceste liste, sau sa mearga cineva din usa in usa pentru a strange semnaturile. Pareri?

User avatar
tandarica_ndy
senior
senior
Posts: 248
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:18 am
Location: Str. Fundatura Renasterii

Re: Inchiderea caminelor pe vara...

Postby tandarica_ndy » Thu Jun 14, 2007 10:12 pm

ovidiuco wrote:Sunt foarte multi studenti care nu sunt de acord cu inchiderea caminelor si eliberarea camerelor pe timpul verii. Singura noastra sansa impotriva acestui lucru este sa facem liste cu semnaturi. Exista initiativa asta printre studenti si s-ar putea sa apara in curand la poarta fiecarui camin aceste liste, sau sa mearga cineva din usa in usa pentru a strange semnaturile. Pareri?


aparent o idee buna, dar stii ce o sa faca cu hartia cu semnaturile... :lol: cam maro situatia...
Am luptat pentru interesele poporului! Am gresit? N-am gresit!



Jur in fata lui Dumnezeu si in fata tuturor romanilor ca voi face ca Romania sa straluceasca precum soarele sfant de pe cer!

ovidiuco
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Fri Nov 10, 2006 8:53 am

Postby ovidiuco » Thu Jun 14, 2007 10:25 pm

Daca se implica putin si cei din SSMB sau LSM s-ar putea sa avem o sansa destul de mare. Si chiar daca nu vor ei sa se implice sunt unii care sunt dispusi sa mearga cu listele la rector. Poate nu le pasa dar macar incercam....e cam singura noastra sansa sa rezolvam ceva.

crippy
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sat Jul 01, 2006 8:23 pm

Postby crippy » Thu Jun 14, 2007 11:27 pm

Nu cred ca se lasa ei induplecati de niste semnaturi, dar merita sa incercam.Macar puteau sa anunte mai devreme, nu acum...pe langa sesiune sa mai avem si beleaua asta pe cap.

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Fri Jun 15, 2007 1:30 am

Mai e o problema...daca tovarasii inchid caminele acu, nu garanteaza nimeni ca le deschid ei la 1 octombrie, pentru ca dupa cum stim cu totii
echipele competente de muncitori aduse de firmele care fac reparatii, impreuna cu sefii lor la fel de competenti nu vor termina la timp lucrarile.

Probabil ca se vor umple de aurolaci aceste camine in reparatii pana la toamna... :evil:
Asa cum anul trecut au lucrat cu oamenii in camere - si a fost vorba de zugravit, schimat coloane de apa, gresie, faianta, termopane - asa ar lucra si acum mult mai bine pentru o chestie mult mai simpla - scos calorifere, inlocuit tevi si cam atat.


ochisor...CTRL+P- sa nu faci sdr. tunel carpian cu mouse-ul.. :lol:
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

ovidiuco
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Fri Nov 10, 2006 8:53 am

Postby ovidiuco » Fri Jun 15, 2007 2:08 am

Umbla si zvonul cum ca cei care vor fi angajati pentru lucrari vor semna contractul cu termen de finalizare pe 1 ianuarie. Deci cu atat mai mult ar trebui sa facem mai multe eforturi sa se tina cont si de parerile noastre.

ovidiuco
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Fri Nov 10, 2006 8:53 am

Postby ovidiuco » Fri Jun 15, 2007 4:35 pm

Au aparut listele in caminul U4.

crippy
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sat Jul 01, 2006 8:23 pm

Postby crippy » Fri Jun 15, 2007 6:46 pm

Stiti cand si daca vin listele si in U6?

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Fri Jun 15, 2007 8:25 pm

Eu zic ca lucrul asta trebuie facut cu cap.

In primul rand cred ca listele astea trebuie sa ajunga la domnul rector Florian Popa, care nu o data a rezolvat multe probleme legate de studenti, si le-a rezolvat bine.

2. Pe langa problema noastra - sesiuni, restante, licente si faptul ca destui mai si lucreaza vara prin Bucuresti - ar trebui sa stie ca anul trecut pentru reparatii mai intinse s-a lucrat cu studentii in camere si ca de bine de rau asta a fost motivul pentru care nu s-a ales praful de caminele astea, pentru ca mai de rusine mai de nevoie echipele astea nu au facut dezastru asa cum au facut in camerele in care au stat ei cazati.

In plus mai mult ca sigur nu vor termina la 1 octombrie si daca nu se hotarasc sa le inchida un an - tot cu studentii in camere vor lucra.

Sa vedem ce-o iesi...
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

ovidiuco
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Fri Nov 10, 2006 8:53 am

Postby ovidiuco » Fri Jun 15, 2007 9:12 pm

Listele din U4 sunt pentru toate caminele pentru a nu se pierde din semnaturi. Acolo e mai tot timpul cineva la poarta si de incredere.
Listele au fost facute in ideea de a ajunge la rector fie prin intermediul unui reprezentant al studentilor in senat fie direct in audienta. Din cate stiu eu, miercuri ar fi sedinta senatului asa ca ar fi bine ca toata lumea interesata sa se grabeasca sa semneze.

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Fri Jun 15, 2007 9:51 pm

Direct in audienta zic eu...
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

crippy
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sat Jul 01, 2006 8:23 pm

Postby crippy » Mon Jun 18, 2007 4:21 pm

In audienta ar trebui sa mizam pe faptul ca avem 3 saptamani de practica pe perioada verii.Nu stiu cat i ar interesa ca lucram sa nu.

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Mon Jun 18, 2007 9:33 pm

crippy wrote:In audienta ar trebui sa mizam pe faptul ca avem 3 saptamani de practica pe perioada verii.


:lol:
contesting is a life style

User avatar
tandarica_ndy
senior
senior
Posts: 248
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:18 am
Location: Str. Fundatura Renasterii

Postby tandarica_ndy » Mon Jun 18, 2007 10:15 pm

TibiGZU wrote:
crippy wrote:In audienta ar trebui sa mizam pe faptul ca avem 3 saptamani de practica pe perioada verii.


:lol:

....stiu de ce razi, k tu nu faceai numai 3 sapt, faceai 5 :P
Am luptat pentru interesele poporului! Am gresit? N-am gresit!



Jur in fata lui Dumnezeu si in fata tuturor romanilor ca voi face ca Romania sa straluceasca precum soarele sfant de pe cer!

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Tue Jun 19, 2007 6:13 am

da, exista acum de la secretariat o hartie in care zice ca [practica de vara trebuie facuta in centre universitare. :roll:
Red Apple

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Wed Jun 20, 2007 9:27 pm

Vreo noutate ceva cu semnaturile ?
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

crippy
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sat Jul 01, 2006 8:23 pm

Postby crippy » Thu Jun 21, 2007 4:11 pm

mi a zis cineva ca nu s ar mai inchide caminele, se va lucra si se va opri apa pe colane si noi vom fi mutati in alte camere cat se lucreaza la noi

User avatar
KeinEngel
senior
senior
Posts: 225
Joined: Sun Jan 09, 2005 1:50 am

Postby KeinEngel » Thu Jun 21, 2007 4:16 pm

Dan wrote:...ar trebui sa stie ca anul trecut pentru reparatii mai intinse s-a lucrat cu studentii in camere si ca de bine de rau asta a fost motivul pentru care nu s-a ales praful de caminele astea, pentru ca mai de rusine mai de nevoie echipele astea nu au facut dezastru asa cum au facut in camerele in care au stat ei cazati.


Oooo, da! Nici nu va imaginati ce dezastru am gasit in camera cand au plecat muncitorii!

In alta ordine de idei, ce s-a facut cu semnaturile alea?

crippy
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sat Jul 01, 2006 8:23 pm

Postby crippy » Thu Jun 21, 2007 4:43 pm

Am scris mai sus ca s a rezolvat(asa am auzit).Asteptam sa vedem daca se afiseaza ceva.Daca stiti ceva din surse sigure spune ti

golanulstelist
senior
senior
Posts: 264
Joined: Sat Sep 30, 2006 10:36 am

Postby golanulstelist » Wed Jun 27, 2007 3:39 pm

Pana la urma se stie ceva sigur??? Sau sunt doar speculatii?

joaosatan
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Jul 12, 2006 4:40 pm

Postby joaosatan » Thu Jun 28, 2007 2:20 pm

o sa gasiti mai multe informatii de pe grupul de discutii ssmb, care s-a implicat destul de activ in aceasta problema. intrati si vedeti mesajele despre acest subiect. ca sunt destule.

http://health.groups.yahoo.com/group/SSMB/

User avatar
mister
senior
senior
Posts: 162
Joined: Sun Apr 08, 2007 3:35 am

Postby mister » Thu Jun 28, 2007 6:41 pm

a ramas ssm fara camerele de protocol gratuite pe care sa ia banii pe vara si in care sa se faca ca le platesca cazarea la studentii straini care vin pe stagii?

joaosatan
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Jul 12, 2006 4:40 pm

Postby joaosatan » Thu Jun 28, 2007 7:00 pm

intamplator presedinta de la ssm e si sefa de serie, si in serie avem oameni care stau in camin si astfel implicarea in chestia asta.

dar unii nu au atata creier ca sa si gandeasca la asemenea legaturi.

bine ca nu ai zis ca ssm are un camin intreg care il tine ascuns de ochii studentilor

User avatar
mister
senior
senior
Posts: 162
Joined: Sun Apr 08, 2007 3:35 am

Postby mister » Thu Jun 28, 2007 7:13 pm

si tot intamplator presedinta de ssm a preluat afacerea cu camerele de protocol din u3 si cu stagiile de vara ssm si tot intamplator m-ai contactat pe pm sa o las mai moale ca stii tu ce zici?

hai mars la mare pe banii studentilor

joaosatan
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Jul 12, 2006 4:40 pm

Postby joaosatan » Thu Jun 28, 2007 7:21 pm

mai mister. ia demasca tu toata afacerea asta cu camerele... ca vad ca sti asa de multe.

eu zic ca vorbesti mult prost si fara rost si in necunostinta de cauza.

probabil te cam frusteaza faptul ca nu ai ajuns si tu prin ssm sau nu ai prins stagii sau tabere de vara. sa sti ca lista e mare. nu esti primul frustrat de pe forumul asta

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Thu Jun 28, 2007 7:29 pm

Bai lasati chatul cu SSM si cu ce face SSM si ce nu face. Daca aveti de discutat de SSM ( merite si shushanele )deschideti alt topic. Aici vorbim de camine deschise sau inchise pe vara.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

joaosatan
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Jul 12, 2006 4:40 pm

Postby joaosatan » Thu Jun 28, 2007 7:43 pm

in sfarsit un reply inteligent.

User avatar
Ed Hunter
junior
junior
Posts: 32
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:14 am

Postby Ed Hunter » Thu Jun 28, 2007 8:30 pm

Tre' sa fii membru in grupu' SSM ca sa afli ce si cum cu caminele ? Vaaaai ...eu cred ca daca tot ati mers in numele a zeci de studenti cu semnaturile lor pe foile alea ar fi dreptul nostru sa aflam ce si cum si fara sa ma inscriu pe grup. N-am vazut pe nicaieri pe foile alea antet SSM, pentru membrii SSM. In plus omusurii aia care s-au agitat si-au strans semnaturile alea - brava la ei - erau din SSM ? Deci faceti bine si spuneti ce s-a discutat in audienta si lasati
"elitismul" si falsele senzatii de privilegiati ca membri ai grupului de pe Yahoo al SSM.

Dau eu cu copy paste de acolo sau dati voi ?
Knowledge is Power!
Stay Sharp,
Hit first!

joaosatan
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Jul 12, 2006 4:40 pm

Postby joaosatan » Thu Jun 28, 2007 11:00 pm

nu ti-a cerut nimeni sa fii membru ssmb ca sa afli ce e cu caminele. sincer pe mine nu ma intereseaza. doar am zis unde gasesti informatii mai multe.

nu stiu de unde ai inteles ce ai scris, ca trebe sa fii membru, grupul ssm este un grup de discutii, despre ssmb, proiectele ce se desfasoare si despre orice tine de medicina si studenti.

nu te opreste nimeni sa dai copy paste. cu atat mai bine, daca crezi ca e mai folositor chiar da.

andrei

sincer voi ori nu intelgeti ce cititi ori aveti o problema personala cu ssmb care va macina creierasii

User avatar
Ed Hunter
junior
junior
Posts: 32
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:14 am

Postby Ed Hunter » Fri Jun 29, 2007 12:41 am

Mai draga...pai de dragul transparentei puteati sa puneti discutiile alea si aici
unde nu trebe sa te obosesti sa dai cu submit- citesti si gata. Eu cred ca intelegem cu mult mai bine care e problema cu U-urile inchise pe vara, noi astia care vietzuim ca shobolanii de camin pe aici decat oricine altcineva. Probleme personale cu SSM sau SSMB ? Neh..suntem prea ocupati cu traficul educational, cu xeroxatul cursurilor, n-avem timp de sindicalisme... Creierashii nostri se ocupa cu lucruri mai constructive de regula.

Pe scurt nu va ofticati, apreciez ca ati luat initiativa si v-ati obosit sa bateti din usa in usa, dar de ce trebuie sa dati cu mucii in fasole pe final? Daca veti fi transparenti cu sefi de serie cu senat cu SSM veti avea mult mai mult de castigat si veti avea legitimitatea pe care o cautati de a reprezenta stundentii.
Pentru ca mai mult ca oricand e nevoie de asa ceva. Stai stramb, judeca drept si gandeste-te de 2 ori inainte sa dai click pe pe Reply... :daz:
Knowledge is Power!

Stay Sharp,

Hit first!


Return to “Info campus”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests