Camine UMF Help please!!

camine, informatii utile

Georgiana206
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Mon Apr 08, 2013 12:07 am

Camine UMF Help please!!

Postby Georgiana206 » Mon Apr 08, 2013 12:16 am

Buna! Anul asta o sa am admiterea la medicina si am tot cautat informatii despre camine insa nu am gasit mai nimic pe internet si apoi am dat de forum-ul asta :D
Am inteles ca studentii din primul an sunt de obicei cazati in E-uri sau P-uri.. Este adevarat? Care sunt conditiile acolo?
Cate persoane suntem intr-o camera? Citisem undeva ca in U-uri ar fii cate 3 persoane si in celelalte cate 2 persoane in camera...
Conteaza media de la admitere pentru repartizarea in camine?
Si, as mai vrea sa stiu cum sta treaba cu colegul/a de camera. Adica, eu nu prea cunosc pe nimeni prin Bucuresti si nici nu am prietene care dau la medicina ca sa le pot avea colege de camera.. Cum se repartizeaza colegul de camera? Aleatoriu?
Va multumesc!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Camine UMF Help please!!

Postby Chingachgook » Mon Apr 08, 2013 12:25 am

si in E si P20 2 persoane in camera. baie la capat de coridor, chiuveta in camera.
in U-uri stau cate 3, baie si bucatarie in camera. conteaza si media si pilele. in principiu va repartizeaza aleatoriu dar mai poti apoi schimba daca te intelegi cu administratorul.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Georgiana206
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Mon Apr 08, 2013 12:07 am

Re: Camine UMF Help please!!

Postby Georgiana206 » Tue Apr 09, 2013 12:08 am

Multumesc kooksee.. Voiam sa stiu daca dusurile din E/P20 sunt decente?( adica daca au usa sau ceva, incat sa poti avea intimitate :D ).
Ma gandeam ca daca am sa fiu repartizata in U-uri si am sa cad in camera cu alte doua persoane care se cunosc din-nainte nu o sa fie prea placut pentru mine, la modul ca o sa-mi fie mai greu sa ma adaptez situatiei tinand seama ca acele persoane se cunosc din-nainte si sunt prietene deja.
Daca as cadea in camera cu alte 2 persoane care nu se cunosc intre ele, ar fi mult mai ok:)
Voi ce credeti?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Camine UMF Help please!!

Postby Chingachgook » Tue Apr 09, 2013 12:42 am

ai intimitate ca se incuie usa pe dinauntru. dar cam aici se opreste confortul :)

sunteti la varsta la care prieteniile se leaga usor, nu iti mai face atatea probleme. sa ai in vedere ca iti trebuie frigider.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

greeny
junior
junior
Posts: 67
Joined: Fri Nov 19, 2010 3:58 pm

Re: Camine UMF Help please!!

Postby greeny » Thu Apr 11, 2013 9:16 pm

In u-uri primesti loc in anul intai doar daca ai intrat cu 10, respectiv esti olimpic. Cand depui cererea de camin, ai optiunea sa alegi cu cine vrei sa stai in camera, dc ai vreo prietena, ceva care da si ea la medicina. Pe mine nu prea ma incanta ideea de a sta cu prieteni in camera ca nu iese bine. Oricum o sa te adaptezi repede si o sa fie distractie.

In rest, e cum a zis kooksee.

georgestanescu
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Tue Apr 16, 2013 8:06 am

Re: Camine UMF Help please!!

Postby georgestanescu » Tue Apr 16, 2013 2:21 pm


User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Camine UMF Help please!!

Postby Chingachgook » Tue Apr 16, 2013 5:39 pm

Mai departe nici nu se putea
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Re: Camine UMF Help please!!

Postby Dan » Wed Apr 24, 2013 12:24 am

kooksee wrote:ai intimitate ca se incuie usa pe dinauntru. dar cam aici se opreste confortul :)

sunteti la varsta la care prieteniile se leaga usor, nu iti mai face atatea probleme. sa ai in vedere ca iti trebuie frigider.

S-au dus vremurile alea :devil:
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum


Return to “Info campus”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests