Poluare fonica de la Princess!

camine, informatii utile

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Sat Jun 18, 2005 4:02 pm

pai de ce sa se mute daca e frumos afara?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
dustweaver
elite
elite
Posts: 2950
Joined: Thu Nov 20, 2003 4:55 pm
Location: wherever I may roam
Contact:

Postby dustweaver » Tue Jun 21, 2005 3:09 am

se aude "minunat" in grozavesti in noaptea asta de luni spre marti (si nu e prima data... :? ) - urlete, muzica, tot ce "vrei"... :hrr:
Bears, beets, Battlestar Galactica.

Daca am nevoie de observatii, comentarii, sugestii despre aspecte ce privesc felul in care folosesc limba romana si/sau engleza, stiu sa le gasesc ori solicit.
Otherwise, may I suggest you MYFB.

User avatar
pinky
senior
senior
Posts: 216
Joined: Wed Jun 01, 2005 6:10 pm
Location: aici, printre voi

offff

Postby pinky » Sun Jul 10, 2005 12:22 am

cum a ramas cu foaia aia cu semnaturi.........???? ca vad ca n-a avut nici un rezultat......tocmai ascult muzica orientala si vad vag cadane dansand haotic.......si eu peste 2 zile am examen............ :( :hrr:

User avatar
duofruo
senior
senior
Posts: 123
Joined: Fri Jun 04, 2004 7:49 pm
Location: Bucuresti

Postby duofruo » Mon Jul 18, 2005 11:21 pm

Mai nene mie mi se pare ca terasa asta de cacao de aici nu mai face asa des galagie, in schimb in ultimu timp am observat ca incepuse Bavaria sa cam sara calu. Ultimul weekend au fost simtiti totusi, cel putin asa mi s-a parut mie. Sau poate ca eram putin obosit si am adormit imediat.
Am observat insa niste lucruri la jegosii astia de la Princess/Bavaria:
1 - muzica e cum e, hai ca mai poti adormi pe muzica, nu zic, mai asculta lumea muzica, mai danseaza, ma rog ; da cand incepe logoreicul ala sa behaie nonstop la microfon s-a terminat distractia; si chestia e ca atunci cand incepe sa behaie parca se aude de 2 ori mai tare decat muzica - innebunesc!!!!
2 - al naibii carnati baga muzica ceva timp, sa te faca sa crezi poti sa adormi, etc iar pe la 1-2 cand ma introduc si io la culcare incepe frate sa urle ala in microfon de parca ar fi sfarsitu lumii. Cinic
Intr-o noapte cand inca urla ala pe la 3 le-am pus gand rau, facusem un plan sa-l fac pe ala sa inhaleze vapori de clor, facusem schema unei bombe cu kko sau mai bine cu niste compusi gen tioli, zeama de sconcs etc sa bubuie sa le intre substantele alea in mese, scaune, umbrele, la gagici in par, garantat nici naiba nu mai calca pe acolo.
Pt moderatori - era la katerink, n-o sa ma fac terorist nici n-o sa-l conectez pe ala la pompa cu vapori de clor, nu ma banati va rog io :D

User avatar
Luci Sandor
senior
senior
Posts: 441
Joined: Wed Apr 07, 2004 11:17 pm
Location: 127.0.0.1
Contact:

Postby Luci Sandor » Wed Jul 20, 2005 2:05 am

Slava lui Lenin ca anul asta ploua si parca e mai liniste. Daca i-ar mai si trasni coshmelia de tabla...
Trebuia sa va zic de ceva vreme: degeaba sunati la numerele acelea - niciodata, dar niciodata nu raspunde nimeni. Probabil trebuie facut un drum pina la sediu.
nu arunca lucrurile care pot fi utile altcuiva, doneaza pe Freecycle Bucuresti

User avatar
buge1880
junior
junior
Posts: 30
Joined: Thu May 06, 2004 10:22 pm
Location: bucuresti
Contact:

muje Princess

Postby buge1880 » Mon Jul 25, 2005 4:16 pm

Nu am avut timp sa citesc totate posturile , dar ideea e ca aseara astia de la princess m-au scos din sarite. Parca-mi amplasasera o boxa in camera, asa zornaiau peretzii si culmea e ca-i apuca distrractzia de la 00:00 pana dimineatza.

M-am enervat si am sunat la politzie a doua zi. Un domn politzail mi-a spus ca o sa dea reclamatzia mai departe la pol din regie. Oricum o sesizare fara un nr de inregistrare e ca o frectzie la un picior de lemn, asa ca ar trebui sa starngem semnaturi sa mergem cu ele la pol regiei si sa luam de acolo un nr de inreg, asa sigur s-ar misca ceva.

daca s-a mai discutat imi cer scuze dar nu am citit ce s-a scris pana acum.

clau
junior
junior
Posts: 67
Joined: Tue Dec 28, 2004 12:46 pm

Postby clau » Fri Aug 05, 2005 1:23 pm

Voi mai puteti suporta galagia din fiecare seara de la Princess? :(

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Fri Aug 05, 2005 1:35 pm

noi astia din grozavesti ne descurcam.
daca totusi vreti sa facem ceva (nu reclamatii si alte prostii care oricum nu rezolva nimic) eu propun urmatoarele:
mergem 100 de oameni in cateva seri la rand de la ora 19 la 23 si comandam cate o apa minerala. putem eventual sa ne luam harisoanele, angeleshtii si ancarii. il falimentam sigur.



kooksee
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

rramona
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Fri May 27, 2005 8:35 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rramona » Mon Aug 22, 2005 11:25 am

eu nu-l mai suport pe ala care urla. el crede ca este funny si face atmosfera. muzica nu mi se mai pare asa tare cand inchizi usa dar individul ala ma scoate din pepeni!nu inteleg de ce trebuie sa tipe in microfonul ala in fiecare weekend.

User avatar
nyco3000ro
senior
senior
Posts: 400
Joined: Thu Oct 21, 2004 12:32 am
Location: la poarta sufletului!
Contact:

Postby nyco3000ro » Mon Aug 29, 2005 12:45 pm

buna!
sincera sa fiu nu stiu cum de rezistati cu "poluarea fonica de la princess"..eu una sunt o sinistrata din "u3"care a fost plouata in camera....si care a fost nevoita sa se mute la o prietena in u4 pe spate...!si aici nu am putut sa ma odihnesc din cauza....dj de la celebra terasa...caruia nu-i mai tace gura!!in afara faptului ca in weekend...dupa ora 22...e muzica data la maxim ...!chiar nu se poate face nimic?chiar nimanui nu-i pasa de niste bieti..studenti? :( :(
doctor de suflete!:)

rramona
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Fri May 27, 2005 8:35 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rramona » Thu Sep 01, 2005 11:56 am

sambata seara prietenul meu a avut o conversatie telefonica cu penibila politie romana care a zis ca terasa este a unui arab si ca ei nu pot face nimic. ca trimit un echipaj, bla.bla...bineinteles ca nu s-a intamplat nimic.chiar aseara ma gandeam ce minunate erau noptile de vara de odinioara! :cry:

clau
junior
junior
Posts: 67
Joined: Tue Dec 28, 2004 12:46 pm

Postby clau » Thu Sep 01, 2005 2:56 pm

ca terasa este a unui arab si ca ei nu pot face nimic.!da ca intotdeauna! :x

User avatar
duofruo
senior
senior
Posts: 123
Joined: Fri Jun 04, 2004 7:49 pm
Location: Bucuresti

Postby duofruo » Tue Sep 06, 2005 8:32 pm

Bai nene exact cand imi repetam si io avc-urile s-au apucat astia sa isi regleze boxele ce pana mea si-or regla, nu mai pot. E ora 8 seara, macar acum sa pot si eu repeta, daca noaptea nu pot dormi. INNEBUNESC!!! Care vrea sa se implice in falimentarea lor de la anul [ca acu nu cred c-o mai tin mai mult de 1 saptamana] am un plan. Contact pe PM.

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Thu May 18, 2006 12:37 am

da tel la politie. a mers cu burger king de langa U!.
si baga si muzica naspa. :evil:

drops
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Thu Nov 08, 2007 10:14 pm

Re: Poluare fonica de la Princess!

Postby drops » Sun Jun 05, 2011 12:01 am

Mi se pare absolut incredibil ca exista topicul asta din 2004. Chiar nu s-a rezolvat nimic in 7 ani????? De cateva saptamani au deschis astia de la Princess geamurile (nu pot sa inteleg de ce fac asta vara!!! chiar nu au bani de aer conditionat sau ce?) si se aude muzica cu tot cu termopanele noastre de parca mi-as fi dat eu laptopul la maxim. Daca dau eu un chef si cheama cineva politia vin imediat si ne dau amenda dar pe ei ii lasa sa faca discoteca in aer liber la cativa metri de camine.
Si iarna se aude ce-i drept dar nivelul de decibeli e mai suportabil. Dar vara e absolut ingrozitor. Acum cum naiba sa invat la fiziopat ascultand Inna? :hate:


Return to “Info campus”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests