Bani publici pt. caminul Universitatii "Nicolae Titules

camine, informatii utile

johnkiss
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Wed Jan 07, 2004 3:02 am

Bani publici pt. caminul Universitatii "Nicolae Titules

Postby johnkiss » Mon May 17, 2004 9:11 pm

Guvernul Romaniei este mai ingrijorat de conditiile de cazare ale studentilor din universitatile particulare.

Probabil ca va urma o alocare de la buget pentru construirea unui spatiu adecvat parcarii studentilor din Nicolae Titulescu, astfel incat SIAB-ul sa fie eclipsat de noul show-room.

------------------------------------------------------------------------
Guvernul Romaniei
Hotarare nr. 685

din 5 mai 2004

privind alocarea unei sume din Fondul de rezerva bugetara la dispozitia Guvernului pe anul 2004 Universitatii "Nicolae Titulescu" din Bucuresti pentru finalizarea lucrarilor de executie la obiectivul de investitii "Camin studentesc"

Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 423 din 12 mai 2004


In temeiul art. 108 din Constitutia Romaniei, republicata, al art. 30 alin. (2) din Legea nr. 500/2002 privind finantele publice, cu modificarile ulterioare, al art. 25 lit. a) din Legea bugetului de stat pe anul 2004 nr. 507/2003, precum si al art. 103 alin. (4) din Legea invatamantului nr. 84/1995, republicata, cu modificarile si completarile ulterioare,

Guvernul Romaniei adopta prezenta hotarare.

Art. 1. - Se aproba suplimentarea bugetului Ministerului Educatiei si Cercetarii cu suma de 30 miliarde lei, din Fondul de rezerva bugetara la dispozitia Guvernului pe anul 2004, la capitolul "Invatamant", titlul "Transferuri", pentru Universitatea "Nicolae Titulescu" din Bucuresti in vederea finalizarii lucrarilor de executie la obiectivul de investitii "Camin studentesc".
Art. 2. - Ministerul Finantelor Publice va introduce modificarile corespunzatoare in structura bugetului de stat si in volumul si structura bugetului Ministerului Educatiei si Cercetarii pe anul 2004.
Art. 3. - Ministerul Educatiei si Cercetarii si alte organe abilitate de lege vor controla modul de utilizare, in conformitate cu prevederile legale, a sumei alocate potrivit prezentei hotarari.

PRIM-MINISTRU
ADRIAN NASTASE

Contrasemneazã:
---------------
Ministrul educaþiei ºi cercetãrii,
Alexandru Athanasiu
p. Ministrul finanþelor publice,
Gheorghe Gherghina,
secretar de stat

Bucuresti, 5 mai 2004.
Nr. 685.

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Mon May 17, 2004 10:45 pm

Mai mult sau mai putin intamplator domnul Neagu, rectorul universitatii e seful comisiei juridice a Camerei Deputatiilor, iar intaiul om din stat e pe statele lui deplata :P Nu ca ar conta, dar oricum... 8) vad pe gea in fiecare zi macarua care a sapta groapa Conventiei si acu contruieste ruinele PSD si ma apuca jalea... 8)
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum


Return to “Info campus”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest