cazare Tg Mures

camine, informatii utile

ioana85
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Tue Apr 06, 2010 5:14 pm
Location: iasi
Contact:

cazare Tg Mures

Postby ioana85 » Sun Nov 28, 2010 5:06 pm

Am o prietena care a ales la repartitie cardio in Tg Mures , ea fiind din Iasi . Stiti cumva daca in Tg Mures exista camine de rezidenti ? Daca nu, doritori de impartit un apart ? ( tot rezidenti) Sunt mai multe clinici de cardio in Tg Mures ? La ce prof e mai bine sa aleaga ?
Multumesc mult

Vlad B.
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Mon Nov 29, 2010 10:51 am

Re: cazare Tg Mures

Postby Vlad B. » Mon Nov 29, 2010 11:01 am

Eu am terminat la Cluj si am luat la repartitie gastroenterologie Tg Mures. Am vorbit la UMF Tg Mures. Caminele sunt pline. :devil: Si mi-au zis k ei nu is obligati sa cazeze studenti :help: (spre deosebire de cluj)Anul asta sigur nu prinzi loc in camin. Poate la anul. Eu as dori sa impart o chirie. Si o garsoniera ar fi ok. O garsoniera gasesti pana in maxim 150 de euro confort 1, poate chiar un apartament 2 camere. Si eu as fi dispus sa impart o camera cu alta persoana atata timp cat am avea 2 paturi.
Si inca o intrebare care ma sacaie: Tg Mures nu da liber la transferuri??? Si daca da, de ce, k eu cel putin am fost format ca student in Cluj.
Multumesc.

Vlad B.
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Mon Nov 29, 2010 10:51 am

Re: cazare Tg Mures

Postby Vlad B. » Tue Nov 30, 2010 10:33 am

Date de contact pentru anuntul de mai sus: 0723243989 sau 0770147092.
E-mail: vlad101284sm@yahoo.com

User avatar
ametist713
elder
elder
Posts: 897
Joined: Fri Jun 05, 2009 11:05 pm
Location: in my secret life

Re: cazare Tg Mures

Postby ametist713 » Tue Nov 30, 2010 2:39 pm

Sunt mai multe clinici de cardio in Tg Mures ? La ce prof e mai bine sa aleaga ?


Sunt mai multe clinici unde se face cardio in Tg Mures(cardio 1=medicala 5; medicala 6 ;medicala 3 si medicala 4). Ultimele 2 nu cred ca primesc rezidenti,cel putin in anii trecuti nu au fost locuri acolo. Dintre primele 2 (prof Dobreanu,respectiv Benedek) poti alege oricare,la amandoua se invata bine.La cardio la Benedek e mai multa patologie,e f bine dezvoltata pe cardio interventionala,dar si mult de munca pt rezidenti.Si la cardio 1 se face interventionala,dar nu sunt asa multe cazuri. Mie personal mi-a placut mai mult la cardio 1, mi s-a parut si "staff-ul" mai prietenos.Oricum mult succes.
things can only get better


Return to “Info campus”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 53 guests