Chirurgie vasculara abdominala

stiri medicale; cazuri clinice
mirela_rusu
Posts: 1
Joined: Wed Jan 24, 2007 1:45 pm

Chirurgie vasculara abdominala

Postby mirela_rusu » Wed Jan 24, 2007 1:55 pm

Salut,

Cautand pe net am dat peste acest forum si mi-am zis ca merita sa incerc. Am o mare rugaminte in ce priveste o informatie:

Stie cineva un chirurg suficient de competent si curajos pentru a efectua o interventie chirurgicala menita sa indeparteze o tumora maligna aflata in abdomen si care invadeaza peretele aortei pe o lungime de 4 cm?

Toti din familie suntem constineti de riscurile implicate si din pacate nu exista alternativa. Dupa mai bine de un an de chemoterapie cu 3 scheme diferite de tratament tumora nu da nici un semn de micsorare. In principiu ne-am multumi si cu reducerea masei tumorale daca eliminarea completa nu este posibila.

Personal imi imaginez ca operatia ar fi asemanatoare celei pentru anevrism de aorta, desi pe langa un chirurg vascular sunt sigura ca ar fi nevoie si de unul gastro-enterolog. Din pacate toti chirurgii cu care am vorbit pana acum au spus ca nu s-ar baga in asa ceva. Stie cineva un medic dispus sa accepte provocarea?

Va multumesc mult!

amv
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Tue Nov 21, 2006 9:12 pm

Postby amv » Sun Jan 28, 2007 6:17 pm

Incercati la Spitalul Fundeni. Ei au acolo si sectie de chirurgie cardio-vasculara si chirurgie viscerala.In plus Institutul de Oncologie e la 2 pasi poate exista o sansa de terapie combinata.

smeher
junior
junior
Posts: 28
Joined: Sat Feb 10, 2007 4:53 pm

Postby smeher » Sat Feb 10, 2007 11:04 pm

nu ai sa vezi.

User avatar
filhiol86
junior
junior
Posts: 75
Joined: Sat Sep 02, 2006 8:51 pm
Contact:

Postby filhiol86 » Sun Feb 11, 2007 2:14 pm

Incercati si voi in strainatate!

StefaniaM
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Tue Oct 30, 2018 10:53 pm

Re: Chirurgie vasculara abdominala

Postby StefaniaM » Thu Dec 30, 2021 12:34 am

Eu il stiu pe domnul dr Adrian Bartos, el medic chirurg si e spiecializat pe boli abodminale si altele


Return to “Medical news”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests