Vaccinare gripa AH1N1

care ne mananca zilele
User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Vaccinare gripa AH1N1

Postby Riley » Thu Dec 03, 2009 11:20 pm

Pentru cei interesati (info luata de la avizierul UMF Carol Davila si primita de mine pe grupul seriei)

Vaccinarea se va desfasura saptamana viitoare la Cabinetul Medical Studentesc Bd Mihail Kogalniceanu nr 36-46 sector 5
Programul
Luni 7.12.2009: 14-18
Marti 8.12.2009: 8:30-13
Miercuri 9.12.2009: 14-18

Multa sanatate!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Vaccinare gripa AH1N1

Postby Riley » Fri Dec 04, 2009 11:06 pm

S-a schimbat locul vaccinarii. Va puteti vaccina de luni pana miercuri incepand cu ora 9 dimineata la sediul SSMB din facultate (in dreapta Amfiteatrului Mare).
Sa mergeti cu carnetul de student pentru a va cauta fisa.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: Vaccinare gripa AH1N1

Postby anncush » Mon Dec 07, 2009 7:48 pm

Astazi cand am fost sa ma vaccinez am intrebat (pentru colegii care n-au ajuns astazi) despre programul zilelor urmatoare si am inteles ca marti si miercuri campania de vaccinare va continua la cabinetul medical studentesc din facultatea de drept.

PS: nu e nevoie de carnetul de student ci de CNP (deci de CI)
Slowly getting less stupid :)

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Vaccinare gripa AH1N1

Postby b3 » Tue Dec 08, 2009 2:48 am

Presupun ca n-a intrebat nimeni daca pot beneficia si absolventii 2009 ? :p Suntem ai nimanuuuuuuuuui, nici ai UMF, nici ai spitaluluuuuuui :( Pana se prind spitalele unde ne incadram ca rezidenti ca suntem si noi in schema, pe la mijlocul lui ianuarie, cred ca se termina campania de vaccinare a cadrelor medicale :(
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

ssss
elder
elder
Posts: 1168
Joined: Mon Apr 14, 2008 5:36 pm

Re: Vaccinare gripa AH1N1

Postby ssss » Wed Dec 09, 2009 3:56 am

Se pare ca ministerul spera sa va rareasca, sa mai rezolve criza posturilor :mrgreen:
Reality is an illusion due to lack of wine

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Vaccinare gripa AH1N1

Postby Riley » Wed Dec 09, 2009 5:13 pm

anncush wrote:Astazi cand am fost sa ma vaccinez am intrebat (pentru colegii care n-au ajuns astazi) despre programul zilelor urmatoare si am inteles ca marti si miercuri campania de vaccinare va continua la cabinetul medical studentesc din facultatea de drept.

PS: nu e nevoie de carnetul de student ci de CNP (deci de CI)


Multumim Anncush de detalii si informatii. Eu am ajuns abia azi sa ma vaccinez, am fost la Drept la cabinetul UMF. Astazi va puteti vaccina pana la ora 18. De maine dna dr intra in concendiu dar raman asistentele pana vineri. Programul pentru joi 10.12 si vineri 11.12 este de la ora 8:30 la ora 14. Dupa ziua de vineri nu se stie, eventual care ajungeti vineri pe acolo si frecventati si forumul sa postati si pentru ceilalti colegi programul si alte detalii.
Multa sanatate!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

CataH
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Thu Oct 26, 2006 10:47 am

Re: Vaccinare gripa AH1N1

Postby CataH » Wed Dec 09, 2009 7:26 pm

Deci joi si vineri e doar pana la ora 14:00? dar macar e sigur vineri pana la 14 sau fiind vineri pleaca mai repede asa in weekend de pe la ora 12 :green:
Ai cumva numarul de tel de la cabinet sau ai idee de unde pot sa il aflu? ca sa nu fac/facem drumul pana acolo si sa gasim o usa inchisa in stilul tipic romanesc.

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Vaccinare gripa AH1N1

Postby Riley » Wed Dec 09, 2009 10:12 pm

Asa mi-a zis sa transmit colegilor. Din pacate nu am nr de tel de acolo (nici nu stiu daca exista). Am avut de-a face cu acel cabinet de 2 ori in toata facultatea : o data (de fapt de trei ori atunci-ca are trei doze) vaccin VHB in anul 1 si acum in anul 6. Poate stie cineva mai multe si te poate ajuta!
Multa sanatate!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Vaccinare gripa AH1N1

Postby b3 » Thu Dec 10, 2009 6:17 pm

Pe unul din multele grupuri yahoo s-a transmis si informatia ca cine nu ajunge pe la facultate se poate duce si la Matei Bals la camera de garda, se vaccineaza si acolo cu carnetul de student.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Vaccinare gripa AH1N1

Postby Riley » Fri Dec 11, 2009 11:53 pm

De pe grupul UMFCD am aflat ca saptamana viitoare intre orele 8:00 si 18:00 studentii UMF se mai pot vaccina la cabinet dar ca aceasta este ultima saptamana de vaccinare. Dna dr este in concediu dar vaccinarea va fi supravegheata de celalte dne dr de la Universitatea Bucuresti!
Multa sanatate!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Vaccinare gripa AH1N1

Postby Riley » Tue Jan 05, 2010 7:39 pm

De pe grupul UMFCD

Se continua vaccinarea impotriva gripei AH1N1 la cabinetul medical umf de la facultatea de drept, dupa urmatorul program:
luni-miercuri: 9-16.00
marti, joi, vineri: 9-13.00

De saptamana viitoare (cand se primesc dozele) se va incepe VACCINAREA IMPOTRIVA
HPV, GRATUIT pentru studentele sub 24 ani.



Sanatate!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: Vaccinare gripa AH1N1

Postby cosmina-gabriela » Wed Jan 06, 2010 1:30 am

Riley wrote:De pe grupul UMFCD

Se continua vaccinarea impotriva gripei AH1N1 la cabinetul medical umf de la facultatea de drept, dupa urmatorul program:
luni-miercuri: 9-16.00
marti, joi, vineri: 9-13.00

De saptamana viitoare (cand se primesc dozele) se va incepe VACCINAREA IMPOTRIVA
HPV, GRATUIT pentru studentele sub 24 ani.



Sanatate!


Sanatate si virtute/S'avem bani/S'avem ce mute

Bai cine a murit recent de 'porcina' de la Cronica Carcotasilor? Intreb, ca am fost somata oarecum printr-un telefon de tata, sa fac vaccinul ala, pe fondul unei raceli de acu 2 sapt si presupusei mele imunitati scazute :lol: :lol:


PS:se poate vaccina si la Matei Bals? ca tot dau maine practicul la infectioase

ssss
elder
elder
Posts: 1168
Joined: Mon Apr 14, 2008 5:36 pm

Re: Vaccinare gripa AH1N1

Postby ssss » Wed Jan 06, 2010 1:41 am

Tony Tecuceanu.
Reality is an illusion due to lack of wine

golanulstelist
senior
senior
Posts: 264
Joined: Sat Sep 30, 2006 10:36 am

Re: Vaccinare gripa AH1N1

Postby golanulstelist » Wed Jan 06, 2010 5:01 pm

Era din tecuci?

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Vaccinare gripa AH1N1

Postby b3 » Wed Jan 06, 2010 11:50 pm

cosmina-gabriela wrote:PS:se poate vaccina si la Matei Bals? ca tot dau maine practicul la infectioase


Da, si la Matei Bals si la Babes, si la orice medic de familie, chiar daca nu este al tau. A dat Ministerul Sanatatii ordin sa se vaccineze oricine doreste, cu prioritate grupele la risc.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Vaccinare gripa AH1N1

Postby swiss » Thu Jan 07, 2010 1:36 am

Moartea actorului Toni Tecuceanu, actorul de la “Cronica Cârcotaşilor”, a tras un puternic semnal de alarmă în rândul populaţiei.


Mediatizarea cazului şocant al artistului de la PrimaTV a dus la o adevărată "epidemie" de vaccinări la Spitalul Matei Balş din Capitală. Dacă până de curând, în institut se vaccinau maxim cinci sau şase persoane pe zi, de marţi, surse medicale au declarat că s-au efectuat, în unitatea sanitară, în jur de 241 de vaccinuri.

Conform gardianul.ro, Şerban Huidu, Mihai Gainusa, la fel ca şi restul colegilor lui Tecuceanu de la Prima TV au fost vaccinaţi imediat ce medicii au descoperit că actorul suferea de gripa porcina.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Dumnezeu sa'l odihneasca in pace!
(credeam ca ssss glumeste sadic, din pacate m'am inselat)
ps: vaccinati'va ma!

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: Vaccinare gripa AH1N1

Postby cosmina-gabriela » Sat Jan 09, 2010 12:00 am

b3 wrote:
cosmina-gabriela wrote:PS:se poate vaccina si la Matei Bals? ca tot dau maine practicul la infectioase


Da, si la Matei Bals si la Babes, si la orice medic de familie, chiar daca nu este al tau. A dat Ministerul Sanatatii ordin sa se vaccineze oricine doreste, cu prioritate grupele la risc.



da, eu la Matei B m-am vaccinat la o dna dr draguta, care a tinut sa mi precizeze ca ,oficial , vaccinul se face la Drept,si doar pt cazurile speciale ,care dintr-un motiv sau altul nu pot sa ajunga acolo, se permite la institut..

reactii adverse -none, doar un fel de crampa musculara locala ce a durat cateva ore

incepe sa mi place :devil: intentionez sa mi fac si HPV ul sapt aviatoare

noidoipunctcom
junior
junior
Posts: 88
Joined: Thu Oct 16, 2008 6:22 pm

Re: Vaccinare gripa AH1N1

Postby noidoipunctcom » Mon Jan 11, 2010 11:59 pm

am si eu o [mica] nelamurire:in ce conditii a fost lansat acest vaccin pe piata? din cate imi amintesc eu povestea asta cu gripa porcina e cat de cat de data recenta, asa ca poate sunt dezinformata sau gandesc gresit sau nu pun problema cum trebuie dar in cazul unui vaccin sa inteleg ca nu exista acea "perioada de timp destinata studiului clinic" in urma careia populatia sa fie informata cu privire la eficacitatea lui sau posibilitatea unor efecte adverse pe termen lung?adica eu imi fac vaccinul asta [aparut hop-tzop] destinat acestei gripe,feeric denumita porcina, [aparuta si ea tot hop-tzop ca sa incununeze lista vaca nebuna-aviara-...care-i urmatoarea?! "gripa gandacului-de-bucatarie"?!] si cine-mi garanteaza ca nu fac peste 15 ani nu stiu ce natzie de cancer? [zic si eu asa de exemplu]. imi da cineva cand ma duc acolo la vaccinare, ceva la mana ca sa ateste ca am fost vaccinata cu chestia asta? adica o foaie cu semnatura/parafa unui medic, numele si firma vaccinului etc...ca la caz, daca imi creste un al-6-lea deget sa am pe cine da in judecata?


P.S: eu intreb pasnic, nu sunt nervoasa/revoltata/artzagoasa/cu fundu'n sus :roll: . vreau doar sa ma lamuresc deci multumesc anticipat celor care-mi vor raspunde in consecinta :rev:


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests