Asistenti de nota 4 (patru)

care ne mananca zilele
dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby dr.tm » Sun Oct 14, 2012 10:05 pm

DrSS wrote:I-as da un 4 lu' Sepeteanu, dar ar fi prea mult. Nu s-a pensionat inca?

tot zice ca se pensioneaza, dar isi face aparitia in fiecare an, cu forte proaspete :)) :devil:
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
Beatrix1
junior
junior
Posts: 27
Joined: Mon May 27, 2013 6:09 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Beatrix1 » Tue May 28, 2013 7:57 pm

Dr Eugen Tarta Arsene - asistent anatomie

Vine din an in paste la ore..cand vine (mare minune!!!), vine dupa o ora sau o jumatate de ora si ne trimite la cadavru "ca sa repetam pentru ca ne asculta" .Culmea!!! Din materia nepredata.. Mai asteptam jumatate de ora langa cadavru ca la priveghi pana vine la noi. Ne pune cateva intrebari din ceea ce NU a predat. Replica lui preferata: "Dezastru! Sunteti dezastru!" Ocaziile cand preda sunt atat de rare incat trebuie notate in calendar.
Este aiurea pentru ca suntem singurele grupe din sala care se uita pe pereti, restul scriu pt ca are cine sa le predea iar pt examen invatam singuri din ce apucam.

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Dan » Tue May 28, 2013 11:59 pm

Din fericire anatomia chiar nu e o materie asa de importanta. decat prin stresul pe care il induce ( nejustificat ) in primii 2 ani. Cauta sa legi cat de cat lucrurile, sa ai o idee, si mai important decat asta sa nu iei ce predau ei litera de lege. Sunt o gramada de chestii inclusiv pe net care te lumineaza. Cand vei da de ele vei vedea cam pe unde este nivelul predarii... 8)
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Doddy » Wed May 29, 2013 2:42 pm

Beatrix1 wrote:Dr Eugen Tarta Arsene - asistent anatomie

Vine din an in paste la ore..cand vine (mare minune!!!), vine dupa o ora sau o jumatate de ora si ne trimite la cadavru "ca sa repetam pentru ca ne asculta" .Culmea!!! Din materia nepredata.. Mai asteptam jumatate de ora langa cadavru ca la priveghi pana vine la noi. Ne pune cateva intrebari din ceea ce NU a predat. Replica lui preferata: "Dezastru! Sunteti dezastru!" Ocaziile cand preda sunt atat de rare incat trebuie notate in calendar.
Este aiurea pentru ca suntem singurele grupe din sala care se uita pe pereti, restul scriu pt ca are cine sa le predea iar pt examen invatam singuri din ce apucam.


:lol: :lol: :lol:
Si acum 3-4 ani era exact la fel, mereu "pleca sa isi ia halatul" sau cine stie ce sa faca si "venea in 5 minute" = o ora jumate, si isi lua studentii la ascultat. N-are rost sa-ti spun ca studentii lui mereu luau cele mai mici note din serie.
N-ai ce sa faci decat fie sa iei LP-urile altora (e o profa Laura care preda super-bine si exact cum vrea Ispas la examen), sau sa inveti din carte (oricum voi aveti noroc ca a scos catedra cartile alea unde e materia impartita pe subiecte cat de cat si facuta omeneste, noi ne-am chinuit cu Ranga ca nu aparusera.
Totusi, cand lipsea mai trimitea pe cineva, ori pe Laura, ori pe un asistent sau preparator mai tinerel... acum nu mai trimite?

Nasol ca faci cu el totusi, daca esti anul 1 incearca sa schimbi grupa pentru la anu', mai ales ca anato de abdomen si pelvis e super-importanta si pierzi f mult daca faci cu el...
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

ericloca
Posts: 4
Joined: Sun Aug 01, 2010 6:26 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby ericloca » Thu Jun 20, 2013 5:17 pm

Madam Costache Mariana, morfopatologie inst. Babes... Cred ca profesor mai subiectiv si mai antipatic nu am mai avut niciodata. Pe langa remarci foarte ofensive la adresa noastra, a fost, cred, cel mai incorect examen din primii 3 ani. Ne-a tinut tot semestrul 2 ca ne da doar din cursuri, nu din subeiecte, ca si pe 1, si la examen a intrebat din tot felul de chestii care nici macar nu erau in programa. Nu mai spun ca notele nu aveau nicio legatura cu raspunsurile date. Sau cu pretentia sa stim fiecare cuvant din cursurile predate de ea, ca altfel te facea de cacao. Horror, bine ca am scapat.

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Festina » Mon Jun 24, 2013 10:14 am

Raicu Florina , Madam bubuianu , si cred ca cea mai idioata si mai abjecta fiinta din umf : Vasilica Bausic ! Am inteles ca fi-sa e anu 1 ! 2 cretine , 2 jeguri umane !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby dr.tm » Mon Jun 24, 2013 1:36 pm

mariangeo1991: ne spui ca-i anul 1 asa...un fel de aviz amatorilor, cei care au terminat facultatea si intre timp au ajuns asistenti ? :))
cat despre mini-caracterizare, puteai sa pui si tu niste **** sau sa folosesti un altfel de limbaj.
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Festina » Mon Jun 24, 2013 1:38 pm

dr.tm wrote:mariangeo1991: ne spui ca-i anul 1 asa...un fel de aviz amatorilor, cei care au terminat facultatea si intre timp au ajuns asistenti ? :))
cat despre mini-caracterizare, puteai sa pui si tu niste **** sau sa folosesti un altfel de limbaj.

Fi-sa are locul deja asigurat ! E o certitudine ! Sa ma ierte Dumnezeu ca nu ma feresc de cuvinte !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Chingachgook » Mon Jun 24, 2013 1:41 pm

unde are locul asigurat?

la rezi? sau dupa?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Festina » Mon Jun 24, 2013 1:43 pm

kooksee wrote:unde are locul asigurat?

la rezi? sau dupa?

in facultate ! Va preda !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Chingachgook » Mon Jun 24, 2013 1:51 pm

faptul ca masa e profa nu spune absolut DAR ABSOLUT NIMIC despre calitatile fetei.
am avut colegi care au ramas in facultate care nu erau copii de profi asa cum au fost si copii de profi pe care nu au ramas asistenti
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

CezarNicon
Posts: 1
Joined: Wed Jul 10, 2013 1:07 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby CezarNicon » Wed Jul 10, 2013 1:25 pm

Carmen Duta-Biochimie-->Cursuri execrabile,copiate din Trutia cuvant cu cuvant si citite de pe slide la curs,fara niciun fel de explicatie.La LP nu faci nimic practic si nici teoretic,freci menta.In semestrul 2 vine si citeste de pe foi,ca na,ar fi pacat sa se deosebeasca prea mult de curs.

Prof Dr Nicolae Ionescu-Histologie-->La LP in majoritatea timpului auzi povesti de-ale lui din tinerete,aceleasi povesti in fiecare LP.La exameul mare vine si asista,de obicei la dr Eugen Radu ,si el da notele,in special note mici pentru baieti sau daca nu ii place fata ta.Nu conteaza cat stii,tot ce nota vrea el iti da.Oricum,mai toti asistentii de la histo au probleme serioase: Vasilica Bausic,Parvulet,Draghia,si lista poate continua.

smooky899
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Tue Nov 15, 2011 10:13 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby smooky899 » Sat Sep 21, 2013 10:29 pm

pai aproape tot stagiu de ortopedie de la floreasca, nu m-am ales cu nimic
tot stagiul de chirurgie pediatrica budimex(sincer nu inteleg de ce nu se transforma in ceva de genul chirurgie cardiovasculara-materie in cadrul stagiului de pediatrie fara nota vreau sa zic)
dr Leabu la examen da in special note in functie de cum ii place de fata ta
sunt tentat sa spun si ca stagiul de la fundeni de radiologie a fost destul de nasol, te scotea la radiografii si te descurcai dar in schimb invatai de frica

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby dr.tm » Sun Sep 22, 2013 6:47 pm

la chir pediatrica daca te interesa, te primeau si in sala atat la ortopedie ped cat si la chir pediatrica, iar cursurile erau chiar interesante, marea majoritate a lor, cel putin cele tinute de burnei, ionescu, spataru.
stagiul de radio nasol zici ? dar ce ai fi vrut ? nimanui nu i place radiologia si materia nu i tocmai usoara, iar profii stiu asta si merg pe principiul "daca voi nu ma vreti, eu va vreau" - valabil mai ales pt cei care fac stagiul la fundeni sau coltea. daca stai sa analizezi au si dreptate, e si rusinos sa nu ai habar sa interpretezi o radiografie si sa te uiti stramb la ea, in orice specialitate ai avea. lumea se culca pe o ureche. sa treaca stagiul mai repede, sa nu citeasca prea mult, daca se poate sa fie cat mai lejer, si la sfarsit note mari. altfel, e nasol. pe viitor o sa le multumiti ca au fost mai duri si v au pus sa invatati si nu ma refer doar la radio aici.
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

namelache
junior
junior
Posts: 27
Joined: Tue Aug 06, 2013 8:42 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby namelache » Mon Sep 23, 2013 1:51 pm

CezarNicon wrote:Carmen Duta-Biochimie-->Cursuri execrabile,copiate din Trutia cuvant cu cuvant si citite de pe slide la curs,fara niciun fel de explicatie.La LP nu faci nimic practic si nici teoretic,freci menta.In semestrul 2 vine si citeste de pe foi,ca na,ar fi pacat sa se deosebeasca prea mult de curs.



eu am avut-o ca asistenta la lp si ne explica ce nu intelegeam de la atanasiu din cursuri si ii noi ii mai aratam ce greseli mai avea prin carte (exemplu carbonul avea cinci valente in anumite figuri), ne punea sa facem reactii si atunci mai pleca putin. ne scotea si la tabla sa desenam diverse configuratii chimice, multi erau praf si nu invatau nimic. la lp nu e de nota 4. odata la trimis pe un coleg acasa ca nu avea halat.

User avatar
Burundanga
elder
elder
Posts: 1157
Joined: Thu Aug 08, 2013 1:57 am

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Burundanga » Thu Oct 03, 2013 1:03 pm

Doddy wrote:Valeriu Atanasiu - biochimie
Tine niste cursuri extrem de incalcite, fara inceput, mijloc sau sfarsit. Mai mult, "goneste" practic studentii de la curs, punand la fiecare curs intrebari "prin sondaj" din materia nepredata, "ca sa se convinga el ca studentii au inteles". Pune foarte mult accent pe chestiile inutile ale biochimiei (formule, reactii cu nu-stiu-ce-substanta), si foarte putin pe chestiunile clinice. Examenul este dificil, iar grilele au o pondere foarte mare in promovarea examenului (sau a obtinerii unei note mari). Foarte multi pica examenul, chiar de mai multe ori (lucru pe care dl. profesor il precizeaza cu mandrie la primul curs)! De (foarte) evitat!



mda, cred ca a zis asta de 3-4 ori la primul curs.
Si a povestit cum a descoperit el studenti care nu stiau cat face 7x8 si ne intreba ce am fi facut in locul lui.

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Festina » Thu Oct 03, 2013 5:34 pm

paulcatalin wrote:
Doddy wrote:Valeriu Atanasiu - biochimie
Tine niste cursuri extrem de incalcite, fara inceput, mijloc sau sfarsit. Mai mult, "goneste" practic studentii de la curs, punand la fiecare curs intrebari "prin sondaj" din materia nepredata, "ca sa se convinga el ca studentii au inteles". Pune foarte mult accent pe chestiile inutile ale biochimiei (formule, reactii cu nu-stiu-ce-substanta), si foarte putin pe chestiunile clinice. Examenul este dificil, iar grilele au o pondere foarte mare in promovarea examenului (sau a obtinerii unei note mari). Foarte multi pica examenul, chiar de mai multe ori (lucru pe care dl. profesor il precizeaza cu mandrie la primul curs)! De (foarte) evitat!



mda, cred ca a zis asta de 3-4 ori la primul curs.
Si a povestit cum a descoperit el studenti care nu stiau cat face 7x8 si ne intreba ce am fi facut in locul lui.

Eu in locul lui as iesi la pensie !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Festina » Thu Oct 03, 2013 11:28 pm

Festina wrote:
paulcatalin wrote:
Doddy wrote:Valeriu Atanasiu - biochimie
Tine niste cursuri extrem de incalcite, fara inceput, mijloc sau sfarsit. Mai mult, "goneste" practic studentii de la curs, punand la fiecare curs intrebari "prin sondaj" din materia nepredata, "ca sa se convinga el ca studentii au inteles". Pune foarte mult accent pe chestiile inutile ale biochimiei (formule, reactii cu nu-stiu-ce-substanta), si foarte putin pe chestiunile clinice. Examenul este dificil, iar grilele au o pondere foarte mare in promovarea examenului (sau a obtinerii unei note mari). Foarte multi pica examenul, chiar de mai multe ori (lucru pe care dl. profesor il precizeaza cu mandrie la primul curs)! De (foarte) evitat!



mda, cred ca a zis asta de 3-4 ori la primul curs.
Si a povestit cum a descoperit el studenti care nu stiau cat face 7x8 si ne intreba ce am fi facut in locul lui.

Eu in locul lui as iesi la pensie !

Paule , nu-i de competenta lui sa-ti evalueze capacitatea la matematica!
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

merrychristmas
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Thu Oct 31, 2013 4:48 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby merrychristmas » Thu Oct 31, 2013 5:08 pm

Dna doctor Sajin! Nu merita enumerate argumentele !

ioana_c
senior
senior
Posts: 160
Joined: Tue Dec 14, 2010 8:25 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby ioana_c » Sun Nov 03, 2013 11:07 am

CezarNicon wrote:Carmen Duta-Biochimie-->Cursuri execrabile,copiate din Trutia cuvant cu cuvant si citite de pe slide la curs,fara niciun fel de explicatie.La LP nu faci nimic practic si nici teoretic,freci menta.In semestrul 2 vine si citeste de pe foi,ca na,ar fi pacat sa se deosebeasca prea mult de curs..


Intr-adevar, cursurile d-nei Carmen Duta sunt facute aiurea.In primul rand dansa este total dezorganizata cand vine vorba de predat:jumatate din curs este pe slide,jumatate il preda la tabla,are multe scheme neexplicate,iar in al doilea rand este foarte subiectiva la examen.La lp-uri se pierde vremea,in special pe semestrul 2 cand doar venea(dupa vreo jumatate de ora),statea putin cu noi si apoi pleca aprox.o ora,apoi venea si ne dadea drumul.Nu pot sa zic ca am ramas cu foarte multe de la cursurile ei.

O alta persoana care mi-a displacut in anul 1 este dl.Alexandru Mihailescu(biofizica lp).Lp-urile cu dansul au fost extrem de plictisitoare iar la practic a dat notele in functie de subiectele care ne-au picat.Spre ex daca trageai subiect despre lentile iti dadea de la 8 in sus,in schimb daca trageai un subiect scurt iti dadea nota mica(chiar daca i-l ziceai complet si raspundeai la intrebarile suplimentare)

soreljr
Posts: 1
Joined: Sat Nov 09, 2013 11:36 am

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby soreljr » Sat Nov 09, 2013 11:32 pm

Dr. Mahler - este confuza mereu.
Cum a ajuns cadru universitar?
A terminat la Oradea, unde stie orisicine ce facultate este.
Nevasta cui este fratilor? Barfele zic ca politicul si banul (nu al ei) au fost determinanti, in a ajunge dumneaei asist. univ.

radumihai
Posts: 2
Joined: Fri Nov 15, 2013 10:08 am

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby radumihai » Fri Nov 15, 2013 10:34 am

top:
1) inegalabilul "domn" ATANASIU ale carui metode de "predare" sunt fascinante!! foarte incalcit, foarte arogant si plin de el, la examen cere foarte multe lucruri inutile si se axeaza pe tot felul de chichite nasoale din minunata lui carte care nu are inceput si nici sfarsit. GROAZNIC!
2) ciudatenia ciudateniilor dr. RODICA DRAGOTOIU genetica lp. femeia asta nu are toti neuronii acas'. foarte imprevizibila, aiurita, dezorganizata si cum mai vreti voi. te umple de ppt-uri trimise pe mail din care habar nu ai ce sa inveti si cum sa inveti, plus ca are niste expresii faciale cel putin dubioase...
3) dr. ADAM (biocel/histo) impreuna cu toata catedra de medicina moleculara. oamenii astia habar nu au pe ce lume traiesc plus ca materia e ingrozitoare (la biocel ma refer). cursurile sunt predate aiurea, sunt alambicate plus ca habar nu ai din ce sa inveti si ce sa inveti... dr adam ne vorbea la un moment dat despre cum analiza de cancer colorectal poate fi motiv de divort, despre cum sinescu nu reediteaza manualele vechi si despre faptul ca nenorocitii astia de la umf au facut lp-urile de 3 ore cand inainte erau de 2.
4) aurora frunza (psiho lp)...e o doamna draguta dar tare plictisitoare plus ca face greseli gramaticale
5) toata catedra de engleza (incepand cu tipa bruneta cu parul scurt). sfetea e foarte amuzanta uneori dar foarte frustrata
6) dr. BOGDAN DIACONESCU (anato lp)...foarte tare tipul adica e foarte bine pregatit dar mai tot timpul obosit si fara chef de nimic. din cate stiu e chirurg la floreasca ceea ce ii ocupa mare parte din timp...parerea mea e ca ar trebui sa aleaga una din doua: ori chirurgia, ori catedra ca pe amandoua nu prea le poate face. ne lasa mai mereu singuri si se duce si vorbeste la telefon cate-o juma de ora, mai vine 10 min, mai preda ceva si ciclul se reia
7) POPA VELEA psiho...da prea mare atentie materiei insa are cursuri bune
8) toata catedra de marketing (excluzandu-l pe purcarea, care e relativ ok)
9) (o sa aruncati cu pietre in mine) PROF. ISPAS (nu e de nota 4, in niciun caz, ci de un 8-9) se simte ca are o varsta si ca nu prea mai are chef...preda destul de explicit dar sunt momente in care bate campii si te plictiseste (pe mine personal, pe altii nu stiu...)
10) bausic (merita mentionata in mod express alaturi de leabu si adam)

User avatar
Burundanga
elder
elder
Posts: 1157
Joined: Thu Aug 08, 2013 1:57 am

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Burundanga » Wed Nov 27, 2013 11:35 pm

Va prezint un profesor de nota 0. Dr adam cu a mic. are si blog http://madalina-70521.blogspot.ro/ .
Nu am cuvinte suficiente sa descriu.


Sa il completez pe colegul de mai sus.
Atanasiu, chiar daca are cursuri cum are, a organizat foarte bine catedra si cursul, eu sunt deosebit de multumit de biochimie. E foarte organizat totul, asa cum ar trebui sa fie. E un exemplu de catedra.
Bogdan Diaconescu...no comment, subscriu la ce a zis colegul.

User avatar
Crisskat
junior
junior
Posts: 54
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:18 pm
Location: Bucharest

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Crisskat » Mon Jan 06, 2014 3:42 pm

paulcatalin wrote:Va prezint un profesor de nota 0. Dr adam cu a mic. are si blog http://madalina-70521.blogspot.ro/ .
Nu am cuvinte suficiente sa descriu.


Are niste probleme destul de grave, habar nu am ce a patit si putin ma intereseaza, insa locul ei chiar nu este in invatamant. Blogul asta al ei si postarile de pe Facebook spun mai mult decat e nevoie despre ea.
La grupele noastre de exemplu nu mai vine la examenul de LP si ne-a pus sa dam nu stiu ce declaratii pentru ca este ferm convinsa ca am furat un obiectiv (desi ceilalti asistenti ne-au spus ca lipseste de cativa ani). Are un comportament foarte ciudat si cel mai urat se poarta cu strainii. Are zile in care e foarte ok si deodata incepe sa tipe si sa ameninte cu tot felul de chestii.

Cei care urmeaza sa faceti cu ea in sem II sau in anii urmatori, incercati neaparat sa o schimbati.
We were all young and beautiful once. It's transient, and then it's gone.

User avatar
Burundanga
elder
elder
Posts: 1157
Joined: Thu Aug 08, 2013 1:57 am

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Burundanga » Tue Jan 14, 2014 9:19 pm

inca un asistent de nota 4. Aurora Frunza. ”aveti celasi numar toti, putati sa va ajutati in liniste fara sa deranjati si sa faceti galagie” => toata seria nota 10, printre care niste dubiosi de la taxa care habar nu au ce e cu ei.

User avatar
Lizzie
junior
junior
Posts: 60
Joined: Sun Dec 04, 2011 5:33 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Lizzie » Wed Jan 15, 2014 10:26 am

Nota de la lucrarea aia nu conteaza, oricum.

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby dr.tm » Sat Feb 08, 2014 7:30 pm

paulcatalin wrote:inca un asistent de nota 4. Aurora Frunza. ”aveti celasi numar toti, putati sa va ajutati in liniste fara sa deranjati si sa faceti galagie” => toata seria nota 10, printre care niste dubiosi de la taxa care habar nu au ce e cu ei.


:)))))
propun sa dea subiecte individuale :)) ohh come on !
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Festina » Sun Feb 09, 2014 1:45 pm

paulcatalin wrote:inca un asistent de nota 4. Aurora Frunza. ”aveti celasi numar toti, putati sa va ajutati in liniste fara sa deranjati si sa faceti galagie” => toata seria nota 10, printre care niste dubiosi de la taxa care habar nu au ce e cu ei.

Eu iti propun sa te cam speli ... deoarece cam puti .
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby andy gavrilescu » Mon Feb 10, 2014 12:10 am

festina, de ce vorbesti asa urat cu paulcatalin? el chiar e interesat de invatatura si pana acum a avut dreptate in tot ce a zis. bine, eu nu o cunosc pe aurora, dar prea pui suflet.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Festina » Mon Feb 10, 2014 12:35 am

paulcatalin wrote:inca un asistent de nota 4. Aurora Frunza. ”aveti celasi numar toti, putati sa va ajutati in liniste fara sa deranjati si sa faceti galagie” => toata seria nota 10, printre care niste dubiosi de la taxa care habar nu au ce e cu ei.

festina, de ce vorbesti asa urat cu paulcatalin? el chiar e interesat de invatatura si pana acum a avut dreptate in tot ce a zis. bine, eu nu o cunosc pe aurora, dar prea pui suflet.

Niste dubiosi de la taxa ? Si daca a luat o serie nota 10 ce conteaza ? la un test de lp care nu are nici o insemnatate ? Conteaza oare notele ? Cred ca mult mai important e cu ceea ce ramai individual ! sa inteleg ca daca avem colegi la cu taxa e naspa ? sunt si oameni la 5000 euro ... foarte bine ca investesc in educatie si nu in alte lucruri !
Aurora Frunza a incercat sa-i ajute ... Tipa a realizat ca materia asta pusa in anul 1 e cam degeaba ! A oferit un avantaj seriei ei ! E mare lucru sa primesti intelegere din partea unui cadru dintr-o catedra de genul.
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Burundanga
elder
elder
Posts: 1157
Joined: Thu Aug 08, 2013 1:57 am

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Burundanga » Mon Feb 10, 2014 7:26 pm

ai si tu dreptate dar eu doar mi-am spus parerea, daca e degeaba materia putea sa o faca interesanta nu sa se resemneze si sa procedeze asa...dar deh....romania:D

de ex alta asistenta ( cred ca e cea mai tare) a luat din grupe pe rand cate 2-3 si i-a adus cu ea la spital sa le arate cazuri concrete in care e importanta psihologia. in fine..nu vreau sa mai discutam despre asta.

Doctapper
junior
junior
Posts: 93
Joined: Wed Aug 13, 2014 1:12 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Doctapper » Mon Sep 08, 2014 12:39 pm

Alina Draghia - histo LP
Dezinteres total la LP, lipsea de n ori pe semestru, ba ne tinea o ora si ne dadea drumul. Cele mai mari greturi la ea le-am vazut, favoritisme pe fata si pretentii exagerate la examen.

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Festina » Sun Jan 18, 2015 2:50 pm

Doctapper wrote:Alina Draghia - histo LP
Dezinteres total la LP, lipsea de n ori pe semestru, ba ne tinea o ora si ne dadea drumul. Cele mai mari greturi la ea le-am vazut, favoritisme pe fata si pretentii exagerate la examen.

Stii la ce ora s-a terminat examenul de lp cu linda,nu?
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Chingachgook » Sun Jan 18, 2015 4:43 pm

nu, la cat?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Festina » Sun Jan 18, 2015 4:48 pm

kooksee wrote:nu, la cat?

la 2 dimineatza !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

Doctapper
junior
junior
Posts: 93
Joined: Wed Aug 13, 2014 1:12 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Doctapper » Fri Mar 20, 2015 3:09 pm

Macar aia isi da interesul! Pe mine a vrut sa ma pice pentru ca uitase ea sa-mi dea o lama, in conditiile in care a vorbit la telefon pe parcursul intregului examen practic.

User avatar
Crisskat
junior
junior
Posts: 54
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:18 pm
Location: Bucharest

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Crisskat » Wed May 13, 2015 2:54 am

Dar de unde stii tu Festina la cat s-a terminat examenul? Si apropo, nu se facuse inca 2.
We were all young and beautiful once. It's transient, and then it's gone.

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Festina » Sat May 16, 2015 10:34 am

Crisskat wrote:Dar de unde stii tu Festina la cat s-a terminat examenul? Si apropo, nu se facuse inca 2.

O *** pe Linda din cand in cand si mi-a spus ea !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Crisskat
junior
junior
Posts: 54
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:18 pm
Location: Bucharest

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Crisskat » Fri Jun 05, 2015 4:50 pm

Festina wrote: O *** pe Linda din cand in cand si mi-a spus ea !


Ew. sau ma rog, fiecare cu gusturile lui.
We were all young and beautiful once. It's transient, and then it's gone.

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby dr_ » Mon Feb 22, 2016 1:38 pm

Spircu. (mai exista?)

A mai fost o cucoana batrana in urma cu 10 ani la fizio care intra in sala si ne citea dintr-un caiet. Practic un xerox putea sa o lase somera. Nu imi amintesc cum o chema pt ca nu imi umplu memoria cu toate *****urile.


Sa ai titlu de profesor universitar dar sa faci ceva ce poate si o femeie de serviciu...


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests