Asistenti de nota 4 (patru)

care ne mananca zilele
dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby dr.tm » Sun Oct 03, 2010 7:27 pm

Adriana Sepeteanu - igiena - orice comentariu e in plus (mare e gradina...)
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

madaaa
senior
senior
Posts: 102
Joined: Fri Jul 24, 2009 1:32 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby madaaa » Thu Oct 14, 2010 9:08 pm

Atanasiu si Gaman Laura. Dupa ce ca e urata biochimia, ei o fac si mai urata...

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby b3 » Thu Oct 14, 2010 10:27 pm

Cu profu sunt de acord ca nu face nici un efort sa faca mai accesibila biochimia (mai scrie cu markerul pe tabla?), dar Laura Gaman mi s-a parut foarte buna.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

madaaa
senior
senior
Posts: 102
Joined: Fri Jul 24, 2009 1:32 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby madaaa » Fri Oct 15, 2010 11:22 pm

a fost si la noi la inceput interesata. apoi nu prea a mai venit, la examene ne dadea subiectele de la modulul de engleza, care cuprindeau subiecte din materie pe care noi nu o aveam predata si nici nu o gaseam... si au mai fost faze cand le-a zis unora ca nu le da 8, ca e prea mult, dar le da 7,5 (desi gresisera 3 din 5 subiecte...). ma bucur ca a fost ok la voi, la noi a fost chiar dezamagitor.

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Doddy » Mon Oct 18, 2010 8:23 pm

dr.tm wrote:Adriana Sepeteanu - igiena - orice comentariu e in plus (mare e gradina...)

E naspa/exigenta/incorecta la examen... sau... ???
Eu fac cu dumneaei (bine, am avut doar doua lp-uri pana acum), si mi se pare foarte foarte ok (e exact genul ala de "good ol' granny"...).
Nu-mi pare a fi o problema :?:


PS: Legat de mai sus... si colegii mei care faceau cu Laura Gaman erau ff. nemultumiti de ea. Poate ca mai demult isi dadea interesul mai mult.
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby rox » Mon Oct 18, 2010 8:47 pm

poate.
totusi, acu' 5 ani nu si l-a dat
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
AllBlue
senior
senior
Posts: 182
Joined: Thu Sep 28, 2006 6:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby AllBlue » Thu Jan 27, 2011 10:27 am

De-a lungul facultatii am avut si asistenti mai putin pregatiti, mai putin umani, mai putin pedagogi.
Dar niciodata n-am simtit nevoia sa ii notez aici. E un lucru stiut ca nu exista padure fara uscaciuni.
TOTUSI, (nici nu stiu daca isi merita titlul de) dr Beatrice Serb, MF Policlinica Titan e un pericol public!!! In afara faptului ca ne-a tratat ca pe ultimii oameni la inceputul stagiului, continua sa o faca ori de cate ori ne prezentam la cabinet. Si ne prezentam cam des, pentru ca are pretentia sa venim si sa vegetam pe un scaun fara sa facem absolut nimic!
Pur si simplu isi bate joc. Asa ca, daca o sa aveti "norocul" sa fiti repartizati la ea, faceti orice va sta in putere sa va schimbati asistentul!
Carpe Diem, Baby!

User avatar
drmititik
junior
junior
Posts: 62
Joined: Mon Nov 23, 2009 8:39 pm
Location: pe ici pe colo

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby drmititik » Sun Jan 30, 2011 1:09 am

dr. copaci- respirator fundeni. nu a venit tot stagiul si la examen isi curata unghiile cu un bisturiu :allright:

pink_panth3ra
Posts: 2
Joined: Tue Feb 08, 2011 3:53 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby pink_panth3ra » Tue Feb 08, 2011 4:04 pm

Haideti sa va spun de cine sa va feriti( pe cat puteti ).
Urmatorii ii urasc din suflet:
Conf Zagrean-nu cred ca mai e cazul sa spun ca e sef la fizio;
dr. Buga chir Cantacuzino-e varza,plin de el, nu explica nimic !
Ionescu-semiologie SUUB
Nu prea am facut treaba cu dr Olariu care era la semio la SUUB,nici cu Buraga de fizio nu am facut nimic...Cam atat imi amintesc.

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby rox » Sun Feb 20, 2011 5:37 pm

dr (preparator, asistent, ce-o fi) Nica Adriana- ATI SUUB; daca s-ar da note cu minus, femeia asta le-ar merita cu prisosinta; nu doar ca in timpul asa-ziselor LP-uri nu ne-a aratat NIMIC practic (ea personal), s-a rastit la noi, ne-a tratat numai in mistouri si isterii, la curs vorbea de parca noi stiam ceea ce trebuia ea sa predea si daca nu stiam era oricum vina noastra, i-a zis profei ca ne-a vorbit despre niste lucruri de care nu ne vorbise, de fapt, ne-a acuzat constant ca suntem dezinteresati (desi cand ne-am manifestat interesul sa mergem pe sectie ne-a intors spatele si a plecat) si ca nu stim (desi ea sustine ca se verifica pulsul- ceea ce in protocolul 2010 nu exista si ca se verifica respiratia cu oglinjoara :shock: ). la examen ne-a tratat ca pe ultimii infractori (ne-a cotrobait in coli, in mape, in cursurile de la alte materii! - "ia sa citesc eu despre glaucom, poate gasesc ceva pe-aici", ne-a tinut numai in ironii - "ce, te trage curentul si nu poti sa gandesti?").
cele "15 grile si un caz clinic cu 5 intrebari" pe care ne anuntase ca o sa le primim au fost 3 grile si 17 intrebari cu raspuns desfasurat iar notele au fost ca la "roata norocului".
groaznica individa.
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

imprevasive
Posts: 2
Joined: Thu Jun 02, 2011 6:15 am

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby imprevasive » Thu Jul 07, 2011 11:15 am

Este primul meu post pe acest forum, insa nu pot sa ma abtin. Nota 4 reprezinta o nota mult prea mare pentru doamna dr. Magda Buraga, care a facut praf cursurile de fiziologie. Eh, si-asa nu erau prea importante si nici greu de inteles - coagularea, hemostaza si fiziologia rinichiului. Stateam la cursuri si nu-mi puteam explica de ce a ajuns aici, de ce preda aceste cursuri (daca se poate numi predat ceea ce face). Mi-a fost rusine ca ma aflu intr-un amfiteatru in interiorul facultatii de medicina. Balbaiala, incoerenta, greselile gramaticale, greselile de traducere, uneori chiar si greselile teoretice (fac abstractie de cititul direct de pe slide-uri si de pe foile din fata) - nu-mi venea sa cred. Dintre toate persoanele care mi-au predat la un moment dat in viata ceva, aceasta doamna este de departe cea mai slaba.

Atunci cand forma de genitiv-dativ pentru urina in conceptia dumneaei este "urini", iar "influienteaza" e folosit in tot cursul de renal, alte comentarii sunt de prisos.

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Jerome » Mon Sep 12, 2011 7:30 pm

Mai e Naicu la fizio? :lol:
Jenibil!

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby mihai_525 » Mon Sep 12, 2011 7:50 pm

rox wrote:dr (preparator, asistent, ce-o fi) Nica Adriana- ATI SUUB


e o doamna mi-a placut mult de ea, ok si la stagiu ne-a aratat iot pe manechin si cel mai important ok la examen !
a sa nu uit arata si bine e o fata foarte frumoasa chiar si la 30 de anisori sau cati ani o avea, arata de 20.
celalalt asistent am uitat cum il cheama...ala de zice lumea ca e gay sau ceva a fost ff ok la cursuri le-a facut ca lumea, dar la examen a fost cel putin nepoliticos.
super stagiu de ati la suub cu doamna prof copaciu.

rox poate esti mai uratica si te-a complexat nica...lasa nu-i nimic sa stii ca toate fetele sunt frumoase, in felul lor!
America first

luna11
Posts: 3
Joined: Sun Oct 02, 2011 2:33 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby luna11 » Mon Oct 10, 2011 6:59 pm

Prof. Sajin (morfopat) - isi bate joc de materie si de studenti in ultimul hal. Are o mizerie de carte, copiata infect din NMS, iar examenul la fel, o bataie de joc.
Conf Moldoveanu (igiena) - o "doamna" care habar n-are ce preda si care scoate din cur niste note pe care cred ca le viseaza noaptea, cand ea teoretic ne corecteaza lucrarile.

Pt dumnealor nota 4 e mult prea mare.

imprevasive
Posts: 2
Joined: Thu Jun 02, 2011 6:15 am

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby imprevasive » Fri Oct 14, 2011 6:33 pm

Doamna dr. Lupu Diana, asistent semiologie SUUB. Deja al 4 lea lp la care nu a venit si impresia e ca o vom vedea decat la examen. Si-a mai luat si 2 grupe.

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Jerome » Sun Oct 16, 2011 10:16 am

luna11 wrote:Prof. Sajin (morfopat) - isi bate joc de materie si de studenti in ultimul hal. Are o mizerie de carte, copiata infect din NMS, iar examenul la fel, o bataie de joc.


:D :D :D

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Dmndash » Fri Nov 25, 2011 12:39 am

dr.tm wrote:Adriana Sepeteanu - igiena - orice comentariu e in plus (mare e gradina...)


mare.mare de tot...si cu garduri prea joase :lol:

m-as risca sa introduc toata catedra de igiena in aceeasi oala. dr Zugravu cu care fac la lp pare mai ok...dar de Nitescu...dupa ziua de azi cu "Pe mine nu ma intereseaza sa va dau voua partial.Eu nu-s platita pentru asa ceva si nu-mi pierd timpul sa va corectez voua partialu. Nu va obositi sa-mi dati sugestii ca nu ma intereseaza" nu-mi pare rau ca si-a scrantit picioru...eventual ca nu e mai grav :twisted:
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Ciprian_90 » Fri Nov 25, 2011 12:57 am

Dmndash wrote:
dr.tm wrote:Adriana Sepeteanu - igiena - orice comentariu e in plus (mare e gradina...)


mare.mare de tot...si cu garduri prea joase :lol:

m-as risca sa introduc toata catedra de igiena in aceeasi oala. dr Zugravu cu care fac la lp pare mai ok...dar de Nitescu...dupa ziua de azi cu "Pe mine nu ma intereseaza sa va dau voua partial.Eu nu-s platita pentru asa ceva si nu-mi pierd timpul sa va corectez voua partialu. Nu va obositi sa-mi dati sugestii ca nu ma intereseaza" nu-mi pare rau ca si-a scrantit picioru...eventual ca nu e mai grav :twisted:


:lol: Exista dreptate in lumea asta! Nu stiu cum a ajuns ea sa predea, mie mi-ar fi jena in locul ei.

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby dr.tm » Fri Nov 25, 2011 1:54 pm

Dmndash wrote:
dr.tm wrote:Adriana Sepeteanu - igiena - orice comentariu e in plus (mare e gradina...)


mare.mare de tot...si cu garduri prea joase :lol:

m-as risca sa introduc toata catedra de igiena in aceeasi oala. dr Zugravu cu care fac la lp pare mai ok...dar de Nitescu...dupa ziua de azi cu "Pe mine nu ma intereseaza sa va dau voua partial.Eu nu-s platita pentru asa ceva si nu-mi pierd timpul sa va corectez voua partialu. Nu va obositi sa-mi dati sugestii ca nu ma intereseaza" nu-mi pare rau ca si-a scrantit picioru...eventual ca nu e mai grav :twisted:


Doddy scria despre Tanti Sepeteanu ca e "good ol' granny"- nu comentez, fiecare cu parerea lui (poate s-a comportat si ea mai uman, cu toate ca e o specie rara),Zugravu e ok,Nitescu - ma uimesti :shock: . acu 2 ani era ok. cand ai scris de faza cu "si-a scrantit piciorul" mi am adus brusc aminte de Bubuianu de la fizio care nu stiu ce patise la picior, a trebuit sa se opereze+stat pe bara o perioada si cand a revenit...ploua cu 8,9,10 la ex :lol:
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Cactus » Fri Nov 25, 2011 9:15 pm

dr.tm wrote:
Dmndash wrote:
dr.tm wrote:Adriana Sepeteanu - igiena - orice comentariu e in plus (mare e gradina...)


mare.mare de tot...si cu garduri prea joase :lol:

m-as risca sa introduc toata catedra de igiena in aceeasi oala. dr Zugravu cu care fac la lp pare mai ok...dar de Nitescu...dupa ziua de azi cu "Pe mine nu ma intereseaza sa va dau voua partial.Eu nu-s platita pentru asa ceva si nu-mi pierd timpul sa va corectez voua partialu. Nu va obositi sa-mi dati sugestii ca nu ma intereseaza" nu-mi pare rau ca si-a scrantit picioru...eventual ca nu e mai grav :twisted:


Doddy scria despre Tanti Sepeteanu ca e "good ol' granny"- nu comentez, fiecare cu parerea lui (poate s-a comportat si ea mai uman, cu toate ca e o specie rara),Zugravu e ok,Nitescu - ma uimesti :shock: . acu 2 ani era ok. cand ai scris de faza cu "si-a scrantit piciorul" mi am adus brusc aminte de Bubuianu de la fizio care nu stiu ce patise la picior, a trebuit sa se opereze+stat pe bara o perioada si cand a revenit...ploua cu 8,9,10 la ex :lol:

noua ne-a zis doamna sepeteanu cand am facut igiena alimentatiei ca ea stie ca HDL e "colesterolul bun" dar nu crede ea ca e chiar bun, ca nu se poate sa nu faca rau ca doar e colesterol :))))

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby dr.tm » Fri Nov 25, 2011 9:51 pm

mda...atunci trebuia sa o credeti pe cuvant :)))))
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Dmndash » Tue Dec 06, 2011 10:39 pm

datorita confuziei mele (Zugravu curs si Nitescu LP si nu invers) imi redirectionez parerea foarte proasta catre dr Zugravu :lol:
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby dr.tm » Thu Dec 08, 2011 6:50 pm

Dmndash wrote:datorita confuziei mele (Zugravu curs si Nitescu LP si nu invers) imi redirectionez parerea foarte proasta catre dr Zugravu :lol:

:allright:
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Dmndash » Thu Mar 15, 2012 1:30 am

Nu-mi vine sa cred cum am reusit sa uit de tanti Ciornei (ma bantuie fizio 1)
E tot ce poti spera mai rau la un profesor..combinatie fatala de:
nu da cursul
face prezenta
preda ca o ciubota pescuita din lac
vrea liniste liniste sa auda musca (in conditiile in care eram 160 de insi in sala)
citeste de pe slideuri + explica pe langa foarte rapid ..evident studentul trebuie sa scrie tot
nu suporta intrebari
nu o intereseaza ca tu nu poti sa scrii. Desi foarte multi in sala ii spuneam ca nu apucam sa scriem, ne raspundea scurt "Daca nu a-ti sta de vorba a-ti apuca" si schimba slideul

Tin minte cum se plimba prin primele randuri si facea "TU! TU n-ai fost la cursuri".

La urma n-a contat prezenta, toti invatand numai dupa carte. Timp pierdut...
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
razvv
senior
senior
Posts: 124
Joined: Wed Oct 08, 2008 6:19 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby razvv » Wed May 30, 2012 11:08 pm

asist. Costescu - farmacologie

bimbambum
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Wed Mar 23, 2011 3:51 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby bimbambum » Tue Jun 12, 2012 10:42 pm

Tin sa incep cu LAURA POPESCU de la fizio an II care este in ultimul hal! numai profesor (asistent universitar) nu poate fi numita! totate lp-urile erau despre excursiile ei in strainatate, prietenia ei cu Pepe si gratarele cu Zagrean! Fugiti de ea!!!

Bausic VASILICA o nesuferita care nu isi da interesul si pune note MICI!!!

Mahler Beatrice de la fiziopat nu stie de capul ei, daca nu se uita in foi nu e in stare sa predea un lp intreg. din 2 ore de lp se fac cam 30min dar cu pretentii enorme la practic.

TOATA catedra de ENGLEZA niste frustrati in frunte cu Sfetea! nu faceti absente la ei ca o sa scrieti de o sa va iasa ochii din cap!

Lupu semio SUUB nu face nimic, nu vrea sa dea ochii cu studentii prea des!

Catedra de igiena nu cred ca mai are nevoie de comentarii...

Paraziti cu Steriu, pt un 10 trebuie invatata toata cartea lui si eventual de citit un pic pe deasupra. are pretentii foarte mari la examen si grilele sunt grele (din 50 de grile trebuie facute 25 pt nota 5)

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Ciprian_90 » Wed Jun 13, 2012 1:18 am

ionela neagoe-paraziti...ciudata faptura :|

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Cactus » Wed Jun 13, 2012 9:00 am

Steriu e super prof, iar materia la paraziti e multa ce-i drept, insa cursurile sunt excelente.
Vroiam sa te intreb daca Laura Popescu de la fizio II e o tipa slaba cu parul lung si blond.

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby dr.tm » Wed Jun 13, 2012 9:18 am

cactus:dupa descriere tipa slaba cu parul lung blond ar tb sa fie monica giurgiu.laura popescu nu-i cea care spune mereu "da? da? da? da? da? da? da? da?"
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

bimbambum
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Wed Mar 23, 2011 3:51 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby bimbambum » Wed Jun 13, 2012 10:46 am

Laura Popescu este cea cu da? da? da? Si este bruneta. Cat despre Steriu nu am zis ca el este neaparat um prof de npta 4 ci mai degraba examenul la paraziti este!!

ioanai
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Mon Jan 09, 2012 9:55 am

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby ioanai » Wed Jun 13, 2012 2:54 pm

La paraziti au fost suficiente cursurile pt nota 10, iar domnul dr Steriu preda cursuri f frumoase.

User avatar
razvv
senior
senior
Posts: 124
Joined: Wed Oct 08, 2008 6:19 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby razvv » Tue Jul 31, 2012 1:39 am

asist. Laura - Biochimie I

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Dmndash » Wed Sep 26, 2012 8:21 pm

Roxana Sfrent imunologie Obregia. Nota 4 este fenomenal de mare. Nu stie sa predea, nu poate sa explice, nu-i in stare sa tina un curs fara slideuri (nu i-a mers proiectorul intr-o dimineata si ne-a trimis acasa). Cred ca are personalitati multiple pentru ca la fiecare curs se razgandea in legatura cu data examenului, structura lui, ba facea prezenta, ba ne dadea lucrari care contau/nu contau, ba faceam lp, ba dam practic la lp etc.. de pe "cursurile" ei nu se poate invata, dar nu vrea sa i se scrie din carte. La examen notele au curs dupa roata norocului. In sesiunea de restante/mariri a amenintat-o pe o colega care avea nevoie de 10 (de la 9) ca daca are ea chef o si pica. Ca nu exista "marire" ci doar "reexaminare". De departe cea mai infecta profesoara de pana acum.

Mahler imunologie Obregia. Un lp complet inutil. Nu e in stare sa predea cateva pagini amarate fara foi. Ne-a tinut jumatate de ora discurs inflacar despre interzicerea avortului. Cum populatia romaniei e in scadere si trebuie sa se nasca toti copii posibili pentru a se putea repopula tara :shocked!:

Zugravu curs igiena. Igiena 'nuff said :lol: . Nu merita sa inveti pentru ca oricum iei ce nota vrea ea.

Lupulescu igiena. Nu stiu ce medicamente ia dar nu sunt destul de puternice.
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby dr.tm » Wed Sep 26, 2012 10:07 pm

Deci Mahler e si acum dependenta de foi ? :)) Tin minte ca am intrebat ceva la un lp si a zis ca nu e domeniul ei, daca ii puneam o intrebare din pneumologie cu siguranta stia sa ne raspunda :)))
Hai mai, totusi Lupuleasca e simpatica, in felul ei, dar e simpatica :))
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

pinkobsession
senior
senior
Posts: 123
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby pinkobsession » Thu Sep 27, 2012 12:29 pm

Dmndash wrote:
Lupulescu igiena. Nu stiu ce medicamente ia dar nu sunt destul de puternice.

pe la noi umbla vorba ca se trateaza cu ceva pe baza de etanol :D

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Ciprian_90 » Thu Sep 27, 2012 1:33 pm

Claaar! :lol:

User avatar
DrSS
junior
junior
Posts: 37
Joined: Mon Jan 04, 2010 12:41 am
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby DrSS » Fri Oct 12, 2012 6:28 pm

I-as da un 4 lu' Sepeteanu, dar ar fi prea mult. Nu s-a pensionat inca?
Un medic trebuie sa fie suficient de bun incat sa nu faca rau si suficient de rau incat sa faca bine.

De3a
senior
senior
Posts: 121
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:41 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby De3a » Sat Oct 13, 2012 1:45 am

Laura Popescu merita un 2 cu indulgenta:)))
Pe mine m-a marcat dr.Trandafir- imunologie, nu i-as da nici 1.In rest de nota 4 ar mai fi :-?
Dr.Mandita- semio SUUB
Dr. Dinu- ortopedie Floreasca
si sa nu uitam de toatra catedra de radiologie de la Fundeni, in frunte cu dr. Nicolae Cristina.

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Cactus » Sat Oct 13, 2012 8:38 am

De3a wrote:Laura Popescu merita un 2 cu indulgenta:)))
Pe mine m-a marcat dr.Trandafir- imunologie, nu i-as da nici 1.In rest de nota 4 ar mai fi :-?
Dr.Mandita- semio SUUB
Dr. Dinu- ortopedie Floreasca
si sa nu uitam de toatra catedra de radiologie de la Fundeni, in frunte cu dr. Nicolae Cristina.

subscriu la Nicolae Cristina. este varza maxim.

XaphanDeumos
senior
senior
Posts: 116
Joined: Sat Jan 16, 2010 5:11 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby XaphanDeumos » Sun Oct 14, 2012 12:08 pm

- O doamna/domnisoara dr de la Igiena lp (nu am habar cum o cheama, daca stiti, do tell) slabuta si bruneta, suparata pe lume, mereu se opreste din ce spune pentru a reveni la idei de genul "trebuie sa fii cretin sa mananci peste, este logic, nu inteleg de ce lumea e atat de proasta sa manance asa ceva" aproape tipand, pentru ca mai apoi sa se intoarca la ce preda, ca si cum ar avea vreo tulburare bipolara. Specimen rar.
- anca moldovan - igiena (se pare ca tot oamenii cu probleme s-au unit si au pus bazele catedrei de igiena)
- dr Lazar (el) fizio II - simpaticut batranel, dar nu preda mai nimic, iar cand i se pune o intrebare se uita la student 5 secunde si ii ofera raspunsul "pai nu e evident?" si trece mai departe.
Greşeala oamenilor a fost că niciodată nu s-au priceput să se uite lângă ei. Li s-a părut că dacă fericirea există, ea trebuie să fie inaccesibilă sau, oricum, foarte greu de atins. Dincolo de orizonturile lor.


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests