Asistenti de nota 10

care ne mananca zilele
User avatar
Virgin.Black
junior
junior
Posts: 79
Joined: Sun Sep 14, 2008 10:09 am
Contact:

Re: Asistenti de nota 10

Postby Virgin.Black » Sat Mar 06, 2010 10:18 pm

Ciprian_90 wrote:
Riley wrote:
Ciprian_90 wrote:Jean Vinersan-biofizica

Asta e prima saptamana cand am intrat in contact cu dansii, dar mi s-au parut niste oameni deosebiti.

:shock: :shock: :shock: :shocked!: :shocked!: :shocked!:
Stai sa vezi mai incolo - noi dadeam lucrare la fiecare lp-m-am simtit ca la liceu (nu zic ca e rau dar nici deosebit-acum fiecare dupa gusturi, afinitati, etc). Bafta in noul semstru :D


Da, si noi o sa dam lucrare de 5 min la fiecare lp, dar am inteles ca nu conteaza la nimic...sper sa fie ok...mc pt urari...si tie la fel!

Si eu am facut cu dumnealui si intradevar mi s-ar parut grozav. Lucrarile te obisnuiesc ptr examenul de biofizica. La examenul practic da note f mari care iti salta cu un punct nota finala. La lpuri nu te streseaza ca alti asistenti si incerca sa va faca sa ganditi prin intrebarile pe care le pune. Mie chiar mi-a placut.
You know, we're living in a SOCIETY!!!

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 10

Postby dr.tm » Sat Mar 06, 2010 10:55 pm

dr.Beatrice Dogaru - biochimie lp :allright:
dr.Simona Bratanescu - semio SUUB :allright:
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

locke
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Sat Mar 20, 2010 8:01 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby locke » Sat Mar 20, 2010 8:09 pm

dr. Magdalena Caruntu - semio Coltea
www.snmf.ro/tineri Grupul Tinerilor Medici de Familie
Pentru rezidenți sau specialiști MF în primii cinci ani după obținerea specialității, dedicat schimbului de idei, de experiență și de informații, proiectelor noi. Burse, schimburi de experiență, concursuri !

User avatar
Bogdan_DD
senior
senior
Posts: 470
Joined: Mon Mar 27, 2006 5:58 pm
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 10

Postby Bogdan_DD » Thu Mar 25, 2010 8:46 am

Margareta vrei sa zici

User avatar
Lysithea
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Thu Oct 01, 2009 11:35 am

Re: Asistenti de nota 10

Postby Lysithea » Sun Apr 25, 2010 4:17 pm

pe cine recomandati pt respirator Caritas? - scz dc s-a mentionat, am aruncat o privire rapida pe ce s-a postat anterior. ms.
No chance for fate, it's Unnatural selection

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 10

Postby Riley » Thu Apr 29, 2010 11:29 am

Dr Madalina Georgescu ORL Hociota :allright:
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Linkhap
Posts: 3
Joined: Sun May 25, 2008 10:34 am

Re: Asistenti de nota 10

Postby Linkhap » Fri May 07, 2010 9:18 pm

dr.Caruntu-semio Coltea
dr. Scafa-cardio Floreasca
Dr. Tinu-Diabet Paulescu

User avatar
drmititik
junior
junior
Posts: 62
Joined: Mon Nov 23, 2009 8:39 pm
Location: pe ici pe colo

Re: Asistenti de nota 10

Postby drmititik » Thu Jun 10, 2010 6:16 pm

anul 1- dr. banu-anato
anul 4- dr. chioncel-gastro floreasca
anul5- dr radu tanasescu- neuro colentina- la el orice nota e de prisos

Sz11
senior
senior
Posts: 112
Joined: Sun Apr 13, 2008 8:43 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Asistenti de nota 10

Postby Sz11 » Mon Jul 05, 2010 5:43 pm

anul 4:
dr. A. Buzea/ M.Dobranici :allright: - cardio colentina
dr. Gelu Popa :allright: -radio fundeni
dr. Dorin Popa :peace: - chirurgie SUUB
dr. Adiana Nicolau - respirator colentina
dr. Marinel Dirgnei :peace: - ortopedie Militar C.Davila

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Asistenti de nota 10

Postby Phat Skidz » Tue Jul 06, 2010 10:07 am

Care e diferența între :peace: și :allright: ? Cei cu :peace: sunt de gașcă, iar cei cu :allright: sunt bine pregătiți?
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

Sz11
senior
senior
Posts: 112
Joined: Sun Apr 13, 2008 8:43 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Asistenti de nota 10

Postby Sz11 » Wed Jul 14, 2010 9:50 pm

vlad s. wrote:Care e diferența între :peace: și :allright: ? Cei cu :peace: sunt de gașcă, iar cei cu :allright: sunt bine pregătiți?


:)) toti sint bine pregatit de aia si sint de nota 10 :allright: ;)..cei doi cu :peace: sint "hot" (pt fetele interesate).... :lol:

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 10

Postby Doddy » Wed Jul 14, 2010 10:41 pm

Pana acum (primii doi ani de facultate) :

- Ovidiu Popa-Velea (psiho/scu curs) - mi se pare unul din oamenii care chiar isi merita titlul de profesor. Cursurile dumnealui sunt foarte bune, explica foarte bine, practic eu plecam de la cursuri cu 3/4 de idei ramase. Plus ca la examen am observat ca a dat destul de mult din chestiile pe care le-a spus la cursuri. Un mic minus pentru dificultatea examenului totusi... ar trebui fie mai mult timp, fie grile mai putin complexe. In rest, numai de bine!
- Magda Buraga (fizio lp/curs) - mi-a placut foarte mult, atat la LP cat si la curs si la examenele orale!
- Nica Maria (microbi lp) - explica foarte bine, insista foarte mult pe chestiile "de baza" (a se citi: le explica pana intelege tot poprul), la examenul de lp este foarte ok!

Cam atat in primii doi ani de facultate.
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Asistenti de nota 10

Postby rox » Thu Jul 15, 2010 3:48 pm

Buraga :lol: Pe vremea cand faceam eu fizio era o scarba, la lp nu stiu cum era, dar la curs venea cu niste idei traduse gresit (!!!) din Guyton pe care nu le intelegea nici ea si incerca sa ni le explice citind de pe o foaie, se incurca, se balbaia si treceam mai departe, iar la pauza fugea toata lumea. La examenul oral de fizio era cea mai intepata si afectata din "comisie", punea intrebari la care nici ea nu avea raspunsul si se lua de " nu ai fost la curs? daaaa, ai fost? pai daca ai fost trebuie sa stii"; daca doamne-fere intervenea vreuna din celelalte profe cu lamuriri sau cu mentiuni de genul " nu li s-a predat asta" sarea repede cu gura " ei draga nu li s-a predat...." Plus ca era extrem de partinitoare si lipsita de obiectivitate. In fine, s-o fi schimbat in anii astia


Eu o sa pun pe lista doua doamne pe care le-am avut asistente anul asta si care mi-au facut o impresie f f buna:
dr Andreiana Iuliana- Nefro Carol Davila (i-as da nota 100 daca s-ar putea);
conf Dana Craiu- Neuroped Obregia;
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
Virgin.Black
junior
junior
Posts: 79
Joined: Sun Sep 14, 2008 10:09 am
Contact:

Re: Asistenti de nota 10

Postby Virgin.Black » Mon Jul 19, 2010 10:50 pm

rox wrote:Buraga :lol: Pe vremea cand faceam eu fizio era o scarba, la lp nu stiu cum era, dar la curs venea cu niste idei traduse gresit (!!!) din Guyton pe care nu le intelegea nici ea si incerca sa ni le explice citind de pe o foaie, se incurca, se balbaia si treceam mai departe, iar la pauza fugea toata lumea. La examenul oral de fizio era cea mai intepata si afectata din "comisie", punea intrebari la care nici ea nu avea raspunsul si se lua de " nu ai fost la curs? daaaa, ai fost? pai daca ai fost trebuie sa stii"; daca doamne-fere intervenea vreuna din celelalte profe cu lamuriri sau cu mentiuni de genul " nu li s-a predat asta" sarea repede cu gura " ei draga nu li s-a predat...." Plus ca era extrem de partinitoare si lipsita de obiectivitate. In fine, s-o fi schimbat in anii astia


Eu o sa pun pe lista doua doamne pe care le-am avut asistente anul asta si care mi-au facut o impresie f f buna:
dr Andreiana Iuliana- Nefro Carol Davila (i-as da nota 100 daca s-ar putea);
conf Dana Craiu- Neuroped Obregia;

umm... initial am zis sa nu ma introduc, dar ai mare dreptate... la examen nu stiu cum e ptr ca n-am dat nici in primavara nici in vara cu dumneaei, insa la cursuri e un haos... a facut terci din renal... totul era un "da asta nu tre sa scrieti, da asta stiti deja" si niste slideuri rulate cu viteza luminii
You know, we're living in a SOCIETY!!!

ionutz_1185
senior
senior
Posts: 138
Joined: Thu Sep 17, 2009 2:55 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby ionutz_1185 » Fri Jul 23, 2010 1:23 pm

Doddy wrote:Pana acum (primii doi ani de facultate) :

- Ovidiu Popa-Velea (psiho/scu curs) - mi se pare unul din oamenii care chiar isi merita titlul de profesor. Cursurile dumnealui sunt foarte bune, explica foarte bine, practic eu plecam de la cursuri cu 3/4 de idei ramase. Plus ca la examen am observat ca a dat destul de mult din chestiile pe care le-a spus la cursuri. Un mic minus pentru dificultatea examenului totusi... ar trebui fie mai mult timp, fie grile mai putin complexe. In rest, numai de bine!
- Magda Buraga (fizio lp/curs) - mi-a placut foarte mult, atat la LP cat si la curs si la examenele orale!
- Nica Maria (microbi lp) - explica foarte bine, insista foarte mult pe chestiile "de baza" (a se citi: le explica pana intelege tot poprul), la examenul de lp este foarte ok!

Cam atat in primii doi ani de facultate.

popa velea hmmm poate s-a mai calmat acu 2 ani era zuzu rau....
buraga no way :shock: :shock: e cam praf tipa iti zic ca si eu am facut cu ea o perioada.... cei drept ai si tu dreptate e praf la lp nu cere mult la examen.. iar la cursuri citea de pe slide urile alea cu coagularea si hemostaza...nu aveau mare logica..
la examenul mare are o "afinitate" pentru baietii din moldova..daca ii simte dupa accent treci garantat si cu nota mare
P.S e din moldova si a facut medicina la iasi

ionutz_1185
senior
senior
Posts: 138
Joined: Thu Sep 17, 2009 2:55 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby ionutz_1185 » Fri Jul 23, 2010 1:26 pm

Dr Anca popa - Cardio bagdasar super doctor super om merita nota 10 cu felicitari am facut ultimul stagiu in vara cu ea la lp si a fost superb... :allright: :allright: :allright: :allright: :allright: :allright: :allright: :allright:
alaturi de ea Dr.Raluca Ciomag

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 10

Postby Doddy » Fri Jul 23, 2010 2:45 pm

ionutz_1185 wrote:popa velea hmmm poate s-a mai calmat acu 2 ani era zuzu rau....
buraga no way :shock: :shock: e cam praf tipa iti zic ca si eu am facut cu ea o perioada.... cei drept ai si tu dreptate e praf la lp nu cere mult la examen.. iar la cursuri citea de pe slide urile alea cu coagularea si hemostaza...nu aveau mare logica..
la examenul mare are o "afinitate" pentru baietii din moldova..daca ii simte dupa accent treci garantat si cu nota mare
P.S e din moldova si a facut medicina la iasi


Popa-Velea a fost zuzu la examen, a picat cam jumatate de serie, insa la curs nota 10 pentru 'mnealui!
Buraga mie mi s-a parut ok (si nu, nu sunt moldovean). Comparativ cu alti asistenti pe care i-am avut pe la alte materii, Buraga chiar mi s-a parut ok.
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

ionutz_1185
senior
senior
Posts: 138
Joined: Thu Sep 17, 2009 2:55 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby ionutz_1185 » Fri Jul 23, 2010 9:39 pm

Doddy wrote:
ionutz_1185 wrote:popa velea hmmm poate s-a mai calmat acu 2 ani era zuzu rau....
buraga no way :shock: :shock: e cam praf tipa iti zic ca si eu am facut cu ea o perioada.... cei drept ai si tu dreptate e praf la lp nu cere mult la examen.. iar la cursuri citea de pe slide urile alea cu coagularea si hemostaza...nu aveau mare logica..
la examenul mare are o "afinitate" pentru baietii din moldova..daca ii simte dupa accent treci garantat si cu nota mare
P.S e din moldova si a facut medicina la iasi


Popa-Velea a fost zuzu la examen, a picat cam jumatate de serie, insa la curs nota 10 pentru 'mnealui!
Buraga mie mi s-a parut ok (si nu, nu sunt moldovean). Comparativ cu alti asistenti pe care i-am avut pe la alte materii, Buraga chiar mi s-a parut ok.

da cursurile le avea misto. insa sa iei sa nu ajungi la restanta...am coleg care luase tot anu2 si a dat pana in decembrie SCU...era singura materie pe credit. :shock:
probabil nu i-ai cunoscut pe ceilalti din catedra de fizio2 : dr Caruntu dr. Rosca dr. braga == super asistenti

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 10

Postby Doddy » Fri Jul 23, 2010 10:22 pm

Nu ziceam ca e buna comparativ cu alti asistenti de fizio2.
Ma refeream comparativ cu asistentii de la alte materii pe care i-am avut eu: fizio1, anato, genetica, biochimie, biofizica... care au fost varza (nu dau nume, nu are rost sa-i mai critic acum).

Si da, la psiho in anul 1 am avut si eu cativa colegi care au intrat in sesiune prelungita cu OPV, acuma la SCU sunt vreo 40 de picati... Eu n-am avut probleme, am avut 7 parca la psiho (nu mai imi aduc exact aminte), si 9 acuma la SCU... Personal nu mi s-a parut extraodinar de greu examenul. Este "muncitoresc", insa in mare cazurile clinice sunt din ce povesteste el la cursuri, iar grilele se pot face daca le iei prin eliminare.
In fine, deviem :)!
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

oana_pirvulescu
Posts: 1
Joined: Sat Aug 28, 2010 1:13 am
Contact:

Re: Asistenti de nota 10

Postby oana_pirvulescu » Tue Aug 31, 2010 5:30 pm

Dr. Emil Ungureanu la grupa carui profesor este asistent?

ionutz_1185
senior
senior
Posts: 138
Joined: Thu Sep 17, 2009 2:55 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby ionutz_1185 » Fri Sep 03, 2010 10:21 pm

oana_pirvulescu wrote:Dr. Emil Ungureanu la grupa carui profesor este asistent?

Scrie mai multe detalii.. catedra,profesor, spital sa poti afla detalii cat mai complete

dragos.cavulea
Posts: 2
Joined: Thu Sep 16, 2010 7:55 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby dragos.cavulea » Thu Sep 16, 2010 8:03 pm

Prof Tiberiu Nanea - Caritas
Dr Gabriela Gheorghe - Caritas
Dr Corina Pop - SUUB
Dr Ani Preda - SUUB

Topul cu cei mai buni doctori de la care am avut de invatat ceva. In afara de ei sa va orientati catre rezidenti ca asa invatati cel mai mult. Au mai fost oameni deosebiti si in anii preclinici dar cred ca e relevan mai ales in anii clinici sa ai de la cine invata.

ionutz_1185
senior
senior
Posts: 138
Joined: Thu Sep 17, 2009 2:55 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby ionutz_1185 » Fri Sep 17, 2010 2:39 pm

dragos.cavulea wrote:Prof Tiberiu Nanea - Caritas
Dr Gabriela Gheorghe - Caritas
Dr Corina Pop - SUUB
Dr Ani Preda - SUUB

Topul cu cei mai buni doctori de la care am avut de invatat ceva. In afara de ei sa va orientati catre rezidenti ca asa invatati cel mai mult. Au mai fost oameni deosebiti si in anii preclinici dar cred ca e relevan mai ales in anii clinici sa ai de la cine invata.

Scrie si disciplinele pls , sa stie cei ce au nevoie. ms

abdh
Posts: 1
Joined: Fri Sep 17, 2010 10:30 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby abdh » Fri Sep 17, 2010 10:46 pm

dragos.cavulea wrote:Prof Tiberiu Nanea - Caritas
Dr Gabriela Gheorghe - Caritas
Dr Corina Pop - SUUB
Dr Ani Preda - SUUB

Topul cu cei mai buni doctori de la care am avut de invatat ceva. In afara de ei sa va orientati catre rezidenti ca asa invatati cel mai mult. Au mai fost oameni deosebiti si in anii preclinici dar cred ca e relevan mai ales in anii clinici sa ai de la cine invata.




Subscriu si eu in ceea ce-i priveste pe primii 3 (in privinta ultimulei doctorite nu ma pot pronunta pentru ca nu o cunosc)... acestia sunt oamenii care mi-au influentat cel mai mult ”cariera” medicala- de la ei am invatat cum sa fiu doctor, sa-mi placa sa lucrez cu pacientii, cum sa-mi imbunatatesc cunostintele medicale si nu in ultimul rand trebuie sa spun ca cei trei sunt cu adevarat oameni, asa cum rar am intalnit; clinica de Cardiologie de la Caritas chiar merita nota 10 (in privinta lucrurilor pe care le ai de invatat, chiar daca material stau cam prost)...tot respectul

AnaC
Posts: 1
Joined: Fri Sep 17, 2010 12:41 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby AnaC » Sun Sep 19, 2010 5:37 pm

ionutz_1185 wrote:
dragos.cavulea wrote:Prof Tiberiu Nanea - Caritas
Dr Gabriela Gheorghe - Caritas
Dr Corina Pop - SUUB
Dr Ani Preda - SUUB

Topul cu cei mai buni doctori de la care am avut de invatat ceva. In afara de ei sa va orientati catre rezidenti ca asa invatati cel mai mult. Au mai fost oameni deosebiti si in anii preclinici dar cred ca e relevan mai ales in anii clinici sa ai de la cine invata.

Scrie si disciplinele pls , sa stie cei ce au nevoie. ms

In clinica domnului prof Nanea de la Caritas se pot face modulele de respirator si de cardiologie in anul 4 si cel de urgente in anul 6. Eu am facut respirator si cardio acolo. Stagiul de cardio a fost mai interesant din punct de vedere al partii clinice, pe sectii patologia cardiovasculara fiind mai variata si mai frecvent intalnita decat cea respiratorie. Colectivul este intr-adevar deosebit.

Iata si lista mea de cadre universitare de nota 10:
dr. Daniela Mihalea - anatomie
dr. Costin Caruntu - fiziologie
prof. univ. dr. Dan Eremia - biofizica
prof. univ. dr. Dan Steriu – parazitologie
dr. Aurelian Zugravu – farmacologie
dr. Mihai Strachinaru, conf. dr Gheorghita Aron – semiologie medicala – Sf.Ioan
dr. Eugen Pacescu – semiologie chirurgicala – Cantacuzino
dr. Teodor Poteca – chirurgie – Colentina
dr. Gabriela Gheorghe, dr. Ondin Zaharia, prof. univ. dr. Tiberiu Nanea – cardiologie, pneumologie – Caritas
dr. Mihai Lesaru – radiologie – Fundeni
dr. Valer Pompilian – reumatologie – Colentina
prof. univ. dr. Gabriel Mircescu – nefrologie – Carol Davila
dr. Marcela Ionescu – pediatrie – Marie Curie
dr. Gabriela Mihailescu, conf. dr. Inimioara Cojocaru – neurologie – Colentina
conf. dr. Dan Mischianu – urologie – Militar
dr. Adriana Hristea - infectioase – Bals

Cele mai frumoase cursuri la care am participat in timpul facultatii au fost ale domnilor profesori Eremia, Steriu, Nanea si Mircescu.

User avatar
drmititik
junior
junior
Posts: 62
Joined: Mon Nov 23, 2009 8:39 pm
Location: pe ici pe colo

Re: Asistenti de nota 10

Postby drmititik » Thu Sep 23, 2010 10:54 am

Eu la cursul dnei dr Buraga am adormit la propriu. A venit cu niste foi si citea din ele asa in lumea ei...





rox wrote:Buraga :lol: Pe vremea cand faceam eu fizio era o scarba, la lp nu stiu cum era, dar la curs venea cu niste idei traduse gresit (!!!) din Guyton pe care nu le intelegea nici ea si incerca sa ni le explice citind de pe o foaie, se incurca, se balbaia si treceam mai departe, iar la pauza fugea toata lumea. La examenul oral de fizio era cea mai intepata si afectata din "comisie", punea intrebari la care nici ea nu avea raspunsul si se lua de " nu ai fost la curs? daaaa, ai fost? pai daca ai fost trebuie sa stii"; daca doamne-fere intervenea vreuna din celelalte profe cu lamuriri sau cu mentiuni de genul " nu li s-a predat asta" sarea repede cu gura " ei draga nu li s-a predat...." Plus ca era extrem de partinitoare si lipsita de obiectivitate. In fine, s-o fi schimbat in anii astia


Eu o sa pun pe lista doua doamne pe care le-am avut asistente anul asta si care mi-au facut o impresie f f buna:
dr Andreiana Iuliana- Nefro Carol Davila (i-as da nota 100 daca s-ar putea);
conf Dana Craiu- Neuroped Obregia;

yoana
junior
junior
Posts: 67
Joined: Wed Sep 10, 2008 7:32 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby yoana » Fri Sep 24, 2010 1:15 pm

conf.hinescu- histologie :peace:, cursuri ok, in care iti explica ( pt mai multe informatii te documentezi singur... acasa). la examen- pe langa cateva intrebari logice din biocel/histo, am avut niste discutii despre scriitori francezi, laureati ai premiului nobel, filme de oscar, capitala madagascarului etc etc :lol:

ionutz_1185
senior
senior
Posts: 138
Joined: Thu Sep 17, 2009 2:55 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby ionutz_1185 » Sun Sep 26, 2010 4:32 pm

yoana wrote:conf.hinescu- histologie :peace:, cursuri ok, in care iti explica ( pt mai multe informatii te documentezi singur... acasa). la examen- pe langa cateva intrebari logice din biocel/histo, am avut niste discutii despre scriitori francezi, laureati ai premiului nobel, filme de oscar, capitala madagascarului etc etc :lol:

No way :!: :!: :!: :!:
acu 2 ani cand am dat eu, a facut o chestie foarte najpa...
a pus subiectele pe masa de lp pe fata si ne am chemat pe fiecare in ordinea grupelor sa alegem fiecare 2 subiecte...
RUSINE! :hate: :hate: :hate:
eu am fost ultimu din a 2-a grupa si am luat numai bombe grele.....
in plus a tinut cont de nota de la partial: pff dadusem cu raposatul Conf Mihai Popescu (macrofagu' :mrgreen: ) si cei ce nu au luat partialul i-a rupt la greu cu toata materia


app de capitala madagascarului: a putut pronunta Anntananarivo :D ????

yoana
junior
junior
Posts: 67
Joined: Wed Sep 10, 2008 7:32 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby yoana » Mon Sep 27, 2010 3:07 pm

eee, nu e chiar asa de greu de pronuntat :lol: bineinteles ca n a stiut nimeni.
am auzit ca pe unii i a ascultat la sange :mrgreen: dar mie mi s a parut f tare, un om de o cultura impresionanta :shock:

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby Cactus » Thu Sep 30, 2010 7:14 pm

ionutz_1185 wrote:
kooksee wrote:am un coleg care nu a stiut sa raspunda la o intrebare si l-a pus iscaoff sa faca flotari

dar in rest cica era bun

aha..daca ai fi dat practic cu el :D
eu am dat si plictisit de zilele de ascultat. a inceput sa ma intrebe istoria romaniei. cati ani se implinesc de la moartea lui stefan cel mare (am dat pr pe 2 iulie),atestarea mun bucuresti... cati copii,cate neveste a avut stefan cel mare...
depinde foarte mult si ce asistent ai la coltea,daca pici la isacoof cu practicul...
panarama mare de om
nu mai zic ca dupa anu 3 am fost la practica la coltea la dr.Savulescu (my favorite :allright: , desi n-am facut cu ea)
si am dat nas in nas cu Isacoff si mi a zis.. ba ala cu istoria :)) te astept la practica de luni la 7:30 vii face anamneze ex clinic si stam dupa raport de vorba :))))
deh ce m-a mai vazut????
nici mort si nu urcam la etaju 2 :))

deh.... pacat ca n-ai mai urcat la etajul 2. 3 ani la rand am facut practica la medicala acolo. prea caterinca. de acord ca in timpul anului a cam bagat frica in noi, dar de-asta am si invatat si am luat note bune. Practica la el e cea mai misto perioada din anul universitar :peace: si la exam practic cu el, pune intrebari de bun simt. daca stii, bine. daca nu, incepe misto-ul, de cele mai multe ori pe buna dreptate. nici eu ca si tine nu am fost multumita de asistent-ul din timpul anului si de-aia am evitat la maxim sa fac cu el. dar cred ca m-am orientat foarte bine pentru ca dl conf te invata medicina.

Fanfan99
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Mon Nov 24, 2008 6:28 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby Fanfan99 » Tue Nov 23, 2010 1:24 am

Dr Serban Balanescu, cardio Floreasca,
Dr Gabriel Constantinescu, gastro Floreasca,
Dr Mihaela Bazac, pneumo Floreasca,
Dr Mugur Grasu, radio Fundeni

ioaana23
Posts: 2
Joined: Sat Dec 04, 2010 5:54 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby ioaana23 » Thu Dec 09, 2010 7:34 pm

1 PROF ISPAS- anato
2 PROF VINEREANU- cardio SUUB
3 PROF FULGA
4 asist univ BOGDAN CRISTEA anato
5 asist univ STOICESCU C- cardio SUUB
6 CONF GHEORGIU - IML
7 PROF STOICA- Cantacuzino
8 asist univ DUMITRIU BOGDAN- neuro Obregia
9 asist univ ALEXANDRESCU SORIN- chir Fundeni
(pusi in ce ordine vreti) :allright: :allright:

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Asistenti de nota 10

Postby rox » Fri Dec 17, 2010 12:18 am

dr Raluca Grozavescu- Psihiatria Copilului si Adolescentului, Sp.9
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Asistenti de nota 10

Postby Dmndash » Fri Dec 17, 2010 10:47 pm

dr Serban Cadariu- asistent anatomie :allright: :allright:
dr Ioana Stefanescu- fizio II
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
furcu
junior
junior
Posts: 44
Joined: Fri Sep 03, 2010 9:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Asistenti de nota 10

Postby furcu » Thu Jan 27, 2011 8:17 pm

asist. Iuliana Bratucu - Genetica
Dr. House: Vezi, din cauza bastonului toată lumea presupune că sunt pacient.
Dr. Wilson: Şi atunci de ce nu îţi pui halat alb, ca noi toţi?
Dr. House: Nu vreau să creadă că sunt doctor

drcraciun
elite
elite
Posts: 2969
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:24 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby drcraciun » Thu Jan 27, 2011 8:23 pm

Aproape toata catedra de neurologie de la SUUB. (Zic "aproape" nu pentru ca ar fi unii care nu sunt de nota 10, dar eu, personal, nu am avut eu ocazia sa interactionez chiar cu toti cand am trecut pe-acolo.)
Last edited by drcraciun on Thu Jan 27, 2011 8:25 pm, edited 1 time in total.

User avatar
palade
junior
junior
Posts: 47
Joined: Wed Sep 13, 2006 10:35 am

Re: Asistenti de nota 10

Postby palade » Thu Jan 27, 2011 8:24 pm

pai zi-le pe nume sa stie poporu..asta e ideea
Jeder für sich und Gott gegen alle

drcraciun
elite
elite
Posts: 2969
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:24 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby drcraciun » Fri Jan 28, 2011 2:06 am

Pai proful e Dr. Ovidiu Bajenaru (tine cele mai utile si interesante cursuri pt. studenti si rezidenti), apoi ca asistenti, Dr. Ion Nicolae (medic primar, care e un om deosebit, pare modest dar este foarte sufletist si are foarte multa experienta si grija deosebita de bolnavii lui), Dr. Bogdan Popescu (care a si studiat o vreme in Suedia al Karolinska), Dr. Ioana Mandruta (care e o "hottie" si e si f. desteapta), conferentiara Dr. Cristina Tiu, mai sunt doi al caror nume imi scapa deaorece nu am lucrat direct cu ei, dar i-am vazut interactionand cu rezidentii lor si mi-a placut f. mult de ei (unul e un tip mai tanar, inalt, par blond-castaniu care e mai glumet asa din fire, dar e brici la neurologie, si mai e o doctorita mai plinuta bruneta care se ocupa mai mult de EEG).

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Asistenti de nota 10

Postby Phat Skidz » Fri Jan 28, 2011 10:52 am

Sunt și ex-useri imed printre cei enumerați mai sus.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
alin.olaru
junior
junior
Posts: 25
Joined: Fri Jan 07, 2011 9:56 am
Location: Bucureşti, Romania
Contact:

Re: Asistenti de nota 10

Postby alin.olaru » Sat Jan 29, 2011 10:32 am

As. Beatrice Dogaru - Biochimie
As. Jean Vinersan - Biofizică
As. Delia Neagoş - Genetică

Acestea sunt nominalizările mele.

Beatrice Dogaru pentru personalitate şi stil de predare, este probabil una una dintre cele mai tari profe/asistente pe care le-am întâlnit în anii mei de facultate. Am înţeles multe chestii de la ea, chiar dacă eram plantă la chimie când am intrat la facultate.
Jean Vinersan pentru faptul că explică destul de multe chestii interesante, pentru faptul că nu ne-a stresat din cale afară la LP şi pentru faptul că prin lucrările de la începutul fiecărui laborator ne-a mai deschis ochii pentru ce ne aşteaptă la examen.
Delia Neagoş pentru că, deşi preda destul de voluminos per laborator, preda destul de bine şi a fost de treabă şi nu ne-a chinuit la LP, dându-ne test şi colocviu strict din ce ne-a predat, faţă de alţi asistenţi de la genetică.
Truly they lie, they talk utter nonsense...


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests