medie buget, discutii top 400

care ne mananca zilele
User avatar
groopy
elder
elder
Posts: 537
Joined: Tue Apr 19, 2005 8:18 pm
Contact:

Postby groopy » Wed Sep 12, 2007 12:48 am

bine bine ! cine a dat admiterea in 2005 ( adika moi si colegii mei ) habar nu avea de asa -zisa lege ! acum nu o sa stau eu sa citesc monitorul oficial k uite mi s-a pus pata k trebuie sa le stiu pe toate! a fost o dezinformare totala! adika se adopta o lege dar u o pui in aplicare dupa 1-2 ani? e posibil sa te puna sa semnezi niste contracte la jumatatea anului?
si apropo de top 400 de anul trecut : lista a fost facuta dupa sesiunea din iarna (cand multi au luat niste note de te minunai) si nu era oricum normal ! la 1 oct trebuia facuta lista si gata! poate atunci nu mai treceau atat de multi de la buget la taxa si invers.bine macar ca nu a mai platit nimeni sem 2 si gata!

User avatar
amnezyca
senior
senior
Posts: 153
Joined: Thu Sep 07, 2006 9:24 pm
Location: bucuresti

Postby amnezyca » Wed Sep 12, 2007 10:06 am

esti de acord cu topul in conditiile in care toti suntem examinati la fel , pt ca avem aceeasi programa . unul da grila , altul sinteza( copiaza) , unul oral cu cineva , celalalt cu altcineva (mai mult sau mai putin exigent) .
pana la urma la admitere toti am avut acelasi examen . noi nu suntem pregatiti pt asa ceva (noi -sistemul romanesc ) si nici nu ne intereseaza sa fim , pana la urma sunt alte interese ...

User avatar
groopy
elder
elder
Posts: 537
Joined: Tue Apr 19, 2005 8:18 pm
Contact:

Postby groopy » Wed Sep 12, 2007 11:08 am

pai din cauza asta se vorbea de clasarea pe serii.si nu prea au fost de acord seriile unde majoritatea sunt la buget ;)

User avatar
amnezyca
senior
senior
Posts: 153
Joined: Thu Sep 07, 2006 9:24 pm
Location: bucuresti

Postby amnezyca » Wed Sep 12, 2007 11:50 am

seriile astea nu sunt echilibrate , adica in fiecare serie , respectiv grupa ,sa fie un anumit nr de studenti la taxa ?

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Wed Sep 12, 2007 12:44 pm

amnezyca wrote:seriile astea nu sunt echilibrate , adica in fiecare serie , respectiv grupa ,sa fie un anumit nr de studenti la taxa ?

nu. la mine in serie de exemplu n-am fost de acord. si da, majoritate suntem la buget. din cite stiu totusi cel mai bine nu stam noi ci seria 3, unde sunt doar 5 oameni la taxa ( parca)
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Wed Sep 12, 2007 12:51 pm

a, si eu am dat admitere in 2005si stiam de faza cu topul....de aia am si invatat in anul 1 de am rupt :D
si daca s-ar fi facut la 1 oct mi-ar fi convenit si mai mult, nu mai plateam aia 500 de euro ;)
sa revenim totusi
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
amnezyca
senior
senior
Posts: 153
Joined: Thu Sep 07, 2006 9:24 pm
Location: bucuresti

Postby amnezyca » Wed Sep 12, 2007 1:38 pm

ma refeream la o echilibrare in primul an , pt ca dupa top nu mai poate fi vb de echilibru :D depinde de tabara

User avatar
groopy
elder
elder
Posts: 537
Joined: Tue Apr 19, 2005 8:18 pm
Contact:

Postby groopy » Wed Sep 12, 2007 4:09 pm

vrei sa zici ca u stiai de top 400 inainte sa dam noi admiterea? ce funny :)) poate chiar inainte sa fie data legea respectiva ! daca se stia de ce nu au afisat nimik ? chiar credeau ca nu e de competenta lor sa puna monitorul oficial la avizier? sau pe site? eu stiam ca orice modificare privind admiterea sau eu stiu, orice altceva legat de fac trebuia anuntata cu 6 luni inainte de inceperea anului universitar sau admitere! dar sa zicem ca suntem in romania si ne scarpinam cu intarziere.
faza era ca in fiecare serie sa fie acelasi nr de stud la taxa . oricum e prea de tot ca in seria 3 sa fie atatia bugetari ;) se stie ca acolo sunt pilele in floare dar nici chiar asa frate!:))

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Wed Sep 12, 2007 5:04 pm

groopy wrote:vrei sa zici ca u stiai de top 400 inainte sa dam noi admiterea? ce funny :)) poate chiar inainte sa fie data legea respectiva ! daca se stia de ce nu au afisat nimik ? chiar credeau ca nu e de competenta lor sa puna monitorul oficial la avizier? sau pe site? eu stiam ca orice modificare privind admiterea sau eu stiu, orice altceva legat de fac trebuia anuntata cu 6 luni inainte de inceperea anului universitar sau admitere! dar sa zicem ca suntem in romania si ne scarpinam cu intarziere.
faza era ca in fiecare serie sa fie acelasi nr de stud la taxa . oricum e prea de tot ca in seria 3 sa fie atatia bugetari ;) se stie ca acolo sunt pilele in floare dar nici chiar asa frate!:))

nu, vreau sa zic ( da' am observat ca tu pricepi mai greu asa ca o sa ma explic) ca DUPA ce am dat admitere si mi-am dus foaia matricola si diploma si rahaturile alea la facultate, am intrebat care e posibilitatea sa trec la buget in anul urmator. Si mi s-a raspuns ca ori se va da examen, ca in anul respectiv, ori se va aplica legea despre care am mai mentionat aici (si catre care am oferit si un link, daca te intereseaza poti sa-l cauti), si ca majoritatea facultatilor vor aplica legea si PROBABIL se va aplica si la noi. Asa ca n-am avut de facut decit sa invat MULT mai mult si mai bine ca altii care erau la buget, si sa ocup un loc in primii 200 la sfirsitul anului. simplu, nu-i asa?
Cit despre aia de la seria 3...faza cu adevarat e ca aia chiar "ruleaza" si sunt super buni, orice ar zice restul invidiosi ca nu e si la noi asa. Ca nu e. Nu pot sa cred ca s-au adunat toate geniile acolo, da' cred ca tocesc de le sar capacele. Una peste alta, bravo lor, daca pot. si bravo si alora de la seria 7, ca si ei sunt buni. Si nu, pilele in floare nu sunt la seria 3 :D
Iar echilibrarea aia mirifica nu vad de ce sa se faca; de ce sa te mute pe tine gigel care ai note super mari si esti super bun dintr-o serie super buna la una mai slaba?
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
groopy
elder
elder
Posts: 537
Joined: Tue Apr 19, 2005 8:18 pm
Contact:

Postby groopy » Wed Sep 12, 2007 6:00 pm

come on ....:)) bine ca restul ,exceptand 3 si 7 sunt "mai slabe" ! incearca sa te exprimi si u mai bine,asa ca pentru persoane cu probleme sociale deosebite !
si tine minte ca "s-ar putea sa se aplice incepand cu 2005" poate sa ramana la stadiul de "s-ar putea peste 10 ani" ! s-ar putea sa mor maine dar s-ar putea sa mor peste 10 ani !
este vorba de lucruri concrete ! vrem sa vedem negru pe alb ! este asa de greu de inteles? sau faci si tu parte ca si mine din categoria mai sus mentionata?ca ti-a soptit tie la ureche secretara e alt lucru!

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Wed Sep 12, 2007 6:07 pm

groopy wrote:come on ....:)) bine ca restul ,exceptand 3 si 7 sunt "mai slabe" ! incearca sa te exprimi si u mai bine,asa ca pentru persoane cu probleme sociale deosebite !
si tine minte ca "s-ar putea sa se aplice incepand cu 2005" poate sa ramana la stadiul de "s-ar putea peste 10 ani" ! s-ar putea sa mor maine dar s-ar putea sa mor peste 10 ani !
este vorba de lucruri concrete ! vrem sa vedem negru pe alb ! este asa de greu de inteles? sau faci si tu parte ca si mine din categoria mai sus mentionata?ca ti-a soptit tie la ureche secretara e alt lucru!

nu mi-a soptit nici o secretara nimic la nici o ureche. Pur si simplu citisem chestia aia, am intrebat si mi-a raspuns "posibil". Si cu asta basta. daca te intereseaza sa vorbesti in cunostinta de cauza, pune mina si cauta legea si CITESTE CE SCRIE ACOLO si apoi mai discutam. Daca te intereseaza sa vorbesti aiurea doar de amorul artei, spor la monolog, ca eu ma retrag.
Si da, faptul ca cele mai bune serii sunt 3 si 7 e o realitate . care-i faza cu asta? pe mine nu ma deranjeaza
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
groopy
elder
elder
Posts: 537
Joined: Tue Apr 19, 2005 8:18 pm
Contact:

Postby groopy » Wed Sep 12, 2007 6:18 pm

vad ca u esti cea care nu intelege !!! sau te faci ca nu intelegi! ce am spus eu pana acum a fost ca :IN MOD NORMAL facultatea trebuia sa afiseze LEGEA respectiva !ca ai aratat tu nu stiu ce link cu legea ,de pe nu stiu ce site nu conteaza !
stiu ca pe tine te afecteaza asta pentru ca nu ai intrat pe locurile bugetate si asta a fost posibilitatea ta sa treci de la taxa la buget .si poate ar trebui sa intelegi si u de ce unii au vrut sa se lupte cu morile de vant ca sa nu-si piarda statutul de student bugetar !

amor,amor ,de dorul tau amor !;)
ps:notele nu reflecta in totalitate ce stii ! intrebarea nu este ce ai invatat ci ce stii sa faci :))

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Wed Sep 12, 2007 6:22 pm

groopy wrote:vad ca u esti cea care nu intelege !!! sau te faci ca nu intelegi! ce am spus eu pana acum a fost ca :IN MOD NORMAL facultatea trebuia sa afiseze LEGEA respectiva !ca ai aratat tu nu stiu ce link cu legea ,de pe nu stiu ce site nu conteaza !
stiu ca pe tine te afecteaza asta pentru ca nu ai intrat pe locurile bugetate si asta a fost posibilitatea ta sa treci de la taxa la buget .si poate ar trebui sa intelegi si u de ce unii au vrut sa se lupte cu morile de vant ca sa nu-si piarda statutul de student bugetar !

amor,amor ,de dorul tau amor !;)
ps:notele nu reflecta in totalitate ce stii ! intrebarea nu este ce ai invatat ci ce stii sa faci :))

pe mine nu "ma afecteaza" asta pentru ca oricum as fi dat examen din nou
da, facultatea ar fi trebuit sa afiseze legea, n-am NEGAT ASTA. da' mai sunt mii de lucruri pe care facultatea ar fi trebuit sa le faca si nu le-a facut. nu ma surprinde
"unii" care nu voiau sa-si piarda statutul de student bugetar aveau medii de 7 si ceva sau poate mai putin. Ma rog, problema lor pina la urma.

PS: stiu. si totusi, cine vorbea de note aici? am zis doar ca aia sunt clar cei mai buni :D
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
groopy
elder
elder
Posts: 537
Joined: Tue Apr 19, 2005 8:18 pm
Contact:

Postby groopy » Wed Sep 12, 2007 6:32 pm

stai putin ! atunci cum poti sa stii ca ei sunt cei mai buni ? ai venit tu si m-ai intrebat pe mine si pe cei de la mine din serie de sanatate? ne stii tu pe toti, de poti sa spui ca unii sunt mai buni decat ceilalti? :)))credeam ca ai dovezi credibile !notele erau cam singurele ce "puteau dovedi" asta ! daca erau date obiectiv ! dar sa nu o mai lungim! cred ca in necunostiinta de cauza esti u acum ;)

sunt om de stiinta si am nevoie de dovezi !
o teorema ceva ! ca ipoteze poate oricine sa fondeze ! :lol:

User avatar
X-White
junior
junior
Posts: 78
Joined: Thu Jun 01, 2006 10:13 pm
Contact:

Postby X-White » Thu Sep 20, 2007 8:52 pm

Nu a auzit nimeni niciun zvon cu media de la buget de anul asta? Oare 8.40 e destul pentru top 400?
Over&Out

User avatar
groopy
elder
elder
Posts: 537
Joined: Tue Apr 19, 2005 8:18 pm
Contact:

Postby groopy » Fri Sep 21, 2007 12:00 am

daca nu e , eu nu am incredere ! si nu ma mai stresez atata ca nu-si mai are rostul!m-am cam saturat de top 400! dupa ce ca ma streseaza la culme facultatea in sine, sa ma mai stresez si din cauza asta :fac ulcer .

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Fri Sep 21, 2007 12:21 am

groopy wrote:daca nu e , eu nu am incredere ! si nu ma mai stresez atata ca nu-si mai are rostul!m-am cam saturat de top 400! dupa ce ca ma streseaza la culme facultatea in sine, sa ma mai stresez si din cauza asta :fac ulcer

Ia uite, porcusorul isteric scrie pe forum. :D :D

User avatar
Ventriloquist
junior
junior
Posts: 35
Joined: Sat Mar 29, 2008 2:35 am

Re: medie buget

Postby Ventriloquist » Wed Jun 11, 2008 2:18 am

puteti sa ma injurati pentru offtopic si sa ma blestemati cat vreti dar nu pot sa ma abtin!!!!!mi se pare absolut demential avatarul tipului/tipei cu fastfood kills. ce om trebuie sa fii sa ti pui un asemenea avatar? "un adevarat medicinist cu un simt deontologic pronuntat" ar raspunde unii...mie mi se pare super far=out. personal abia astept sa mor de la fast food , tigari si cola. sa dea dracu nu mai exista prin facultatea aia studenti care-l au ca model pe mengele si care tin degetele incrucisate la juramantul vietii de la inceput de facultate ? :D unde-s oamenii cu adevarat inteligenti?
sesiune de aberatie incheiata. scuzati-ma inca odata :devil: :peace:
Toy-town medicine don't make a change if you want your head rearranged
GET SOME SERIOUS DRUGS

ssss
elder
elder
Posts: 1168
Joined: Mon Apr 14, 2008 5:36 pm

Re: medie buget

Postby ssss » Wed Jun 11, 2008 2:27 am

Be careful what you wish for...
Reality is an illusion due to lack of wine

User avatar
amnezyca
senior
senior
Posts: 153
Joined: Thu Sep 07, 2006 9:24 pm
Location: bucuresti

Re: medie buget

Postby amnezyca » Wed Jun 11, 2008 12:58 pm

ori ai auzit ca vor sa scoata astia junk foodu din scoli , ori lucrezi la mc pe undeva..
imi pare rau ca te a revoltat atat avataru meu care n are leg cu deontologia mea in privinta mancarii , sau cu ce ti oi mai imagina tu ca are treaba....

ssss
elder
elder
Posts: 1168
Joined: Mon Apr 14, 2008 5:36 pm

Re: medie buget

Postby ssss » Wed Jun 11, 2008 1:28 pm

Amnezyca, nu-l lua in seama. Vorbeste el, dar nu e vocea lui, e celalalt capat. Mie imi place avatarul tau si nu cred ca esti on a mission.
Reality is an illusion due to lack of wine

User avatar
amnezyca
senior
senior
Posts: 153
Joined: Thu Sep 07, 2006 9:24 pm
Location: bucuresti

Re: medie buget

Postby amnezyca » Wed Jun 11, 2008 7:51 pm

pana la urma nu i chiar orice avatar daca a cauzat asa o revolta :D
vroiam sa i spun sa nu si mai faca idei preconcepute...mai ales de la un avatar pe care nu l intelege/place (daca e ceva de inteles :?: )

User avatar
Ventriloquist
junior
junior
Posts: 35
Joined: Sat Mar 29, 2008 2:35 am

Re: medie buget

Postby Ventriloquist » Wed Jun 11, 2008 10:02 pm

te rog mult nu o lua ca pe o ofensa..am mentionat doar ca n-am putut sa nu incep sa aberez...asta e , mai tampesti in anuminte momente. imi pare rau daca nu am inteles avatarul corect...il bagam in oala userilor care au avataruri cu "stop drogurilor" ceea ce mi se pare cam silly.nu lucrez la mc nu :) doar ca mi se pare una din cele mai inteligente metode internationale de a mai rari populatia ca suntem prea multi.
aoleu iar incep sa aberez...prefaceti-va ca n -am postat ok? :D :allright:
pace
Toy-town medicine don't make a change if you want your head rearranged
GET SOME SERIOUS DRUGS

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Re: medie buget

Postby danhia » Wed Jun 11, 2008 10:15 pm

eh parca al tau e mai frumos!
Red Apple

ssss
elder
elder
Posts: 1168
Joined: Mon Apr 14, 2008 5:36 pm

Re: medie buget

Postby ssss » Wed Jun 11, 2008 11:03 pm

Al meu?
Reality is an illusion due to lack of wine

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Re: medie buget

Postby danhia » Wed Jun 11, 2008 11:31 pm

al tau e ca ''haina imparatului''.
Red Apple

User avatar
cat26
junior
junior
Posts: 44
Joined: Fri Aug 01, 2008 11:12 pm

Re:

Postby cat26 » Mon Aug 11, 2008 10:55 am

X-White wrote:Nu a auzit nimeni niciun zvon cu media de la buget de anul asta? Oare 8.40 e destul pentru top 400?




Poate sa-mi zica cineva care e media pt buget din anul 3 in anul 4?pls

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: Re:

Postby dr.ruxy » Thu Sep 04, 2008 6:46 pm

cat26 wrote:
X-White wrote:Nu a auzit nimeni niciun zvon cu media de la buget de anul asta? Oare 8.40 e destul pentru top 400?




Poate sa-mi zica cineva care e media pt buget din anul 3 in anul 4?pls


cred ca x-white se referea pentru cei care trec in anul 3 :P
Nu exita esec, exista feedback!

User avatar
aztecul_dilit
senior
senior
Posts: 135
Joined: Mon Aug 04, 2008 12:19 am

Re: medie buget

Postby aztecul_dilit » Sat Oct 11, 2008 8:31 pm

pt cei care dau examene in perioada 1-15 oct, stie cineva dk acestia trec direct la taxa sau nu?

User avatar
exe
senior
senior
Posts: 154
Joined: Thu Dec 28, 2006 1:11 pm

Re: medie buget

Postby exe » Sat Oct 11, 2008 8:57 pm

100% trec la taxa, indiferent de medie

User avatar
aztecul_dilit
senior
senior
Posts: 135
Joined: Mon Aug 04, 2008 12:19 am

Re: medie buget

Postby aztecul_dilit » Sat Oct 11, 2008 9:00 pm

multam fain d raspuns

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: medie buget

Postby mihai_525 » Sun Oct 12, 2008 10:51 am

deci NU e adevarat. anul trecut nu a fost asa, si era acelasi regulament in vigoare. mai vedem la 1 noiembrie cand se afiseaza.
America first

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: medie buget

Postby mihai_525 » Sun Oct 12, 2008 10:51 am

deci NU e adevarat. anul trecut nu a fost asa, si era acelasi regulament in vigoare. mai vedem la 1 noiembrie cand se afiseaza.
America first

User avatar
Cammy88
junior
junior
Posts: 32
Joined: Fri Sep 05, 2008 1:11 pm
Location: Bucuresti

Re: medie buget

Postby Cammy88 » Sun Oct 12, 2008 2:42 pm

Ba trec la taxa pentru ca lista cu mediile se face cu situatia pana la 30 sept inclusiv, cine are examene dupa apare cu 0 la medie...iar topul se face cu mediile astea, cei cu 0 raman ultimii deci la taxa.

User avatar
aztecul_dilit
senior
senior
Posts: 135
Joined: Mon Aug 04, 2008 12:19 am

Re: medie buget

Postby aztecul_dilit » Sun Oct 12, 2008 3:00 pm

Cammy88 wrote: cine are examene dupa apare cu 0 la medie...



cel putin la partea asta e sigur, pt k la anul II s-au afisat mediile si cei kre au de dat examene in per 1-15 oct apar cu
media 0


sper sa fie bine pana la urma :?

User avatar
exe
senior
senior
Posts: 154
Joined: Thu Dec 28, 2006 1:11 pm

Re: medie buget

Postby exe » Sun Oct 12, 2008 3:32 pm

Nu inteleg de unde atatea zvonuri...anul trecut si acum 2 ani cine avea de dat ex in perioada asta (1-15 oct) era trecut la taxa...daca s-au facut chestii "necurate" asta nu stiu...

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: medie buget

Postby mihai_525 » Sun Oct 12, 2008 4:43 pm

cartman eu zic sa revii cu picioarele pe pamant.
America first

User avatar
dorutzu
senior
senior
Posts: 146
Joined: Mon Jan 29, 2007 11:13 pm
Location: undeva

Re: medie buget

Postby dorutzu » Mon Oct 13, 2008 4:39 pm

trece sigur direct la taxa daca da acum. si asa e. cei care au restante in sesiunea prelungita au 0 la medie si trec la taxa. va spun sigur pt ca si eu sunt in aceeasi situatie.
"Ce nu te omoara te face mai puternic!"

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Re: medie buget

Postby monicutza » Mon Oct 13, 2008 6:00 pm

nu stiu cum aveti voi 0 la medie dar la noi s-a facut topu doar din studentii integralisti pana in ses prelungita restul nu figurau pe lista ce atata complicatie :D

User avatar
dorutzu
senior
senior
Posts: 146
Joined: Mon Jan 29, 2007 11:13 pm
Location: undeva

Re: medie buget

Postby dorutzu » Mon Oct 13, 2008 9:04 pm

mai ... la noi nu s-a afisat inca topul. dar ziceam ca pe lista cu mediile cei cu restante figureaza cu 0 la medie si intra clar la buget. :wink:
"Ce nu te omoara te face mai puternic!"


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests