Copiatul la examene

care ne mananca zilele
durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

Copiatul la examene

Postby durere de cap » Sat Feb 17, 2007 1:53 pm

OVP a zis ca se tine cont de nota de la LP.Apropo cand se afiseaza rezultatele pt cei care au dat examenul pe 16 feb?
N-am crezut ca se copiaza in halul asta in facultate!( naivitatea asta!).Eu n-am pomenit nicaieri ca supraveghetorul sa zica la sfarsit:''Incheiati,ca ati copiat destul !'' si la facultati de genu:istorie,geografie ii dadea afara pe cei care i-a prins copiind!

titlul topicului editat de moderator

User avatar
exe
senior
senior
Posts: 154
Joined: Thu Dec 28, 2006 1:11 pm

Postby exe » Sat Feb 17, 2007 2:15 pm

ei da. sa vezi la biochimie copiat (asta dak te asezi in spate), iar dak mai ai si sub te-ai scos. pana si la anato reusesti sa copezi dak ai casca...

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Postby anncush » Sat Feb 17, 2007 2:36 pm

se zice k medicina este o meserie care se fura. acum zicala poate avea o interpretare muuuult mai larga :lol:
Slowly getting less stupid :)

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Sat Feb 17, 2007 2:38 pm

exe wrote:ei da. sa vezi la biochimie copiat (asta dak te asezi in spate), iar dak mai ai si sub te-ai scos. pana si la anato reusesti sa copezi dak ai casca...

nush cum naiba eu la chimie am prins loc numai in primul/al doilea rind si-n vara, si-n toamna , si mereu. poate ca eram in prima grupa din serie, d-aia... :P
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
exe
senior
senior
Posts: 154
Joined: Thu Dec 28, 2006 1:11 pm

Postby exe » Sat Feb 17, 2007 2:44 pm

nu conteaza c grupa esti. conteaza sa sti sa dai din coate

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

....

Postby durere de cap » Sat Feb 17, 2007 4:06 pm

La anato,n-am vazut deocamdata.Nu stiu cum au unii tupeu sa copieze.D-aia ati venit la facultate, sa copiati?

User avatar
dr_me
senior
senior
Posts: 245
Joined: Mon Jul 03, 2006 5:36 pm

Postby dr_me » Sat Feb 17, 2007 6:13 pm

pe vremea mea (lol, cum suna :lol: ) prof ispas a prins o gramadaaaa cu casca in ureke....
fraieri aia, pe cuv meu... sa stai langa prof cu aia in ureke... :?: :?: :?: :?: in conditiile in care se intra cate trei o data...

User avatar
doctorita_irina
senior
senior
Posts: 151
Joined: Mon Dec 04, 2006 11:09 pm

Postby doctorita_irina » Mon Nov 12, 2007 10:19 pm

dr_me wrote:pe vremea mea (lol, cum suna :lol: ) prof ispas a prins o gramadaaaa cu casca in ureke....
fraieri aia, pe cuv meu... sa stai langa prof cu aia in ureke... :?: :?: :?: :?: in conditiile in care se intra cate trei o data...



la histo, imi amintesc ca se copia in draci cu casca la ureche :D
"Invatatura iti da lumina, dar nu te inalti decat prin caracter."

User avatar
crisalia
senior
senior
Posts: 431
Joined: Fri Sep 26, 2003 11:55 pm
Location: asteptand extraterestri
Contact:

Postby crisalia » Tue Nov 13, 2007 8:40 pm

doar la histo? :D imuno la bara direct din carte, igiena cu casca, din cs , biocel,biochimie,genetica la bohaltea,fiziopat,toate materiile din anul6.....iar la restul unde erau grile era un trafic de abcde :D ..........ufffffffff.........ce vremuri........ :(
all good things come to an end

User avatar
groopy
elder
elder
Posts: 537
Joined: Tue Apr 19, 2005 8:18 pm
Contact:

Postby groopy » Tue Nov 13, 2007 10:33 pm

sa ne anunti ce faci la rezi ,ca suntem curiosi XXcombustion.gif

User avatar
crisalia
senior
senior
Posts: 431
Joined: Fri Sep 26, 2003 11:55 pm
Location: asteptand extraterestri
Contact:

Postby crisalia » Wed Nov 14, 2007 12:26 am

nu conteaza ce inv in fac pt rezi nici 1%....toata medicina este intoarsa invers decat ai inv in 6 ani....oricum sunt diferente in acelasi paragraf, aceeasi pagina, aceesi tema, teme diferite, carti diferite....depinde de cat vin a baut cel care a tradus harris angi ciofu schwartz & co
important in fac e sa te distrezi, pt ca niciodata nu te vei mai intalni cu anii acestia ....cu glumele de la stagiu, sa nu ai nicio grija....emotiile inainte de fiecare exm...grupa de prieteni...fara responsabilitate fata d epacient....apoi intri in ***....si e mare rau........ :(
all good things come to an end

User avatar
adnana
junior
junior
Posts: 41
Joined: Tue Nov 21, 2006 11:07 pm

Postby adnana » Wed Nov 14, 2007 12:43 am

coledocul si NSA tot acolo sunt
relax, take it easy

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Wed Nov 14, 2007 1:16 am

eu am copiat intotdeauna din cursuri si textbooks. pt adrenalina. :D
Red Apple

User avatar
crisalia
senior
senior
Posts: 431
Joined: Fri Sep 26, 2003 11:55 pm
Location: asteptand extraterestri
Contact:

Postby crisalia » Wed Nov 14, 2007 9:14 am

adnana wrote:coledocul si NSA tot acolo sunt

e vb de cel mai frecvent, cel mai rar, e vb de doze, e vb de medicam administrate, metoda de electie, perioade de aparitie , bla bla....
all good things come to an end

User avatar
lazarosa
senior
senior
Posts: 411
Joined: Tue Feb 06, 2007 7:44 pm
Contact:

Postby lazarosa » Wed Nov 14, 2007 9:51 am

cat ii urasc pe aia care copiaza.niciodata nu am reusit sa fac asta... :(
.

User avatar
groopy
elder
elder
Posts: 537
Joined: Tue Apr 19, 2005 8:18 pm
Contact:

Postby groopy » Wed Nov 14, 2007 3:03 pm

am incercat de cateva ori sa copiez dar incep sa tremur k si cand as fi baut o cana de ness! asa k mai bine o las balta :crazyeyes:

User avatar
doareu_mm
senior
senior
Posts: 288
Joined: Mon Jul 24, 2006 12:52 am
Location: Bucuresti

Postby doareu_mm » Wed Nov 14, 2007 5:39 pm

Jenant sa copiezi, sub demnitatea unui student adevarat... Bine, mai sunt si alte lucruri si mai jenante in facultatea asta (cum ar fi uni "profi" care-si citesc slide-urile la curs, iar apoi au pretentia sa i le stiu eu la examen din memorie...)
Medicina = Stiinta , Arta si Constiinta

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Postby Cyph3r » Wed Nov 14, 2007 5:49 pm

jenant tare ce sa zic. Dar cand te vezi cu 10 in carnet taci si pleci mai departe. Si asa facultatea iti e necesara doar ptr a emite adeverinta aia de intrat la rezi.
de ce sa nu copii: la ce sens are sa inveti la materii la care se stie ca e lejereala? Din orgoliu..vai dom'le nu ...eu invat, ca eu ies mai castigat.
Ete vax, niciodata nu ai sa stii exact cum scrie in carte ..nici cand iti dicteaza prin Hf ca mai incurci cuvintele, cifrele etc.
ptr cei ce nu vor in viata sa copie raspunde'ti'mi: te simti mai bine ca ai luat 9 pe coaja ta cand altul a luat 10 pe Hf si ti'a luat bursa din fata?
dar na..e de orgoliu bre...de parca orgoliul e trecut in carnet nu nota
p.s si mie mi'a placut sa copii direct din sursa..e mai asa decat cu fire, minute cosmote/zapp. In plus acuma cu noile telefoane cu suport word...e frectie sa iei examene date la gloata intr-un amfiteatru
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
doctorita_irina
senior
senior
Posts: 151
Joined: Mon Dec 04, 2006 11:09 pm

Postby doctorita_irina » Wed Nov 14, 2007 7:20 pm

cel mai flagrant copiat si unul din putinele in toata facultatea :la fizpat in anul 3, era ultimul examen, eram obositi si fara chef era foarte, foarte cald si stand in camin numai de invatat nu-ti ardea.Am dat in amf mare de acolo cu acordul mai mult decat tacit al d-nei supraveghetoare
evident cand a trecut in vizita de curtoazie prin sala dl conferentiar, eram cei mai cuminti studenti cufundati in ale noastre mirifice teze.ce vremuri! :D in rest, chiar am fost cuminte
"Invatatura iti da lumina, dar nu te inalti decat prin caracter."

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Postby Cyph3r » Wed Nov 14, 2007 8:20 pm

cel mai crunt copiat la stilul smuls ramane Igiena: pe cartea de la bibl scrie mare : nu am deschis ac carte si nici nu o voi deschide. :lol: :lol: :lol:
Si erau vreo 10 semnaturi ...evident am semnat si eu..presupun ca si urmatoru/urmatoarea care a luat cartea
la examenul ala m'am dus mahmur intrucat picase de Sf Petru si Pavel examenu.. :roll:
In dimineata aia a de 19 mii (tin minte ca atat mai aveam in portofel) am xeroxat niste fituici...si hai la examen
mda..vremuri..orl, mm, tot anu 6..pacat ca vine rezidentiatu dupa anu 6..ca in rest ar fi cel mai tare an de facultate
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
crisalia
senior
senior
Posts: 431
Joined: Fri Sep 26, 2003 11:55 pm
Location: asteptand extraterestri
Contact:

Postby crisalia » Wed Nov 14, 2007 9:10 pm

primul exm la care am copiat= primul exm din fac: colocviul de anato la ciomu :D
cel mai misto la exm la bara la imuno, am dat intr-o salita si nu stiu cum s-a nimerit ca a stat si el juma de ora acolo, dadea exm scris cu 1 tipa....si am deschis cartea sa copiez....ori la bal ori la spital......si am luat 10 :D ....cele mai mari emotii le-am avut insa la onco....toata lumea zicea ca se copiaza...si tocmai la seria noastra ii apucase strictetea...si razie printre randuri dupa cs....stransesera un munte de cs....eu cu 2 cursuri sub mine cat putusem sa scot din geanta....fibrilatie 600 :D ....si dai si copiaza din cs pe care stateam....
misto si la orl in budimex....profu:puteti sa va inspirati de oriunde,numai din cs nu :D ..ce vremuri....cred ca am devenit nostalgica :roll:
all good things come to an end

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Copiatul la examene

Postby marmotul » Wed Apr 23, 2008 12:40 pm

Noaptea, inainte de examen. In apartamentul profesorului suna telefonul pe la 3.
Cu o voce iritata acesta raspunde:
-Da!
-Dormi?
-Bineinteles ca dorm!
-...si noi invatam tutzi mortii ma-tii !...
qpepsi.gif

User avatar
doareu_mm
senior
senior
Posts: 288
Joined: Mon Jul 24, 2006 12:52 am
Location: Bucuresti

Re: Copiatul la examene

Postby doareu_mm » Wed Apr 23, 2008 2:46 pm

super tare :allright:
Medicina = Stiinta , Arta si Constiinta

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17809
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Copiatul la examene

Postby Phat Skidz » Wed Apr 23, 2008 5:48 pm

La psihiatrie se copiază cel mai spectaculos. E lucru bine ştiut. Un fel de convenţie tacită, şi studenţii şi cadrele didactice o ştiu dinainte. Dar apar ambele părţi la examen, desfăşurând un teatru complicat pentru un public inexistent. Probabil de amorul artei.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
drLouis
elite
elite
Posts: 2922
Joined: Fri Oct 15, 2004 7:10 pm
Location: http://drlouis.com

Re: Copiatul la examene

Postby drLouis » Fri Apr 25, 2008 1:46 am

mai, sa va fie rushine cei care at liniuara ti copiat! unde este gigi renovatu?
.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Copiatul la examene

Postby 187.92a » Fri Apr 25, 2008 10:43 pm

vlad stroescu wrote:La psihiatrie se copiază cel mai spectaculos. E lucru bine ştiut. Un fel de convenţie tacită, şi studenţii şi cadrele didactice o ştiu dinainte. Dar apar ambele părţi la examen, desfăşurând un teatru complicat pentru un public inexistent. Probabil de amorul artei.


la marinescu/prepeliteanu se fabricau x de bielte mici de hartie, se numeroatau, se faea rost de o caciula, se extrageau...
se puneau elevii in banci astfel incat sa nu copie, se disipau.
apoi se incepea examenul si porfii se intorceau cu spatele, si apoi cd prindeau si stud curaj, se uitau ingaduitori la ei.

User avatar
zambilica
junior
junior
Posts: 58
Joined: Wed May 14, 2008 9:55 pm

Re: Copiatul la examene

Postby zambilica » Fri Jun 20, 2008 4:39 pm

Sa speram ca asa e la toate seriile la psihiatrie, noi facem cu o confa care nu stiu cum se numeste, cum arata, dar care am auzit ca-i de treaba :D si sper ca am auzit bine!
Eu habar n-am sa copiez, am facut asta numai in situatiile in care ni s-a "impus", gen ATI la Fundeni, igiena, ortopedie la Bagdasar, cam atat cred, resul, unde s-a putut, mici sfatuiri intre noi, colegii :)
Yesterday is history.
Tomorrow a mystery.
Today is a gift.
That's why it's called the present!

karma_112
junior
junior
Posts: 51
Joined: Mon Apr 28, 2008 5:46 pm

Re: Copiatul la examene

Postby karma_112 » Fri Jun 20, 2008 8:07 pm

Nici o problema Zambilica, frica te invata! :rightblinky: :allright:

User avatar
zambilica
junior
junior
Posts: 58
Joined: Wed May 14, 2008 9:55 pm

Re: Copiatul la examene

Postby zambilica » Sat Jun 21, 2008 8:43 am

:lol: :lol: :lol:
Yesterday is history.
Tomorrow a mystery.
Today is a gift.
That's why it's called the present!

User avatar
lordazazel
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Fri Oct 01, 2004 12:32 am
Location: Bucuresti

Re: Copiatul la examene

Postby lordazazel » Mon Sep 15, 2008 3:44 pm

se da urmatoarea situatie:
- examen restanta, biochimie 1 (in 2004...)
- amfiteatrul mare
- 4 (patru) studenti in sala
- Prof. Stoian
- variati asistenti

cum credeti ca a fost? (avand in vedere ca nu existau microcasti, minute cosmote, telefoane cu suport MS word)

Toata lumea (4), inclusiv eu, aveam telefoanele pe maneca, la hanorace. Se trimiteau/primeau SMS-uri. La un moment dat, unui coleg (daca citeste forumul, sigur va zambi...) ii cade caramida pe podea. Nonsalant il ridica. Nimeni nu a vazut/auzit... desi cred ca a fost unul din cele mai rusinoase momente pe care le-am vazut. Oricum, toata lumea a ras.
Urmarea: toata lumea a trecut.

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17809
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Copiatul la examene

Postby Phat Skidz » Tue Sep 16, 2008 10:27 am

Copiatul este o parte importantă a facultăţii de medicină. Nu e posibil să termini facultatea şi să nu ştii să copiezi. Nu ai nicio şansă în carieră. Toţi marii medici copiază: tratate, lucrări de doctorat, etc.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
Cosette
junior
junior
Posts: 91
Joined: Tue Dec 21, 2004 12:10 pm
Location: nu ma vb pe la spate k sunt in spatele tau

Re: Copiatul la examene

Postby Cosette » Tue Sep 16, 2008 5:51 pm

La fiziopat cu gheorghiu cum merge? merge?:)
La,tout n'est qu'ordre et beaute,
Luxe,calme et volupte.

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17809
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Copiatul la examene

Postby Phat Skidz » Tue Sep 16, 2008 10:53 pm

Io sper din tot sufletul că dumneata nu vrei să copiezi la fiziopat.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
Cosette
junior
junior
Posts: 91
Joined: Tue Dec 21, 2004 12:10 pm
Location: nu ma vb pe la spate k sunt in spatele tau

Re: Copiatul la examene

Postby Cosette » Tue Sep 16, 2008 11:23 pm

Doamne Fereste! :oops: :D
La,tout n'est qu'ordre et beaute,

Luxe,calme et volupte.

hugatree
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Wed Jun 04, 2008 6:49 pm

Re: Copiatul la examene

Postby hugatree » Thu Sep 18, 2008 8:38 pm

adica nu se poate copia la gheorghiu? offf..e chiar asa aiurea? nici macar la restanta?

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17809
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Copiatul la examene

Postby Phat Skidz » Fri Sep 19, 2008 8:51 am

Hugatree, de copiat se poate copia unde vrei dumneata. Doar că este o cale ruşinoasă şi o pată care va rămâne pe onoarea şi cariera ta veşnic. Asta dacă ai cât de cât o conştiinţă.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Re: Copiatul la examene

Postby danhia » Fri Sep 19, 2008 9:53 am

imi amintesti de unul din personajele din southpark.
se spune ca si copiatul este o metoda de invatare :lol:
Red Apple

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17809
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Copiatul la examene

Postby Phat Skidz » Fri Sep 19, 2008 10:22 am

Da, repetă-ţi asta o sută de ori noaptea ca să poţi să dormi. Dar undeva, într-un cotlon ascuns al sufletului şi minţii tale, vei ştii mereu că ai ajuns medic printr-o fraudă, şi că nu meriţi să tratezi oamenii. Desigur, poţi să sugrumi acea mică voce, şi după aia să ajungi un reputat profesor obez şi cu milioane de dolari nedeclaraţi, de la firmele de medicamente, cu cinci mercedesuri şi vilă pe coasta de Azur, cu dooj de mii de titluri ştiinţifice la care au lucrat nişte negrişori amărâţi. Apoi te demenţiezi şi începi să faci operaţii aberante şi ucigaşe, dar nimeni nu va îndrăzni să se oprească, din cauza prestigiului şi puterii pe care ai acumulat-o.
Iar apoi, în clipa morţii, singur în palatul tău, în timp ce toţi colaboratorii se pregătesc să-ţi joace pe morâmânt, pe când la catedră un alt lup, mai tânăr, face legea, în acel moment, când toată viaţa îţi va trece prin faţa ochilor, îl vei reîntâlni pe studentul fragil şi idealist care erai acum 60 de ani, tânărul care s-a înscris la medicină ca să salveze oameni. Şi el te va privi în ochi şi-ţi va cere socoteală: "Ce-ai făcut cu viaţa mea?"
Sunt curios dacă îl vei putea privi în ochi, înainte ca coasa să se abată asupra ta.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

hugatree
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Wed Jun 04, 2008 6:49 pm

Re: Copiatul la examene

Postby hugatree » Fri Sep 19, 2008 12:10 pm

cred ca inainte sa sa intample asta o sa ajungi tu la psiholog..psihiatru. abereaza in alta parte

User avatar
doareu_mm
senior
senior
Posts: 288
Joined: Mon Jul 24, 2006 12:52 am
Location: Bucuresti

Re: Copiatul la examene

Postby doareu_mm » Fri Sep 19, 2008 12:42 pm

Vlade, te referi probabil la un psihotic? (scuza-ma daca nu cunosc prea bine terminologia) Dupa parerea mea , ala n-o sa aiba in veci remuscari pentru ca sistemul lui de protectie psihica va fi perfect dezvoltat astfel incat sa nu se impiedice de o naluca amarata.
Sunt convinsa ca singurul lucru care l-ar ustura ar fi pierderea banilor, imputinarea lor... :twisted:
Medicina = Stiinta , Arta si Constiinta


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests