Fumatul interzis

care ne mananca zilele
White2
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Tue Oct 10, 2006 10:18 pm

Fumatul interzis

Postby White2 » Tue Oct 17, 2006 8:31 pm

Pe holurile facultati sunt destul de multe afise care informeaza studentii cu privire la faptul ca fumatul este interzis si ca amenzile sunt destul de mari . Cu toate ca holurile sunt impanzite de astfel de afise , sunt foarte multi studenti care stau si fumeaza pe hol .

Nu e nimeni sa ii atentioneze ?
Chiar nu se poate face nimic pentru a respecta aceasta lege ?

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Tue Oct 17, 2006 10:14 pm

nu. get used to it. eventual cere-i un foc lui ispas. :D ( desi ne-a zic sa nu mai fumeaza de 5 ani...si cu toate astea, in fiecare dimineata ar fuma o tigara. intr-o zi l-a vazut in pauza pe unul fumand la colt si citez " mi-a lasat gura apa" )
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17809
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Postby Phat Skidz » Tue Oct 17, 2006 10:25 pm

Ce mai fumeaza studentii zilele astea?
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Postby monicutza » Tue Oct 17, 2006 10:41 pm

stiu k urla femeia de servici k sunt mucuri pe jos :P :twisted:

User avatar
lulutza
senior
senior
Posts: 352
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:46 pm

Postby lulutza » Tue Oct 17, 2006 10:56 pm

astia care fumeaza pe holurile unde mai circula si nefumatori sunt ca aia care fumeaza in lift....
"The moral sense in mortals is the duty we have to pay on mortal sense of beauty"

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Postby b3 » Wed Oct 18, 2006 3:31 pm

si stai sa vina sesiunea sa vezi atunci ce ceatza e pe hol :D nu stii ce sa alegi: fumul sau frigul daca deschizi geamurile sa se aeriseasca :D

la etajul 1 e mai nasol pt fumatori ca mai trec cei de la catedra de fiziologie si se iau de ei, in special Zagrean.

nu cred ca se poate face ceva, tine de bun simt, unde nu e..
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

raluca7
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Wed Oct 04, 2006 10:53 pm

Postby raluca7 » Wed Oct 18, 2006 5:50 pm

Fara suparare, noi chiar am cerut si am insistat cu petitii sa ne amenajeze un rahatel de loc special pt fumat, nu numai pt noi, studentii, dar si pt profesori. Nu vad de ce studentului i s-ar interzice fumatul intr-un loc unde profesorul ii sufla fumul in nas. Ca drept dovada, cu ce sunt vinovati nefumatorii s-o inghita pe asistenta aceea de la anatomie, grasa, blonda si nesuferita care fumeaza tigara dupa tigara deasupra cadavrului? Asadar, pana una alta, fumam ilegal pe coridoare, dar cred ca daunam sanatatii altora mai putin decat ferestrele care nu se inchid niciodata, scaunele de fier, cadavrele alea infecte, budele jegoase si chiuvetele nefunctionale, chipsurile pe care le ghiortaim intre LPuri si lista ar putea continua. Si nici macar nu sunt asa multi fumatori in facultatea asta...

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Postby monicutza » Wed Oct 18, 2006 6:26 pm

ma rog sa nu imi zic parerea dp fumat ca imi sariti in cap :D
da afara ce are de trebuie inauntru?:D :P
restu se iau asa cum sunt da macar asta :twisted:

raluca7
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Wed Oct 04, 2006 10:53 pm

Postby raluca7 » Wed Oct 18, 2006 7:19 pm

Cu "macar asta" nu se face primavara. Parerea mea.

Si daca porcii sunt mai egali decat celelalte animale, atunci sa fie lege pentru toti.

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Wed Oct 18, 2006 7:26 pm

monicutza wrote:da afara ce are de trebuie inauntru?:D :P

da, mai ales cand e frig. sa se -nvete cu cancerul , probabil.
Red Apple

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Postby monicutza » Wed Oct 18, 2006 7:31 pm

mai la mine la liceu macar aveau bunul simt si se duceau in curte oricat de frig era
era asa o ch cul sa te duci in curte sa mori de frig si sa fumezi de :P :P

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Wed Oct 18, 2006 7:55 pm

b3 wrote:si stai sa vina sesiunea sa vezi atunci ce ceatza e pe hol :D nu stii ce sa alegi: fumul sau frigul daca deschizi geamurile sa se aeriseasca :D

la etajul 1 e mai nasol pt fumatori ca mai trec cei de la catedra de fiziologie si se iau de ei, in special Zagrean.

nu cred ca se poate face ceva, tine de bun simt, unde nu e..

nu zagrean e pericolul, ci doamna doctor...buraga cred ca o cheama, care mi-a tinut o polologhie fantastica intr-o dimineata desi fumam pe geam, la propriu.
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Wed Oct 18, 2006 8:01 pm

monicutza wrote:mai la mine la liceu macar aveau bunul simt si se duceau in curte oricat de frig era
era asa o ch cul sa te duci in curte sa mori de frig si sa fumezi de :P :P

lumea la facultate nu prea mai fumeaza de :P . asta o faceam prin clasa a 9, cand ne-am apucat. si orice institutie simtita amenajeaza loc pentru fumat. daca profii fumeaza pe hol, mai rau, e un asistent la seria 4 la mine, nu stiu cum il cheama , care fumeaza IN SALA, in timp ce explica, atunci nu vad de ce n-as fuma eu pe hol langa geam. nu cred ca e vreo diferenta intre fumul expirat de mine si cel expirat de dumnealui.
ar fi corect frumos si civilizat sa se organizeze un "loc de fumat", si pentru studenti, si pentru profesori, si asa n-ar mai fuma fiecare pe unde apuca. dar traim in romania si asta ne ocupa tot timpul, si loc de fumat nu se va amenaja in veci. sa fim seriosi, n-au " bani de calculatoare", n-au bani de table noi, n-au bani de scaune si alte dotari din baza materiala, n-avem bai curate, arata mai rau decat la buda publica din gara de nord ( btw, am fost de 1 mai la vv si pana si buda de acolo, de pe plaja era mai curata decat baia de la umf!!! )...
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Postby monicutza » Wed Oct 18, 2006 8:27 pm

mai eu am colegi care fac chestia asta de fite
altii nu adica se vede ca se simt bine :D
sunt oameni si oameni
nu o sa va amenajeze spatiu pentru ca daca totu arata cum arata ce sa mai dea niste bani si pt asta :D

White2
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Tue Oct 10, 2006 10:18 pm

Postby White2 » Wed Oct 18, 2006 10:51 pm

eu unul sunt nefumator si nu mi se pare normal asa ceva . Inteleg sa fumeze lumea de coridon dar sunt zile in care zici ca e ceata si nici macar nu poti sa respiri cum trebuie .


Btw barul de jos nu e un loc bun pentru fumat ? Acel bar presupun ca are un sistem de aerisire propriu nu ?

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Postby adi » Wed Oct 18, 2006 10:55 pm

rox wrote:
monicutza wrote: nu cred ca e vreo diferenta intre fumul expirat de mine si cel expirat de dumnealui.


ar fi corect frumos si civilizat sa se organizeze un "loc de fumat", si pentru studenti, si pentru profesori, si asa n-ar mai fuma fiecare pe unde apuca.


diferenta e cantitativa, it adds up

de ce ar da cineva bani de amenajare ptr ca unii sa fumeze in locuri speciale?
"Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I just beat people up." Muhammad Ali

User avatar
X-White
junior
junior
Posts: 78
Joined: Thu Jun 01, 2006 10:13 pm
Contact:

Postby X-White » Wed Oct 18, 2006 10:59 pm

pentru ca asa zice legea
pentru ca e mai civilizat
pentru ca nu costa mult amenajarea uni astfel de loc
pentru a ii respecta pe cei care nu fumeaza
etc
Over&Out

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Wed Oct 18, 2006 11:04 pm

fiindca altfel nu are dreptul de a le impune unor persoane unde sa desfasoare o anumita activitate. de aia. atata timp cat nu-mi reglementeaza o chestie, nu am ce sa incalc, practic

barul de jos este, ca orice loc public, sub incidenta legii aleia cu fumatul, ca toate barurile de altfel. in mod normal ar trebui sa fie interzis fumatul acolo, neavand sistem de ventilatie propriu ( singura aerisire sunt cele 2 gemulete mici care dau spre parcare). in plus, nu poti sa te duci in fiecare 10 minute de pauza tocmai pana acolo si sa te inghesui in picioare inauntru, unde lumea mai sta la masa, mai bea o cafea si papa un sandvis.
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Postby adi » Wed Oct 18, 2006 11:05 pm

X-White wrote:pentru ca asa zice legea
pentru ca e mai civilizat
pentru ca nu costa mult amenajarea uni astfel de loc
pentru a ii respecta pe cei care nu fumeaza
etc

ce lege ma obliga sa dau bani ptr ca tu sa fumezi intr-un loc amenajat?
nu e mai civilizat sa nu fumezi in locuri publice?
nu ii respecti mai mult pe nefumatori ne-fumand? in fond tu esti cel care face un lucru activ in detrimentul altora.

as fi de acord cu amenajarea unui astfel de loc daca ai putea sa demonstrezi ca banii folositi au fost obtinuti cu acordul celor care ii dau - asociatia fumatorilor, de ex.

ps. cei care fumeaza chestii super-aromate pot sa fumeze linistiti oriunde :)
"Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I just beat people up." Muhammad Ali

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Postby adi » Wed Oct 18, 2006 11:09 pm

rox wrote:fiindca altfel nu are dreptul de a le impune unor persoane unde sa desfasoare o anumita activitate. de aia. atata timp cat nu-mi reglementeaza o chestie, nu am ce sa incalc, practic
fals, atat timp cat ceea ce faci este nociv ptr altii.

ex. : tu ai tolera langa tine, in compartiment, pe unul care nu s-a spalat de 10 ani si miroase ingrozitor?

in linia voastra de gandire ar fi ok, e dreptul lui, ptr ca statul nu ii da bani sa-si amenajeze un dus :)
"Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I just beat people up." Muhammad Ali

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Wed Oct 18, 2006 11:12 pm

adi wrote:
X-White wrote:pentru ca asa zice legea
pentru ca e mai civilizat
pentru ca nu costa mult amenajarea uni astfel de loc
pentru a ii respecta pe cei care nu fumeaza
etc

ce lege ma obliga sa dau bani ptr ca tu sa fumezi intr-un loc amenajat?
nu e mai civilizat sa nu fumezi in locuri publice?
nu ii respecti mai mult pe nefumatori ne-fumand? in fond tu esti cel care face un lucru activ in detrimentul altora.

as fi de acord cu amenajarea unui astfel de loc daca ai putea sa demonstrezi ca banii folositi au fost obtinuti cu acordul celor care ii dau - asociatia fumatorilor, de ex.

ps. cei care fumeaza chestii super-aromate pot sa fumeze linistiti oriunde :)

1. nu te obliga nimeni p tine s adai bani. daca nu esti rector, decan sua mai stiu eu ce din administratie, nu-ti ia nimeni banul din mana. e obligatia FACULTATII, nu a studentilor
2. loc public inseamna de la cladire la parc. btw, si strada e un loc public. singurul loc ne-public e acasa la fiecare
3. si ca fumator pot sa spun ca sunt o gramada de lucruri active facute de fumatori sau nefumatori care sunt in detrimentul meu ca persoana. cu toate astea, nu ma apuc sa sustin eliminarea masinilor ca provoaca poluare si mie imi face rau, curatarea bailor ca se perpetueaza microbi si reprezinta un pericol pentru sanatatea mea, comercializarea de produse si alimente fara conservanti, izolarea tuturor celor raciti, bolnavi sau care stranuta/tusesc fiindca imprastie microbi potentiali nociv pentru integritatea mea, etc etc etc....o societate moderna e bazata pe compromis
4. si chestiile "aromate si super aromate" scot fum. la fel de neplacut si periculos. propun parlirea porcului de craciun la facultate, ca e "aromat" si e si sanatos.
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
X-White
junior
junior
Posts: 78
Joined: Thu Jun 01, 2006 10:13 pm
Contact:

Postby X-White » Wed Oct 18, 2006 11:12 pm

din cate stiu eu firmele sunt obligate sa faca un loc pentru fumatori unde acestia pot fuma fara sa ii deranjeze pe ceilalti

da este mai civilizat sa nu fumezi in locurile publice insa dupa cum vezi multi o fac fara sa aiba niciun fel de probleme

Ii respecti dar dupa cum am spus unii nu se pot abtine .

Amenajarea unui loc pentru fumatori este singurul mod in care facultatea poate multi ambele tabere. Din partea mea ar putea sa ii amendeze pe toti cei care fumeaza si gata :p


LE :
rox cel mai urat lucru pe care il poate face un fumator este sa fumeze pe strada. Nu e vorba doar de sanatate aici . Dupa cum a spus cineva noi facem lucruri care ne afecteaza sanatatea mai grav decat fumul de tigara .
Over&Out

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Postby adi » Wed Oct 18, 2006 11:19 pm

rox wrote:o societate moderna e bazata pe compromis

4. si chestiile "aromate si super aromate" scot fum. la fel de neplacut si periculos. propun parlirea porcului de craciun la facultate, ca e "aromat" si e si sanatos.


banii facultatii de unde provin?

sunt de acord ca societatea e bazata pe compromis, dar definitia acestui principiu nu are nimic de a face cu fumatul, ptr ca una din parti-nefumatorii- nu castiga absolut nimic lasand fumatorii sa fumeze in locuri publice. toate celelalte exemple sunt compromisuri, ai inclusiv dreptul sa contesti folosirea masinilor daca nu le-ai folosit, nu le vei folosi in mod direct sau indirect niciodata. produsele le cumperi doar daca vrei, doar daca, mai nou, in romania ti se indeasa in sacosa fara consimtamantul tau :lol:
"Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I just beat people up." Muhammad Ali

User avatar
X-White
junior
junior
Posts: 78
Joined: Thu Jun 01, 2006 10:13 pm
Contact:

Postby X-White » Wed Oct 18, 2006 11:22 pm

Adi teoretic ai dreptate . Dar eu cred ca nefumatori s-ar bucura si daca facultatea ar creea un spatiu special amenajat pentru fumatori .
Over&Out

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Postby alimori » Thu Oct 19, 2006 5:24 pm

Ba nefumatorii s-ar bucura mai mult daca fumatorii ar respecta interdictia. "Spatiu special" sa va fie curtea.
Mi se pare culmea sa spui ca-n barul facultatii nu se poate fuma pt ca-i interzis, in schimb sa pipezi pe holuri.

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Thu Oct 19, 2006 8:55 pm

crezi ca ne pasa? legea interzice fumatul in spatii publice neamenajate in acest scop aka barurti, bodegi, bude, holuri, facultati, etc etc etc....trebuie sa fii total om mai putin dotat intelectual sa te gandesti" mda, ne-a dat pauza 5 minute la anatomie, trag o fuga pana la subsol la bar sa fumez o tigara". nu stiu cine iti inchipui tu ca te lasa saintri si sa stai acolo numai sa fumezi. una peste alta, inca NU a ajuns fumoar. scopul e cu totul altul.
sunt de acord ca fumatul pe strada e un lucru oribil. total de acord. subliniam doar faptul ca si strada e un loc public.
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

raluca7
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Wed Oct 04, 2006 10:53 pm

Postby raluca7 » Fri Oct 20, 2006 12:19 pm

alimori wrote:Ba nefumatorii s-ar bucura mai mult daca fumatorii ar respecta interdictia. "Spatiu special" sa va fie curtea.
Mi se pare culmea sa spui ca-n barul facultatii nu se poate fuma pt ca-i interzis, in schimb sa pipezi pe holuri.



Mie mi se pare culmea e doldora de tupeu pe forum dar nimeni nu mi-a atras atentia, pe coridor, sa ma duc in spatiul meu special din curte. Oricum am da-o, daca nu se amenajeaza un loc, o sa fumam in continuare exact acolo unde fumeaza si doctorii profi, confi sau asistenti.... Adica peste tot!

User avatar
little scorpio
senior
senior
Posts: 185
Joined: Wed Aug 30, 2006 12:32 pm
Location: bucuresti...stranger from cbu...

Postby little scorpio » Sat Oct 21, 2006 5:34 pm

si nici n-o sa-ti atraga atentia pentru ca noi ne rezumam sa facem teoria chibritului cand nu ne convine ceva si cam atat...
:roll: :roll:
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't
matter and those who matter don't mind.

User avatar
X-White
junior
junior
Posts: 78
Joined: Thu Jun 01, 2006 10:13 pm
Contact:

Postby X-White » Sat Oct 21, 2006 6:41 pm

si cred ca nu ai vrea sa incep acum sa atrag atentia tuturor celor care fumeaza pe hol ? Si pana la urma de ce m-ar asculta ?
Over&Out

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Sat Oct 21, 2006 8:54 pm

alimori wrote:Ba nefumatorii s-ar bucura mai mult daca fumatorii ar respecta interdictia. "Spatiu special" sa va fie curtea.


ce mentalitate aberanta. asa, pedepseshte-i. jeez. aprca asta era fasciscmul, nu?

X-W wrote:rox cel mai urat lucru pe care il poate face un fumator este sa fumeze pe strada


te pot contrazice cu dovezi

User avatar
X-White
junior
junior
Posts: 78
Joined: Thu Jun 01, 2006 10:13 pm
Contact:

Postby X-White » Sun Oct 22, 2006 4:01 pm

trident wrote:te pot contrazice cu dovezi

cum ar fi ? :oops:
Over&Out

User avatar
lady_of_medicine
junior
junior
Posts: 41
Joined: Sat May 05, 2007 7:22 pm
Location: Nu Bucuresti

Postby lady_of_medicine » Mon May 07, 2007 12:18 am

oameni buni, nu am nimic cu cei care fumeaza... e sanatatea lor, curand ne vor fi pacienti( BCI, HTA, cancer pulmonar, cancer vezical, genital, cancer in sfera ORL... vom avea toti de munca, nu-i bai), dar nu mi se pare normal ca fumatul lor sa ne afecteze pe nefumatori.
stiati ca daca inhalezi fum de la 3 tigari e ca si cum tu ai fuma 1?
Voi, fumatorilor, auziti de oameni care "nu au fumat niciodata si au cancer pulmonar" si va spuneti "vezi ca nu e de la tigare?".
sa-i intrebati "fumeaza cineva langa dumneavoastra?" eu am facut un mic studiu - din 20 pacienti nefumatori cu cancer pulmonar, 18 aveau sot/sotie/fiu/fiica ce fuma in casa.
cum platim asa multe taxe stupide, eu as da acolo un 0,01% din salariu(cand voi avea :D ) sa amenajeze fumatorilor "un loc de gazare".
Last edited by lady_of_medicine on Mon May 07, 2007 12:21 am, edited 1 time in total.
"Ce sont les grandes actions que louent les grands homme"

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Mon May 07, 2007 12:20 am

riscul de CBP la fumatori activi fata de nefumatori = 13:1
riscul de CBP la fumatori pasivi = 1,5:1
contesting is a life style

User avatar
lady_of_medicine
junior
junior
Posts: 41
Joined: Sat May 05, 2007 7:22 pm
Location: Nu Bucuresti

Postby lady_of_medicine » Mon May 07, 2007 1:04 am

nu pot sa cred! :shock:

TibiGZU, imi dai dreptate sau mi se pare mie?
:D
"Ce sont les grandes actions que louent les grands homme"

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Mon May 07, 2007 1:19 am

doar ne-am apucat sa invatzam pt rezi, c naiba :evil:
contesting is a life style

User avatar
bubico
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Fri Feb 16, 2007 6:02 pm

Postby bubico » Mon May 07, 2007 9:56 pm

sunt de acord cu voi cei care nu fumeaza ca probabil e deranjant fumul de tigara, in plus, pot sa va spun ca si mie mi se acreste de el cateodata si eu fumez
dar ganditi-va ca noi astia care fumam avem o placere aparte cand fumam...tigara calmeaza spiritele :)
nici nu vreau sa-mi imaginez o sesiune in care toti fumatorii ar fi nevoiti sa nu fumeze la facultate; cred ca nu ar rezista facultatea o sesiune intreaga :)
If there are no stupid questions then what kind of questions do stupid people ask? Do they get smart just in time to ask questions?

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Tue May 08, 2007 1:20 am

dat fiind ca nu are cine sa-ti taie chitanta pt fumat in facultate se numeste ca poti fuma linistit

User avatar
lady_of_medicine
junior
junior
Posts: 41
Joined: Sat May 05, 2007 7:22 pm
Location: Nu Bucuresti

Postby lady_of_medicine » Tue May 08, 2007 9:38 pm

bubico wrote:sunt de acord cu voi cei care nu fumeaza ca probabil e deranjant fumul de tigara, in plus, pot sa va spun ca si mie mi se acreste de el cateodata si eu fumez
dar ganditi-va ca noi astia care fumam avem o placere aparte cand fumam...tigara calmeaza spiritele :)
nici nu vreau sa-mi imaginez o sesiune in care toti fumatorii ar fi nevoiti sa nu fumeze la facultate; cred ca nu ar rezista facultatea o sesiune intreaga :)



Ok... ai dreptate. cred ca am putea face o exceptie pt sesiune...
"Ce sont les grandes actions que louent les grands homme"

User avatar
lady_of_medicine
junior
junior
Posts: 41
Joined: Sat May 05, 2007 7:22 pm
Location: Nu Bucuresti

Postby lady_of_medicine » Tue May 08, 2007 9:38 pm

bubico wrote:sunt de acord cu voi cei care nu fumeaza ca probabil e deranjant fumul de tigara, in plus, pot sa va spun ca si mie mi se acreste de el cateodata si eu fumez
dar ganditi-va ca noi astia care fumam avem o placere aparte cand fumam...tigara calmeaza spiritele :)
nici nu vreau sa-mi imaginez o sesiune in care toti fumatorii ar fi nevoiti sa nu fumeze la facultate; cred ca nu ar rezista facultatea o sesiune intreaga :)



Ok... ai dreptate. cred ca am putea face o exceptie pt sesiune...
"Ce sont les grandes actions que louent les grands homme"

User avatar
dorutzu
senior
senior
Posts: 146
Joined: Mon Jan 29, 2007 11:13 pm
Location: undeva

Postby dorutzu » Thu Aug 09, 2007 6:53 pm

nu sariti sa ma injurati dar pana la urma e adevarat ca se fumeaza sau ca nu? ca nu mai inteleg nimic. nu de alta dar sincer sa fiu m-am saturat ca tot liceul sa stau ascuns pe la porti.totusi normal ar fi un loc de fumat.
"Ce nu te omoara te face mai puternic!"


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests