De ce m-as inscrie in SSMB ?

care ne mananca zilele
White2
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Tue Oct 10, 2006 10:18 pm

De ce m-as inscrie in SSMB ?

Postby White2 » Thu Oct 12, 2006 10:33 pm

Stiu ca majoritatea care frecventati forumul sunteti si membri SSMB . Intrebarea mea e simpla : care sunt avantajele si dezavantajele unui membru SSMB ?

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Fri Oct 13, 2006 11:17 am

ai putea afla cate ceva aici

White2
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Tue Oct 10, 2006 10:18 pm

Postby White2 » Fri Oct 13, 2006 3:47 pm

Tu te-ai inscris ?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Fri Oct 13, 2006 11:40 pm

White2 wrote:de ce m-as inscrie in ssmb?


degeaba
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Sat Oct 14, 2006 4:04 am

hai sa-ti zica mandea deoarece el se plictiseshte.

in principiu ssmb-ul este ceea ce zicea Spagasinul pe topicul indicat de Enemy. absolut de acord intru totul si pot s-o jur si-n biserica. DAR: pe tine ca membru prea putin trebuie sa te intereseze asta, ci urmatoarele:

avantaje: avant major este stagiul ssmb intr-un spital sau ceva de cercetare dintr-o tara, alta decat Ro (tarile variaza de la an la an, wide range intre macedonia si franta, trecand si prin brazilia). ca sa iei asta trebuie sa fii destept la o proba de medicina (medicina interna+chirurgie, intrebari tip grila cu corectura negtiva-asta anu 5) (fizio anu 3 semio anu 4)+o proba de engleza (sau dupa caz certificat valabil de limba-goethe pt germania, spre exemplu, ma rog in functie de unele cerinte mai bizare)+sa ai punctaj ssmb.
punctajul ssmb se obtine prin activitati (organizat baluri, adus sponsorizari lipit afise etc)-sigura asta e varianta lor, ei sustin ca e proportional cu gradul de implicare. varianta mea e ca e proportional cu ass kissingul pe care-l intreprinzi p-acolo.
oricum te descurci si cu zero punctaj ssmb daca esjti dashtept la ambele alea doo probe (vezi cazul lui mandea)

sigur mai sunt si alte chestii pe care sper ca daca le consideri avantaje vei avea si bunul simt sa de deloghezi si sa-ti uiti parola( atat de multi membri ssmb sa se fi infiltrat p aici?:)): poti participa la programe deosebit de inteligente gen "fratii mai mari", cercul poetilor medicinisti, trupa de teatru a poetilor medicinisti, cercul de dacologie sau ceva programe useless de educatie sexuala (din cate imi aduc aminte nu dadea nimeni dintre traditionalii de edu sex doi bani pe ce facea ssmbul in domeniu, ba chiar ssmbul se manca intre el pt care din valoroshii membri sa lege nu sh ce colaborari-vezi tentativa cu TNT-ul care daca shtie). si paotre or mai avea si altele, du-te oricum sa intrebi.

oricum, cotizatia mica si alegerea gradului de implicare constituie doua chestii dragute la ssmb, trec la plusuri. aici de apreciat.

dezavantaje asa explicite nu sunt (interesanta intrebare, nu cred sa te persecute nimeni ca esti membru lol).

mai sunt si avantaje sporadice, spre exemplu acu 1 an parca puteai sa-ti iei ceva gen telefon de la connex cu abonament, cu telu la juam de pretuld e oferta, deci super tare/ sau era odata nu sh ce dorntade a aranja ceva contract coelctiv cu zappul, inca inainte de epoca sharefree. in fine, dintr-astea.

a, si in general daca esti genu de persoana care se implica in toate prostiile ok, atunci uita tot ce-am zis si baga mare.



hai ca selectezi si tu din ce-am zis, btw vezi ca se aplica ce-0am zis la ssmbul de acu 2 ani cand era un carnat sebastian la sefie, paote (asa de sanchi, nu cred nici sa ma pici) s-o fi schimbat cate ceva.

a si in alta ordine daca tot e cvasimocca de ce sa nu te bagi? fa-ti un principiu din asta.


poate ne mai zici si noua ce-au facut ana la orma, stiu ca umblau sa revendice nu-sh ce case ale vechiului ssmb, paote ne zici si noua daca le-a iesit giumbushlucul.

White2
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Tue Oct 10, 2006 10:18 pm

Postby White2 » Sun Oct 15, 2006 5:23 pm

mersi pentru info

Nu ma asteptam la un asemenea post .

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Sun Oct 15, 2006 5:25 pm

nici eu

White2
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Tue Oct 10, 2006 10:18 pm

Postby White2 » Tue Oct 17, 2006 8:22 pm

Acum greu mai gasesc pe cineva la sediu sa ma inscriu .

User avatar
aesira
senior
senior
Posts: 164
Joined: Thu Mar 03, 2005 1:43 pm
Contact:

Postby aesira » Tue Oct 17, 2006 10:59 pm

Trebuie sa fie cineva asa ca mai incearca.E de inteles ca toata lumea are ore.Daca te intereseaza activitati inssmb, joi vor fi doua sedinte, una de la 18:00 pe proiectul " De mana cu noi" in care sunt implicati copii infectati cu HIV, iar la 19:00 sedinta "Alimentatie sanatoasa" in care sunt implicati copii de clasele 2-4 in vederea educatiei despre alimentatie si igiena.vom tine doua lectii o data pe sapt la aceste clase.
for true metal

User avatar
lulutza
senior
senior
Posts: 352
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:46 pm

Postby lulutza » Tue Oct 17, 2006 11:07 pm

pffff. Vezi ca daca nu platesti cotizatia cateva luni la rand nu te mai primesc astia!
"The moral sense in mortals is the duty we have to pay on mortal sense of beauty"

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Wed Oct 18, 2006 8:09 am

White2 wrote:Acum greu mai gasesc pe cineva la sediu sa ma inscriu .


ah, scuze n-am fost complet.. programul ssmb e absolut orientativ. cand ai cumva nevoie de ei (m-am gasit cumva in situatie, desi acum nu-mi pot imagina de ce) nu incepe cautarea cu sediul, fa rost de un nr de tel si use it

si lol lol cum de-am uitat, ssmb-ul distribuie TABEREEELE. ceea ce e foarte dragutz. cica e in ordinea mediilor. uite asa eu cu 10.00 in anume an NU am prins ..tabara (jale jale de 3X jale). probabil au fost altii inainte cu medii mai amri (cazurile sociale de pe lista nu justifcau, asta ca poate sa re cineva in aparare.. desi lol whatever)
:twisted: asadar daca vrei.. tabara (super tare poate fi distractiv la modul patetic -stii, poti face chiar si Revelionu sau Craciunu in tabara?!!..sau sigur se paote vinde)


aesira, trebuie sa-ti aduc aminte ca poti prinde un stagiu de vara chiar fara punctaj ssmb.. sau crezi intr-o cauza nobila? (cum ar fi cea cu copiii 8-10 ani aiurea alimentati lol lol lol)

imi pare rau pt tonul rautacios, mi-am adus aminte ca n-am prins (abuziv, repet!) tabara...

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17799
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Postby Phat Skidz » Wed Oct 18, 2006 9:07 am

SSMB-ul facea pe atunci misculatii, dar in nici un caz nu era atotputernic. Era suficient sa lupti cu aceleasi arme, n-aveai nevoie de influenta. Am un prieten care, inamic invederat al SSMB fiind, a luat tabara la mare.

Mi-aduc aminte insa ca erau pe atunci niste oameni care si-au platit stagiul in strainatate, si apoi s-au trezit ca nu mai pleaca si nici nu-si mai iau banii inapoi. Mai e si problema ultimei strângeri de bani pentru cursul de prim ajutor (banii s-au strâns, si s-au dus cu fondul libertatea, cursul-canci). Ultima dragalasenie pe care am avut-o de la ei ca student a fost atunci la sfârsitul anului 6, cand 2 lideri SSMB au hotarat ca organizeaza bal de final, au strâns bani, apoi au zis ca-s prea ocupati ca sa se mai ocupe si au lasat totul balta, returnând banii, minus o suma modica de caciula (cica apucasera sa dea nu's ce aconto :D)

De asemenea, imi mai aduc aminte de discutiile interminabile de pe grupul de discutii SSMB (stramosul imedului), pe vremea cu scandalul caminului revendicat de SSM, care s-a lasat cu demiterea presedintelui de atunci. Ajunsesera sa se acuze unul pe altul la toate nivelele, de ex: "Lasa ca stiu eu ca iti plateai mobilul din banii SSM", "Pai da ce tu nu faceai la fel", etc.

E de inteles ca SSMB era pe atunci victima propriei sale reputatii. Atragea tot felul de arivisti care isi imaginau ca mai obtin o tabara sau un stagiu sau 1000 de dolari sau vreun post, din vreo invârteala. Insa au existat in SSM si oameni pur si simplu remarcabili, si unul dintre ei e adminsitrator al acestui forum si omul datorita caruia aveti internet in camine. Au fost si oameni cu intentii bune si idealuri nobile. Din pacate, acesti oameni au ales mereu sa ramâna mai retrasi, sau s-au trezit victime ale propriei bune credinte.
De asemenea, mi-aduc aminte si de eforturile organizatorice ale Oliviei Sgarbura, de pe urma carora multi dintre noi au beneficiat. Laudabile.

Nu mai stiu cum e acum. Am auzit ca e chiar mai rau decat pe vremea mea, dar astea sunt la mâna a doua.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Wed Oct 18, 2006 5:35 pm

da ok si -aveau si-o brosura de prezentare cand am intrat eu la faculta

am zis sa pun omu in garda sa stie ce-l astepata rau, ca bine o gasi el ceva p-acolo.

pana si in franta unde am ajuns cu stagiu de la ssmb m-a intrebat un chirurg roman cum am ajuns, i-am zis ca stagiu ssmb si mi- a is ca el n-avea treaba cu astia ca erau o clica de arivisti.

asadar e worldwide. dupa cum vezi inca mai reusesc sa gaseasca voluntatri care sa puna la treaba, foarte tare.

uite asta apreciez eu la ei

User avatar
aesira
senior
senior
Posts: 164
Joined: Thu Mar 03, 2005 1:43 pm
Contact:

Postby aesira » Wed Oct 18, 2006 9:32 pm

da si eu am auzit diverse chestii care au fost ceva vreme rpin ssmb, lume care voia sa profite si sa fure cat mai multe. dar uite avantajul la ssm e ca aflii mai multe despre profi, stagii, serii, spitale. Unele prog sunt dragutze, lumea e de treaba .Ma gandesc ca e cazul sa ne saturam de nepasare, indiferenta, rautate
for true metal

White2
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Tue Oct 10, 2006 10:18 pm

Postby White2 » Wed Oct 18, 2006 10:56 pm

Voi mai incerca la sediu .

Aesira nu ma pasioneaza niciunul dintre acele programe . Daca ar fi sa particip la actiuni de genul acesta una dintre ele ar fi cea cu informarea tinerilor in privinta prezervativului,btsuri,etc (stiu ca era o actiune de genul asta insa am uitat numele ei )

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Thu Oct 19, 2006 2:32 am

aesira wrote:da si eu am auzit diverse chestii care au fost ceva vreme rpin ssmb, lume care voia sa profite si sa fure cat mai multe. dar uite avantajul la ssm e ca aflii mai multe despre profi, stagii, serii, spitale. Unele prog sunt dragutze, lumea e de treaba .Ma gandesc ca e cazul sa ne saturam de nepasare, indiferenta, rautate


esti ONE OF THEM. God, cum de nu m-am prins.

cata vraja... :lol:


lasand gluma (+/-), white sunt multe organizatii mult mai calumea care se ocupa serios de prezervative si chiar programe de facut educatie sexuala la prostituate, super tare ce sa te bagi cu ssmb-ul. incearca aras sau tineri pentru tineri, seriozitate si sunt rewarding de-a binelea. btw si pt ca esti la medicina o s fii super tare p-acolo

tibi_med
Posts: 4
Joined: Fri Oct 20, 2006 9:10 pm
Contact:

Postby tibi_med » Fri Oct 20, 2006 10:40 pm

in ssmb se pot inscrie toti studentii umf? si pana la urma cum sta treaba cu cotizatia? unde se face mai exact inscrierea? mersi

User avatar
lulutza
senior
senior
Posts: 352
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:46 pm

Postby lulutza » Fri Oct 20, 2006 10:58 pm

Eu imi amintesc ca in brosurile alea pentru anul 1, pe vremea mea, scria o magarie de genul "sa va duceti neaparat sa luati cartile de la biblioteca cat mai devreme fiindca se termina". Bleah !
"The moral sense in mortals is the duty we have to pay on mortal sense of beauty"

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Fri Oct 20, 2006 11:55 pm

nu mai stiu ca eu ma dusesem cu doua sapt ianinte ca nu mai aveam rabdare sa capat invatatura medicala. dar all in all brosurica era ok, era un pitic care oferea guidance. mie mi-a palcut. in ase era atunci o brosura mult mai misto.
nu mai sh cum e acu

User avatar
X-White
junior
junior
Posts: 78
Joined: Thu Jun 01, 2006 10:13 pm
Contact:

Postby X-White » Sat Oct 21, 2006 1:08 pm

trident si cum dau de oraganizatiile care le-ai mentionat tu ?
Over&Out

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Sat Oct 21, 2006 4:51 pm


User avatar
Heimdallr
junior
junior
Posts: 26
Joined: Wed Sep 06, 2006 2:44 pm

Postby Heimdallr » Mon Oct 23, 2006 4:37 pm

Si eu am intarit randurile celor care "vor sa se implice" o vreme, dar mi-am dat seama curand ca asta nu e posibil in SSM ci mai degraba intr-o societate profesionista si mai bine organizata. Asa ca White daca ai pofta de voluntariat te sfatuiesc sa apelezi la una din ONG-urile cunoscute ca TNT si Aras de care ti-a pomenit si Trident, dar si Salvati Copii si Crucea Rosie. In felul asta poti da o mana de ajutor si de asemenea mai inveti cate ceva caci multe din aceste organizatii ofera training-uri folositoare si chiar cursuri (spre ex BLS la Crucea Rosie s.a.)

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Thu Oct 26, 2006 3:19 am

imi aiu libertatea sa forwardez un mesaj de pe grupul de p yahoo al SSMB,

salut
anul acesta examenul de stagii va avea loc in data de 8 decembrie.
ca si anul trecut,examenul va consta in grile in limba engleza. (jeez, mult prea tare.... chiar asa a fost anul trecut? foarte tare -n.mea) mai
multe detalii comming soon.
pentru inceput, lista de tari disponibile:

SCOPE bilateral

EGIPT
CEHIA
BRAZILIA (DENEM)
SERBIA
SPANIA
SUEDIA
ITALIA(aug)
SUDAN
ITALIA (iulie)
LITUANIA

SCOPE unilateral

CROATIA
SLOVACIA
AUSTRIA
PORTUGALIA
TURCIA

SCORE bilateral

2 x EGIPT
TAILANDA
RUSIA
POLONIA
ITALIA (iulie)

SCORE unilateral

SLOVENIA

discutiile referitoare la examen si alte probleme legate de stagii
se vor discuta pe grupul "stagii-SSMB" ,de aceea va rog sa va
inscrieti acolo pentru mai multe detalii.
multumesc,
elena popa

joaosatan
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Jul 12, 2006 4:40 pm

Postby joaosatan » Tue May 29, 2007 11:42 pm

pentru cei doi dragi domni care au dat foarte multe informatii despre ceva de habar nu au. vlad stroescu si trident

mai oamenilor, ce a fost acu un an doi sau trei in ssmb sincer nu intereseaza pe nimeni.

generatiile se schimba. de ce va grabiti toti sa dati cu piarta si sa ziceti lucruri despre care habar nu aveti. eu unu sunt in ssm de un an si ceva si sincer taberele s-au impartit dupa metodologia de la facultate. pt stagiile ssmb s-a dat examen in amfiteatru mare, care culmea era fulll. se fac proiecte care au legatura cu medicina, dar si cu partea sociala si sindicala.

cred ca nici unu dintre voi nu a mai dat prin ssmb.

ce a fost stiu si eu, ca sunt anu 4, dar acum totul e schimbat.

printre proiectelel ssmb sunt:

Fratii mai mari - proiect in care se merge la copii orfani de la centrul de plasament luminita
Micii Sanitari - proiect in care se merge la clasele 2-4 din scoli si se predau lectii de alimentatie, igiena, anatomie, mediu, prim ajutor etc
Congresul national pentru studenti si tineri medici
Transmed - schimburi intre facultatile din tara pe o perioada de 2 saptamani
Stagiile ssmb - stagii in strainatate timp de o luna, se da examen pentru ele
Campanii Anti tuberculoza, tutun si altii vicii
Ramai negativ - campanie de educatie sexuala in liceu
De mana cu noi - proiect in care se merge la copii seropozitivi de la spitalul colentina

si alte programe si proiecte care imi scapa acum.

deci domii vlad stroescu si trident, cum mi-a zis mie un profesor la o restanta

NU VORBI FARA SA STI!!!

User avatar
lucaibar
junior
junior
Posts: 87
Joined: Thu Mar 15, 2007 7:24 pm

Postby lucaibar » Wed May 30, 2007 12:10 am

daca incepi cu intrebarea asta -Ce imi iese? mai bine nu intrii intr-o organizatie studenteasca ....si cu siguranta in nici o lata ptr ca nu vei face fata ...asa ca mai bine stai in banca ta?!
Trebuie sa vrei, sa poti, sa faci, ceeace uneori pare a fi imposibil !

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Wed May 30, 2007 3:05 am

joaosatan wrote:pentru cei doi dragi domni care au dat foarte multe informatii despre ceva de habar nu au. vlad stroescu si trident

mai oamenilor, ce a fost acu un an doi sau trei in ssmb sincer nu intereseaza pe nimeni.
******

NU VORBI FARA SA STI!!!



hahahaha

http://www.medicinist.com/2007/05/29/ss ... -medicina/

uite ca e in actualitate, tocma ce citeaza din mandea



NU VORBI FARA SA STI!!
ce tare. ireal de tare

joaosatan
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Jul 12, 2006 4:40 pm

Postby joaosatan » Wed May 30, 2007 7:54 am

da. un copil teribilist care incearca sa fie cool, dand informatii despre ssmb, care nu sunt de actualitate.

un pustan neinteresat de ssm sau orice alta chestie de genu

nu inteleg dc a inceput acel blog?? doar din dorinta de a face rau??? sau din marea prostie ce il inconjoara???

andrei

ps trident de unde ai linkul???

pps intalmplator il stim pe tip, si crede-ma nu are lumea o parere prea buna despre el

User avatar
X-White
junior
junior
Posts: 78
Joined: Thu Jun 01, 2006 10:13 pm
Contact:

Postby X-White » Wed May 30, 2007 8:41 am

joaosatan :) Si ia spune tu cum e tipul ala ?:) Si cat de teribilist e ?

Din ce citesc eu tipul nu a dat nici o informatie despre ssmb ci doar a adunat diferite informatii despre ssm si le-a prezentat ;) E o diferenta


Nu cred ca e problema nimanui de ce isi face cineva un blog ;)

De cand si pana cand conteaza parerea lumii ? Si ce parte a lumii nu are o parere buna despre el ;)

Daca macar ai citi blogul ala ai vedea ca a scris si posturi bune despre facultate dar asa e lumea citeste un singur post si incepe sa judece ;)
Over&Out

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Wed May 30, 2007 1:28 pm

mdeah
WTF cares anyway
:D

trident wrote:hai ca selectezi si tu din ce-am zis, btw vezi ca se aplica ce-0am zis la ssmbul de acu 2 ani cand era un carnat sebastian la sefie, paote (asa de sanchi, nu cred nici sa ma pici) s-o fi schimbat cate ceva.


deci sa avem respect joao, cred ca am fost mult prea foarte clar. sti? :)

btw ati rezolvat revendicarea sediilor? buna miscare, oricum :wink:


linkul il am de la X-white, l-a pus pe forum
doh

joaosatan
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Jul 12, 2006 4:40 pm

Postby joaosatan » Wed May 30, 2007 9:17 pm

cred ca subiectul asta se poate incheia aici.

a inceput aiurea si s-a terminat sa speram cu bine.

ssmb merge inainte, trident la fel, si toti puradeii care se vor inscrie din anu 1 in facultate.

asa ca

sanatate maxima si fericire brusca

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Thu May 31, 2007 2:29 am

mie mi se pare ca a inceput frumos dsar se termina aiurea

joaosatan
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Jul 12, 2006 4:40 pm

Postby joaosatan » Thu May 31, 2007 1:25 pm

eu zic ca s-a terminat. lumea nu citeste tot ce se scrie, ca nu are rabdare si cam asta e. se interpreteaza prost si se isca discutii fara rost.

sorry daca am deranjat pe cineva prin comentariile mele.

dar lucrurile care se intampla acum in ssmb sunt numai de bine. orice e invitat sa se implice, nu se platesc cotizatii, nu se pupa-n fund pentru a obtine ceva. faci treaba si o sa te simti bine ca ai facut un lucru bun pentru altii. asta e voluntariatu.

sanatate

andrei

ps e bun asta de happy ending???

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Thu May 31, 2007 1:50 pm

care mai e conducerea acum la ssm (sau la ssmb - pt cei care fac distinctia :lol:)?

ps. se dau chitante?

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Thu May 31, 2007 2:14 pm

hahha, ma amuz frenetic... ca mi-a dat joao aista un pm in care imi zicea ca lucrurile s-au schimbat la ssmb si ca eu sunt naspa ca ma refer la ssmbul de acum etc si....printre altele si ca se dau chitante, de parca eu l-as fi intrebat asa ceva :lol: :lol:
insist sa cred totusi ca nu se pot citi pm de catre admini ca altfel m-ar fi banat pe raspunsul la resp pm :lol: :lol:

ce tare

aa
si-acum si taberele se dau pe bune


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 104 guests