Se strang semnaturi pt fiziologie

care ne mananca zilele
adiung
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Mon Sep 18, 2006 1:46 pm
Contact:

Se strang semnaturi pt fiziologie

Postby adiung » Mon Sep 18, 2006 1:58 pm

:? Vrem sa stim concret dupa ce sa invatam. Vrem exemple de grile, nu abureli, cand cerem informatii suntem lasati cu ochii in soare. Oamenii astia chiar nu pot sa spuna ceva concret, sa ni se dea o carte pe care sa o stim, nu sa ne abureasca. Catedra de fiziologie e cea mai jalnica si prost organizata. In ceea ce priveste punctarea la examen, imi fac cruce, nicaieri in lumea asta nu am mai auzit sa se scada punte la o grila gresita. Isi bat joc de noi. In loc sa faca un student sa fie mandru ca e la medicina, ei il chinuie si il fac sa ii fie scarba de tot(si se mandresc cu asta), cand stie ca s-a straduit sa invete si este picat cu brio. Unde o sa se ajunga??? :?:

User avatar
Reaktor
elder
elder
Posts: 547
Joined: Mon Nov 24, 2003 12:39 am
Contact:

Postby Reaktor » Mon Sep 18, 2006 2:09 pm

Oare a vazut prof Zagrean mesajul asta?
"If freedom is short of weapons, we must compensate with willpower."

User avatar
Lady-bug
senior
senior
Posts: 279
Joined: Wed Apr 19, 2006 11:59 pm

Postby Lady-bug » Mon Sep 18, 2006 2:10 pm

Cu punctarea asta o sa te mai intalnesti. Si la rezi e asemanator. Nu-ti spune ca se scade, dar nici daca ai luat un raspuns gresit nu primesti punctajul, desi celelate poate le-ai luat bine. Ideea e sa recunosti care sunt corecte si care sunt gresite, si esti practic punctat pe faptul ca ai recunoscut ca raspunsul cutare e gresit si nu l-ai luat in considerare. Si catedra de urologie de la Sfantul Ioan foloseste sistemul de punctaj stil rezi.
Nu punctarea la examen e problema.
Ceea ce e nasol e ca nu stiti dupa ce sa invatati. Cei care au trecut examenul din ce au invatat? Sau a fost noroc chior?
"Numai in dictionar reusita vine inaintea sarguintei"

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Mon Sep 18, 2006 2:48 pm

nu sh cum e la fizio, dar punctajul tip rezi asta asigura jumatate (nota 5) chiar si fara vreo pregatire, dat fiind ca pica oameni e clar ca nu e punctaj tip rezi. uro geavlete e tot tip rezi, si profu spunea ca l-a dat si la portar sa-l rezolve si a luat 6.

punctajul la rezi e punctaj tip "in plus", daca ala de la fizio e in minus e clar pe dos, in nici un caz asemamator

am inteles ca exam de fizio se trece si ca s-au oferit si grile pe forum, dar ca nu au vrut oamenii sa le cumpere. asta inseamna mandrie de student atunci insemna ca e prea multa

daca nu zagrean, atunci restu de profi oricum te fac sa-ti fie scarba, asa ca mai bine mai devreme ecat mai tarziu.

oricum daca vreti sa strangeti semnaturi ok nu ma introduc ca stric topicul, dar se cerea precizarea cu punctarea la rezi. for future use

SE7EN
Posts: 1
Joined: Mon Sep 18, 2006 12:54 pm

Postby SE7EN » Mon Sep 18, 2006 3:01 pm

Lady-bug wrote:Cu punctarea asta o sa te mai intalnesti. Si la rezi e asemanator. Nu-ti spune ca se scade, dar nici daca ai luat un raspuns gresit nu primesti punctajul, desi celelate poate le-ai luat bine. Ideea e sa recunosti care sunt corecte si care sunt gresite, si esti practic punctat pe faptul ca ai recunoscut ca raspunsul cutare e gresit si nu l-ai luat in considerare. Si catedra de urologie de la Sfantul Ioan foloseste sistemul de punctaj stil rezi.
Nu punctarea la examen e problema.
Ceea ce e nasol e ca nu stiti dupa ce sa invatati. Cei care au trecut examenul din ce au invatat? Sau a fost noroc chior?



Dupa parerea mea nu e foarte buna metoda de examinare. Grilele sunt proiectate si se schimba o data la 1min, timp in care trebuie sa dai rasp corect. Nu e tocmai cinstit pt ca sunt unii care nu isi amintesc pe monent ceva, sunt nevoiti sa astepte o alta grila, la care ar putea sa raspunda f repede, insa la grila din urma nu se mai poate intoarce in cazul in care isi amineste raspunsul, si in plus sunt unele grile pe care le rezolvi in 5sec iar altele la care este nevoie de un timp de gandire;dak metoda ar fi clasica, adik cu grile scrise ca la un examen normal pe FOI A4, timpul de rezolvare s-ar compensa de la o grila grea la una usoara, si astfel te poti intoarce si in urma pt a rezova grilele pe care nu ti le-ai amintit in acel moment.
Iar punctarea e aiurea, si nu cred ca e ca la rezidentiat; deci pentru o grila rezolvata bine primesti 1punt iar pentru una gresita ti se scade 1punt, in concluzie sunt mari sanse sa obtii o nota cu minus.Dupa parerea mea ar trebui sa se aprecieze faptul ca am incercat sa rezolv toate grilele si am acordat timp si atentie, nu sa fiu depunctat si sa mi se scada punctajul din grilele pentru care am invatat si au fost corecte.

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Mon Sep 18, 2006 5:38 pm

mr Z spune ca prin asta ne incurajeaza sa gandim si sa ne bazam doar pe ce stim, ca nu umva doamne fereste s aluam examenul ca am pus grile la nimereala si am avut noroc....
io zic ca tot mai bine-mi era pe batrana foaie A4, cu pixuletul si ciornita....
si am intrebat eu dupa ce sa invatam si mi s-a dat cu guytonul in cap; btw, endocrinul din nicolescu
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
Deesse
junior
junior
Posts: 86
Joined: Thu Sep 14, 2006 9:40 pm
Location: Danger Zone
Contact:

Postby Deesse » Mon Sep 18, 2006 7:11 pm

Astazi, dupa ce Z a facut iar masacru prin serie ne spune foarte senin "eu nu inteleg de ce nu luati acest examen"."eu nu am mai vazut asa ceva"....
Tot noi suntem de vina
Nu se gandeste ca sistemul de notare e de vina? Daca pana acum se dadea tot asa...si sa fim noi prima serie care a picat pe capete....atunci inteleg ca ar fi vina seriei.
Dar nu in cazul in care introduci metode experimentale si iti bati joc de studentul, care poate chiar s-a straduit, daca nu de prima data, macar in restante.
Ne mai lasa cica o sansa....2 zile de examinari in care ne va freca...s-ar parea oral. Sau tot grile.
A zis ca va pune grilele de 5 pe net...slabe sanse. RR-uri NU DA!
Bafta tuturor...mai multa decat am avut eu!

User avatar
Deesse
junior
junior
Posts: 86
Joined: Thu Sep 14, 2006 9:40 pm
Location: Danger Zone
Contact:

Postby Deesse » Mon Sep 18, 2006 7:13 pm

rox wrote:io zic ca tot mai bine-mi era pe batrana foaie A4, cu pixuletul si ciornita....


SUBSCRIU

User avatar
Deesse
junior
junior
Posts: 86
Joined: Thu Sep 14, 2006 9:40 pm
Location: Danger Zone
Contact:

Postby Deesse » Mon Sep 18, 2006 7:20 pm

trident wrote:nu sh cum e la fizio, dar punctajul tip rezi asta asigura jumatate (nota 5) chiar si fara vreo pregatire, dat fiind ca pica oameni e clar ca nu e punctaj tip rezi. uro geavlete e tot tip rezi, si profu spunea ca l-a dat si la portar sa-l rezolve si a luat 6.

punctajul la rezi e punctaj tip "in plus", daca ala de la fizio e in minus e clar pe dos, in nici un caz asemamator

am inteles ca exam de fizio se trece si ca s-au oferit si grile pe forum, dar ca nu au vrut oamenii sa le cumpere. asta inseamna mandrie de student atunci insemna ca e prea multa

daca nu zagrean, atunci restu de profi oricum te fac sa-ti fie scarba, asa ca mai bine mai devreme ecat mai tarziu.

oricum daca vreti sa strangeti semnaturi ok nu ma introduc ca stric topicul, dar se cerea precizarea cu punctarea la rezi. for future use


UNDE s-au oferit?
Eu una nu as fi refuzat

adiung
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Mon Sep 18, 2006 1:46 pm
Contact:

Postby adiung » Mon Sep 18, 2006 8:11 pm

Deesse wrote:
rox wrote:io zic ca tot mai bine-mi era pe batrana foaie A4, cu pixuletul si ciornita....


SUBSCRIU



S-au strans 142 de semnaturi care vor ajunge la rectorat. Sefii de serie pt anul 1 si 2 pot sa dea un mail cu ce rezultate au. adi_snowww@hotmail.com.cu underbar

IlLuce
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Mon Sep 18, 2006 8:37 pm

Postby IlLuce » Mon Sep 18, 2006 8:47 pm

In caz ca poate va era dor de o poezie suta la suta made in romania , cred ca nu se supara nimeni daca am ales aceste randuri primite si eu la randul meu de cineva ;)
so let's see it shall we?

FOAIE VERDE DE'ASTRAHAN....
MA NUMESC LEON ZAGREAN...
si-am ajuns aici pe pile
sa va introduc voua pastile
pe studenti ii introduc in boala....
fiindca nu mi se mai scoala
si pe voi experimente fac
uite-asa, ca sunt un drac
la punctaje va belesc...
ca in credit se platesc
si daca nu reusesc
cel putin ma racoresc
ati intrat la nimereala....
va fac sfanta pomeneala
neurostiinte predau eu,
ca sa va pot pica mereu
cine nu se va inscrie....
pe ala picat va scrie
si-orice-ati zice, orice-ati face,
de mine nu scapati si-mi place!!!

copyrights reserved to unknown!

ps: Multumiri pentru pentru minunatul sistem de notare. Genial! Dar se potrivea mai bine ca metoda de tortura in evul mediu decat ca punctare la o facultate care se vrea europeana!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Postby cosmina-gabriela » Mon Sep 18, 2006 9:58 pm

eu zik sa bagati si poezioara la rectorat :lol:

User avatar
Deesse
junior
junior
Posts: 86
Joined: Thu Sep 14, 2006 9:40 pm
Location: Danger Zone
Contact:

Postby Deesse » Mon Sep 18, 2006 10:05 pm

cosmina-gabriela wrote:eu zik sa bagati si poezioara la rectorat :lol:


:)))

IlLuce
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Mon Sep 18, 2006 8:37 pm

Postby IlLuce » Mon Sep 18, 2006 10:11 pm

Toatã lumea invata când fac pe nebunul
Grila mea de cãcat va fi numãrul unu
Calculez k e mai rau acum cu mine..ca-nainte…
Nu te-am invatat eu sa ma calculezi in cuvinte
Te-astept sa vii… tu nu vii nu-mi pare rau
Daca n-ajungi tu azi, ajunge restanta in locul tau
Si te ocupi de oralul meu
introduc pastite rectal sau oral
Doctori ma cred un criminal
Totul s-a terminat lumea sa stie
Ca am fost si am furat tampoane din farmacie
Reprezint Leon Zagrean **** tare si te *** la creier
Reprezint Leon Zagrean **** tare
Am sa-ti introduc in gura doar dictionare

Pt toate persoanele care il iubesc pe Leo
Si vor sa io dea la cacao:
E obtinut in graba prin laba de isterice din vremuri istorice
Un conducator de boli venerice -Parazitii/ZagranLover
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

IlLuce
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Mon Sep 18, 2006 8:37 pm

Postby IlLuce » Mon Sep 18, 2006 10:27 pm

Doar Poza
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Mon Sep 18, 2006 10:29 pm

zagrean e om de la tara , nu pe pile a ajuns el acolo.
si pe vremea mea se scadea un punct pentru raspuns gresit. prin urmare daca la voi a fost asa mascaru, si avand in vedere ca sistemul asta e de multi ani, rezulta ca poate la voi e problema
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Mon Sep 18, 2006 10:31 pm

haha, sistemul asta "de multi ani" e in primul an acum. pana anul asta se dadea scris ;)
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Mon Sep 18, 2006 10:34 pm

eu personal in anuii 2000 si 2001 am dat cu grile din astea la care se scadea. si asa dadea toata lumea la fizio, si aia care faceau cu zagrean (direct) si aia care nu
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
tweety
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Mon May 03, 2004 11:09 pm

Postby tweety » Mon Sep 18, 2006 10:35 pm

sitemul cu grila negativa la fizio e de multi ani...doar ca grilele nu erau proiectate.

IlLuce
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Mon Sep 18, 2006 8:37 pm

Postby IlLuce » Mon Sep 18, 2006 10:36 pm

N-o fi ajuns pe pile, dar anu asta tot premiera a fost! mai documenteaza-te, nu avem p4 cu 2Gb de RAM ca sa procesam orice informatie si orice grila in mai putin de un minut

rimpili
senior
senior
Posts: 148
Joined: Fri Jan 13, 2006 10:36 pm
Contact:

Postby rimpili » Mon Sep 18, 2006 10:39 pm

exista niste serii anume pe care le ia in mod obisnuit?.... :?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Mon Sep 18, 2006 10:41 pm

da asta asa e. parca ni le dadea pe o foaie. oricum, fiind proiectate e de mare ajutor. pana acum, daca prindeai o fractiune de litera de raspuns erai in dubiu la ce intrebare s-o fi potrivind. acum e foarte clar.


p.s folclorul spune ca repetent la umefe nu ramai decat in 2 situatii:
-esti prost cu harfe
-vrei cu totdinadinsul.

dupa 6 ani de facultate pot sa spun ca numai a 2-a conditie trebuie indeplinita
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Mon Sep 18, 2006 10:44 pm

IlLuce wrote: nu avem p4 cu 2Gb de RAM ca sa procesam orice informatie si orice grila in mai putin de un minut


asta e foarte nasol.
am auzit ca exista si facultati mai usoare (greu de crezut)
de ex la rezi nu ai mai mult de 1 min pentru fiecare intrebare (si stresul e putintel altul)
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Postby cosmina-gabriela » Mon Sep 18, 2006 10:47 pm

banuiesc k nenea leo n'are treaba cu stoma :lol: ..
poate sa mi spuna careva cine e mai bun :shock: ( in limita bunului simt, desigur) la anato..galie sau podoleanu?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Mon Sep 18, 2006 10:48 pm

tu ai vazut despre ce e topicul asta?
sau scrii peste tot unde crezi ca o sa fii bagata in seama?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Mon Sep 18, 2006 10:50 pm

kooksee wrote:da asta asa e ni le dadea pe o foaie. oricum, fiind proiectate e de mare ajutor. pana acum, daca prindeai o fractiune de litera de raspuns erai in dubiu la ce intrebare s-o fi potrivind. acum e foarte clar.


p.s folclorul spune ca repetent la umefe nu ramai decat in 2 situatii:
-esti prost cu harfe
-vrei cu totdinadinsul.

dupa 6 ani de facultate pot sa spun ca numai a 2-a conditie trebuie indeplinita

daca incerci sa sugerezi ca fiind proiectate mai apuci sa vezi ce bifeaza colegul da-mi voie sa-ti spun ca monitorul e impartit in 4 si fiecare se uita in coltul lui, dupa nr pe care-l are. asa ca degeaba vezi ce bifeaza colegul, el e la alta intrebare. si inca o chestie aiurea...foile alea pe care bifezi raspunsul..nu-s numerotate intrebarile pe ele, daca nu casti ochii si ramai gandindu-te la o grila, iti trece intrebarea, si nici macar nu stii unde sa mai bifezi. cat de greu era sa faca o foaie cu buline dar numerotate....
Last edited by rox on Mon Sep 18, 2006 10:52 pm, edited 1 time in total.
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
Deesse
junior
junior
Posts: 86
Joined: Thu Sep 14, 2006 9:40 pm
Location: Danger Zone
Contact:

Postby Deesse » Mon Sep 18, 2006 10:51 pm

kooksee wrote:da asta asa e. parca ni le dadea pe o foaie. oricum, fiind proiectate e de mare ajutor. pana acum, daca prindeai o fractiune de litera de raspuns erai in dubiu la ce intrebare s-o fi potrivind. acum e foarte clar.


p.s folclorul spune ca repetent la umefe nu ramai decat in 2 situatii:
-esti prost cu harfe
-vrei cu totdinadinsul.

dupa 6 ani de facultate pot sa spun ca numai a 2-a conditie trebuie indeplinita


Ba pardon. Era mult mai bine pe foi.Asa puteai sa iti rezervi timpul exclusiv pe ce stiai. Alea mai usoare mergeau facute mai repede, chiar in primele 15 secunde lasand mai mult timp pentru alea mai grele si/sau de gandire.
Iti garantez ca pe foi luau MULT mai multi acest examen. Fara sa copieze sau mai stiu eu ce. Ca oricum e paza mai rau ca la CIA.

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Mon Sep 18, 2006 10:52 pm

cosmina-gabriela wrote:banuiesc k nenea leo n'are treaba cu stoma :lol: ..
poate sa mi spuna careva cine e mai bun :shock: ( in limita bunului simt, desigur) la anato..galie sau podoleanu?

hihihi, pe galie l-am vazut "in actiune" la filaret cand a facut practica...tuna si fulgera si urla ca unde s-a mai pomenit spital in care sa vina directorul sa termine operatia ;)) incepuse paleru o lobectomie si pana la urma a facut galie o pneumonectomie :P
amandoi....da' mai mult podoleanu :P
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

IlLuce
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Mon Sep 18, 2006 8:37 pm

Postby IlLuce » Mon Sep 18, 2006 10:53 pm

pana la rezi mai sunt niste ani in care teoretic ne-am putea obisnui cu sistemul. Asta nu ne face sa fim acum mai putin "cobai".
Si nu face nici proiectarea grilelor un lucru mai normal. Si din cate stiu eu, la rezi ai un vraf de foi cu grilele alea. Nu stii una treci mai departe, daca iti aduci aminte te poti intoarce. Cam asta e marea diferenta. Sunt grile mai usoare, sau mai "pe subiect", la care iti pica fisa ce raspuns sa dai chiar inainte sa termini de citit. Sunt altele la care tre sa "rumegi" un pic. Creierul are totusi o viteza limitata fatza de un calculator.

:x
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Mon Sep 18, 2006 11:01 pm

rox wrote:daca incerci sa sugerezi ca fiind proiectate mai apuci sa vezi ce bifeaza colegul da-mi voie sa-ti spun ca monitorul e impartit in 4 si fiecare se uita in coltul lui, dupa nr pe care-l are. asa ca degeaba vezi ce bifeaza colegul, el e la alta intrebare. si inca o chestie aiurea...foile alea pe care bifezi raspunsul..nu-s numerotate intrebarile pe ele, daca nu casti ochii si ramai gandindu-te la o grila, iti trece intrebarea, si nici macar nu stii unde sa mai bifezi. cat de greu era sa faca o foaie cu buline dar numerotate....

eee, vezi, aici iti scapa niste lucruri.

in momentul in care se stabilesc numerele esti cu okii in toate partile sa identifici rapid cine mai e pe numar cu tine. ulterior, din astia selectezi 2-3 (aia pe care ii consideri mai destepti decat tine) pe care ii monitorizezi indeaproape tot examenul. altfel risti sa te incurci cu prea multe surse. (abia spre ani 4-5 o sa poti administra eficient 5-6 surse). apoi cu putin antrenament si cu multa deductie poti sa faci testul identic cu sursa. practic nu ai nici-o treaba cu ce se proiecteaza pe monitor, tu esti atent la mana si creionul sursei. daca vezi si in foaie, e deja pentru prescolari.

p.s. in caz ca domnu profesor universitar Zagrean citeste pe aici, il rog sa ma contacteze pe privat ca sa il ajut cu niste metode antifrauda.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Mon Sep 18, 2006 11:05 pm

IlLuce wrote:pana la rezi mai sunt niste ani in care teoretic ne-am putea obisnui cu sistemul.



aiurea.
daca nu va desprindeti de mentalitatea de liceu va meritati soarta.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Deesse
junior
junior
Posts: 86
Joined: Thu Sep 14, 2006 9:40 pm
Location: Danger Zone
Contact:

Postby Deesse » Mon Sep 18, 2006 11:06 pm

kooksee wrote:
rox wrote:daca incerci sa sugerezi ca fiind proiectate mai apuci sa vezi ce bifeaza colegul da-mi voie sa-ti spun ca monitorul e impartit in 4 si fiecare se uita in coltul lui, dupa nr pe care-l are. asa ca degeaba vezi ce bifeaza colegul, el e la alta intrebare. si inca o chestie aiurea...foile alea pe care bifezi raspunsul..nu-s numerotate intrebarile pe ele, daca nu casti ochii si ramai gandindu-te la o grila, iti trece intrebarea, si nici macar nu stii unde sa mai bifezi. cat de greu era sa faca o foaie cu buline dar numerotate....

eee, vezi, aici iti scapa niste lucruri.

in momentul in care se stabilesc numerele esti cu okii in toate partile sa identifici rapid cine mai e pe numar cu tine. ulterior, din astia selectezi 2-3 (aia pe care ii consideri mai destepti decat tine) pe care ii monitorizezi indeaproape tot examenul. altfel risti sa te incurci cu prea multe surse. (abia spre ani 4-5 o sa poti administra eficient 5-6 surse). apoi cu putin antrenament si cu multa deductie poti sa faci testul identic cu sursa. practic nu ai nici-o treaba cu ce se proiecteaza pe monitor, tu esti atent la mana si creionul sursei. daca vezi si in foaie, e deja pentru prescolari.

p.s. in caz ca domnu profesor universitar Zagrean citeste pe aici, il rog sa ma contacteze pe privat ca sa il ajut cu niste metode antifrauda.


Ia nu-i mai da tu idei stimabilului. Ca te punem pe tine sa platesti creditele.
Last edited by Deesse on Mon Sep 18, 2006 11:07 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 22042
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Postby Melania » Mon Sep 18, 2006 11:07 pm

L-a vazut cineva pe Titi Manase?

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Mon Sep 18, 2006 11:13 pm

kooksee wrote:eee, vezi, aici iti scapa niste lucruri.

in momentul in care se stabilesc numerele esti cu okii in toate partile sa identifici rapid cine mai e pe numar cu tine. ulterior, din astia selectezi 2-3 (aia pe care ii consideri mai destepti decat tine) pe care ii monitorizezi indeaproape tot examenul. altfel risti sa te incurci cu prea multe surse. (abia spre ani 4-5 o sa poti administra eficient 5-6 surse). apoi cu putin antrenament si cu multa deductie poti sa faci testul identic cu sursa. practic nu ai nici-o treaba cu ce se proiecteaza pe monitor, tu esti atent la mana si creionul sursei. daca vezi si in foaie, e deja pentru prescolari.

p.s. in caz ca domnu profesor universitar Zagrean citeste pe aici, il rog sa ma contacteze pe privat ca sa il ajut cu niste metode antifrauda.


daca stau sa ma holbez la ala de mai are acelasi nr cu mine m-am dus dracu'... a si aia cu acelasi numar sunt in fata mea, peste un rand. e un rand de 1, 2, unul de 3, 4 , si tot asa...1 de un' sa stiu io care e mai dastept ca mine?2. s-au stins becurile, s-a facut intuneric cica "sa vede monitorul bine", dracu mai vede stanga -dreapta si 3. paote daca n-as fi mioapa as mai arunca un "ochi"...da' asa, cine stie ce dracu' mai vad si nu e asa...

tot ce-am invatat eu acasuta e sfant...
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Mon Sep 18, 2006 11:18 pm

pai de aia ai celule cu bastonas.
in fine vad ca sunteti reticenti la sfaturi bune dar nici nu e nimeni capabil sa exprime un punct de vedere coerent contra metodologiei (afara de ala infantil cu "eu nu pot sa gandesc repede")
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

IlLuce
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Mon Sep 18, 2006 8:37 pm

Postby IlLuce » Mon Sep 18, 2006 11:18 pm

kooksee = Aparatorul lui Zagrean - vezi ca ne bate- wing chun kung fu

Te-ai angajat la zagrean pe post de avocat din oficiu
Daca tot prestezi pe =gratis, fa-o si pentru noi
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Mon Sep 18, 2006 11:19 pm

frumos, dar nu m-ai nimerit
eu sunt celalat
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 22042
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Postby Melania » Mon Sep 18, 2006 11:20 pm

Asta e Titi, nu? Pe unde umbla?

User avatar
Deesse
junior
junior
Posts: 86
Joined: Thu Sep 14, 2006 9:40 pm
Location: Danger Zone
Contact:

Postby Deesse » Mon Sep 18, 2006 11:22 pm

kooksee wrote:pai de aia ai celule cu bastonas.
in fine vad ca sunteti reticenti la sfaturi bune dar nici nu e nimeni capabil sa exprime un punct de vedere coerent contra metodologiei (afara de ala infantil cu "eu nu pot sa gandesc repede")


S-au exprimat mai multi "coerent". Am explicat clar de ce era mai bine pe foi. CA TE PUTEAI INTOARCE LA O GRILA ANUME. Si ca puteai sa iti rezervi mai mult timp pentru alea mai dificile.

IlLuce
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Mon Sep 18, 2006 8:37 pm

Postby IlLuce » Mon Sep 18, 2006 11:23 pm

kooksee wrote:pai de aia ai celule cu bastonas.
in fine vad ca sunteti reticenti la sfaturi bune dar nici nu e nimeni capabil sa exprime un punct de vedere coerent contra metodologiei (afara de ala infantil cu "eu nu pot sa gandesc repede")


Nu suntem reticenti la sfaturi bune, are si generatia noastra metodele ei "de aur" de a trisa intr-un fel sau altul, nu esti tu singurul "invatzat".
Cat priveste punctele de vedere "infantile"...nu crezi ca varsta noastra de fapt asta e? Ce-ai vrea? sa gandim acum ca la 30 de ani? si nu abia am iesit de pe bancile liceului? Tu ai cam uitat de unde ai plecat...sau prin ce faze itnermediare ai trecut...nu ti se pare?

PS tu si logodnicul imi cer scuze pt greseala dar ala parea mai gay
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by IlLuce on Mon Sep 18, 2006 11:26 pm, edited 2 times in total.


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests