Mariri

care ne mananca zilele
User avatar
Bogdan_DD
senior
senior
Posts: 470
Joined: Mon Mar 27, 2006 5:58 pm
Location: Bucuresti

Postby Bogdan_DD » Mon Sep 17, 2007 8:57 am

danhia wrote:eu auzisem ca e greu sa treci la sajin.....tine si mariri? :shock:


Hai ca ai zis-o pe asta ;) In vara din toata seria n-a picat nimeni (trece ca sa scape de un concediu scurtat). Sau cel putin asa face acum. Faza e ca pune notele in functie de cele de pe primul sem, ceea ce poate fi avantajos sau..invers

User avatar
2much4you
senior
senior
Posts: 130
Joined: Wed Mar 14, 2007 8:41 pm

Postby 2much4you » Mon Sep 17, 2007 4:00 pm

Am dat si eu marire la sajin… am sa va pov cum a fost pe vremea mea (acum vreo 3 ani)… nush daca lucrurile s-or fi schimbat intre timp
Am dat marirea in amf babes de pe splai, intr-o zi de luni…
Ex a fost grila, vreo 5-6 grile, exact aceleasi care au picat si in timpul anului… ea a spus ca va fi cm, dar de fapt erau toate cu un singur rasp… eu am avut noroc si mi-au picat acelesi grile pe care le tin minte si acum : ceva din ima transmural (sa-l invatati bine), colecistita emfizematoasa gangrenoasa plastronata, ef adv ale CO (rasp era adenom hepatic), nodulul GHON din tbc si o grila dubioasa din osteosarcom... in fine cam toate grilele sunt dubioase si nu prea au legatura cu materia... sunt traduse dintr-o carte pe care am avut-o si eu xeroxata (in engleza), dar din pacate am aruncat-o...
Eu am dat marire ptr ca asta vreau sa fac (sper sa iau la rezi) si am fost distrusa cand am luat 9... in fine mi-a marit nota de la 9 la 10 asa ca a fost ok... unei colege insa nu i-a marit deloc (de scazut nota n-am auzit)
Profa sta la catedra si fumeaza (Marlboro Lights) si sunt multi suprav care insa sunt de treaba... puteti sa-i si intrebati, dar nici ei nu prea stiu grilele alea...

Bafta!

PS: vedeti ca tipa e o mare cotoroanta, atat la propriu, cat si la figurat... sa nu care cumva sa-i luati cadou ca face urat... la noi adusese un baiat un buchet de flori pe care nu a vrut sa-l primeasca... la aruncat pe jos si a facut mare scandal...

john_blaze
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Fri Sep 29, 2006 11:38 pm

Postby john_blaze » Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Aveti cumva idee cum e cu marirea la farmacologie?. Daca e cineva care a dat...Sper sa fie grila, asa cum a fost in vara, sa nu ma trezesc cu cine stie cine ce doamna care a visat urat in noaptea precedenta. :shock:

User avatar
Medex
elder
elder
Posts: 550
Joined: Sun Oct 08, 2006 1:34 pm
Location: S.N.S.P.A.

Postby Medex » Thu Sep 20, 2007 6:03 pm

cu fulga? fugi d'aici! doar daca stii f.b. merita.
altfel ramai cu aceeasi nota indiferent daca ieie la fel ca in vara sau mai putin.
Incredible as is seems, my life is based on a true story.

john_blaze
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Fri Sep 29, 2006 11:38 pm

Postby john_blaze » Fri Sep 21, 2007 12:39 am

ok. mersi de raspuns. daca e grila e bine, asta voiam sa stiu, ma rog, "bine" in masura in care un examen grila poate fi relevant ( 20 de grile din 600 de pag) Macar am recitit materia pt mine

User avatar
Medex
elder
elder
Posts: 550
Joined: Sun Oct 08, 2006 1:34 pm
Location: S.N.S.P.A.

Postby Medex » Fri Sep 21, 2007 1:00 am

e grila, da.
Incredible as is seems, my life is based on a true story.

miki2283
senior
senior
Posts: 166
Joined: Mon Jun 18, 2007 9:26 pm
Location: wandering around

Postby miki2283 » Fri Sep 21, 2007 7:29 am

E grila, dar vezi ca baga grile si din materie pe care zicea ca nu o cere. De exemplu din chimioterapice anticanceroase.

User avatar
deena01
senior
senior
Posts: 200
Joined: Sat Feb 03, 2007 3:36 am
Location: Bucuresti

Postby deena01 » Fri Sep 21, 2007 12:58 pm

ultima gaselnita marca umf : poti da mariri daca ai maxim 2 restante .
e de la cei de "sus" . bine ca ne-au spus acum ...
cel putin eu acum am aflat :(
If you always do what you've always done you'll always get what you always got.

User avatar
Medex
elder
elder
Posts: 550
Joined: Sun Oct 08, 2006 1:34 pm
Location: S.N.S.P.A.

Postby Medex » Fri Sep 21, 2007 1:23 pm

:shock: bine ca am terminat!
Incredible as is seems, my life is based on a true story.

john_blaze
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Fri Sep 29, 2006 11:38 pm

Postby john_blaze » Sat Sep 22, 2007 1:39 am

miki2283 wrote:E grila, dar vezi ca baga grile si din materie pe care zicea ca nu o cere. De exemplu din chimioterapice anticanceroase.


multumesc. voi tine cont !

User avatar
little_light
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Tue Nov 14, 2006 9:45 pm
Location: bucuresti

Postby little_light » Sat Sep 22, 2007 5:37 pm

la farmaco atunci cand am dat eu marirea au fost aceleasi grile pe care le-am avut si la examenul initial :)..si a spus clar ca nu o scada dak faci mai putin ci cel mult ramane nota neschimbata...si deci eu zic ca merita ; bafta

john_blaze
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Fri Sep 29, 2006 11:38 pm

Postby john_blaze » Sat Sep 22, 2007 8:45 pm

little_light wrote:la farmaco atunci cand am dat eu marirea au fost aceleasi grile pe care le-am avut si la examenul initial :)..si a spus clar ca nu o scada dak faci mai putin ci cel mult ramane nota neschimbata...si deci eu zic ca merita ; bafta


Multumesc pt raspuns. Sa fie! ;)

User avatar
alona
senior
senior
Posts: 107
Joined: Wed Apr 14, 2004 1:01 pm
Location: Bucuresti

Postby alona » Mon Sep 24, 2007 9:40 pm

Despre marirea la neurologie(Sp.9) stiti ceva?
:)

User avatar
lazarosa
senior
senior
Posts: 411
Joined: Tue Feb 06, 2007 7:44 pm
Contact:

Postby lazarosa » Mon Sep 24, 2007 10:03 pm

deena01 wrote:ultima gaselnita marca umf : poti da mariri daca ai maxim 2 restante .
e de la cei de "sus" . bine ca ne-au spus acum ...
cel putin eu acum am aflat :(


da' in contractul pe care l-am semnat scrie clar ca avem voie la mariri doar daca suntem integralisti..au incalcat contractul :D
.

User avatar
Medex
elder
elder
Posts: 550
Joined: Sun Oct 08, 2006 1:34 pm
Location: S.N.S.P.A.

Postby Medex » Mon Sep 24, 2007 10:49 pm

pai daca tu nu spui ca ai restanta, nu spun nici ei! :hat:
Incredible as is seems, my life is based on a true story.

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Tue Sep 25, 2007 12:07 am

Medex wrote:pai daca tu nu spui ca ai restanta, nu spun nici ei! :hat:

:D
hai ca asta a fost buna :))
da' ce ma amuza e cum s-au hotarit ei asta dupa ce s-a terminat perioada de inscrieri pentru mariri. ceva de genul "uite, noi va dam voie, in bunatatea noastra imensa..." "ipai as vrea si eu atunci la..." " ne pare rau, s-a incheiat perioada de inscrieri"
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

golanulstelist
senior
senior
Posts: 264
Joined: Sat Sep 30, 2006 10:36 am

Postby golanulstelist » Tue Sep 25, 2007 1:48 am

Mda...si tocmai ati inteles ca pe cei de sus ii doare in c_r. Dar despre caminele care trebuiau eliberate pe 15 iulie si pana l-a urma deabea pe 1 septembrie au inceput sa faca ceva?? Sau despre bursele care anul asta mai mult nu au venit? Sau despre mitele care trebuiesc data ca sa obtii ceva in facultatea asta? Chestia asta cu 2 mariri daca ai 2 restante e cea mai neimportanta!!! Si ce, hai sa fim seriosi, ai 2 restante, o sa mai dai si 2 mariri?? 4 examene in 2 saptamani. Daca nu s-a putut in sesiune nu se poate nici acum....dar deh e si sesiunea prelngita.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42625
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Tue Sep 25, 2007 2:53 am

golanulstelist wrote:Si ce, hai sa fim seriosi, ai 2 restante, o sa mai dai si 2 mariri?? 4 examene in 2 saptamani. Daca nu s-a putut in sesiune nu se poate nici acum....

:D :D :D 4 examene in doua saptamani e o nimica toata. O sa cresti tu mare si o sa vezi.

golanulstelist
senior
senior
Posts: 264
Joined: Sat Sep 30, 2006 10:36 am

Postby golanulstelist » Tue Sep 25, 2007 12:12 pm

mai mare de anul 4????? Amice nu am zis ca e imposibil sa le dai dar e aproape imposibil sa le iei cu 10 pe toate ca deh e marire, doar nu vii sa le iei cu 5. Asta daca folosesti metode legale, bineinteles.

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Postby anncush » Tue Sep 25, 2007 12:21 pm

golanulstelist wrote:mai mare de anul 4?????


da, spre binele tau, ca medicina nu e facultate de 4 ani :lol:
Slowly getting less stupid :)

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42625
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Tue Sep 25, 2007 2:26 pm

golanulstelist wrote:mai mare de anul 4????? Amice nu am zis ca e imposibil sa le dai dar e aproape imposibil sa le iei cu 10 pe toate ca deh e marire, doar nu vii sa le iei cu 5. Asta daca folosesti metode legale, bineinteles.

:) credeam ca esti mai mic, my bad. Chiar sunt curioasa, pana in anul patru nu ti s-a intamplat sa cunosti colegi care au dat cate 7 restante in doua saptamani? Si au luat pe alocuri unele note mai mari decat ai luat tu la examen (fara sa invete)?

john_blaze
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Fri Sep 29, 2006 11:38 pm

Postby john_blaze » Tue Sep 25, 2007 6:51 pm

golanulstelist wrote: Sau despre mitele care trebuiesc data ca sa obtii ceva in facultatea asta? .


imi cer scuze pt off-topic, nu intram in subiectul asta, dar stii bine ca nu e asa. tot studentii sunt aia care strang bani, in speranta ca o sa fie mai bine la examen. Toata lumea da, da, cum sa nu dam. Si dupa, cica ia ute ce porc, i-am dat cadou si l-a luat. Tz tz. Si daca eu nu vreau sa dau, toata lumea se uita urat la mine ca de ce stric afacerea. Nu trebuie sa dai nici un ban, iti spun eu.

golanulstelist
senior
senior
Posts: 264
Joined: Sat Sep 30, 2006 10:36 am

Postby golanulstelist » Tue Sep 25, 2007 7:57 pm

Mai importante sunt mitele alea de la rectorate, serviciu social, banu dat in mana la profesor de un student. Iar legat de 7 ex in 2 saptanani, nu ca in general iau 9 si 10. Am avut colegi care au dat vreo 5,6 examene dar notele erau 5-7.


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests