informatica de anul I

care ne mananca zilele
User avatar
rayuela
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Sat Nov 12, 2005 3:27 pm

informatica de anul I

Postby rayuela » Sat Jun 10, 2006 2:01 pm

am cautat, am cautat si n-am gasit decat fragmente dispipate despre epopeea minunatului l.p. de info din anu' I...drept care m-am gandit sa fac un topic in care sa-mi intreb colegii daca nu li se pare aberant felul in care suntem tratati la informatica...
in primul rand, l.p.-urile sunt foarte lungi(ca numar de pagini) si chiar daca te descurci bine, pierzi foarte mult timp cu intrebarile celor din jur si cu dilemele existentiale ale profei(noi faceam cu una care nici ea nu prea stia mare lucru)cand ii arati ceva ce nu-ti iasa..in al doilea rand, cand te duci cu elan muncitoresc la recuperari, ori nu gasesti loc, daca gasesti, te dau afara din cine stie ce motive...si ni se mai spune si cu un dispret suveran ca saptamana viitoare(as in ultima inainte de examen) nu deshid laboratorul pentru recuperari...Astfel ca am ajuns la concluzia ca informatica e o materie la care, datorita incredibilei,fabuloasei, indescriptibilei sale importante pentru viitoarea noastra cariera de medici, trebuie sa pici ca sa fii sigur ca la anul vei avea ocazia sa o aprofundezi(adica, ce era din materia de anu' I)...
acum, daca totusi faci punctele alea(desi la cum ne povestea spircu ca se uita la dimensiunea fisierului -unele sunt neterminate, deci ocupa mai putin loc-, cautare de cuvinte si alte asemnea...) aveti cea mai vaga idee cum se desfasoara examenul in sine? ce fel de intrebari vor fi, din cursurile alea ale lui spircu? :roll:
I sacrifice my cock on the alter of silence...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Sat Jun 10, 2006 3:48 pm

nu pica nimeni la infomed.
spircu e un frustrat.
auzisem ca se mai uita pe forumul asta.
in caz ca e on : "vedetzi dom'profesor ca va ataca hacherii aia serverul"

:rofl: :rofl: :rofl:
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
rayuela
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Sat Nov 12, 2005 3:27 pm

info

Postby rayuela » Sun Jun 11, 2006 2:05 am

nu stiu, eu am auzit cu totul altceva...anume ca se pica masiv la info...but then again,"am auzit", so... :?:
I sacrifice my cock on the alter of silence...

User avatar
oana'
junior
junior
Posts: 41
Joined: Sun Feb 13, 2005 11:25 am
Location: cluj-napoca

Postby oana' » Thu Jun 15, 2006 12:44 am

daca tot se vb de info...nu stitzi unde as putea gasi si eu niste explicatii la problemele de statistica?? Sau niste exemple (probleme rezolvate)?
"Tinerii sunt sclavii viselor, batranii servitorii regretelor"(N. Iorga)

User avatar
tmt_ro
junior
junior
Posts: 84
Joined: Mon Apr 24, 2006 11:07 pm
Location: Bucharest
Contact:

Postby tmt_ro » Thu Jun 15, 2006 12:05 pm

kooksee wrote:nu pica nimeni la infomed.
in caz ca e on : "vedetzi dom'profesor ca va ataca hacherii aia serverul"


:lol: :lol:

@rayuela
Cel mai important e sa ai Lp-urile facute bine...adica sa copiezi cat mai aproape de carte....good luck

P.S. Ar fi indicat sa nu pici...nu de alta dar o sa te frece pana in toamna o gramada :arrow: exista "living proofs"in anul 2
:peace:

User avatar
VARAN / STUDY
senior
senior
Posts: 183
Joined: Fri Jun 02, 2006 6:29 pm

Postby VARAN / STUDY » Fri Jun 16, 2006 3:40 pm

dom' profesor SPIRCu.... sunt un fost student ce va "respecta".... mai apelati la "metodele specifice" pt a promova studente??? ... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


:twisted: :twisted: tare mi-ar place sa i se infunde odata si sa iasa pe usa din dos, cum i-au facut-o aia de la politehnica.... :twisted: :twisted:
cont inactivat de adminsitratie pentru comportament inadecvat la adresa utilizatorilor forumului

emilia_med
junior
junior
Posts: 52
Joined: Thu Jun 15, 2006 8:11 pm

Postby emilia_med » Fri Jun 16, 2006 5:14 pm

Am auzit k de sapt viitoare nu se mai pot face recuperari la info :?: Stie cineva ceva?Eu mai am de recuperat din vreo 2 lp-uri.Am auzit k dak ai minimul acela de puncte nu te mai intreaba nimic din cursuri..eu oricum n-o sa le citesc ,asa k ... :D Am sanse sa trec sau mai multe sanse sa am restanta ...la info :!: :!: :!:

User avatar
VARAN / STUDY
senior
senior
Posts: 183
Joined: Fri Jun 02, 2006 6:29 pm

Postby VARAN / STUDY » Fri Jun 16, 2006 6:24 pm

emily fa tot ce poti sa nu ajungi la mana lui.... dc i se pune lui pata(si nu primeste ce doreste)... e cam nasol...

dc incearca ceva cu una din voi mergeti la decan si il reclamati... mai are reclamatii si din anii trecuti... nu se poate sa-i mearga la nesfarsit....
cont inactivat de adminsitratie pentru comportament inadecvat la adresa utilizatorilor forumului

emilia_med
junior
junior
Posts: 52
Joined: Thu Jun 15, 2006 8:11 pm

Postby emilia_med » Fri Jun 16, 2006 8:27 pm

Cred k ai gresit unde ai lasat mesajul...dak e vorba de Lazar :) Chiar are reclamatii?Interesant...e bine de stiut

User avatar
VARAN / STUDY
senior
senior
Posts: 183
Joined: Fri Jun 02, 2006 6:29 pm

Postby VARAN / STUDY » Fri Jun 16, 2006 8:29 pm

e vb de SPARCu! l-au dat afara??? dc da, era si timpul....
cont inactivat de adminsitratie pentru comportament inadecvat la adresa utilizatorilor forumului

emilia_med
junior
junior
Posts: 52
Joined: Thu Jun 15, 2006 8:11 pm

Postby emilia_med » Fri Jun 16, 2006 8:35 pm

NU,sorry,se pare k eu am gresit...pe Sparcu nu l-au dat afara...e la postul lui,pe baricade :D Asteapta sa ne pice,k altfel cred k nu se simte bine...sper sa nu fiu si eu printre ei :?:

User avatar
VARAN / STUDY
senior
senior
Posts: 183
Joined: Fri Jun 02, 2006 6:29 pm

Postby VARAN / STUDY » Fri Jun 16, 2006 8:38 pm

:? pacat... merita un sut in funduletul lui obsedat....


vezi ca la asta trebuie sa arati cat mai urata(apropos de celalalt de la fizio), ca asa va lasa in pace....
Last edited by VARAN / STUDY on Fri Jun 16, 2006 8:42 pm, edited 1 time in total.
cont inactivat de adminsitratie pentru comportament inadecvat la adresa utilizatorilor forumului

emilia_med
junior
junior
Posts: 52
Joined: Thu Jun 15, 2006 8:11 pm

Postby emilia_med » Fri Jun 16, 2006 8:41 pm

Thanks...o sa-mi anunt si colegele :D Sa vedem care o sa fie de acord... :lol:

User avatar
VARAN / STUDY
senior
senior
Posts: 183
Joined: Fri Jun 02, 2006 6:29 pm

Postby VARAN / STUDY » Fri Jun 16, 2006 8:45 pm

vb serios... pe care va vede mai rasarite incepe cu sicanele, va sterge proiectele etc, ajungeti la mana lui si incepe sa va cheme in cabinet la el pe rand... incearca sa experimentezi dc nu ma crezi... oricum cei mari stiu despre ce vorbesc... a fost scandal acum cativa ani, s-a impiedicat de una "mare" ... saracul nici macar nu se intereseaza cine ce e inainte...

prietena mea de atunci a avut probleme de genul asta cu el... cand mi-a spus am ramas :shock: :shock: :shock: ....
cont inactivat de adminsitratie pentru comportament inadecvat la adresa utilizatorilor forumului

emilia_med
junior
junior
Posts: 52
Joined: Thu Jun 15, 2006 8:11 pm

Postby emilia_med » Fri Jun 16, 2006 8:50 pm

Am mai auzit eu de chestii de genul asta...e incredibil cate se intampla in facultatea asta si nimeni nu se sesizeaza.Sper sa n-am probleme...vreu doar nota de trecere :)

User avatar
VARAN / STUDY
senior
senior
Posts: 183
Joined: Fri Jun 02, 2006 6:29 pm

Postby VARAN / STUDY » Fri Jun 16, 2006 8:53 pm

astea inca sunt fleacuri... in anii mai mari, cate o sa-ti vada okisorii si cate o sa-ti auda urekisele?!? .... :shock: :shock: ....

bafta in sesiune....
cont inactivat de adminsitratie pentru comportament inadecvat la adresa utilizatorilor forumului

emilia_med
junior
junior
Posts: 52
Joined: Thu Jun 15, 2006 8:11 pm

Postby emilia_med » Fri Jun 16, 2006 8:57 pm

Nu ma speria :) k sunt de-abia la inceput.Stiu si eu cate se intampla si cate manarii se fac peste tot...Romania...si asta spune tot :!:

User avatar
tripleX
senior
senior
Posts: 245
Joined: Thu Jan 26, 2006 12:36 am
Location: outhere somethere

Re: info

Postby tripleX » Sat Jun 17, 2006 12:26 am

rayuela wrote:nu stiu, eu am auzit cu totul altceva...anume ca se pica masiv la info...but then again,"am auzit", so... :?:

pai... asta e cam zvon asa... infomed = o gluma buna cu tenta amara privita dintr-un punct de vedere. profii catedrei = o gluma buna si-atat!
deci.... fara frica oameni buni!
tot ce se poate intampla rau sunt notele cu adevarat aiurea date si..., de multe ori, mai mici decat ai vrea:))
dar.... altfel nu-i nici un fel de bai de patit de la disciplina asta... daca o privesti ca un fel de piperul din mancare... chiar iti aduci mai tarziu aminte cu un zambet de ea... si fiind complet inutila nici nu merita mai mult de atat.
"Infernul este pavat cu bune intentii" - Samuel Johnson

User avatar
rayuela
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Sat Nov 12, 2005 3:27 pm

r

Postby rayuela » Sat Jun 17, 2006 1:24 am

asadar...mi-am recuperat si eu lp-urile la info, mai am ultima de la 1, ultima chestie de la 2, ultima chestie de la 4, asa ca dumnezeu cu mila...si eu am auzit, emilia, ca nu se mai fac recuperari saptamana viitoare...asa ca, nu imi ramane decat sa astept cu interes examenul :lol:.
spircu trebuie sa te vada cat mai ofilita, sau?
I sacrifice my cock on the alter of silence...

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

spircu

Postby durere de cap » Fri Nov 17, 2006 9:23 pm

Poate sa ma lamuresca si pe mine cineva ce le face fetelor ,de fapt ,
Spircu? :?:
Si daca tot nu ne trebuie la nimic, de ce dumneeului o mai baga? N-au ce sa puna in locul ei? eu chiar vreau sa fac o sesizare.
Oricum, daca ,doamne fereste, mi se intampla sa am probleme serioase cu acest specimen imi chem avocatul !!!!!!!!
Trebuie sa stiu informatica, ca sa treci?

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: spircu

Postby rox » Sat Nov 18, 2006 11:22 am

durere de cap wrote:
Oricum, daca ,doamne fereste, mi se intampla sa am probleme serioase cu acest specimen imi chem avocatul !!!!!!!!


haha, gluma zilei! nu, pe bune, asta a fost fraza care mi-a inseninat ziua! tare as vrea sa o vad si pe asta, spircu haituit de avocati ai studentelor
eu am sa-i comunic cateva chestii in legatura cu modul in care se exprima, da' mai astept sa am ce aduna la dosar....
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Sat Nov 18, 2006 11:28 am

mai a fost el parca haituit..dar de studenti nu de studente cu avocati.
Red Apple

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Sat Nov 18, 2006 11:38 am

l-au alergat? e bine de stiut, ca sa-i pun pe baieti sa se antreneze din timp....
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
yva
senior
senior
Posts: 151
Joined: Fri Sep 30, 2005 12:54 am

Postby yva » Wed Nov 29, 2006 4:55 pm

privind retrospectiv (abia acum) imi dau seama de ce am picat examenul de infomed la spircu! :lol:
cica nu (mai) aveam proiectul
de n ori ne-a chemat si trimis acasa apoi zile la rand pana la sfarsitul lui septembrie...
am trecut totusi (intr-un final) si nu am dat spaga...
still, nu m-a chemat la el in cabinet...a schimbat strategia?
in sala nu stati aproape, in primele banci!!! cand zbiara si da cu pumnul in masa imprastie saliva peste tot... :lol:
frumoase amintiri!
Yeah...right!

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Wed Nov 29, 2006 10:29 pm

ce "examen" ma? :roll:
parca era "ievaluare"
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
yva
senior
senior
Posts: 151
Joined: Fri Sep 30, 2005 12:54 am

Postby yva » Thu Nov 30, 2006 11:04 pm

in re si re-re era examen scris
in rest te multumeai cu nota de la proiect sau whatever ce erau rahaturile alea acolo (lectii? teme?:shock: )
asta daca nu picai
Yeah...right!

User avatar
Irys
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sat Jan 13, 2007 5:59 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Irys » Fri Jan 19, 2007 10:19 pm

Pt mine...de fapt cred ca pt toata seria mea, materia asta a fost un cosmar. Dupa ce ca stai in fata calculatorului si te intrebi cu ce-ai gresit de ai ajuns acolo, mai sunt si inepuizabilele lp-uri din care lipsesc informatii. Mai trebuie sa te incadrezi si intr-o ora jumate, ceea ce este fiziologic imposibil, la recuperari n-ai loc, la cursuri e plictiseala mare (cu toate ca aici mai castigi cateva puncte in plus daca se face prezenta, si ajuta la nota). Anul I e mai lejer (la noi n-a fost asa de sever si s-au luat note mai mari). In Anul II, e problema...ne-a dat sa facem la sfarsit un proiect si o pagina web. Nici nu stiu daca s-a uitat pe ele. Dupa ce m-am chinuit 4 zile sa descifrez Front Page (ca apropo...nu accepta in "html", ne-a zis ca-i de pe vremea bunicului) si am realizat o pagina web de care eram foarte mandra...nici nu m-a lasat sa vin cu discheta.

Oricum...daca aveti cunostinte de pe la alte facultati (si care sa stie informatica), chemati-i sa va ajute. Cu toate ca s-ar putea sa se uite si ei crucis la lp-urile respective.

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Postby Riley » Mon Jan 22, 2007 2:10 pm

Asa este, iti dau dreptate, in anul I mai e cum mai e dar in anul II innebuneai la lp-uri, lungi si imposibile, eu tin minte k aveam martea si nu trecea o marti fara sa ma enervez la culme din cauza materiei....ajunsesem in sem 2 sa ma mir k martea nu ma mai enervam :D....bafta multa si pana la urma o sa treaca si obstacolul asta, k sa vina altele si altele.....dar life goes on!

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

intrebare

Postby durere de cap » Mon Feb 19, 2007 12:11 am

Stiam ca ai voie la o invoire din partea profului fara sa fi nevoit s-o recuperezi.Spircu te invoieste macar o data?
Daca toata lumea spune ca e inutila aceasta materie de ce nu facem front comun sa o scoata???sunt alte lucruri mult mai importante & frumoase de cunoscut decat infomed.

User avatar
AllBlue
senior
senior
Posts: 182
Joined: Thu Sep 28, 2006 6:22 pm
Location: Bucuresti

Postby AllBlue » Tue Feb 20, 2007 12:48 am

cum adica sa te invoiasca? de unde? n-o sa se scoata materia din programa, da ar fi o idee sa se schimbe profii :D o buuuna idee
Carpe Diem, Baby!

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

all blue

Postby durere de cap » Tue Feb 20, 2007 1:36 pm

Poate trebuie sa plec undeva si o sa lipsesc si eu o data de la el.Nu invoieste?

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Postby anncush » Tue Feb 20, 2007 1:51 pm

lipsesti si recuperezi altadata. tu la sfarsit tre sa ai nr de lp-uri facute adik sa-ti faci norma. cu alte cuvinte este in interesul tau sa recuperezi. s-au dus vremurile din liceu cu invoitul...
Slowly getting less stupid :)

User avatar
AllBlue
senior
senior
Posts: 182
Joined: Thu Sep 28, 2006 6:22 pm
Location: Bucuresti

Postby AllBlue » Tue Feb 20, 2007 5:41 pm

nu stiu cum o sa fie la voi anu asta info, da la noi anu trecut intrai in lab, deschideai sesiunea de lucru, te stresai 2 ore (parca), iar la sfarsit iti incheiai prezenta. exista un nr minim de minute pe care tre sa le acumulezi. in rest...nu tre sa ceri voie nimanui sa pleci :)
Carpe Diem, Baby!

scarface
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Tue Feb 27, 2007 3:30 am
Location: Grozavesti
Contact:

informatica de anul I

Postby scarface » Tue Feb 27, 2007 4:08 am

stati linistiti,oricum o sa picam toti la info dak incercam sa copiem si ne prinde(prin copiat ma refeream la un fisier copiat pe toate calculatoarele) si oricum o sa trecem toti in toamna cu 9.dar partea proasta e ca o sa fie restanta si nu mai avem voie la mariri.noi sa fim sanatosi ca trecem si la info cum am trecut la toate...
The wheel is still spinnin' but the hamster is dead..

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: informatica de anul I

Postby rox » Tue Feb 27, 2007 9:12 pm

scarface wrote:stati linistiti,oricum o sa picam toti la info dak incercam sa copiem si ne prinde(prin copiat ma refeream la un fisier copiat pe toate calculatoarele) si oricum o sa trecem toti in toamna cu 9.dar partea proasta e ca o sa fie restanta si nu mai avem voie la mariri.noi sa fim sanatosi ca trecem si la info cum am trecut la toate...

nu cred ca s-a intimplat vreodata in istorie sa-l prinda pe un student . si nici n-as zice ca...ehm..n-a practicat nimeni "sportul" asta ;)
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
exe
senior
senior
Posts: 154
Joined: Thu Dec 28, 2006 1:11 pm

Postby exe » Tue Feb 27, 2007 9:29 pm

ba sa sti k au fost prinsi. destui :P

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Tue Feb 27, 2007 9:44 pm

atunci eu cunosc doar oameni foarte ageri si plini de abilitati
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
exe
senior
senior
Posts: 154
Joined: Thu Dec 28, 2006 1:11 pm

Postby exe » Tue Feb 27, 2007 9:48 pm

si esti mandra de asta...

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Tue Feb 27, 2007 9:59 pm

nu-mi amintesc unde am zis ca sunt mandra de asta. am sustinut doar faptul ca, in ciuda opiniei generale ca informatica nu se poate "trisa", realitatea e alta, si ca stiu oameni care au reusit . si nici macar nu erau cine stie ce "dastepti" intr-ale calculatoarelor, ci muritori de rind ca mine si ca tine.
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
exe
senior
senior
Posts: 154
Joined: Thu Dec 28, 2006 1:11 pm

Postby exe » Tue Feb 27, 2007 10:13 pm

deh...tre sa ai noroc la info k sa nu te prinda. eu cel putin am colegi care au ceva cunostinte in ale informaticii si tot au fost prinsi, asa k nu e nik batut in cuie


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests