Exista continuare de studii??

care ne mananca zilele
DaVicious
Posts: 1
Joined: Thu May 04, 2006 2:10 pm

Exista continuare de studii??

Postby DaVicious » Thu May 04, 2006 2:17 pm

Salut la toti cei care vor citi acest topic

Prietena mea termina in septembrie 2006, Colegiul de Medicina din cadrul Universitatii Dunarea de Jos din Galati, cu specializarea "Asistent medical generalist diplomat". Ce vreau sa va intreb pe voi este: exista continuare de studii la aceasta facultate? Adica poate sa vina si sa i se echivaleze materiile care le-a facut in colegiu ca mai apoi sa continue de unde a ramas? Stiu ca in Politehnica Bucuresti se poate (chiar daca politehnica nu are nici-o legatura cu medicina ma gandesc ca si la medicina ar fi posibil). Nu am reusit sa gasesc raspunsul la aceasta intrebare pe site, iar mail de contact pentru cineva din cadrul conducerii universitatii nu am gasit.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Postby b3 » Tue May 09, 2006 12:49 pm

incearca sa suni la

Rectorat
Adresa: Strada Dionisie Lupu nr. 37
Telefoane: 318.07.18; 318.07.19

Facultatea de Medicina
Adresa: B-dul Eroilor Sanitari nr. 8
Telefoane: 318.07.62; 318.08.62;
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

andreeamunteanu
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Jul 13, 2005 6:14 pm
Location: cluj
Contact:

Postby andreeamunteanu » Tue May 09, 2006 2:04 pm

la cluj stiu ca nu se poate treaba asta...nu stiu cum e la bucuresti dar nu cred sa fie posibil...
eu am facut un an de colegiu ( nursing) la cluj acum 6 ani si stiu ca pe vremea aia m-am interesat si eu de treaba asta si nu imi echivala nimeni nimic...si oricum volumul de materie parcursa la colegiu e mult mai mic comparativ cu medicina ( ca sa nu mai vorbesc de exigente), asa ca nu pot echivala studiile facute in cadrul colegiului...nici macar sportul nu mi l-au echivalat ...plus ca nici invers nu cred ca e valabil ( adica sa fi terminat medicina si sa poti lucra ca asistent medical) ...poti sa te inscrii la colegiu, dar sunt si acolo materii pe care nu le faci la medicina ( ex: nursing) iar ce ai facut la medicina nu stiu daca binevoiesc a ti le recunoaste....

mai intereseaza-te, dar nu cred sa se poata echivala studiile de la colegiu ( la poli da, medicina in schimb e cu doua perechi de ****) ...plus ca nu-s dispusi ei sa piarda un an sau doi de taxa de la un student care automat ar trebui sa urmeze facultatea de medicina la cu taxa ( fiind a doua facultate)...daca are diploma de licenta de la colegiul respectiv, automat medicina se plateste

User avatar
Marylin
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Wed Aug 17, 2005 12:37 pm
Location: Constanta

Postby Marylin » Thu Jun 08, 2006 9:22 am

eu sunt anul 6 si am avut colege care au fost la colegiu si au intrat in anul 2 ca li s-a echivalat. asta la CT. intreaba la secretariat


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests