Balacareala (din topic "Lp perfect in anii preclinici&q

care ne mananca zilele
User avatar
i_mona_12
senior
senior
Posts: 175
Joined: Mon Feb 07, 2005 11:12 am

Balacareala (din topic "Lp perfect in anii preclinici&q

Postby i_mona_12 » Sat Feb 11, 2006 10:42 am

Olivia, tu oricum ai PILE..asa ca lasa-ne... :byebye:

=====================

Cuvantul moderatorului:

Nu mai postati off-topic si mai ales nu mai faceti atacuri la persoana. Aveti ceva cu userul, discutati prin mesaje private, fata in fata, la telefon etc. . Am mutat toate mesajele off-topic din "Lp-ul perfect in anii preclinici" aici, daca vreti sa continuati sa va balacariti continuati aici, topicul celalalt se vrea util si o discutie intre oameni (pretinsi) maturi sau macar in curs de maturizare.





===================

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Thu Feb 16, 2006 12:32 am

ce rau imi pare ca nu mai sunt anu 1 ca sa fac psihomed cu dr Olivia...

cel mai mult mi-a placut aia cu " E o materie frumoasa, cu notiuni utile si in viata, nu numai in profesie. ". suna a exprimare de cadru unversitar, nu credeti?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
lulutza
senior
senior
Posts: 352
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:46 pm

Postby lulutza » Thu Feb 16, 2006 12:53 am

Pai ca sa intri preparator trebuie neaparat sa iei examenul de "limbaj de lemn". E cu admis/respins , fara asta nu se poate ca dupa aia risti sa te deosebesti de celelalte cadre. Didactice.
"The moral sense in mortals is the duty we have to pay on mortal sense of beauty"

User avatar
tripleX
senior
senior
Posts: 245
Joined: Thu Jan 26, 2006 12:36 am
Location: outhere somethere

Postby tripleX » Thu Feb 16, 2006 12:59 am

...pai daca vrei sa intri in grup trebuie sa fi asemanator celor de-acolo, nu? :lol:
si nu poti sa participi la joc decat daca ti-ai insusit bine regulile... altfel li s-ar parea o greseala membrilor ca te-au primit (neh... nu e bine asa ceva!)
"Infernul este pavat cu bune intentii" - Samuel Johnson

Olivia Sgarbura
senior
senior
Posts: 103
Joined: Thu Nov 27, 2003 5:28 pm
Location: prin spitale si universitati

Postby Olivia Sgarbura » Thu Feb 16, 2006 1:56 am

Numai comentarii pline de substanta! Cred ca le-ati filtrat foarte atent!
Respectele mele, cu asemenea sugestii magice intr-adevar UMF-ul are o sansa.

Intr-adevar cei care scriu cu propriul nume si se limiteaza la idei, incercand sa diminueze nr. de mistouri pe cm2, sunt inferiori din punct de vedere intelectual celor cu nick-uri simpatice care stau pe margine si fac "caterinca"...

Chapeau bas!

User avatar
entamoeba
junior
junior
Posts: 51
Joined: Wed Dec 14, 2005 9:21 pm
Contact:

Postby entamoeba » Thu Feb 16, 2006 1:47 pm

Olivia Sgarbura wrote:Numai comentarii pline de substanta! Cred ca le-ati filtrat foarte atent!
Respectele mele, cu asemenea sugestii magice intr-adevar UMF-ul are o sansa.

Intr-adevar cei care scriu cu propriul nume si se limiteaza la idei, incercand sa diminueze nr. de mistouri pe cm2, sunt inferiori din punct de vedere intelectual celor cu nick-uri simpatice care stau pe margine si fac "caterinca"...

Chapeau bas!


sus pe pagina de intrare scrie asa:Medicina Bucuresti-medical students forum

deci STUDENT!
si inferioritatea/superioritatea se masoara in altceva....

de nikuri simpatice ce sa mai zicem...filtrata nu gluma....

User avatar
i_mona_12
senior
senior
Posts: 175
Joined: Mon Feb 07, 2005 11:12 am

Re: Lp-ul perfect in anii preclinici

Postby i_mona_12 » Thu Feb 16, 2006 3:34 pm

Olivia Sgarbura wrote:Care ar fi solutiile pe care le vedeti pentru un invatamant de calitate in viitorul foarte apropiat (ex. semestrul II, anul urmator)?


....Calitatea invatamantului variaza direct proportional cu cea a cadrelor didactice....Dar stii si tu cum se obtin posturile de preparator la noi...prin PCR....adica.....PILE CUNOSTINTE RELATII
Cei destepti si competenti invata pt rezi.!

User avatar
hapciu
senior
senior
Posts: 317
Joined: Wed Jun 22, 2005 5:39 pm
Location: from Jamaica to the world

Postby hapciu » Thu Feb 16, 2006 6:51 pm

daca esti prep in timpul fac nu mai dai rezi? treci direct prep mai departe si apoi iti echivalezi anii ca sa devii rezident?
Daca prostia ar durea am avea toti un loc de munca

mickkey
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Tue Jul 05, 2005 10:50 pm
Contact:

Postby mickkey » Thu Feb 16, 2006 7:42 pm

nu-i chiar o idee rea, nu-i asa? :D

Olivia Sgarbura
senior
senior
Posts: 103
Joined: Thu Nov 27, 2003 5:28 pm
Location: prin spitale si universitati

Postby Olivia Sgarbura » Thu Feb 16, 2006 10:29 pm

Confabulati!

Sunt preparator in calitate de psiholog. Psihologii nu fac rezidentiat. De altfel, disciplina psihologie medicala nu ofera intrare in rez decat pentru specialitatea psihiatrie. NU ma intereseaza aceasta specialitate.

Asadar puteti sa incetati toate speculatiile menite sa va ofere explicatii usor de acceptat propriilor insuccese.

E drept ca sistemul de pile functioneaza destul de frecvent in mediul medical dar asta nu inseamna ca este singurul sistem functional si nici ca facand sofisme despre oameni pe care nu-i cunoasteti (this includes me), aveti o privire realista asupra invatamantului medical.

Va recomand sa va concentrati asupra propriilor vieti si oricand puteti consulta CV-ul meu pe http://healthpsy.home.ro

P.S Salut clonele care s-au gd sa posteze tocmai aici primul mesaj. Hello, mickkey

User avatar
i_mona_12
senior
senior
Posts: 175
Joined: Mon Feb 07, 2005 11:12 am

Postby i_mona_12 » Thu Feb 16, 2006 11:31 pm

:D :D :D ....Cred ca tu ai o problema ...Pentru ca eu nu am zis despre tine ca vrei sa intri in rezidentiat fara examen...Parca vroiai chirurgie, nu?
Dar la categoria PCR te incadrezi foarte bine...
Bye!

mickkey
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Tue Jul 05, 2005 10:50 pm
Contact:

Postby mickkey » Fri Feb 17, 2006 10:23 am

Salut si tie, Olivia !
Mda, ma amuza, pe undeva, mai mult decat tot ce se scrie pe aici, ideea ca totul va ramane in tara asta "asa cum am stabilit". :)

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Fri Feb 17, 2006 2:28 pm

hai ca fata incepe sa aiba si atitudine de cadru universitar, nu numai limbaj.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
hapciu
senior
senior
Posts: 317
Joined: Wed Jun 22, 2005 5:39 pm
Location: from Jamaica to the world

Postby hapciu » Fri Feb 17, 2006 2:28 pm

mda, nici eu nu ma refeream la tine, Olivia! in paranteza spus cred ca iti dai prea multa importanta...doar mi-a trecut prin cap intrebarea, ca o curiozitate
Daca prostia ar durea am avea toti un loc de munca

User avatar
crisa_s
senior
senior
Posts: 433
Joined: Sun Jan 23, 2005 9:49 pm
Contact:

Postby crisa_s » Fri Feb 17, 2006 9:26 pm

care este legatura intre idei si nick?
daca ai nick si nu semnezi ca la catalog nu poti sa ai idei?
Eu inteleg ca nu-ntelegi, dar nu-nteleg ce nu-ntelegi, de ma-ntelegi eu te-nteleg, M-AI INTELES?

User avatar
entamoeba
junior
junior
Posts: 51
Joined: Wed Dec 14, 2005 9:21 pm
Contact:

Postby entamoeba » Sun Feb 19, 2006 2:14 pm

Olivia Sgarbura wrote:N-am deschis acest topic din alt motiv decat pt faptul ca imi doresc ca lp-urile mele sa fie mai interesante. Si studentii sa vina cu placere... Daca asta nu e important ci sunt importante diverse supozitii neargumentate care se fac pe aici, ok...

Imi doream si imi doresc in continuare un dialog. Pentru sugestiile concrete legate de lp-uri, daca exista, sunt in continuare aici.


cred ca se exagereaza cu acest topic.
iti doresti lp intresante,fa ceva interesant la ele , lady.
nu deschizi topic pe imed.
si pt sugestii intreaba-ti studentii live .
dar ma gadesc ca cele 2 facultati facute cu sacrificii te-au invatat sa faci neste lp mai mult decat interesante,ce nevoie mai ai de dialog pe imed?

Tim
senior
senior
Posts: 263
Joined: Thu Aug 11, 2005 9:59 pm

Postby Tim » Sun Feb 19, 2006 6:14 pm

Olivia Sgarbura wrote: Cand iti petreci anii cu cate 17-18 examene pe sesiune la 2 facultati, renunti la multe lucruri din viata ta care ti-ar fi placut, poate ...si-atunci normal ca te mandresti cu cv-ul tau si ti-ai dori macar prezumptia de nevinovatie.


cand iti formulezi ideile sub forma "perfecta" (ca un lp) a limbii de lemn si inchei apoteotic cu o recapitulare a renuntarilor si eforturilor pe care le-ai facut ca sa ajungi "aici", senzatia dominanta la cei care citesc e de greata. asa ca nu mira si (te rog io!) nu te victimiza cand primesti reactiile pe care, sincer, le meriti.
P.S.: nu ai fost tu cea care a organizat intalnirea cu coculescu de anul trecut si care ne invata cum sa ne purtam acolo?

mickkey
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Tue Jul 05, 2005 10:50 pm
Contact:

Postby mickkey » Sun Feb 19, 2006 11:01 pm

teaching seminars and courses
.Din cate stiu, preparatorul universitar nu prea are predarea de cursuri in fisa de post ;) . Desigur, la capitolul legislatie nu excelez. :D
Cea mai tare faza e insa cu 'Chief of the Chair', nu prea gasesti echivalentul asta pt 'sef de catedra'. :lol:

P.S. O posibila idee buna ar fi sa nu prea urmezi exemplul d-nei L.D. care este un 'as' in materie de subiectivism 'fin' ;).

User avatar
groopy
elder
elder
Posts: 537
Joined: Tue Apr 19, 2005 8:18 pm
Contact:

Postby groopy » Mon Feb 20, 2006 10:08 pm

Olivia Sgarbura wrote:
N-am deschis acest topic din alt motiv decat pt faptul ca imi doresc ca lp-urile mele sa fie mai interesante. Si studentii sa vina cu placere... Daca asta nu e important ci sunt importante diverse supozitii neargumentate care se fac pe aici, ok...

Imi doream si imi doresc in continuare un dialog. Pentru sugestiile concrete legate de lp-uri, daca exista, sunt in continuare aici.


Da ! As dori sa aflu cati bani au dat pt examen studentii!Au fost cateva grupe bune care au dat! As dori sa stiu si eu!Asa din curiozitate!Cat se merge pt nota 10?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Mon Feb 20, 2006 10:40 pm

Eu refuz sa cred ca s-a ajuns sa se dea bani pana si la psihomed....
Fratzii mei din anii mici (care nu sunteti greci sau arabi):
puteti sa treceti prin toata facultatea fara sa dati un RON! Desi o sa vi se sugereze pe la multe materii, tratatzii cu maxim sictir.


k
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
tripleX
senior
senior
Posts: 245
Joined: Thu Jan 26, 2006 12:36 am
Location: outhere somethere

Postby tripleX » Mon Feb 20, 2006 11:07 pm

:!: mi-e destul de greu sa cred ca SI LA PSIHOMED sa da ceva pt examen... ar fi... si oribil dar si ridicol in acelasi timp! inca sper ca nu se pune problema de asa ceva...
any case considered... my advice is: DO NOT PAY THEM ANYTHING!!
"Infernul este pavat cu bune intentii" - Samuel Johnson

User avatar
crisa_s
senior
senior
Posts: 433
Joined: Sun Jan 23, 2005 9:49 pm
Contact:

Postby crisa_s » Mon Feb 20, 2006 11:14 pm

e mai usor de zis si mai greu de facut, mai ales daca ajungi sa te certi cu colegii de grupa pentru ca tu nu vrei sa dai
Eu inteleg ca nu-ntelegi, dar nu-nteleg ce nu-ntelegi, de ma-ntelegi eu te-nteleg, M-AI INTELES?

User avatar
tripleX
senior
senior
Posts: 245
Joined: Thu Jan 26, 2006 12:36 am
Location: outhere somethere

Postby tripleX » Mon Feb 20, 2006 11:32 pm

nimic de zis atunci.... daca si NOI VREM sa platim, nu doar ei cer si pretind.... ei atunci nu mai este nimic de zis!!!
"Infernul este pavat cu bune intentii" - Samuel Johnson

User avatar
yva
senior
senior
Posts: 151
Joined: Fri Sep 30, 2005 12:54 am

Postby yva » Tue Feb 21, 2006 2:15 am

daca nu vrei sa platesti nu platesti!!!nimic mai simplu!!!eu asa am procedat si nu m-am certat cu nici un coleg de grupa....
Yeah...right!

User avatar
crisa_s
senior
senior
Posts: 433
Joined: Sun Jan 23, 2005 9:49 pm
Contact:

Postby crisa_s » Tue Feb 21, 2006 10:53 am

inseamna ca ai avut noroc de grupa ca lumea :?
Eu inteleg ca nu-ntelegi, dar nu-nteleg ce nu-ntelegi, de ma-ntelegi eu te-nteleg, M-AI INTELES?

User avatar
yva
senior
senior
Posts: 151
Joined: Fri Sep 30, 2005 12:54 am

Postby yva » Tue Feb 21, 2006 2:33 pm

sincer nu!!!dar ce pot spune daca eu nu vreau sa dau?!le-am sugerat sa faca o lista cu cei care au dat si sa o inmaneze profului/asistei etc...si asa nimeni nu va fi nedreptatit!!!uneori chiar asa au facut...la asemenea replica unde mai e loc de cearta? :wink:
Yeah...right!

User avatar
crisa_s
senior
senior
Posts: 433
Joined: Sun Jan 23, 2005 9:49 pm
Contact:

Postby crisa_s » Tue Feb 21, 2006 8:14 pm

mda ai dreptate
Eu inteleg ca nu-ntelegi, dar nu-nteleg ce nu-ntelegi, de ma-ntelegi eu te-nteleg, M-AI INTELES?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Tue Feb 21, 2006 11:52 pm

crisa_s wrote:e mai usor de zis si mai greu de facut, mai ales daca ajungi sa te certi cu colegii de grupa pentru ca tu nu vrei sa dai


era sportul meu favorit.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
crisa_s
senior
senior
Posts: 433
Joined: Sun Jan 23, 2005 9:49 pm
Contact:

Postby crisa_s » Tue Feb 21, 2006 11:55 pm

pai daca te tzinea :wink:
Eu inteleg ca nu-ntelegi, dar nu-nteleg ce nu-ntelegi, de ma-ntelegi eu te-nteleg, M-AI INTELES?

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Postby b3 » Fri Feb 24, 2006 1:31 am

Ce e prostia asta cu datul banilor la Iamandescu ? Am auzit-o si eu de la cei mai mici. Pe vremea mea isi vindea doar cartea dar nu era obligatorie, doar ca dadea din ea la examen. Puteai foarte bine s-o xeroxezi, nu intreba nimeni. Mie una mi s-a parut utila si am cumparat-o.

Voi astia micii suferiti de boala lui "am auzit ca.." "aia mai mari zic ca..." "cica..." si alte asemenea. WAKE UP si verificati-va sursele. NU mai dati bani aiurea la examene. Invatati ca nu va pica nimeni daca ati invatat bine (nu pentru 5 si hai ca merge, ma mai lasa sa copiez.. vad eu ce fac..). Fiziologia e singura materie din primii doi ani unde se pica in nestire, 1/2 din studenti restantieri, bataie de joc, dar acolo, culmea, nu se cer bani, e doar foarte exigenta corectarea.

Am auzit de sume de genul 200.000/persoana pentru examenul practic, voi ati innebunit ?? In conditiile astea, si in conditiile in care dati, inteleg de ce se inmultesc locurile cu taxa in detrimentul celor bugetate, la admitere.. "pai daca au de unde sa dea.. sa le luam banii!"

Eu nu am dat nici un ban in primii 2 ani de facultate si seria mea n-a picat nici un examen in masa. Sunt 10% picati cam la toate examenele dar asta e si procentul celor care nu invata destul probabil, mi se pare realist.

Daca te constrange grupa sa dai bani zi-le "eu invatz, n-am nevoie sa-mi cumpar examenele" si daca asta nu le inchide gura lasa-i sa se treaca ei pe lista cu cei care au dat bani si sa i-o dea profului. Sa-mi zici si mie daca pici examenul ala, invatzand bine pentru el. Asta ne strica pe noi romanii la capitolul coruptie, frica de ce s-o intimpla daca nu dam shpaga. :(
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Postby b3 » Sun Mar 05, 2006 11:21 pm

bluesky_one86 wrote:Bai astia mai lasati-o pe Olivia in pace! Nu ati citit putin cv-ul ei ! Normal ca daca isi da importanta are si de ce !!! S-a chinuit si bv ei asa ca mai bine am vedea fiecare in ea un exemplu. :D :peace: :allright:
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Sun Mar 05, 2006 11:59 pm

b3 wrote:Ce e prostia asta cu datul banilor la Iamandescu ? Am auzit-o si eu de la cei mai mici. Pe vremea mea isi vindea doar cartea dar nu era obligatorie, doar ca dadea din ea la examen. Puteai foarte bine s-o xeroxezi, nu intreba nimeni. Mie una mi s-a parut utila si am cumparat-o.

Voi astia micii suferiti de boala lui "am auzit ca.." "aia mai mari zic ca..." "cica..." si alte asemenea.



Aloooo b3, esti anu 3 mama, lasa fazele cu pe vremea mea, ca zic astia ca esti babutza de'acuma.
Pe vremea ta auzi, te parca au trecut minim 10 ani :)

glumeam, da mi s-a parut amuzant! si inca mi se pare:)

ps: "astia mai mici"

LOL

sangria
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Tue Apr 18, 2006 8:18 pm
Location: scoli, scoli, multe scoli

Postby sangria » Tue Apr 18, 2006 8:30 pm

mai, dragilor, hai sa nu incepem sa aruncam cu noroi in toata lumea. din cate imi aduc eu aminte examenul la Psihomed a fost mai mult decat ok.grilele au parut infernale , dar pana la sfarsit, notele au fost de la 8 in sus.eu cred ca e rezonabil, nu?

sangria
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Tue Apr 18, 2006 8:18 pm
Location: scoli, scoli, multe scoli

Postby sangria » Tue Apr 18, 2006 8:41 pm

In ceea ce priveste modalitatea de a obtine un loc in catedrele UMF...Dezamagire.Fara a generaliza, majoritatea tinerelor noastre cadre didactice au ajuns unde sunt pe usa din dos, usa care este, se pare, din ce in ce mai larga. Ceea ce este insa si mai dureros este ca tocmai tinerii "profesori" sunt cei care isi etaleaza aroganta in fata studentilor.Stiu ca am un "nick simpatic", dar prietenii stiu de ce!

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Postby Phat Skidz » Tue Apr 18, 2006 10:25 pm

Cu totul de acord cu b3. E chiar stupid sa dai bani pe examene. Sa nu faceti niciodata asa ceva. Sa va zic un imens secret: nici pentru licenta nu trebuie sa dati bani.

"Pe vremea mea" nu prea se pica la fiziologie. De ce oare? Ne-a picat in anul I la anatomie acel ce acum chiar este cel mai vestit anatomist, nu numai din SE Europei, dar din intreaga lume. Cadouri si bani se strânsesera, la initiativa unora mai "descurcareti". Au fost refuzate sec.
N-o sa fie refuzate peste tot, dar sunt chiar inutile, si chiar jignitoare.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Tue Apr 18, 2006 11:20 pm

vad ca e isterie generala cu psihomedu. pe " vremea mea" era doar un examenel asa...iar cartea chiar ca avea in ea cateva idei interesante. lp-urile de asemenea interactive.
nu le mai dati bani. nu mai dati bani pe examene. examenele se iau si fara bani. etc.

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Postby Phat Skidz » Wed Apr 19, 2006 7:31 am

S-au mai schimbat lucrurile de pe vremuri :) Si cartea, si oamenii. Sincer, io pe atunci nu m-am ales cu absolut nimic de pe urma cursurilor alora. Am fost si la optionalul de psihosomatica, si tot degeaba. La lp-uri faceam teste sa vedem unde ne locusul, pe dinauntru sau pe dinafara. Si muzicoterapie: trebuia sa spunem ce imagini ne apar in creer când ascultam nu-stiu-ce. (Ce gogomanie.) Am ramas cu satisfactia de a ma fi certat cu dom'profesor pe teme de Mozart.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Wed Apr 19, 2006 1:01 pm

la muzicoterapie am ramas interzis cand am vazut ce la b**e mintea ;la colegii mei: numa beduini, indieni si alte imagini. ba una a facut choiar si o poiezie.

mie mi-a palcut psihomedu, chiar daca olivia n-a luat stelutza roshie
heh

@olivia: imi pare rau de dom mielu, pacat de privirea aia misto si de masterele ramase in pom

loreleiii
junior
junior
Posts: 97
Joined: Thu Nov 17, 2005 5:34 pm

Postby loreleiii » Wed Apr 19, 2006 2:10 pm

mie la psihomed mi s-a parut un haos general ceea ce a fost dragut si relaxant.Nici prin gand nu mi-ar fi trecut sa dau vreun ban.As for muzicoterapie,aici haosul ideatic a atins apogeul.

User avatar
Rash
senior
senior
Posts: 125
Joined: Sat Mar 25, 2006 11:58 pm
Location: Unde este termopane...termopane!

Postby Rash » Wed Apr 19, 2006 2:42 pm

Psihomed:un examen dragut!Si in anul 1 si in anul 2!daca eu am reusit sa iau 10 la amandoua...inseamna ca nu-i chiar as de greu!Din ce am vazut eu important e sa iei nota mare la practic!Respectiv 10!:)
De unde bani la examen!Poate doar daca esti strain si tragi subiecte "de nota 7".
Primum non nocere!


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests