U.R.G.E.N.T.Z.A. !!!!

care ne mananca zilele
irinuk
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Wed Nov 23, 2005 1:59 am

U.R.G.E.N.T.Z.A. !!!!

Postby irinuk » Tue Jan 31, 2006 8:18 pm

sunt studenta anul 1 medicina carol davila bucuresti.Azi am picat laboratorul de genetica din motive bine cunoscute.Acum as dori sa inmoi situatia si sa gasesc o solutie.Profa mi-a zis ca nu mai am nici o sansa si ca ne vedem in toamna...Dar nu as putea crede asa ceva.....Daca cineva are vrun numar de tel de la vrun asistent de genetica anu 1...e rugat sa ma contacteze....e cu adevarat urgenta..mai am putin si incep sesiunea...si as dori sa pot beneficia si de examenul de genetica....

BAFTA IN SESIUNE .............IRINA M

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: U.R.G.E.N.T.Z.A. !!!!

Postby Chingachgook » Wed Feb 01, 2006 12:57 am

irinuk wrote:Daca cineva are vrun numar de tel de la vrun asistent de genetica anu 1...e rugat sa ma contacteze


nasol daca din anul 1 ai venit cu mentalitati din astea.....


kooksee
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
tripleX
senior
senior
Posts: 245
Joined: Thu Jan 26, 2006 12:36 am
Location: outhere somethere

Postby tripleX » Wed Feb 01, 2006 1:04 am

dc kooksee intuieste bine ce zice el acolo e drept!
de ce crezi/vrei sa/ rezolvi totul cu un telefon...? nu ai cu cine vorbi decat cu asistentul de la grupa ta, cu care ai lucrat si/sau cu profesorul de la curs. si daca ei asa politica vor sa duca... (adica "no second chance") atunci asta e!
(si sa sti ca politica ca asta este cea din regulament!)
"Infernul este pavat cu bune intentii" - Samuel Johnson

User avatar
bogdanescu
senior
senior
Posts: 272
Joined: Fri May 20, 2005 8:29 pm

Postby bogdanescu » Wed Feb 01, 2006 2:45 pm

vorbeste cu proful, spune-i ca nu erai pregatit(a) si ca vrei sa-l mai dai o data. in general cei picati la practic il mai pot da in ziua examenului (inainte de a intra la scris) sau cu o zi inainte de scris!
vorbeste si cu seful de serie, iti poate da un sfat :)

si daca nici asa nu merge nu-ti ramine de facut decit sa urci si o poza linga anuntul de mai sus :D

User avatar
andy
elder
elder
Posts: 699
Joined: Sat May 29, 2004 9:56 pm
Location: Bucuresti

Postby andy » Wed Feb 01, 2006 3:49 pm

prof. izvoranu e de treaba. nu iti face probleme, si daca ajungi in toamna, tot lejer o sa fie...
prof. albu (parca asa il chema) nu stiu cum e, dar nu am auzit pe nimeni sa aiba probleme cu genetica. iar sa te duci cu paraii la un asistent e inutil, chiar daca foarte comod :twisted: . examenul il dai cu profu.
hai bafta!
Not kennt kein Gebot.

User avatar
lelia
junior
junior
Posts: 39
Joined: Wed Jul 20, 2005 3:11 pm
Location: Bucuresti

genetica

Postby lelia » Wed Feb 01, 2006 7:39 pm

de regula profii de genetica sunt intelegatori si te lasa sa mai dai o data practicul , eu nu-mi aduc aminte sa fi picat cineva la practic "de tot "
cei care au picat la scris au facut cerere re sau i-a trecut proful absenti si au dat in vara cand au luat toti , in nici un caz nu au ajuns in toamna.......
bafta multa, si nu-ti face griji de pe acum, mai ai mult pana termini.......

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Wed Feb 01, 2006 7:46 pm

La mine primul examen din viata mea de student a fost genetica practic:)
si ghici ce? a fost si primul picat (nota 2) si pe urma am mai dat o data la cateva zile si am luat 10, am avut mai mult norok la subiecte:)

Pariez pe ce vrei ca te descurci.

User avatar
cocomar
junior
junior
Posts: 49
Joined: Tue Jan 25, 2005 8:23 pm
Contact:

Postby cocomar » Fri Feb 03, 2006 11:23 pm

eu am cazut la examenul de genetica apoi l-am dat in iunie si am luat opt cea mai mica nota a mea pana in anul V cand am devenit o panarama la scoala..... si cine il lauda pe prof . Isvoranu sa-si ceara scuze public ca e un om mai putin dotat intelectual de profesor si notele nu au nici o legatura cu realitatea a cazut studentii care apoi s-0au dovedit unii foarte buni si au trecut niste epave.........in plus era si foarte laudaros ca doarme decat trei ore pe noapte ....vraja de vraja

tudordudas
senior
senior
Posts: 106
Joined: Sun Jan 29, 2006 9:06 pm
Location: Targu-Mures

MENTALITATE!

Postby tudordudas » Sat Feb 04, 2006 12:39 am

Mai mult decat un examen e vorba de o satre de spirit din romania:orice problema se poate "rezolva".
nimic nu se va schimba daca ne vom ghida si noi dupa astfel de mentalitati!ne vom zbate in aceeasi ignoranta si mediocritate!daca incepi de acum asa,prin anul V-VI vei fii tare trista....pune mana si citeste si o sa il iei cu siguranta!
Festina lente....

User avatar
groopy
elder
elder
Posts: 537
Joined: Tue Apr 19, 2005 8:18 pm
Contact:

Re: U.R.G.E.N.T.Z.A. !!!!

Postby groopy » Sat Apr 01, 2006 11:54 pm

irinuk wrote:Acum as dori sa inmoi situatia si sa gasesc o solutie..Daca cineva are vrun numar de tel de la vrun asistent de genetica anu 1...e rugat sa ma contacteze....e cu adevarat urgenta..



U ai auzit farsa lui Buzdugan cu studenta si asistentul ?Ar trebui sa o asculti!Asta voiai sa faci?


toti asistentii de la genetica te lasa sa dai examenul de mai multe ori!Am auzit ca o tipa l-a dat de 4 ori in 2 saptamani!Majoritatea te lasa de vreo 2 ori!Asta inseamna ca l-ai picat si a doua oara daca ti-a zis ca trebuie sa-l dai in toamna!

pasarilatilungila
elder
elder
Posts: 679
Joined: Sun Nov 14, 2004 11:33 pm

Re: U.R.G.E.N.T.Z.A. !!!!

Postby pasarilatilungila » Wed Apr 12, 2006 12:19 am

groopy wrote:
toti asistentii de la genetica te lasa sa dai examenul de mai multe ori!Am auzit ca o tipa l-a dat de 4 ori in 2 saptamani!Majoritatea te lasa de vreo 2 ori!Asta inseamna ca l-ai picat si a doua oara daca ti-a zis ca trebuie sa-l dai in toamna!

nu intelegi k ea nu vrea sa se complice cu tampenii gen invatat ? numai prostii invata ( :eggface: bleah)
e mult mai usor sa dai spaga si sa scape... ulterior devenind un medic IEMINENT care o sa ... si o sa ...
And the PRIDES shall stand as one, powerful in the LIGHT and SUPREME among BEINGS

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Wed Apr 12, 2006 7:39 am

si eu am picat genetica prima data , practicul vreua sa zic. stress mare, [promule xemenutz picat...l=-am dat a doaua oara dupa ce am citit inca putin si am luat fericita ., scris isvranu, nu-i pb.

cred ca e un fel de botez asa, ca multi au fost in situatia asta. en fin, pune mana si mai citeste lp-urile si banii da-i pe o bere un suc ceva. cu prietenii.

User avatar
hapciu
senior
senior
Posts: 317
Joined: Wed Jun 22, 2005 5:39 pm
Location: from Jamaica to the world

Postby hapciu » Wed Apr 12, 2006 2:32 pm

eu am reusit "performanta" de a pica scrisul la isvoranu. nu ma intrebati cum, ca nici eu nu stiu; probabil n-am apucat sa copiez suficient...a fost primul examen picat (ulterior am mai picat inca 3), dar nu mi s-a parut o tragedie :) mai greu a fost sa accept ca intr-adevar l-am picat intrucat am aflat vestea la telefon, de la o colega de alta nationalitate si care nu vorbea f bine romana. ea luase 6 si eu 4 si ma tot gandeam ca e imposibil, ca trebuie sa fie invers!! :D
Daca prostia ar durea am avea toti un loc de munca


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests