vai de noi!

care ne mananca zilele
mr.2cool
junior
junior
Posts: 27
Joined: Wed Jul 16, 2003 2:59 am
Location: undeva in romania

vai de noi!

Postby mr.2cool » Thu Sep 25, 2003 2:06 pm

Sa va dau un exemplu: anul trecut a fost scandal mare ca s-au scurs grilele la Licenta. Anul asta le-au scurs ei intentionat ca 2 saptamani inainte si nu s-a mai suparat nimeni. Ce va face sa credeti ca anul asta va fi altfel cu grilele din Bucuresti? E cel mai bun mod de a se fofila si de a zice ca totul a fost perfect legal. Asa or sa aiba acoperire fata de mass media. Dar am mai spus-o: din pacate la baza de date din Bucuresti vor avea acces numai cei alesi. Si cred ca toate grilele "necunoscute" la rezi vor fi de fapt supercunoscute de catre unii. Asa sa le ajute Dumnezeu!!!
Motto: " Intotdeauna vor fi 1600 de nemultumiti si 264 de multumiti." A. Nastase

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Thu Sep 25, 2003 6:27 pm

mai - stai mai ca nu e inca clar ce si cum... stai sa mai vedem... olecutza rabdare sa cloceasca si ei un comunicat oficial, ca nu e clar ce si cum... decat ca nu sunt/au fost pe internet - se pare ca nu sunt in carte, dar asta nu inseamna ca vor fi la rezidentiat.

User avatar
Tyby
Dungeon Keeper
Posts: 602
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:39 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Tyby » Thu Sep 25, 2003 7:05 pm

intamplataor, cu totul intamplator, se pare ca la licentza de anul trecut s-a rasuflat de la iashi licentza ... ashe ca ... ia mai lasatzi-ne cu Bucurestiul ... Daca vin 1500 de oameni in Iasi deodata, plus familii, prieteni etc, moare Iashiul ..
formerly known as gaurika ...

May the best from your past be the worst in your future!

Tyby out!

denim
junior
junior
Posts: 97
Joined: Mon Jul 14, 2003 8:24 pm
Location: Iasi

Postby denim » Thu Sep 25, 2003 7:21 pm

Iasul e ceva mai mare decat o gaurica
Stiu ca iti convine sa dai la tine acasa, dar nu te lua de Iasi ca e de jale.
Poate ca ar trebui sa dam toti la BUDAPESTA

User avatar
Tyby
Dungeon Keeper
Posts: 602
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:39 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Tyby » Thu Sep 25, 2003 7:59 pm

denim wrote:Iasul e ceva mai mare decat o gaurica


n-ash vrea sa ne suparam ... Un pic de respect nu cred ca ar strica ... Nu de alta, dar nu ne-am tras de shireturi pana acu ... sau poate nu tzin io minte...

Unde tzi s-a parut tzie ca m-am luat de iashi? am spus un fapt Corect si REAL! Man, nu-s venit la Bucuresti cu pluta pe Prut shi apoi pe Dunare ... Si nu mananc K****T de obicei ... aShe ca fara atacuri la persoana ... te rog ...
formerly known as gaurika ...



May the best from your past be the worst in your future!



Tyby out!

User avatar
sl0bizz
elder
elder
Posts: 671
Joined: Mon Jul 14, 2003 7:33 pm
Location: Boston
Contact:

Postby sl0bizz » Fri Sep 26, 2003 7:43 am

Ushurel, denime, ca aici sint foarte multi moldoveni, dar incompetenta Iasiului ramine ceva incontestabil.
Anul trecut am copiat si eu la licenta, ca majoritatea, dar cind s-a anuntat la TV ca i-au prins pe negro-moldovenii aia si ca s-ar putea anula licenta, punindu-ma pe mine in situatia trista de a invata, m-a apucat un rasism...
Un argument in favoarea Bucurestiului e ca aici sint oameni de peste tot, pe cind in facultatile regionale singurii care se bucura sint cei din citeva judete din jur.
Iti mai ofer un tablou romantic: profesorii mei din scoala, care parasisera tirgushorul unde locuiam numai acei 4 ani de Iasi. Imi aduc aminte de unul care spunea ca nu vazuse niciodata olteni, dar ii antipatizeaza. Cu alte cuvinte, vino pe aici sa vezi unguri, negri, olteni si alti dushmani de-ai tai.
Daca va prisosesc sau va trebuie obiecte, incercati Freecycle Bucuresti. Daca nu va trebuie nimic, ma supar.

User avatar
PLast
senior
senior
Posts: 246
Joined: Tue Jul 08, 2003 3:43 pm
Contact:

Postby PLast » Fri Sep 26, 2003 9:58 am

Hai, nu sariti unul la altul... Adevarul e ca doar Bucuresti, Cluj (eventual si Tg. Mures) sunt pregatite pt un astfel de examen. Intr-adevar intr-o zi va fi nevoie de o astfel de descentralizare, daracum nici noi si nici ei nu suntem pregatiti. Mie sincer nu-mi convine sa fac mai mult de juma' de zi pana la Iasi si sa ma duc intr-un oras unde nu stiu ce ma asteapta, ca a doua zi sa dau un examen foarte important pentru mine. La Bucuresti am mai fost, fac 9 ore cu trenul sau 8 cu microbuzul...
Anyway, descentralizare pentru mine ar insemna ceva de genul cum se dau step-urile:
Bibliografia sa fie aceeasi pt toti si examenul sa se dea in cel mai apropiat oras.
Daca as da in Iasi, pana acolo as ajunge gata obosit, ca nu pot sa dorm pe tren, plus stress si alte-cele... Nici la Bucuresti nu-mi convine ca nu imi e tocmai usor. Anul trecut am cheltuit peste 4 mil. Lei pe inscriere, drum si stat in Bucuresti. Numai drumul pana acolo ma costa peste un milion. Dar asta e, din 2 rele, prefer sa dau in capitala.

User avatar
cdarau
senior
senior
Posts: 244
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:49 pm
Location: La un capat de cablu in Viena
Contact:

Postby cdarau » Fri Sep 26, 2003 10:01 am

Eu as propune ca toate examenele sa se dea la Brasov :idea: :wink: :lol:

E oras mare, are facultatzi suficiente, se afla in centrul tarii si dupa examen se poate merge...la una mica...in Poiana :wink:

User avatar
sl0bizz
elder
elder
Posts: 671
Joined: Mon Jul 14, 2003 7:33 pm
Location: Boston
Contact:

Postby sl0bizz » Fri Sep 26, 2003 1:47 pm

In aceeasi idee, as propune Bucurestiul pentru ca are cele mai multe trenuri directe. :P de parca ne-ar baga cineva in seama....
Daca va prisosesc sau va trebuie obiecte, incercati Freecycle Bucuresti. Daca nu va trebuie nimic, ma supar.

User avatar
val
senior
senior
Posts: 144
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:05 am

Postby val » Sat Sep 27, 2003 3:53 am

sau intr-o statiune cocheta din Alpi...


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 75 guests