suntem idioti?????

care ne mananca zilele
User avatar
tulip
senior
senior
Posts: 346
Joined: Tue Oct 21, 2003 10:32 am
Contact:

suntem idioti?????

Postby tulip » Mon Dec 05, 2005 10:14 pm

certitudini
1. regia de camin trebuia sa scada cu aproximativ 300000 lei de la 1 noiembrie, dupa intalnirea USR - MEC. A scazut? EU nu stiu nimic de asa ceva. In alte centre universitare din tara s-au recalculat tarifele de cazare in camine in urma maririi subventiei de la buget.
2. Nu se stie nimic de rezi...idiotii de noi incercam sa invatam si din biblie, sa prindem un loc de cacao la anu
3.suntem niste idioti
zvonuri
1. bursa se da semestrial??? e corect ca sa se compare studenti care au facut materii total diferite? si cu maririle cum ramane? se dau tot dupa sesiunea de iarna? wape up!!!!!!!!!!!
2. se scad din bursa alea 3 saptamani de greva. eu am prezente pe alea 3 saptamani... daca nu mergeam la ore nu intram in examen - in loc sa stau si sa invat pentru rezi, sau sa ma prajesc cu burta la bec am fost la niste idioate de lp-uri in care am pierdut vremea. si nici nu iau bani pentru asta
3. ca sa se schimbe metodologia de acordare a burselor e nevoie sa fie aprobata cu un aa inainte, daca nu ma insel eu prea tare - asta ins fie ca cei care trebuiau sa ne reprezinte in senat sunt niste mamaligi si trebuie sa ii linsam ca nu ne-au zis, fie e un viciu de procedura si ii luam cu fulgi cu tot pe cei care au hotarat chestia asta
4. mai multe maine
5.ca suntem idioti e o certitudine, asa ca a fost trecuta mai sus

poate ne trezim si noi odata

Karaboo
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed Oct 19, 2005 10:40 pm

Postby Karaboo » Mon Dec 05, 2005 10:27 pm

niunea Studenţilor din România (USR) cea mai mare uniune studenţească din România, îngrijorată de bugetul propus educaţiei pentru anul 2006, şi convinsă de necesitatea rectificării inclusiv a bugetului anului 2005, a negociat pentru studenţi cu reprezentanţii guvernului în mai multe întâlniri o soluţie de ieşire din criza în care se află în acest moment învăţământul.

Lista de revendicări cu care USR s-a prezentat în faţa executivului a fost una vastă, iar la finalul negocierilor guvernul acceptânt o mare parte din aceasta.

Astfel la propunerea USR s-au convenit următoarele:
1. Majorarea subvenţiei pentru cămine-cantine acordate studenţilor de la suma de 680 000 lei/lună în acest moment, la 960. 000/ luna pentru lunile noiembrie şi decembrie 2005 precum şi pentru întreg anul 2006.

2. Indexarea sumei alocate pentru burse în bugetul de stat pe anul 2006 cu 8% faţă de nivelul anului 2005 şi identificarea unor soluţii de stimularea prin măsuri fiscale a mediului de afaceri să acorde burse private.

3. Reducerea efectivă cu 50% a tarifelor pe care studenţii le suportă pentru transportul pe calea ferată, să fie extinsă şi la trenurile rapid alături de trenurile personal şi accelerat.

4.Finanţarea de către guvern a obiectivelor de investiţii sau lucrari de realibitare, reparaţii capitale sau consolidare pentru cămine studenţeşti sau spaţii de învăţământ chiar dacă aceste finanţări ar presupune atingerea procentului de 5% din PIB. Promisiune subliniată explicit de ministrul finanţelor, domnul Sebastian Vlădescu.

5. ÃŽn bugetul de stat pe anul 2006 au fost alocate sumele necesare pentru finalizarea a 10 cămine studenţeşti precum şi suma de 140 miliarde lei pentru lucrări de reparaţii capitale ale altor cămine.

6 Acordarea şi transmiterea către universităţi a tuturor sumelor necesare pentru decontarea abonamentelor pentru transportul în comun.

7. Modificarea legii privind calitatea în învăţământ astfel încât în structura Agenţiei Române de Asigurare a Calităţii din ÃŽnvăţământul Superior să fie inclus şi un reprezentat al USR.

8. Modificarea legii învăţământului pentru clarificarea statutului masterandului şi doctorandului, ţinând cont de noile modificări ale ciclurilor universitare precum şi continuarea racordării învăţământului românesc la schimbările europene, la procesul Bologna. In acest context s-a stabilit constituirea unei comisii în care se vor regăsii şi reprezentanţii USR, precum şi alocare prin bugetul de stat pe anul 2006 a sumei de 620 de miliarde lei.

De asemena s-a stabilit ca angajamentele asumate să fie monitorizate prin întâlniri lunare cu ministrul educaţiei şi trimestriale cu ministrul de stat Gheorghe Pogea.
Având în vedere faptul că o mare parte din revendicările USR au fost satisfăcute s-a decis încheierea pentru moment a negocierilor.

Uniunea Studenţilor din România aşteaptă invitaţia guvernului de a semna protocolul care să cuprindă punctele acceptate de ambele părţi, protocol ce face parte integranta protocolul semnat de către guvern cu sindicatele.

Scoala este o comuniune elev/student - profesor, fara aceste doua entitati scoala nu poate exista. In speranta ca profesorii se vor intoarce cat mai repede in salile de curs, USR solicita guvernului rezolvarea cat mai urgenta a revendicarilor cadrelor didactice. Numai asa putem vorbi despre continuarea normala a activitatii din scoaala.

USR îşi declară sprijinul faţă de profesori şi aşteaptă cu speranţă finalizarea negocierilor.
Astia merita impuscati cu totii

Karaboo
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed Oct 19, 2005 10:40 pm

Postby Karaboo » Mon Dec 05, 2005 10:29 pm

mai sus e protocolul usr - mec
o greva mica vineri?
incepem la facultate si poate si la rectorat
ca tot nu am mai miscat nimic de mult
Astia merita impuscati cu totii

Karaboo
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed Oct 19, 2005 10:40 pm

Postby Karaboo » Mon Dec 05, 2005 10:58 pm

stiti care e principalul motiv pentru care vor sa faca bursele semestriale?
pana se recalculeaza bursele in semestrul 2, mai dureaza 3 luni... 3 luni in care dobanda creste in banca... de ce credeti ca bursa pe oct si noiembrie inca nu a venit?
Astia merita impuscati cu totii

User avatar
yva
senior
senior
Posts: 151
Joined: Fri Sep 30, 2005 12:54 am

Postby yva » Tue Dec 06, 2005 12:05 am

OK tulip!sint de acord cu tine!!!ce ar trebui facut???crezi ca o greva ar rezolva ceva???poate o greva a foamei... :twisted: eu chiar nu stiu ce am putea face!!!cine ne-ar lua in seama???nu tot noi am avea de suferit daca nu am mai veni la stagii???sincer eu nu stiu ce am putea face pt a fi luati in seama... :?
    PS:despre regia de camin nici nu stiam... :x
Yeah...right!

dumbego
senior
senior
Posts: 157
Joined: Mon Dec 08, 2003 6:19 pm

Postby dumbego » Tue Dec 06, 2005 1:32 am

normal ca nu ne ia nimeni in seama daca doar ne plangem pe forum. sau daca se manifesta 5 studentzi :evil:
climb into the sky
never wonder why

User avatar
tulip
senior
senior
Posts: 346
Joined: Tue Oct 21, 2003 10:32 am
Contact:

Postby tulip » Tue Dec 06, 2005 8:48 am

nici o grija, nu ne plangem doar pe forum
dar daca e sa fie nevoie de o miscare organizata, cati dintre voi ar iesi in strada?

pasarilatilungila
elder
elder
Posts: 679
Joined: Sun Nov 14, 2004 11:33 pm

Postby pasarilatilungila » Tue Dec 06, 2005 9:22 am

tulip wrote:nici o grija, nu ne plangem doar pe forum
dar daca e sa fie nevoie de o miscare organizata, cati dintre voi ar iesi in strada?

dar de de cintre VOI si nu zici dintre NOI ?
And the PRIDES shall stand as one, powerful in the LIGHT and SUPREME among BEINGS

User avatar
tulip
senior
senior
Posts: 346
Joined: Tue Oct 21, 2003 10:32 am
Contact:

Postby tulip » Tue Dec 06, 2005 10:20 am

pentru ca EU m-am mai implicat si am mai iesit in strada cand a fost nevoie.
multi dintre VOI prefera sa stea in fund la calculator si sa astepte sa se rezolve lucrurile din senin
asa ceva nu se va intampla
sper sa ma insel, dar daca va fi vorba de o miscare de strada sau macar de semnat o petitie, iarasi o sa fim 2-3

User avatar
adamaria
senior
senior
Posts: 216
Joined: Mon Jul 12, 2004 7:05 pm

Postby adamaria » Tue Dec 06, 2005 11:04 am

tulip wrote:nici o grija, nu ne plangem doar pe forum
dar daca e sa fie nevoie de o miscare organizata, cati dintre voi ar iesi in strada?

EU IES... :evil: :evil:

User avatar
tulip
senior
senior
Posts: 346
Joined: Tue Oct 21, 2003 10:32 am
Contact:

Postby tulip » Tue Dec 06, 2005 11:11 am

cine vrea sa se implice in rezolvarea acestor probleme sa imi dea un mesaj privat sau pe mess
azi ne adunam si incepem de maine :evil:

User avatar
alinaatudor
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Fri Dec 02, 2005 8:30 pm

Postby alinaatudor » Tue Dec 06, 2005 12:35 pm

mai...bine ca acu mai zice cineva ceva de astea..
io am auzit ca iar fac ...asa cum au facut cu vreo 3 ani in urma...scad banii pentru o bursa ca sa dea mai multe...si atunci mai stiti cum a fost...au rectificat schimbarea si dupa ce au entuziasmat vreo 50 de oamnei..care stiau ca iau bursa..au rupt listele si nu le-a mai dat...
si atunci a fost "mare" greva ...au iesit 3 prosti in strada si la rectorat...ne-a dat la tv ...si gata...apoi ni s-a zis...vesnica fraza...nu stiti ca oricum nu se face nimik...
si gata...
nu va ambalati...studentu medicinist nu stie decat sa "linga", nu face gat niciodata ca lumea...
asa ca la intrebarea cati ies in strada...cred ca stim cu totii care e raspunsul

User avatar
alinaatudor
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Fri Dec 02, 2005 8:30 pm

Postby alinaatudor » Tue Dec 06, 2005 12:51 pm

mai
am io o idee...
hai sa scriem la cotidiane centrale despre problema noastra
poate o sa ne auda cineva
cu cat sunt mai multe mesaje cu atat ne cred...
va rog..
hai sa incercam

User avatar
alinaatudor
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Fri Dec 02, 2005 8:30 pm

Postby alinaatudor » Tue Dec 06, 2005 1:04 pm

certitudini>
bursa nu se da pe perioada grevei
bursa e in val de 1,5 mil pt ca se dau mai multe
bursa se da semestrial
dc nu credeti...intrebati secretara de an

dumbego
senior
senior
Posts: 157
Joined: Mon Dec 08, 2003 6:19 pm

Postby dumbego » Tue Dec 06, 2005 5:28 pm

bursa e 1.750
shi se recalculeaza dupa primul semestru
climb into the sky

never wonder why

User avatar
pinky
senior
senior
Posts: 216
Joined: Wed Jun 01, 2005 6:10 pm
Location: aici, printre voi

Postby pinky » Tue Dec 06, 2005 5:52 pm

ce e jenant este ca la alte facultati, de exemplu Poli, au primit bursele si banii pe abonamente. Noi asteptam degeaba. Si cred ca mai tot studentul medicinist a fost la scoala in timp ce altii stateau acasa. Sa ne rasculam!!!

User avatar
alinaatudor
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Fri Dec 02, 2005 8:30 pm

Postby alinaatudor » Tue Dec 06, 2005 9:11 pm

m-as bucura sa fie asa...adik 1750..bursa
dar ..
poate aflam ceva de la secretare...mai concret

User avatar
alinaatudor
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Fri Dec 02, 2005 8:30 pm

Postby alinaatudor » Tue Dec 06, 2005 9:14 pm

sorry ca dau mai multe ...as fi putut scrie in acelasi mesaj...
mai...trebuie sa facem ceva cu tact...adik la rector..
ca stiti si voi cum sunt...razbunartroi..
adik...cine are trecere sa se duca si sa vb f f frumos...cu rectorul...sa ii explice situatia...ca nu e tocmai normal si corect ce se intampla...ca noi avem nevoie de liniste...anu 6 adik..si ca nu vrem decat ce ni se cuvine..
stiu...e o utopie...
dar poate exista cineva cu stofa de diplomat printre noi...

User avatar
tulip
senior
senior
Posts: 346
Joined: Tue Oct 21, 2003 10:32 am
Contact:

Postby tulip » Tue Dec 06, 2005 9:38 pm

asta o sa si facem
pana una alta, bursa e de 175 ron
si sunt semestriale
asta e afisat la facultate
mai multe maine

User avatar
tulip
senior
senior
Posts: 346
Joined: Tue Oct 21, 2003 10:32 am
Contact:

Postby tulip » Wed Dec 07, 2005 6:47 pm

in urma discutiilor cu doamna prorector monica pop s-au stabilit urmatoarele:
1. In momentul de fata inca nu au venit de la minister subventiile pentru camine. Cand vor veni, tarifele de cazare se vor recorela. Adica ar trebui sa fie mai mici cu aprox. 300000
2. Bursele sunt semestriale (deocamdata). Se strang semnaturi pentru a remedia absurditatea asta - e anormal ca unul cu un ex in sem 1 sa fie comparat cu unul care are 7. Din partea studemtilor protocolul a fost semnat de Calin Voicu - poate ne lamureste el cum sta treaba si de ce a fost de acord - daca e in Senat ar trebui sa reprezinte interesele studentilor. Parerea mea
3. Tot sefii de serie, de anul 6 vor avea niste borderouri pentru mutarea examanului de licenta in vara. Daca sunteti de acord, semnati, daca nu, nu.
4. In weekendul acesta vom incerca sa facem o mica adunare cu cei care vor sa se implice intr-o organizatie pentru rezidenti - care incearca sa rez mai multe pb, inclusiv legate de examenul de admitere in rezi.
Cine e interesat, sa imi dea un msg pe privat sau pe messenger

dumbego
senior
senior
Posts: 157
Joined: Mon Dec 08, 2003 6:19 pm

Postby dumbego » Wed Dec 07, 2005 8:18 pm

punctul 2 - nelamurire: unde anume putem semna pt revenirea la normal?
climb into the sky

never wonder why

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Fri Dec 09, 2005 3:22 pm

nu stiu cum naiba ziceti voi ca s-au dat mai multe burse ca la anul 3 tot in jur de 100 sunt (mai precis 104).
Ultima medie e 9,00 eu am 8,92, adik urmatoarea treapta.
Imi convine bursa pe semestre, dar sa se faca si sa se calculeze astefel incat sa nu fie in dezavantaj pentru nimeni.

User avatar
tulip
senior
senior
Posts: 346
Joined: Tue Oct 21, 2003 10:32 am
Contact:

Postby tulip » Fri Dec 09, 2005 7:22 pm

nu s-au dat mai multe burse
dimpotriva
si s-ar parea ca in semestrul doi se vor da si mai putine, pentru ca nu sunt suficienti bani, cf. Doamnei Prorector Monica Pop - acesta este unul din motivele principale pentru care au devenit ele semestriale
asta in conditiile in care ministerul ar fi dat cu 8% mai multi bani pentru burse.
din nou, cf Doamnei Prorector Monica Pop, au venit mai putini bani pentru burse
nu pot sa zic ca inteleg
dar in fine
poate voi intelegeti mai bine

User avatar
yva
senior
senior
Posts: 151
Joined: Fri Sep 30, 2005 12:54 am

Postby yva » Fri Dec 09, 2005 8:37 pm

deci nu se mai poate face nmk in problema burselor?!se auzea ceva de niste semnaturi stranse...sa inteleg ca s-a abandonat ideea? :? eu credeam (speram) ca facem greva... :roll:
Yeah...right!

User avatar
tulip
senior
senior
Posts: 346
Joined: Tue Oct 21, 2003 10:32 am
Contact:

Postby tulip » Fri Dec 09, 2005 10:19 pm

semnaturi se strang
bateti-i la cap pe sefii de serie
sau veniti sa semnati la ssm
pana luni la amiaza

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Sat Dec 10, 2005 1:03 am

daca dadeau mai mult cu 5 burse veneam si eu la semnat sa mor eu:)

User avatar
liana_ro2004
senior
senior
Posts: 124
Joined: Tue Aug 30, 2005 2:34 pm
Location: Acasa

Postby liana_ro2004 » Sat Dec 10, 2005 3:30 pm

Dar nu se poate face o petie adresata rectoratului care sa contina toate doleantele studentilor? Semnata de cat mai multi dintre noi. Nu stiu cine ar trebui sa ia initiativa in cazul asta, dar in privinta lui Calin Voicu eu am niste retineri, umbla zvonul ca nu are nici situatia incheiata pe anul trecut...nu stiu cat de relevant este, dar eu mi-am pus niste semne de intrebare. Se gaseste vreun reprezentant SSMB care sa-si asume responsabilitatea pentru un protest?

User avatar
tulip
senior
senior
Posts: 346
Joined: Tue Oct 21, 2003 10:32 am
Contact:

Postby tulip » Sat Dec 10, 2005 6:07 pm

scrieti aici toate doleantele studentilor
si facem o scrisoare deschisa sau ceva
oricum, se va auzi la rectorat
dar daca e nevoie, iesiti in strada?

User avatar
yva
senior
senior
Posts: 151
Joined: Fri Sep 30, 2005 12:54 am

Postby yva » Sat Dec 10, 2005 6:16 pm

eu ies!am vb cu colegii mei...erau de acord:"Da , este bine ca iesiti in strada,asa sa faceti,poate ne dau si bibliografia pt rezi mai repede!" :roll:
Yeah...right!

rowana
junior
junior
Posts: 84
Joined: Thu Nov 17, 2005 10:10 pm
Location: romania

Postby rowana » Sat Dec 10, 2005 9:09 pm

si eu ies.....

User avatar
liana_ro2004
senior
senior
Posts: 124
Joined: Tue Aug 30, 2005 2:34 pm
Location: Acasa

Postby liana_ro2004 » Sat Dec 10, 2005 11:12 pm

Si eu am vb cu cativa colegi (anul 6) si suntem pregatiti sa iesim in strada pt a ne sustine drepturile.
Cine vrea sa redacteze scrisoarea deschisa?

User avatar
tulip
senior
senior
Posts: 346
Joined: Tue Oct 21, 2003 10:32 am
Contact:

Postby tulip » Sun Dec 11, 2005 4:32 pm

spuneti ce vreti sa contina scrisoarea deschisa si se va rezolva

User avatar
alinaatudor
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Fri Dec 02, 2005 8:30 pm

cred ca am spus...dar io asta vreau sa contina scrisoarea

Postby alinaatudor » Sun Dec 11, 2005 6:16 pm

din partea mea:
1). bursele ar trebuie date integral...fara sa ni se opreasca banii pe 3 sapt de greva
2). bursele ar trebui recorelate, tinandu-se cont de marirea bugetului aprobata in urma cu cateva sapt...adik dupa acea greva...
3). acordarea subventiilor pe transportul cu rapidul si IC.(50%)
4). micsorarea regiei de camin in conformitate cu deciziile luate la nivel de ministerul invatamantului
5). bursele sa fie acordte ca si pana acum...anual...(daca se poate sa fie explicata situatia modulelor de la facultatea noastra...dar cred ca deja e cunoscuta situatia...)
6). sper ca in urma scrisorii sa nu fie luate nici un fel de masuri...de "descurajare" a celor ce protesteaza...mai ales ca unii dintre noi suntem anu 6.
7). prin aceasta scrisoare as dori sa aducem la cunostinta "celor sus pusi"...ca am dori sa fim consultati in viitor cu privire la deciziile care ne vizeaza...mai ales...la deciziile privind bursele(marirea numarului in detrimentul valorii...adik...daca suntem sau nu de acord sa se dea mai multe si in valoare mai mica...)...in acest caz majoritatea ar decide...


daca mai are cineva ceva de adaugat...eu astept sugestii de la cei de an mai mic.,...pt ca ....deciziile luate ii vor afecta pe ei...pe parcursul urmatorilor ani...
CUM AR ZICE UNII...BINE CA EU MAI AM UN PIC SI SCAP...DE CEA MAI DE CCAT FACULTATE...

User avatar
tulip
senior
senior
Posts: 346
Joined: Tue Oct 21, 2003 10:32 am
Contact:

Re: cred ca am spus...dar io asta vreau sa contina scrisoar

Postby tulip » Sun Dec 11, 2005 7:22 pm

alinaatudor wrote:din partea mea:
1). bursele ar trebuie date integral...fara sa ni se opreasca banii pe 3 sapt de greva
2). bursele ar trebui recorelate, tinandu-se cont de marirea bugetului aprobata in urma cu cateva sapt...adik dupa acea greva...
3). acordarea subventiilor pe transportul cu rapidul si IC.(50%)
4). micsorarea regiei de camin in conformitate cu deciziile luate la nivel de ministerul invatamantului
5). bursele sa fie acordte ca si pana acum...anual...(daca se poate sa fie explicata situatia modulelor de la facultatea noastra...dar cred ca deja e cunoscuta situatia...)
6). sper ca in urma scrisorii sa nu fie luate nici un fel de masuri...de "descurajare" a celor ce protesteaza...mai ales ca unii dintre noi suntem anu 6.
7). prin aceasta scrisoare as dori sa aducem la cunostinta "celor sus pusi"...ca am dori sa fim consultati in viitor cu privire la deciziile care ne vizeaza...mai ales...la deciziile privind bursele(marirea numarului in detrimentul valorii...adik...daca suntem sau nu de acord sa se dea mai multe si in valoare mai mica...)...in acest caz majoritatea ar decide...


daca mai are cineva ceva de adaugat...eu astept sugestii de la cei de an mai mic.,...pt ca ....deciziile luate ii vor afecta pe ei...pe parcursul urmatorilor ani...
CUM AR ZICE UNII...BINE CA EU MAI AM UN PIC SI SCAP...DE CEA MAI DE CCAT FACULTATE...

1. bursele nu vor veni mai mici din cauza celor 3 spat de greva
2. cresterea cu 8% a burselor - nu exista deoarece facultatea nu a primit mai multi bani de la MEC - cf Doamnei Prorector Monica Pop - trebuie verificat
3.subventiile vor fi acordate pb de la inc anului urm, cand o sa primim (sau ar trebui sa primim noile carnete de reduceri CFR
4.micsorarea chiriei la camine se va realiza dupa ce Serviciul Social va primi subventia marita - inca nu au ajuns banii; pentru cei care au platit deja noiembrie sau dec, banii platiti in plus se vor scadea de pe lunile urm - parerea mea - pastrati chitanta(sau sa o cereti)
5. cu bursele acordate anual sau semestrial e o intreaga discutie - nimeni nu pare sa fie de acord cu acordarea lor semestriala si totusi asa pare sa se intample. motivele(cele reale) chiar imi scapa
6. nu va fi vorba de nici un fel de descurajari (sau cel putin asa sper :shock: )
7. studentilor le-a fost adusa la cunostinta masura de acordare semestriala - sau cel putin unuia dintre noi - in comisia de acordare a burselor a fost un student, care a fost de acord cu aceasta masura , sau cel putin asa ne-a zis doamna prorector.
Oricum, poate reusim sa sch ceva - faza aia cu stransul semnaturilor.
pb e ca in momentul de fata sunt niste faze nasoale nu demiterile unor directori de spitale - care cam sunt in conducerea UMF, asa ca sincer nu stiu in ce masura se poate rez ceva zilele astea

User avatar
Neo
Nervos (C)
Posts: 301
Joined: Sat Oct 23, 2004 11:33 pm

Postby Neo » Mon Dec 12, 2005 7:30 am

On-topic: da. Justificari nu cred ca trebuie sa dau, stim toti de ce am dat la Medicina...:lol:
Thou art eternal darkness
Thou art eternal heresy
Thou art day and night
Thou art the flame inside
I'll make my misery thy saturnine

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Sat Dec 17, 2005 2:34 pm

deci?
s-a marit bursa?
se ieftineste chiria la camin?
se dau anuale sau semetriale bursele?

dumbego
senior
senior
Posts: 157
Joined: Mon Dec 08, 2003 6:19 pm

Postby dumbego » Sat Dec 17, 2005 2:37 pm

voua chiar nu va place misterul? :evil:
climb into the sky

never wonder why

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Sat Dec 17, 2005 2:56 pm

mie nu prea.. :)

rowana
junior
junior
Posts: 84
Joined: Thu Nov 17, 2005 10:10 pm
Location: romania

Postby rowana » Sat Dec 17, 2005 6:15 pm

nici mie nu imi place misterul.
poate vom afla prin februarie-martie daca bursele se vor da anual sau semestrial.
credeti ca ii pasa cuiva de noi.............

User avatar
liana_ro2004
senior
senior
Posts: 124
Joined: Tue Aug 30, 2005 2:34 pm
Location: Acasa

Postby liana_ro2004 » Sun Dec 18, 2005 5:25 pm

Eu am inteles ca deja s-a hotarat ca burselele sa se dea anual, in urma intrunirii senatului facultatii, in cursul acestei saptamani. Alte decizii luate nu am aflat.


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 99 guests