Licenta!!! ajutor

care ne mananca zilele
Elah
Posts: 4
Joined: Wed Apr 04, 2018 6:01 pm

Licenta!!! ajutor

Postby Elah » Wed Apr 25, 2018 5:31 pm

Buna, am o problema cu licenta si am nevoie de ajutor. Sunt in anul 6, si profu (coordonatorul) tot nu vrea sa ma ajute!!! am terminat partea generala dupa niste modele gasite pe google si dupa o schita pe care profu mi-a facut-o cand m-am dus prima oara la el, ca de atunci imi tot spune cazuri sau copiaza de acolo ca nu are treaba lumea :)))). Tema este bronsita cronica astmatiforma (tratament si diagnostic), dar culmea este ca dupa ce mi-a spus ca imi da cazuri, mi-a spus sa ma duc la spitalul Marius Nasta sa gasesc ca el nu are despre asa ceva:))))...in fine m-am dus si dupa zile de cautat imi spune ca ei nu mai folosesc acest termen de bronsita cronica astmatiforma ci doar de BPOC :(..si zic eu pai si de mi-a dat (profu) tema asta daca nu e corecta...au zis ca nu stiu si sa incerc sa vorbesc cu el si sa o schimb...intrebarea mea : chiar asa este diagnosticul acesta numai exista??? m-au intrebat de unde am scris si le-am spus ca din harrison si gherasim si ce am mai gasit in engleza/net. Si inca o intrebare poti sa inventezi niste cazuri???

sper sa ma puteti ajuta, multumesc....

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Licenta!!! ajutor

Postby andy gavrilescu » Wed Apr 25, 2018 6:29 pm

parca pe vremea mea existau amandoua.
daca ti-a dat lucrare cu titlul ala inseamna ca exista.
si nu, nu poti inventa cazuri, treb sa faci cu cele gasite de tine. si eu am stat vreo doua luni prin arhiva la sectia gastroenterologie pana sa strang 25 de cazuri cu care sa pot lucra.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

Elah
Posts: 4
Joined: Wed Apr 04, 2018 6:01 pm

Re: Licenta!!! ajutor

Postby Elah » Wed Apr 25, 2018 6:39 pm

multumesc mult ca mi-ai raspuns...am gasit si in engleza diagnosticul asta si persoane care au asa ceva dar pe net!!! in fine o sa ma duc saptamana viitoare la el ca acum e plecat nu stiu unde si o sa il intreb ca sa ma lamureasca mai bine...nu stiu ce sa mai fac in legatura cu cazurile astea, astazi am stat de la 6 pana la 3 sa caut si tot degeaba...off daca stiam ii ziceam ca vreau astmul bronsic....o sa incerc sa ma duc la arhiva pentru ca pe sectie nu am nici o sansa :(...

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21858
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Licenta!!! ajutor

Postby Melania » Wed Apr 25, 2018 8:45 pm

Elah wrote:Buna, am o problema cu licenta si am nevoie de ajutor. Sunt in anul 6, si profu (coordonatorul) tot nu vrea sa ma ajute!!! am terminat partea generala dupa niste modele gasite pe google si dupa o schita pe care profu mi-a facut-o cand m-am dus prima oara la el, ca de atunci imi tot spune cazuri sau copiaza de acolo ca nu are treaba lumea :)))). Tema este bronsita cronica astmatiforma (tratament si diagnostic), dar culmea este ca dupa ce mi-a spus ca imi da cazuri, mi-a spus sa ma duc la spitalul Marius Nasta sa gasesc ca el nu are despre asa ceva:))))...in fine m-am dus si dupa zile de cautat imi spune ca ei nu mai folosesc acest termen de bronsita cronica astmatiforma ci doar de BPOC :(..si zic eu pai si de mi-a dat (profu) tema asta daca nu e corecta...au zis ca nu stiu si sa incerc sa vorbesc cu el si sa o schimb...intrebarea mea : chiar asa este diagnosticul acesta numai exista??? m-au intrebat de unde am scris si le-am spus ca din harrison si gherasim si ce am mai gasit in engleza/net. Si inca o intrebare poti sa inventezi niste cazuri???

sper sa ma puteti ajuta, multumesc....

Suck his cock-see what happens.

Elah
Posts: 4
Joined: Wed Apr 04, 2018 6:01 pm

Re: Licenta!!! ajutor

Postby Elah » Wed Apr 25, 2018 8:55 pm

Melania wrote:
Elah wrote:Buna, am o problema cu licenta si am nevoie de ajutor. Sunt in anul 6, si profu (coordonatorul) tot nu vrea sa ma ajute!!! am terminat partea generala dupa niste modele gasite pe google si dupa o schita pe care profu mi-a facut-o cand m-am dus prima oara la el, ca de atunci imi tot spune cazuri sau copiaza de acolo ca nu are treaba lumea :)))). Tema este bronsita cronica astmatiforma (tratament si diagnostic), dar culmea este ca dupa ce mi-a spus ca imi da cazuri, mi-a spus sa ma duc la spitalul Marius Nasta sa gasesc ca el nu are despre asa ceva:))))...in fine m-am dus si dupa zile de cautat imi spune ca ei nu mai folosesc acest termen de bronsita cronica astmatiforma ci doar de BPOC :(..si zic eu pai si de mi-a dat (profu) tema asta daca nu e corecta...au zis ca nu stiu si sa incerc sa vorbesc cu el si sa o schimb...intrebarea mea : chiar asa este diagnosticul acesta numai exista??? m-au intrebat de unde am scris si le-am spus ca din harrison si gherasim si ce am mai gasit in engleza/net. Si inca o intrebare poti sa inventezi niste cazuri???

sper sa ma puteti ajuta, multumesc....

Suck his cock-see what happens.



Na i'm good...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Licenta!!! ajutor

Postby Chingachgook » Thu Apr 26, 2018 3:36 pm

nu o sa citeasca nici draq vreo litera din ce scrii tu acolo
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests