camin

care ne mananca zilele
seiko
junior
junior
Posts: 29
Joined: Tue Aug 04, 2015 4:44 pm

camin

Postby seiko » Tue Aug 04, 2015 4:54 pm

mai am putin de invatat pana sa ajung acolo dar vreau sa stiu din timp, pot sa imi aduc cainele in camin?
nu e mare, e husky, bine dresat, face DOAR afara si nu stiu ce rau ar putea face un caine din moment ce am auzit ca se mai zaresc si sobolani
am auzit pe un baiat la politehnia care are caine in camin, sper sa aflati pentru mine, multumesc!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: camin

Postby Chingachgook » Tue Aug 04, 2015 5:12 pm

nu ai voie si nici nu e indicat. cand esti la cursuri si colegul e in camera ce face, sta cu cainele?

cainele lasa par si miroase, si asa camera e cat un chibrit
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: camin

Postby mihai_525 » Tue Aug 04, 2015 5:49 pm

in camin la medicina
nici o fata nu-i virgina
scria in toaleta comuna de la et2 din p20
revenind
un caine este cel mai bun prieten al omului
sunt sobolani de marimea unei pisici, confirm
un caine e bine venit
mai ales ca se cam fura prin camine
DAR
e totusi husky
il chinui
lui ii trebuie natura
lasa cainele la bunici
America first

seiko
junior
junior
Posts: 29
Joined: Tue Aug 04, 2015 4:44 pm

Re: camin

Postby seiko » Wed Aug 05, 2015 10:49 am

ca sa las cainele la bunici ar tebui sa il omor, nu e vorba ca il chinui ca are o jucarie kong si nu are treaba, sta cu aia non-stop daca il las, si eu zic ca pot sa imi fac timp sa il scot afara o ora pe zi sa alerge
dar se fura? serios? si legat de colegul de camera nu aduc cainele din prima zi, stau si stabilesc cu el daca e de acord
si fara legatura e chiar asa de greu la medicina cum aud peste tot? ca ai mei nici nu vor sa ma lase ca nu fac fata cica dar eu zic ca fac

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: camin

Postby Chingachgook » Wed Aug 05, 2015 11:02 am

poate ai tai te cunosc mai bine

nu o sa ai ora aia la dispozitie in fiecare zi. mai ales in primul an programul e foarte incarcat.

se fura intre niste limite, nu e chiar jungla.

te-ai gandit sa iti iei un acvariu cu pesti in loc?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: camin

Postby Calico » Wed Aug 05, 2015 11:21 am

eu o injur si azi pe tipa care mi-a recomandat sa-mi iau acvariu cu pesti

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: camin

Postby Chingachgook » Wed Aug 05, 2015 11:24 am

de ce, lasa par?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

seiko
junior
junior
Posts: 29
Joined: Tue Aug 04, 2015 4:44 pm

Re: camin

Postby seiko » Wed Aug 05, 2015 11:26 am

am fost si la nationala la biologie, si nici macar nu am incercat, am fost la olimpada pt ca asa zicea profa (eu nici nu voiam) si am invatat putin sa nu ma fac de ras si am ajuns la nationala si la cel mai bun liceu din orasul meu sunt elevi care se pregatesc special pt asta tot anul si alte materii nu fac( adica profa de bio spune in cancelarie ca ala e elev de olimpiada si atat) eu zic ca pot, sunt genul care prinde repede + ca imi place biologia( si chimia oarecum); de obicei pe la ce ore va treziti si va culcati ?
si sigur nu e voie? sau nu are nimeni si nu crezi ca e voie? apropo daca mai stiu persoane care intra la camin pot sa aleg sa stau cu cine vreau?

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: camin

Postby Calico » Wed Aug 05, 2015 11:28 am

K, tu ai curatat vreodata un acvariu?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: camin

Postby Chingachgook » Wed Aug 05, 2015 11:38 am

seiko wrote:am fost si la nationala la biologie, si nici macar nu am incercat, am fost la olimpada pt ca asa zicea profa (eu nici nu voiam) si am invatat putin sa nu ma fac de ras si am ajuns la nationala si la cel mai bun liceu din orasul meu sunt elevi care se pregatesc special pt asta tot anul si alte materii nu fac( adica profa de bio spune in cancelarie ca ala e elev de olimpiada si atat) eu zic ca pot, sunt genul care prinde repede + ca imi place biologia( si chimia oarecum); de obicei pe la ce ore va treziti si va culcati ?
si sigur nu e voie? sau nu are nimeni si nu crezi ca e voie? apropo daca mai stiu persoane care intra la camin pot sa aleg sa stau cu cine vreau?


pai te-ai dus degeaba?
trebuia macar sa incerci, nu stii de unde sare iepurele.

e bine ca prinzi repede, o a te ajute in restante. ca sa nu ai restante trebuie sa tocesti bazat. eu ma culc la 2 si ma trezesc la 8 fara ceva.
in primul an nu stai cu cine vrei, stai cu cine se nimereste (in cazul fericit ca prinzi loc). din al doilea an iti cam poti alege, desi daca te lauzi in serie ca vrei sa iti aduci catzelul nu o sa vrea nimeni sa stea cu tine

e clar stipulat in regulamentul caminului ca nu ai voie cu animale de companie.
nu te lua dupa legenda ca in camin la poli se intampla nu stiu ce pentru ca aia sunt alta specie de oameni.


decat o intrebare am: de unde stii ce spune profa in cancelarie? esti dintre aia enervantii care se baga in seama cu profesorii?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

seiko
junior
junior
Posts: 29
Joined: Tue Aug 04, 2015 4:44 pm

Re: camin

Postby seiko » Wed Aug 05, 2015 11:50 am

nu nu sunt genu, sunt genu care se cearta cu profesorii pt ca nu recunosc ca gresesc si hai sa fiu sigur aici va intreb si pe voi: la hipofiza (sa vad daca imi mai amintesc) nucleii supraoptici au legaturi cu lobul posterior al hipofizei(neurohipofiza) si pleaca din hipotalamusul anterior nu? proful meu de bio spunea ca vin din posterior (adica din hipotalamusul posterior in hipofiza posterioara) (am schimbat liceul si am dat de un prof asazis "bun" dar a trebuit sa invat totul singur) <-- chiar vreau raspuns la asta
apropo de prima chestie se stie ca asa se face la liceul ala, de acolo vin aproape toti olimpicii din judet si profesorii barfesc intre ei mai mult ca oricine, mama e profesoara
ma refeream ca nu credeam ca am sanse sa fiu primul la judeteana ca a spus si profa ca "noi incercam sa luam un puntaj cat mai onorabil nu avem cum sa ii luam pe cei de la LVA" dar am facut-o

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: camin

Postby Chingachgook » Wed Aug 05, 2015 11:57 am

cum ma sa te certi cu profesorii?

mai formuleaza o data intrebarea conform cu un limbajul unui copil de 17 ani, nu ca la clasa a 2a.

nu inteleg de ce te-ai mutat de la vasile alecsandri. ai facut vreo boacana?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

seiko
junior
junior
Posts: 29
Joined: Tue Aug 04, 2015 4:44 pm

Re: camin

Postby seiko » Wed Aug 05, 2015 12:28 pm

nu am fost la lva nu mi-a placut liceul ala eram la racovita si am merg la LMK
nu era cearta gen tipa si el tip si eu era mai mult o disputa si am am formulat intrebarea de 2 ori, prima data cand preda si apoi am fost la el in pauza si tot pe a lui o tinea si am lasat-o ca el, ceva timp mai tarziu tipa la mine, citez "tampitule care esti daca stiai biologie ajungeai la nationala iti cresc cornite...." pentru ca nu scriam tot dupa dictare (tin sa mentionez ca am un caiet cu absolut toata materia adunata din mai multe manuale si nu mai scriu aceleasi chestii de mai multe ori pt ca erau simple) voiam sa ii spun ca daca ma pregatea macar putin poate ajungeam la nationala dar am tacut:))

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: camin

Postby Chingachgook » Wed Aug 05, 2015 12:33 pm

mie cand imi spune unu tampitule, imi tremura barbia, im vine sa plang si ma pierd.


de ce nu dai la galati la facultate? si scapi si de problema cu cainele
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

seiko
junior
junior
Posts: 29
Joined: Tue Aug 04, 2015 4:44 pm

Re: camin

Postby seiko » Wed Aug 05, 2015 12:38 pm

de unde pana unde galati? exclus, eu zic ca ma descurc la bucuresti, de ce de ce sa dau la galati? tu de unde esti? la galati ultima medie e in jur de 9.5 si se dau aceleasi intrebari mereu, nu am chef sa tocesc

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: camin

Postby Chingachgook » Wed Aug 05, 2015 12:56 pm

eu sunt din buzau.

la bucuresti e mai usor decat la galati dar nu cu mult.

pe de alta parte tocitul pentru admitere ar fi un antrenament bun, o sa mori altfel cand vezi cata e anatomia aia. va preda ala in 2 cursuri cat toata biologia din liceu (alea 10 manuale de care zici).
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: camin

Postby mihai_525 » Wed Aug 05, 2015 12:58 pm

seiko este clona lu andy
America first

seiko
junior
junior
Posts: 29
Joined: Tue Aug 04, 2015 4:44 pm

Re: camin

Postby seiko » Wed Aug 05, 2015 1:01 pm

nu cred ca e acelasi tocit macar chestiile de la anatomie au o logica dar tocitul de care zic eu e in felul urmator:
iei cartea cu 1000 de intrebari si la fiecare intrebare inveti raspunsul pe care trebuie sa il dai, unele raspunsuri sunt gresite clar adica in carte zice clar o chestie si raspunsul ala e total gresit dar tu asa trebuie sa il inveti, stiu un baiat care a dat si a luat 9 si ceva si nu a intrat i el nu invata biologie prea multa pur si simplu invata intrebarile si ce raspuns trebuie sa dea

seiko
junior
junior
Posts: 29
Joined: Tue Aug 04, 2015 4:44 pm

Re: camin

Postby seiko » Wed Aug 05, 2015 1:02 pm

andy e clona mea

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: camin

Postby Chingachgook » Wed Aug 05, 2015 1:26 pm

nu te amagi cu logica. nu e. trebuie sa tocesti.
inveti 100 de intrebari pe zi, in 10 zile nu ai ce face.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Doctapper
junior
junior
Posts: 93
Joined: Wed Aug 13, 2014 1:12 pm

Re: camin

Postby Doctapper » Sat Sep 05, 2015 7:41 pm

Lasa-ti cainele acasa.
Nu e numai dupa tine, din moment ce convietuiesti si cu alte persoane
Iar un caine intr-o camera de camin e suicid total. Si ca miros, si ca mizeria pe care o lasa.
Sa nu mai zic de zgomot

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: camin

Postby Chingachgook » Mon Sep 07, 2015 12:57 pm

toti posesorii de caini/pisici au convingerea ca al lor e linistit si nu miroase.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Doctapper
junior
junior
Posts: 93
Joined: Wed Aug 13, 2014 1:12 pm

Re: camin

Postby Doctapper » Tue Sep 08, 2015 2:33 pm

Sigur ca da.
O sa-i fie de ajuns colegul/colegii in materie de mizerie


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests