FIZIOLOGIE anul 2

care ne mananca zilele

V-au placut cursurile de EKG?

Da.
32
47%
NU.
17
25%
N-am fost la cursuri:P
19
28%
 
Total votes: 68

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Sun Apr 03, 2005 6:24 pm

cum sa iti trimitem cursurile sefa? spune ce nelamuriri ai poate le rezolvam online:P

b3? cum se poate asa ceva? dak e luat un examen nu e luat si pentru toamna? in fine, tot felu de idei le vin... Apropo eu am fost la contestatie, puteai sa vii s-au discutat unele lucruri interesante, n-a fost numai "discutie despe lucrari", cum se face de obicei la o contestatie.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Postby b3 » Tue Apr 05, 2005 8:50 pm

Mnu, mersi, nu-mi plac contestatiile. Foarte rar chiar te baga cineva in seama si chiar daca aici a fost diferit, asta o aflam de-abia dupa. :)

Nu stiu ce sa zic de chestia cu partialul anulat, eu asa am auzit un zvon, dar circula multe. Concluzia ar fi "invatati, copii, invatati" :)
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

candidatii
junior
junior
Posts: 87
Joined: Sat Oct 02, 2004 8:19 pm
Contact:

Postby candidatii » Thu Apr 28, 2005 11:47 pm

Se stie cine va tine in continuare cursurile de fiziologie ?

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Postby b3 » Fri Apr 29, 2005 10:32 pm

candidatii wrote:Se stie cine va tine in continuare cursurile de fiziologie ?


se zvoneste ca Zagrean, cusurile de sistem nervos
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
radu
junior
junior
Posts: 49
Joined: Fri Aug 01, 2003 3:51 pm

Postby radu » Tue May 17, 2005 8:05 pm

cursuri de fizio sistem nervos:
- excitabilitate, procesare a semnalului, sinapsa - prof. Zagrean
- Echilibru si auz - dr Vranceanu
- Neuromuscular - dr Braga
- Functii cognitive superioare - dr Braga
- analizator optic

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Tue May 17, 2005 9:38 pm

mai sunt 5 cursuri? pai nu mai este timpul fizic.... zic eu

User avatar
radu
junior
junior
Posts: 49
Joined: Fri Aug 01, 2003 3:51 pm

Postby radu » Wed May 18, 2005 11:46 am

primele trei sunt sigure.. urmatoarele nu se stie daca o sa fie asa cum le-am scris mai sus (independente) sau o sa fie compactate in celelalte cursuri.

si inca o stire mult asteptata.. examenul va fi scris

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Thu Jun 02, 2005 10:06 pm

se zvonea ca daca nu iei examenul in vara ti se anuleaza si partialul, ei baieti NU este adevarat. Sursa: Prof. Dr. Leon Zagrean

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Postby b3 » Fri Jun 03, 2005 10:47 pm

Pai nu tot el a zis si "zvonul" ? Si cu daca nu iei in vara dai oral in toamna cum a ramas ? Tot zisa de el la curs.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Fri Jun 03, 2005 11:52 pm

sperieturi...

Paul
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Mon Jan 10, 2005 2:41 am
Contact:

Postby Paul » Thu Oct 27, 2005 7:18 pm

Bah,ashtia care suntetzi acum anul II,pentru sanatatea voastra invatzatzi fiziologia macar din cursuri, Haulica,Guyton in romana(in engleza daca va tzine ) shi Groza(nu neaparat pe toate sau din toate odata ,sunt notziuni mai bine explicate fie intr-o carte sau alta). Neaparat, ducetzi'va la lucrarile alea din timpul anului shi scrietzi macar de 7 ,altfel doar cu prezentza shi foaia goala va shtergetzi la fund,shi ducetzi'va la partzial.Altfel,riscatzi sa ajungetzi cu examenul asta prin prelungite sau credite ,care se mai shi platesc,ramanetzi in urma cu anul III (cand incepe sa fie frumos) shi ce alte probleme vor mai interveni.
Pa pa!

alaendra
Posts: 1
Joined: Wed Nov 16, 2005 4:59 pm
Contact:

fiziologie anul II

Postby alaendra » Wed Nov 16, 2005 9:38 pm

Sunt anul 3 si am trecut prin aceeasi poveste cu module...In vara punctajul era facut dupa ceea ce s-a predat la cursuri, insa cei care au corectat au dat notele dupa cum au vrut ei...Toate lucrarile de peste 8 au fost recorectate de Zagrean, iar la contestatie, cel putin la seria mea, Zagrean nu a vrut sa treaca pe nimeni, chiar daca aveau scris de peste 5.Plus ca am avut subiect din ultimul curs, la care eram cateva persoane in sala...Mergeti la cursuri macar atunci cand vine profu, de prezenta.Bafta!!!

Carcotashul
junior
junior
Posts: 38
Joined: Tue Nov 15, 2005 3:35 pm

Postby Carcotashul » Wed Nov 16, 2005 10:09 pm

din postura de fost restantier la fizio va pot spune ca:

inafara de zagrean si artino, si tipa de la ekg, mai preda bubuianu 3 sau 4 cursuri de pulmonar si 2 cursuri de ekilibru acido bazic. la sis nv e posibil sa vina si altii inafara de zagrean dar la alea nu am fost :) asa ca nu prea stiu. doar cursurile lui bubuianu si cele de ekg sunt pe intelesul studentului. ale lui artino sunt o combinatie alambicata intre guyton, haulica si groza , iar la zagrean e in mare parte guyton si la sis nv are el o carticica visinie.

anu trecut lucrurile au stat in felu urmator : cei care au luat partialul (se dau note mari), puteau lua la examenul din vara orice nota kiar si sub 5 atata timp cat iesea nota de trecere din media aritmetica a acestora ex 7 si 3 => 5. media la fizio se calcula : 70% nota examen cu 30% nota lp

va recomand sa mergeti la partial fiindca in vara cei care dau toata materia vor sustine 10 sub, iar acele 10 sub sunt hotarate pe loc de zagrean si sunt tare aiurea si mai grele ca cele din primavara : clamparea arterei carotide, vidul pleural, starling la niv capilarelor pulmonare . corectarea e facuta de asistenti iar daca aveti tupeul sa mergeti la contestatie veti avea de a face cu artino care rezolva favorabil 1 contestatie din 40 si orice ai zice in apararea ta , te va ameninta cu diverse kestii
in toamna de regula se dau sub usoare si am fost surprins sa vad zeci si zeci de oameni cu 5 si 6 si cativa cu 8 sau 9 . maj asis ar fi corectat functie de cantitate si nu calitate. adik scrii peste 6 pagini atunci ai trecut

anu trecut zagrean a vrut sa dam ex oral si in final sa facut lista cu cei impotriva si majoritatea evident a castigat. sa nu vrea sa va faca voua acest lucru mai ales ca incepand de anu trecut si ex de histo e oral si unde daca ai bulan nimeresti cu un examinator care numai de histo nare kef sa vb si treci cu 10, dar daca si dai de aia tineri, te toaca rau si ai de vb
fata de situatia de acum 2 ani in care au tinut re re ul de mai aveau putin si ajungeau in vara, zagrean a hotarat sa taie in carne vie si sa lase doar restanta de toamna si cea de sesiune prelungita . bagati bine la cap ca NU EXISTA CREDITE DIN 2 in 3

asa ca : Sa invatati bine !!!

User avatar
pinky
senior
senior
Posts: 216
Joined: Wed Jun 01, 2005 6:10 pm
Location: aici, printre voi

Postby pinky » Thu Nov 17, 2005 1:32 am

nu exista credite, dar exista mama re-re-ului...sa fim seriosi. Restanta la fizio s-a dat de 4 ori. Prost sa fi si sa nu iei, da-o incolo de treaba.
Nu mai speria copii, lasa-i sa se bucure si ei de anul II ca urmeaza apoi anul III cu trezit de dimineata si jogging prin tot bucurestiul.
Enjoy

Carcotashul
junior
junior
Posts: 38
Joined: Tue Nov 15, 2005 3:35 pm

Postby Carcotashul » Thu Nov 17, 2005 1:52 am

lol e marfa 3 ul, pierzi vremea, adio prezenta in spital, si vad ca unele catedre kiar au fost cu greva. orice an e misto primu semestru porma is examenele la usa. lasai sa dardaie sa nu ajunga cu 4 sau 5 re re uri si liste la rectorat, decanat sau pe unde se mai depun

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Thu Nov 17, 2005 3:47 pm

daca faci la municipal, ce jogging ?:)

User avatar
pinky
senior
senior
Posts: 216
Joined: Wed Jun 01, 2005 6:10 pm
Location: aici, printre voi

Postby pinky » Thu Nov 17, 2005 5:48 pm

pai si daca faci la municipal, tot tre sa ajungi si pe la Sp. 9 la imuno si fiziopat. Si ce, daca vii din regie, decat sa astepti 601 mai bine alegi umpic pana la SUUB.

kitten
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Mon Nov 21, 2005 3:43 pm
Contact:

Postby kitten » Tue Nov 22, 2005 1:56 pm

eu n-am reusit sa inteleg cursurile de EKG; am mai facut EKG-ul si anul trecut la biofizica si mi-a fost predat altfel; sunt anumite detalii care difera (spre exemplu conventia cu + si - din cercul lui Cabrera, care in cursul de fiziologie nu e numit asa);ce-am facut anul asta la fizio cu ce-am facut anul trecut la biofizica s-au facut varza in capul meu;
EKG-ul ca EKG-ul dar sfigmograma, flebograma chiar nu le-am inteles deloc : ce reprezinta ele presiuni sau tensiuni electrice masurate in V???

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Tue Nov 22, 2005 2:53 pm

presiuni.... depinde la ce te referi

Carcotashul
junior
junior
Posts: 38
Joined: Tue Nov 15, 2005 3:35 pm

Postby Carcotashul » Wed Nov 23, 2005 9:35 pm

cursurile lui artino sunt varza mai ales la mecanograme. du-te la bibleoteca si vei gasi o carte de lp uri editata de catedra si care e relativ noua in comparatie cu vekiturile din 69 si ai acolo tot ce iti trebe fiind utila si la curs si lp

User avatar
Zizi
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Fri Nov 25, 2005 1:55 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Zizi » Fri Nov 25, 2005 2:09 pm

pana la urma anul asta fizio dam oral cu sau fara partial?
Someone's got to be fabulous, why not me?

User avatar
pinky
senior
senior
Posts: 216
Joined: Wed Jun 01, 2005 6:10 pm
Location: aici, printre voi

Postby pinky » Fri Nov 25, 2005 8:08 pm

ei.........asta o sa aflati prin vara. Noi am aflat toate variantele posibile anul trecut. Si pana la urma a fost scris, Cu partial. Don't worry....

User avatar
Zizi
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Fri Nov 25, 2005 1:55 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Zizi » Sun Nov 27, 2005 9:05 pm

merci mult! oricum speranta moare ultima, nu de alta dar nu cred ca si doreste nimeni oral cu zagrean si compania.
Someone's got to be fabulous, why not me?

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Sun Nov 27, 2005 10:46 pm

Zizi wrote: ca si doreste nimeni oral cu zagrean/


L O L

User avatar
Zizi
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Fri Nov 25, 2005 1:55 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Zizi » Sun Nov 27, 2005 11:17 pm

lol clar n-am vrut sa spun asta!!!!!!ma rog ai inteles tu... :oops:
Someone's got to be fabulous, why not me?

Paul_T
junior
junior
Posts: 47
Joined: Tue Oct 25, 2005 2:51 am
Location: Timisoara

Postby Paul_T » Sun Nov 27, 2005 11:42 pm

hmm ma intreb in ce forma au fost prezentate cursurile la care se refera autorul poll-ului
pt ca eu am facut niste cursuri in powerpoint .. daca are cineva nevoie le postez aici .. pentru comparatie cu mai putin norocosii care nu le-au vazut primii :)

User avatar
pinky
senior
senior
Posts: 216
Joined: Wed Jun 01, 2005 6:10 pm
Location: aici, printre voi

Postby pinky » Sat Dec 03, 2005 1:37 pm

tot in power point au fost cursurile. Dar nu asta conteaza....profa a fost deosebita, dupa parerea mea. In schimb, la renal, a venit o profa, tot cu prezentare powerpoint, dar nu aveai timp sa scrii. Ea dicta prea repede (adica citea), ca te uiti mereu in sus la imaginea proiectata nu prea cum, ca faceai clar febra musculara la gat. Deci nu conteaza forma in care e predat cursul, conteaza cine il preda..

Carcotashul
junior
junior
Posts: 38
Joined: Tue Nov 15, 2005 3:35 pm

Postby Carcotashul » Sun Dec 11, 2005 4:30 pm

cursurile (se gasesc) sau se vor gasi pe site catedrei inainte de sesiune, unele in format doc altele ppt asa ca nu disperati ca nu aveti de unde sa le luati in caz ca aveti probleme cu redactarea :)

User avatar
radu
junior
junior
Posts: 49
Joined: Fri Aug 01, 2003 3:51 pm

informatii..

Postby radu » Thu Jan 12, 2006 8:36 pm

1. Dati lucrarile oficiale. Nu se mai pot da a 2-a oara. si nota voastra de an este direct legata de cat de mult obtineti in lucrare. Absentele = nota 0 si NU se pot reface.
2. Nu chiuliti ca si numarul de absente scade nota anuala! Pe bune!
3. Puneti mana si cititi la fizio. Nu aveti partial. E ingrozitor de multa materie, nici nu va dati seama ce va asteapta la vara. Folositi lucrarile oficiale ca sa va controlati cunostintele si stati pe capul asistentilor vostri sa va explice ce nu intelegeti!
4. MERGETI la cursuri! Din materia de curs veti fi ascultati. Restul e cultura generala!
5. Artino nu mai preda si nu mai intervine in procesul de evaluare la MG

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: informatii..

Postby Enemy » Fri Jan 13, 2006 3:03 pm

radu wrote:5. Artino nu mai preda si nu mai intervine in procesul de evaluare la MG


de ce?

User avatar
pinky
senior
senior
Posts: 216
Joined: Wed Jun 01, 2005 6:10 pm
Location: aici, printre voi

Postby pinky » Fri Jan 13, 2006 9:21 pm

chiar asa....de ce? A intrat cumva la pensie?

User avatar
radu
junior
junior
Posts: 49
Joined: Fri Aug 01, 2003 3:51 pm

Postby radu » Mon Feb 13, 2006 10:11 am

..aveti nostalgii? love5.gif

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Mon Feb 13, 2006 2:15 pm

n-avem, dar mie mi-au mai scazut dracii pe cursurile ei de cand mi-a dat cat meritam la contestatie in vara (adik cu 2 puncte in plus).

Chiar asa fratilor voi cum corectati fratilor lucrarile alea la fizio? Serios acum...

De 2 ori (si la partial si in examenul din vara mi-ati dat cu cate 2 puncte mai putin decat meritam).
prima data mi-a recorectat-o dl Zagrean si chiar el s-a mirat cine a corectat lucrarea aia.
PS: n-a vrut sa-mi spuna....

E corect asa?
Eu m-am dus cu contestatie la o nota mare, ptr ca stiam ca am facut mai mult de atat, dar ala care are 4 in loc de 5 n-a avut curaj sa se duca, si totusi poate merita pe deplin 5-ul ala amarat, nu credeti domnilor care corectati la fizio? Daca e sa fim indulgenti sa fim pentru toti nu numai pentru unii... Chiar daca va vine mai greu sa corecteze doar 1 maxim 2 profesori lucrarile... nu toata catredra..... ca nu e drept.

User avatar
pinky
senior
senior
Posts: 216
Joined: Wed Jun 01, 2005 6:10 pm
Location: aici, printre voi

Postby pinky » Mon Feb 13, 2006 9:20 pm

asa e, te sustin.....

User avatar
tripleX
senior
senior
Posts: 245
Joined: Thu Jan 26, 2006 12:36 am
Location: outhere somethere

Postby tripleX » Mon Feb 13, 2006 9:45 pm

pana la urma unde a disparut artino...?
"Infernul este pavat cu bune intentii" - Samuel Johnson

User avatar
radu
junior
junior
Posts: 49
Joined: Fri Aug 01, 2003 3:51 pm

Postby radu » Tue Feb 14, 2006 1:01 pm

nu cred ca exista o metoda care sa poata evalua 100% corect un student.. sau poate ca nu am gasit-o inca la fiziologie. oricum incercam sa facem in asa fel incat sa ne apropiem cat mai mult de o metoda cat mai corecta de a evalua studentul. daca va aduceti aminte, intai a fost grila examenul, si nu au fost putini studentii care fara sa invete au trecut examenul respectiv fara probleme. apoi in spiritul dezvoltarii capacitatilor narative si de gandire ale studentului am abordat examenul scris, si nu au intarziat sa apara studenti care foloseau metode de copiere demne de tehnica serviciilor secrete. la scris se corecteaza dupa barem, sunt cateva baremuri afisate pe situl catedrei. baremurile sunt construite dupa cursul predat si dupa guyton. evident ca daca studentul nu a atins punctele respective nu ia punctajul.. daca scrie lucruri in plus se puncteaza ca bonusuri chiar daca nu sunt in barem, dar sa fie legate de subiect (oricum astfel de situatii sunt mai rare). toate lucrarile sunt dupa corectura revazute de profesor, pentru a minimiza eroarea umana. si presupun ca stiti cu totii ca am incurajat contestatiile corecturii atunci cand ati considerat ca ati luat mai putin decat meritati. au fost si lucrari de 10 curat, am vrut sa le afisam pe site ca sa aratam cam ce ne-am dori de la o lucrare scrisa.

anul asta incercam ceva nou, s-a scos partialul si examenul va fi oral. aparent, ca student, primul sentiment firesc probabil ca ar fi panica. dar va asigur ca o sa existe intelegere iar cei care vor invata nu vor avea probleme. mai mult cred ca astfel prin discutie poti realiza daca studentul a inteles notiunile si nu le-a memorat si ce este cel mai important si-a creat un inceput de gandire medicala. din punctul meu de vedere stii fiziologie atunci cand intelegi functia si esti in stare sa relationezi cu notiunile, si nu atunci cand memorezi fraze si valori pe care le prezinti ca atare sub o forma sau alta la examen.
exista planuri ambitioase, pentru ca dorim sa facem fiziologia asa cum se face in tari mai civilizate spre care tindem, dar procesul necesita timp si evident bani.

mai mult as vrea sa va propun cat se poate de deschis, sa va manifestati critic DAR constructiv in sectiunea asta, sa veniti cu sugestii daca demontati o stare de fapt, si, va pot promite ca in masura in care putem o sa tinem cont de dorintele voastre.
este daca vreti un feed-back pentru noi, ca sa vedem ce putem schimba in bine, o apropiere de o practica curenta din universitatile occidentale unde exista un proces de evaluare al invatamantului in fiecare an. si poate ca daca la fiziologie o sa functioneze, iar comunicarea noastra o sa fie constructiva, o sa inteleaga si forurile superioare ale umf-ului ca acest proces de evaluare nu trebuie facut formal doar de dragul de a-l face pentru ca asa cere ministerul, ci o sa-l implementeze intr-un sens mai larg si mai constructiv.

pentru populatia curioasa de pe forum - artino este in continuare in catedra dar se ocupa de studentii facultatii de moase si asistenti medicali

User avatar
pinky
senior
senior
Posts: 216
Joined: Wed Jun 01, 2005 6:10 pm
Location: aici, printre voi

Postby pinky » Tue Feb 14, 2006 5:45 pm

am un coleg care s-a dus la contestatie pentru marire de nota. Luase 6 si considera ca merita mai mult. Doar ca la constestatie domnul Zagrean nici nu s-a uitat pe lucrare, ci l-a pus sa deseneze nu stiu ce grafic...eram acolo cu respectivul coleg. NU e corect asa......de ce nu i-a corectat lucrarea? Sau trebuia pt un 7 sa stie toata materia?

User avatar
Lastjunk
junior
junior
Posts: 81
Joined: Mon Sep 27, 2004 7:54 pm
Location: here and there and everywhere
Contact:

Postby Lastjunk » Tue Feb 14, 2006 7:35 pm

radu wrote:pentru populatia curioasa de pe forum - artino este in continuare in catedra dar se ocupa de studentii facultatii de moase si asistenti medicali



Eu credeam ca a iesit la pensie de pe vremea cand Davila taia soldatzei prin nu stiu ce razboi, da' se pare ca am fost informat gresit...Nu te mai poti increde in nimeni in zilele astea :D
Die Young

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Postby b3 » Fri Feb 24, 2006 2:04 am

Radu (domnule doctor de fapt, dar suntem informali pe forum), nu mi se pare inspirata ideea de examen oral FARA partial la fiziologie. Materia este foarte multa, studentul "average" prin definitie nu invata din timp, din cele mai vechi timpuri ca sa zic asa :).

In plus, vor exista mai multe comisii ? Nu cred ca dl. Zagrean va avea fizic timp sa asculte 600 de studenti, chiar daca lungiti examenul la o saptamana, plus oboseala dumnealui. Si atunci, daca vor fi mai multe comisii, cum asigurati obiectivitatea ? Unii sefi de comisie vor fi mai indulgenti, altii mai putin, un student de nota 6 va lua 6 la o comisie si va pica la alta. Nu zic ca trebuie sa inveti de 6 dar sunt unii care atata pot sau atata vor si pana nu se introduce numerus clausus si in UMFCD nu merge sa le spuneti ca la fiziologie trebuie sa stie de 9-10. Si cum faci contestatie la oral ? Te duci sa te asculte alta comisie la alte subiecte (ca poate intre timp le-ai invatat pe cele pe care nu le-ai stiut la prima) ? Daca fix pe unul din subiectele trase a doua oara nu-l stii bine dar pe celelalte le stiai ? Isi vor da comisiile una in cap alteia ?

Anul trecut ati avut aproximativ 50% din studentii de anul 2 restantieri in toamna. La nivelul intregii facultati, al tuturor examenelor care se dau in anul 2, considerati procentul normal ? Studentii sunt prosti/nu vor sa invete sau celelalte catedre sunt mai indulgente ? Catedra de fiziologie nu are nici o problema de are atatia restantieri ?

Daca vreti metode occidentale de examinare de ce nu treceti pe examen combinat, cu intrebari cu raspuns multiplu, cu raspuns cu .... de completat, cu raspuns in 2-3 randuri, eventual si un subiect de sinteza de comentat. Poate unui student nu i se potriveste stilul de subiect de redactare, altuia nu i se potrivesc intrebarile cu raspuns multiplu, doar sunteti catedra de fiziologie, de ce nu stiti lucrurile acestea ?

Laudabila insa initiativa de a discuta pe forum cu studentii, felicitari !

Sunt anul 3 acum, nu ma mai intereseaza in mod direct ce se intimpla cu examenul de fiziologie, dar cred ca e bun si feedbackul celor care au trecut prin el.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
irina radu
junior
junior
Posts: 28
Joined: Tue Jan 11, 2005 11:57 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby irina radu » Sat Mar 04, 2006 5:47 pm

Umbla un zvon cum ca s-ar da partial pana la urma....si cum nu exista fum fara foc...





:fire:
"the truth is out there?"


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests