inghetare an I

care ne mananca zilele
jhonny123
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Sep 08, 2012 11:14 am

inghetare an I

Postby jhonny123 » Mon Jan 26, 2015 1:53 pm

Salut!Sunt anul I la mult prestigioasa si aclamata UMF Bucuresti(sarcasm...atata bataie de joc n-am vazut nicaieri,si daca asta-i printre cele mai bune din tara,nu vreau sa stiu cum arata una proasta).
Ideea este urmatoarea:am mai multe probleme(si personale si de sanatate,nu cred ca e necesar sa detaliez)si nu pot sa sustin eficient toate examenele din prima sesiune...as vrea sa stiu daca este posibil sa-mi inghet cumva anul,astfel incat sa ma pot concentra pe problemele mele si eventual sa reiau anul urmator ca boboc(din nou...)fara examen de admitere. Intreb daca se poate aici,poate au fost si altii in situatia mea; vreau sa-mi inghet anul fiindca ma gandesc ca pe viitor sa-mi las si aceasta optiune,si eu de cartile de admitere nu ma mai ating niciodata; oscilez intre a continua medicina aici sau a pleca in afara direct,si sa fac studiile acolo,dar in acest moment ma preocupa strict daca se poate sa-mi blochez acest an I si sa pot relua din octombrie ca student in anul I.Multumesc!
P.S. rog sa se abtina cei ce au de comentat privind alegerile mele...am niste probleme momentan care nu privesc pe nimeni altcineva

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: inghetare an I

Postby Festina » Mon Jan 26, 2015 5:30 pm

jhonny123 wrote:Salut!Sunt anul I la mult prestigioasa si aclamata UMF Bucuresti(sarcasm...atata bataie de joc n-am vazut nicaieri,si daca asta-i printre cele mai bune din tara,nu vreau sa stiu cum arata una proasta).
Ideea este urmatoarea:am mai multe probleme(si personale si de sanatate,nu cred ca e necesar sa detaliez)si nu pot sa sustin eficient toate examenele din prima sesiune...as vrea sa stiu daca este posibil sa-mi inghet cumva anul,astfel incat sa ma pot concentra pe problemele mele si eventual sa reiau anul urmator ca boboc(din nou...)fara examen de admitere. Intreb daca se poate aici,poate au fost si altii in situatia mea; vreau sa-mi inghet anul fiindca ma gandesc ca pe viitor sa-mi las si aceasta optiune,si eu de cartile de admitere nu ma mai ating niciodata; oscilez intre a continua medicina aici sau a pleca in afara direct,si sa fac studiile acolo,dar in acest moment ma preocupa strict daca se poate sa-mi blochez acest an I si sa pot relua din octombrie ca student in anul I.Multumesc!
P.S. rog sa se abtina cei ce au de comentat privind alegerile mele...am niste probleme momentan care nu privesc pe nimeni altcineva

Nu cred ca se poate ingheta anul 1 ... Am auzit de cineva care a inghetat anul 2 , insa cei din anul 1 au dat din nou admitere . Insa , a fost un caz (un prieten) care a dat admiterea , a intrat la fara taxa , a suferit un accident si un an de zile a stat deoparte . Apoi a venit si le-a aratat actele astora de la UMF si a reusit sa se inscrie inapoi in anul 1 fara sa mai dea admiterea (nu stiu daca la cu sau la fara taxa).
Sincer te sfatuiesc sa mergi sa-ti faci studiile in afara daca ai posibilitatea financiara ! Anul 1 este doar inceputul bataii de joc !
Multa bafta si sper sa se gaseasca o solutie la problemele tale !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

jhonny123
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Sep 08, 2012 11:14 am

Re: inghetare an I

Postby jhonny123 » Mon Jan 26, 2015 6:27 pm

Multumesc!Ideea este ca oricum nu pot termina cu bine sesiunea,am lipsit deja de la doua examene,si inca sunt internat in spital...daca se putea sa ma pun oarecum in stand-by,sa mi se pastreze punctajul de la admitere de anul acesta si sa figurez asa in clasamentul viitor,m-as mai fi gandit,acum ca sunt "calit" si as sti cum trebuie sa procedez in facultatea asta(pentru cei care sunt curiosi,trebuie sa ridici nesimtirea la rang de arta si reusesti)...asa,sa trec din nou prin admitere,ma reorientez 100%.
Nu am cine stie ce posibilitati financiare,sunt chiar modeste,dar imi place sa invat; as pleca insa mai mult si de dragul aventurii, sa zic asa :)...oricum nu planuiesc sa fac medicina generala,am vazut ca multe universitati de medicina au specializari in domenii anexe,cu durata de 3 ani in medie si posibilitati destul de bune dupa...
Multumesc pentru raspuns...mult succes tuturor!

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: inghetare an I

Postby Festina » Mon Jan 26, 2015 7:03 pm

jhonny123 wrote:Multumesc!Ideea este ca oricum nu pot termina cu bine sesiunea,am lipsit deja de la doua examene,si inca sunt internat in spital...daca se putea sa ma pun oarecum in stand-by,sa mi se pastreze punctajul de la admitere de anul acesta si sa figurez asa in clasamentul viitor,m-as mai fi gandit,acum ca sunt "calit" si as sti cum trebuie sa procedez in facultatea asta(pentru cei care sunt curiosi,trebuie sa ridici nesimtirea la rang de arta si reusesti)...asa,sa trec din nou prin admitere,ma reorientez 100%.
Nu am cine stie ce posibilitati financiare,sunt chiar modeste,dar imi place sa invat; as pleca insa mai mult si de dragul aventurii, sa zic asa :)...oricum nu planuiesc sa fac medicina generala,am vazut ca multe universitati de medicina au specializari in domenii anexe,cu durata de 3 ani in medie si posibilitati destul de bune dupa...
Multumesc pentru raspuns...mult succes tuturor!

Nu renunta ! Tre sa faci 30 de credite din ambele sesiuni ... Asa ca nu-i bai ... Calculeaza-ti cate credite ai in a doua sesiune si vezi daca mai poti ajunge macar la un examen sau 2 din astea de-acum ...
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: inghetare an I

Postby Calico » Mon Jan 26, 2015 7:42 pm

Sau si mai bine cum zici tu, sa faci o facultate anexa, de moase ceva.
Nu cred ca medicina e pentru tine, nici in Romania, nici in alta tara.
Si sunt sigura ca problema vine din partea ta, nu din partea facultatii, oricate probleme ar avea facultatea.

Bafta si data viitoare sa alegi mai bine, nu e prea tarziu!

jhonny123
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Sep 08, 2012 11:14 am

Re: inghetare an I

Postby jhonny123 » Mon Jan 26, 2015 7:56 pm

MumaPadurii wrote: facultate anexa, de moase ceva.
Nu cred ca medicina e pentru tine, nici in Romania, nici in alta tara.

doar pentru ca moasele sunt singura alternativa in universitatea asta,nu inseamna ca asa e peste tot,sunt mult mai multe alternative decat crezi...dar,tipic,vorbesti doar sa te afli in treaba si judeci fara sa cuosti persoana...
dar da,ai dreptate,medicina nu-i de mine...a fost de asistenti care nu vin cu lunile la lp-uri,de asistenti care vorbesc mai rau ca in bodega din coltul strazii,profesori sictiriti cu aere de mari genii care cer spagi...si nimeni nu zice nimic,se complac cu totii.
chiar ma bucur ca esti tu asa destept/desteapta,cel putin superioara mie si poti termina aceasta medicina...i can do better; pa

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: inghetare an I

Postby Calico » Mon Jan 26, 2015 8:06 pm

papa

n-am zis ca moasele sunt singura alternativa, am zis "de moase ceva"
daca ai deficientele astea de intelegere si cand e vorba de texte simple, imi imaginez de ce ti-a fost asa greu cu medicina :)

Sper sa gasesti o facultate care sa te merite. :)

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: inghetare an I

Postby Festina » Mon Jan 26, 2015 11:56 pm

MumaPadurii wrote:Sau si mai bine cum zici tu, sa faci o facultate anexa, de moase ceva.
Nu cred ca medicina e pentru tine, nici in Romania, nici in alta tara.
Si sunt sigura ca problema vine din partea ta, nu din partea facultatii, oricate probleme ar avea facultatea.

Bafta si data viitoare sa alegi mai bine, nu e prea tarziu!

Mumo , ai un stil de a raspunde ... sa mor io ... Omu a venit sa puna o intrebare ... Matale ai terminat cu facultatea ... Gata ! WTF ? esti a dreacu cu studentii si cand nu mai ai treaba cu ei ? Ca daca ti-ai dori sa ai treaba , da-mi PM ! Ca te-as scoate la o cafea sa te imbunez !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: inghetare an I

Postby Calico » Tue Jan 27, 2015 12:10 am

nu ma asociez cu gerontofili

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: inghetare an I

Postby Chingachgook » Tue Jan 27, 2015 1:30 am

bai inteleg ca esti lepra, nu te-a preocupat cartea si acum te-ai trezit ca nu ai nicio sansa sa treci sesiunea.
dar de ce nu iti asumi asta?

un restantier care isi asuma comportamentul e mult mai ok decat un labar care vine cu scuza ca are probleme medicale.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21858
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: inghetare an I

Postby Melania » Tue Jan 27, 2015 2:31 am

Poate chiar are pb medicale, zice ca e internat.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: inghetare an I

Postby Chingachgook » Tue Jan 27, 2015 2:41 am

suntem medici, stim sa deosebim un simulant de un bolnav
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: inghetare an I

Postby Festina » Tue Jan 27, 2015 3:23 am

kooksee wrote:suntem medici, stim sa deosebim un simulant de un bolnav

Ba...daca stiu ca de d-astia ca voi dau cand voi pleca, ma duc dupa jomil...macar acolo sa scap de fazele astea... Si ce va doare fratilor pe voi mari medici daca omu simuleaza sau nu?
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: inghetare an I

Postby Chingachgook » Tue Jan 27, 2015 3:35 am

nu o sa intelegi niciodata si o sa mori cu frustrari
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21858
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: inghetare an I

Postby Melania » Tue Jan 27, 2015 3:50 am

kooksee wrote:suntem medici, stim sa deosebim un simulant de un bolnav

I-ai gustat urina?

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: inghetare an I

Postby Calico » Tue Jan 27, 2015 3:51 am

ce simuleaza, fitzele si nesimtirea?
a facut jumatate de an de facultate si vorbeste de parca ar fi nimerit din greseala in tomberon

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21858
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: inghetare an I

Postby Melania » Tue Jan 27, 2015 4:07 am

Sa nu fim ipocriti, omul vrea sa profite de sistem, ca atati altii.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: inghetare an I

Postby Calico » Tue Jan 27, 2015 4:21 am

Si nu poate sa profite cu demnitate, trebuie sa bage texte patetice si sa se autovictimizeze?

mult prestigioasa si aclamata UMF Bucuresti(sarcasm...atata bataie de joc n-am vazut nicaieri,si daca asta-i printre cele mai bune din tara,nu vreau sa stiu cum arata una proasta).
Da? N-ai mai vazut nicaieri? Dar cate facultati ai mai facut? Sau din ce lume cu norisori roz ai aterizat?

pentru cei care sunt curiosi,trebuie sa ridici nesimtirea la rang de arta si reusesti
Practic ii face nesimtiti pe toti cei care au reusit sa termine, sa ia note bune si sa nu aiba restante in timpul facultatii. Nu, nu pentru ca au invatat mai mult sau ca erau mai destepti ca el, ci pentru ca au fost nesimtiti. Si nu oricum, ci la rang de arta..

a fost de asistenti care nu vin cu lunile la lp-uri,de asistenti care vorbesc mai rau ca in bodega din coltul strazii,profesori sictiriti cu aere de mari genii care cer spagi...si nimeni nu zice nimic,se complac cu totii.
Mhm, nu vin cu lunile la lp-uri, o persoana care declara asta se umple de credibiliate.
Iar cu spagile... vai, pe ce lume credeai ca traiesti si la ce facultate din Romania crezi ca e diferit? Si nu doar in facultati, dar peste tot se ia spaga. Doar ca la medicina nu se cere decat de la prosti.


jhonny123
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Sep 08, 2012 11:14 am

Re: inghetare an I

Postby jhonny123 » Tue Jan 27, 2015 11:26 am

acum.vad ca se pot diagnostica persoane pe baza a ce scrie cineva pe un forum...daca vreti va postez si analizele...
problemele mele personale ma privesc,si daca ma crede cineva sau nu putin imi pasa;daca as fi fost un om mai putin dotat intelectual nu vad de ce as vrea sa o iau de la capat de la anul,din moment ce oricum nu se schimba ceva in cateva luni...nu am fost la toate facultatile din romania,dar am fosti colegi prin alte tari si prin alte orase,si am auzit pareri...plus ca nu inteleg daca toata lumea e de acord ca ceva nu merge bine in sistem,de ce stau cu totii apatici...mie nu-mi place ceva,plec...
nu toti care termina facultatea sunt nesimtiti,am intalnit colegi f ok si pasionati care vor reusi pe fortele lor,dar cati sunt asa?5-10%
si la cum raspund unii pe aici,se vede ce mult v-a pasionat facultatea de sunteti acum plini de frustrari...

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: inghetare an I

Postby Festina » Tue Jan 27, 2015 2:08 pm

MumaPadurii wrote:Si nu poate sa profite cu demnitate, trebuie sa bage texte patetice si sa se autovictimizeze?

mult prestigioasa si aclamata UMF Bucuresti(sarcasm...atata bataie de joc n-am vazut nicaieri,si daca asta-i printre cele mai bune din tara,nu vreau sa stiu cum arata una proasta).
Da? N-ai mai vazut nicaieri? Dar cate facultati ai mai facut? Sau din ce lume cu norisori roz ai aterizat?

pentru cei care sunt curiosi,trebuie sa ridici nesimtirea la rang de arta si reusesti
Practic ii face nesimtiti pe toti cei care au reusit sa termine, sa ia note bune si sa nu aiba restante in timpul facultatii. Nu, nu pentru ca au invatat mai mult sau ca erau mai destepti ca el, ci pentru ca au fost nesimtiti. Si nu oricum, ci la rang de arta..

a fost de asistenti care nu vin cu lunile la lp-uri,de asistenti care vorbesc mai rau ca in bodega din coltul strazii,profesori sictiriti cu aere de mari genii care cer spagi...si nimeni nu zice nimic,se complac cu totii.
Mhm, nu vin cu lunile la lp-uri, o persoana care declara asta se umple de credibiliate.
Iar cu spagile... vai, pe ce lume credeai ca traiesti si la ce facultate din Romania crezi ca e diferit? Si nu doar in facultati, dar peste tot se ia spaga. Doar ca la medicina nu se cere decat de la prosti.


1. Eu am fost in 2 facultati de medicina din tara si 4 facultati din afara . Ii dau dreptate omului pe chestia asta ... Chiar daca nu a vazut ... nu trebuie neaparat sa vezi ceva anume ca sa stii ca se poate si altfel.
2. Da ba ... nu va uitati la voi ? Frustrati si nesimtiti ! Ce va mai F*te pe voi grija de facultatea aia penibila si jegoasa din care si eu o sa ies ... Credeti ca suntem prea destepti in cap ? Plm nici eu nu am restante ... da e un *****... Ce ? Voi vreti sa se chinuie si altii in urma voastra cum v-ati chinuit voi ? Sa tociti rahaturile alea de cursuri fara sa va trebuiasca ? aveti mentalitate comunistoida-n plm ... Upgradati-va ! Mumo ! Tu ai copii ? Ca daca da , trimite-i in Gulag ! E mai primitor acolo decat in compania ta !
3 . Spaga e peste tot sub steagul asta tricolor . La medicina se cere tuturor spaga bai tanti ! De ex, o prietena de-a mea care desfasoara activitate de cercetare in UMF (iti dai seama ?) a trebuit sa dea spaga portarului ca sa lase masina de reactivi sa intre in facultate ... Sunt tot felul de materii in care se face cheta pentru spaga de examen ...
Chiar ba, voi ati dat spaga mai desteptilor ? Sau ati strans bani pt cadou ? Ca daca da, ati dat si voi spaga !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: inghetare an I

Postby Festina » Tue Jan 27, 2015 2:11 pm

kooksee wrote:nu o sa intelegi niciodata si o sa mori cu frustrari

Amandoi bai Kooks , nu doar eu !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: inghetare an I

Postby Calico » Tue Jan 27, 2015 2:30 pm

Aoleu, Festina, daca te-ar auzi cineva cum urli, ar crede nu doar ca esti naiv si isteric, ci si curajos.
Cand de fapt nu esti decat un catelus schelalaitor, dar daca ar fi vorba sa faca ceva, ar da-o din colt in colt ca har ca mar, ca n-are libertate de exprimare, ca el ar vrea dar nenorocitii de profesori ii baga pumnu-n gura...

Manca-v-ar mama de revolutionarii pluii, ca iezi mai sunteti.

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: inghetare an I

Postby Festina » Tue Jan 27, 2015 2:43 pm

MumaPadurii wrote:Aoleu, Festina, daca te-ar auzi cineva cum urli, ar crede nu doar ca esti naiv si isteric, ci si curajos.
Cand de fapt nu esti decat un catelus schelalaitor, dar daca ar fi vorba sa faca ceva, ar da-o din colt in colt ca har ca mar, ca n-are libertate de exprimare, ca el ar vrea dar nenorocitii de profesori ii baga pumnu-n gura...

Manca-v-ar mama de revolutionarii pluii, ca iezi mai sunteti.

Nu sunt revolutionar mai muma ! Vad si eu ce nu e bine si spun ! E rau sa faci asta ? Macar sa constientizam ca suntem bolnavi ... sa nu mai fim in faza asta de negare ...
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: inghetare an I

Postby andy gavrilescu » Tue Jan 27, 2015 2:58 pm

e f bine. orice ne face sa avem o constiinta mai usoara e bine.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: inghetare an I

Postby Festina » Tue Jan 27, 2015 3:00 pm

andy gavrilescu wrote:e f bine. orice ne face sa avem o constiinta mai usoara e bine.

Nu bai Andy ... Daca ajungem sa constientizam , se va naste si dorinta de schimbare !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: inghetare an I

Postby Calico » Tue Jan 27, 2015 3:01 pm

andy, poti fi dragut sa-mi tii parul in timp ce vomit?
multumesc

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: inghetare an I

Postby andy gavrilescu » Tue Jan 27, 2015 3:05 pm

muma, strici cheful celor mici a de a schimba ceva.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: inghetare an I

Postby Festina » Tue Jan 27, 2015 3:29 pm

andy gavrilescu wrote:muma, strici cheful celor mici a de a schimba ceva.

Dude ... muma si kooksee au reusit sa schimbe ceva (vorbesc foarte pe bune ) . Au plecat si si-au schimbat viata! La genul asta de schimbare ma refer ...
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

jhonny123
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Sep 08, 2012 11:14 am

Re: inghetare an I

Postby jhonny123 » Tue Jan 27, 2015 3:35 pm

ok...revenind
am inteles!nu pot ingheta anul,asta e,sper sa mi se rezolve problemele cat mai repede si o voi lua de la capat(sigur altundeva,probabil si cu altceva)
acum,cand vad si ce fel de student/absolvent as fi putut sa devin,nu regret nimic...cum am mai spus,nu sunt copac sau bolovan,daca nu imi place mediul in care activez prefer sa-l schimb decat sa acumulez numai frustrari si eventual sa mai rad si de altii...
si nu aveti decat sa vomitati/radeti etc. daca vedeti la altii o dorinta de schimbare...va complaceti cu totii si apoi va plangeti ca are sistenul lipsuri sau mai stiu eu ce...prefer sa caut altceva si sa fiu impacat cu mine,sa gasesc ceva care sa ma stimuleze si sa ma duc cu placere acolo...acest umf bucuresti nu e asa ceva...

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: inghetare an I

Postby Festina » Tue Jan 27, 2015 3:44 pm

jhonny123 wrote:ok...revenind
am inteles!nu pot ingheta anul,asta e,sper sa mi se rezolve problemele cat mai repede si o voi lua de la capat(sigur altundeva,probabil si cu altceva)
acum,cand vad si ce fel de student/absolvent as fi putut sa devin,nu regret nimic...cum am mai spus,nu sunt copac sau bolovan,daca nu imi place mediul in care activez prefer sa-l schimb decat sa acumulez numai frustrari si eventual sa mai rad si de altii...
si nu aveti decat sa vomitati/radeti etc. daca vedeti la altii o dorinta de schimbare...va complaceti cu totii si apoi va plangeti ca are sistenul lipsuri sau mai stiu eu ce...prefer sa caut altceva si sa fiu impacat cu mine,sa gasesc ceva care sa ma stimuleze si sa ma duc cu placere acolo...acest umf bucuresti nu e asa ceva...

Corect!
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: inghetare an I

Postby Calico » Tue Jan 27, 2015 3:52 pm

acum,cand vad si ce fel de student/absolvent as fi putut sa devin,nu regret nimic...
Te alinti.
Nu cred c-ai fi putut.

jhonny123
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Sep 08, 2012 11:14 am

Re: inghetare an I

Postby jhonny123 » Tue Jan 27, 2015 4:08 pm

offf...ma gandesc daca sa mai consum mb sau nu...dar pentru asta merita sa fac cost suplimentar...olimpic national la bio 4 ani la rand si judetean la mate,intrat in primii 40,luat la toate lucrarile si colocviile pe care le-am dat doar peste 9...eu zic c-as fi putut :D
dar na,hai ca ma sacrific si te las sa te simti superioara...fata cu facultate

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: inghetare an I

Postby Calico » Tue Jan 27, 2015 4:14 pm

minti de ingheata apele :)
un baiat destept stie sa lase spatii intre semnele de punctuatie
in plus, dac-ai fi fost olimpic national, nu te-ar fi ingrijorat examenul de admitere :lol:

jhonny123
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Sep 08, 2012 11:14 am

Re: inghetare an I

Postby jhonny123 » Tue Jan 27, 2015 4:28 pm

cum am mai spus,nu-mi bat capul...crezi ce vrei...in ultimii doi ani cand conteaza de fapt diploma pt examen nu luasem mentiune fiindca se redusese numarul,dar oricum nici acolo nu ajunge oricine; dar daca tii cu tot dinadinsul sa ma desconsideri,atunci bine:sunt mincinos,sunt o lepra care n-a invatat si acum stau cu un cocktail in tenerife si ma plang...happy ? dar ma rog,calul moare de drum lung si...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: inghetare an I

Postby Calico » Tue Jan 27, 2015 4:33 pm

Bine-asa, deci daca te luam bine la scuturat, aflam ca n-ai luat nici macar mentiune.
Dar te declari "olimpic national 4 ani la rand".
Bai, tie nu ti-e rusine un pic de tine si de bashinile pe care le ai in cap?

jhonny123
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Sep 08, 2012 11:14 am

Re: inghetare an I

Postby jhonny123 » Tue Jan 27, 2015 5:01 pm

n-o sa-mi fie niciodata rusine de mine sau de ce am eu in cap,ca stau si-mi pierd timpul pe-aici cu toate frustratele,da,de asta imi e rusine...
vorbim peste cativa ani si vedem unde m-au dus "bashinile" din capul meu si ce faci tu!succes

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: inghetare an I

Postby Calico » Tue Jan 27, 2015 5:05 pm

Si continuand lista ipocriziilor si a minciunilor, victima care se plangea ca i se pretind spagi in facultate si pleaca pentru a nu se complacea... ca noi restul... la sistemul corupt.
genii care cer spagi...si nimeni nu zice nimic,se complac cu totii.
va complaceti cu totii si apoi va plangeti


Posta pe-aici inca dinainte sa inceapa facultatea, intreband cum si cui sa dea spaga pentru a prinde loc la un camin mai bun!!!
foarte multa lume vorbeste de spaga,si am devenit curios... in primul rand cui sau cu cine trebuie sa vorbesti pentru a prinde un loc acolo,si cam cat ajunge "cotizatia"?
asta se plateste doar la inceput sau tre' sa dau lunar vreo suma,si exista riscul sa poata sa ma dea cineva afara?

viewtopic.php?f=42&t=17311&p=405245#p405245
:lol:

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: inghetare an I

Postby Calico » Tue Jan 27, 2015 5:17 pm

Nimeni dintre noi nu e sfant, dar vorba aia, mai stai si flexat cand te stii cu musca pe caciula, nu urli ca tu esti imaculat si ca nu te complaci situatiei, ca restul.
Nu atunci cand erai gata sa sari cu spaga pentru un wc in camera, eroul pluii.
Last edited by Calico on Tue Jan 27, 2015 5:19 pm, edited 1 time in total.

jhonny123
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Sep 08, 2012 11:14 am

Re: inghetare an I

Postby jhonny123 » Tue Jan 27, 2015 5:17 pm

calul moare de drum lung si prostul de grija altuia
qed

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: inghetare an I

Postby Calico » Tue Jan 27, 2015 5:22 pm

ai mai zis asta
crezi ca e o vorba care iti demonstreaza inteligenta, de simti nevoia sa o repeti? :)
e o expresie pe care-o baga iezii cand li se demonstreaza ca sunt niste impostori si nu stiu cum sa se retraga cu demnitate


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests