Anatomie

care ne mananca zilele
mmorning
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Thu Oct 02, 2014 5:50 pm

Anatomie

Postby mmorning » Thu Oct 02, 2014 5:54 pm

Buna! Imi poate da cineva detalii despre domnul doctor Enyedi Mihaly? :D

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Anatomie

Postby Phat Skidz » Fri Oct 03, 2014 9:24 am

SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
Lizzie
junior
junior
Posts: 60
Joined: Sun Dec 04, 2011 5:33 pm

Re: Anatomie

Postby Lizzie » Mon Oct 06, 2014 1:06 am

Este unul dintre asistentii din UMF pe care l-as recomanda cu caldura oricarui student, si un om foarte misto in general. E foarte prietenos, dar nu isi bate nimeni joc de lp-ul lui; va explica foarte clar, accepta sa intrebati de cate ori aveti nevoie, pana intelegeti, si va face niste desene foarte ok, cu toate explicatiile necesare.

Vor fi LPuri in care e cel mai bine doar sa ascultati si sa urmariti desenele, iar altele (mai ales in anul 2) in care va va cere sa va notati, pentru ca subiectele respective sunt prost facute prin carti si vi le construieste el pentru examen. Bagati la cap tot ce va spune, fiindca este unul dintre cei doi asistenti preferati "mainile drepte - sic!" ale lui Filipoiu si seamana foarte mult cu el ca stil, o sa vedeti ca pana si la glumele pe care le spune seamana. Totusi, mie imi era mai mare stressul la examenul practic cu el decat la examenul oral cu proful, fiindca te intreaba din absolut toata materia si e total poker face la examen, contrar atitudinii de la lp, foarte relaxat, foarte prietenos.

Sfatul meu este sa profitati cat mai mult, sa il intrebati de toate, sa cititi si in timpul semestrului pentru ca va mai intreaba sau va da colocvii (si nu, colocviile nu conteaza la examenul final) si sa va pregatiti temeinic pentru examenul practic, NU este doar o formalitate! La sfarsit ii da profului lista cu notele voastre de la examenul practic. Also, el fiind radiolog, va va invata niste notiuni foarte utile, pe care e bine sa le bagati la cap pentru viitor.

Succes!

Wanderer
junior
junior
Posts: 37
Joined: Thu Jun 12, 2014 12:09 pm

Re: Anatomie

Postby Wanderer » Thu Feb 26, 2015 1:00 pm

Ar putea sa imi spuna cineva cam care ar fi diferentele dintre cartea de anatomie topografica din '98 de Ioan Albu si cea de anatomie clinica din 2007 de acelasi autor? Multumesc

User avatar
Alfa_omega
senior
senior
Posts: 264
Joined: Fri Jun 27, 2008 3:32 pm
Location: Bucuresti

Re: Anatomie

Postby Alfa_omega » Thu Oct 15, 2015 5:29 pm

Wanderer wrote:Ar putea sa imi spuna cineva cam care ar fi diferentele dintre cartea de anatomie topografica din '98 de Ioan Albu si cea de anatomie clinica din 2007 de acelasi autor? Multumesc


Eu doar pe cea din 2007 o am, deci n-as putea sa ma pronunt, dar din experienta, in ce priveste cartile de anato(Papilian, Ranga, Niculescu), editiile ulterioare sunt la fel ca cea originala.
Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea...


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests