Comparatie intre UMFuri: module, credite, examene, mariri

care ne mananca zilele
User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Comparatie intre UMFuri: module, credite, examene, mariri

Postby victor » Sun Jul 13, 2003 4:41 pm

Pentru a intarata lumea sa isi dea cu parerea despre cam ce ar vrea sa li se intample la UMF Bucuresti incepand de la anu' in legatura cu sistemul de invatamant, mentionez aici niste date din cadrul ultimei intalniri a departamentului de educatie medicala al FASMR (http://www.ifmsa.ro) - federatia asociatiilor studentilor in medicina din romania - din Decembrie de la Iasi.

Astept impresii si comentarii.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
HELGA
junior
junior
Posts: 99
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:42 pm

Postby HELGA » Mon Jul 14, 2003 2:40 pm

Sa inteleg ca in cj o reexaminare in toamna costa 500 000+( :?: )15$x3(credite sa zic la un ex mai mic) :?: :?:
Adica aproape 2 miloane lei :?: :?:
Da e scumpa viata pe la noi,nu jucarie.... :roll:

User avatar
sapho
senior
senior
Posts: 119
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:56 pm

Postby sapho » Mon Jul 14, 2003 2:47 pm

nu ai cumva una si cu tarifele de cazare?

de asemenea, la faza cu "exista examene cu mai mult de 52 de credite" (atata e la noi pentru promovarea anului) e o aberatie. nu cred ca exista la cluj asa ceva.

User avatar
mastermind
junior
junior
Posts: 73
Joined: Tue Jul 08, 2003 3:18 pm
Location: Bucuresti

Postby mastermind » Wed Jul 16, 2003 2:36 am

Victor stiu ca suntem pe credite,dar de ce cei de anul 6 au foaia matricola facuta tot cu note/fara credite :?: :!: :?: (le-am vazut la secretara lor de an).Noi o sa avem foaie matricola cu credite :?:
Magister dixit!

User avatar
sapho
senior
senior
Posts: 119
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:56 pm

Postby sapho » Wed Jul 16, 2003 12:44 pm

ma, la voi cat e taxa anuala pentru cei cu taxa? taxa de admitere?

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Wed Jul 16, 2003 6:35 pm

la noi anul pana acum a costat 1100$. de anul urmator o sa fie 1300e. de asemenea asta va fi si taxa pentru repetentie.

despre foaia matricola, si eu stiu ca tot cu note o sa fie. nici nu stiam ca se face pe credite.

am auzit insa vorba ca cica ar costa 30$ sa iti scoti foaia matricola dupa anul 6, caci nu mai esti student UMF.

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Wed Sep 10, 2003 4:10 pm

mastermind - apropos de credite - stiu o situatie concreta cand o fata care a reusit sa plece in spania sa termine facultatea acolo a avut probleme pentru ca nu a avut creditele trecute. Si in mod normal creditele ar trebui sa fie proportionale cu numarul de ore pentru fiecare materie - la noi inca e o impresie de credite :lol: meritul senatului :lol:


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 101 guests